Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tyli
17. júl 2015

@vikiki1 je mi luto čo sa ti stalo. ak si dáš víno s mierou, tak sa ti nič nestane. sprchovať sa samozrejme môžeš. len sa nekúp.

espoleta
17. júl 2015

@m2552 jeej to jej to teda trvalo........ja sa citim unavena stale a divne pocity to prejdu, nejako si myseľ potrebuje vsugerovať že tam už nič nieje ... tiež som mala take divne stavy ale už prešli 🙂 Prva menštruacie je taka divna ale druha už by mohla byť v pohode 🙂 noo tak my už tento mesiac ideme skušať tak sa tešim, hoci to nevyjde pravdepodobne na prvykrat ale že si nemusime davať pozor je super :D ....Teraz mi už konči druha menštruacia tak doktor povedal že už môžeme že už by sa nič nemalo stať.......samozrejme čo sa ma stať stane sa aj po roku 🙂 A mala si dlhu menštruaciu či taku klasicku?

snehulienka82
18. júl 2015

@vikiki1 mozes pit, aj sa sprchovat. so sexom este pockajte par tyzdnov...

m2552
18. júl 2015

@espoleta ahoj, vies co, mala som klasicku, v mojom pripade 7 dni, takze sa nic nezmenilo. V stredu mam mat tym padom plodne dni - teda ak vsetko ostalo pri starom, tak mi to skusime, kedze uz dva mesiace tak ako tak presli, tak uvidime. Dufam, ze sa podari, lebo uz zacinam stretavat ludi, ktory vedeli ze cakame babiky, a na otazku tak, ako sa vam dari, je mi stale hodne smutno, a nejak dufam, ze toto i psychike pomoze, a kedze sa na babiku s muzickom velmi tesime, tak ak sa podari budeme len radi, ved o chvilku mam zase o rok viac a koli veku na rizikovom fakt byt nechcem. A to sa teraz zacalo v rodine este rodit,... sesterka porodila pred par dnami, krstny sa ma stat po 22rokoch opat otcom v auguste, do toho dalsia sesternica, co mala termin v oktobri tak ako ja... takze pocit, ze sme opat v ocakavani, nam asi len prospeje 😉 len dufam, ze to uz dotiahneme do uspesneho konca a ziadne predcasne porody sa uz konat nebudu 😉

espoleta
19. júl 2015

@m2552 jeej tak to je u vas hojne babätiek........no je to aj napor na psychiku že každý sa teši a vy musite čakať ale ako hovoriš už ked sa do toho pustite tak to vas oboch naladi 🙂 ....jasneeeeeee už musia byť len uspešne konce take si ani nesmieme pripušťať lebo by sme nechceli ani otehotnieť keby sme vedeli že sa to stale skonči zle....obavy budeme mať stale ale treba veriť 🙂

m2552
19. júl 2015

@espoleta aj viac ako by sa patrilo, ale tak buduci rok uz budeme hadam i my dve kocikovat 😉
Ved by uz bolo nacase, tak nam drzim palce 😉

divozienka26
8. okt 2015

Ahojte pridavam sa k vam. Tento tyzden som po dalsej kyretazi uz uplne na dne.... stalo sa vam ze ste po kyrete vobec nekrvacali? Napada ma len ze bud to spravili az moc dobre ze uz ani nemam co krvacat alebo fakt zle a telo si stym nevie poradit samo. Asi by som mala ist lekrovi ale v poslednej dobe mam lekarov uz vyse hlavy...

babydesire
8. okt 2015

@divozienka26 Ahoj..mrzi ma co sa stalo...ako to ze po "dalsej" kyretazi ??
Ja som po kyrete krvacala len trochu a ti hned po zakroku..potom uz nie...a bolo to ok... Nekrvacala si ani len ihned po zakroku? Ani kvaoka? Ani spinenie?

tyli
8. okt 2015

@divozienka26 ja som takmer nekrvácala, po 3 týždňoch som ale začala a veľmi. odvtedy mávam silný menzes.

divozienka26
9. okt 2015

@babydesire pred tzm som potratila v aprili :( Vtedy som naozaj krvacala v nemocke velmi a doma este mesiac a teraz dokopy aj s nemocnicou cca 1 pol lyzicka...teda skoro nic. Doktor povedal ze este budem ale nekrvacam ani nespinim, tak neviem...

snehulienka82
9. okt 2015

@divozienka26 ani ja som velmi nekrvacala... pri prvom si uz nepamatam, pri druhom velmi malo. baby, nebudte smutne, viem, ze to je velmi tazke, treba sa pozerat dopredu a verit, ze dalsi krat to uz vyjde!!! drzim palce!!!

magnumka6238
9. okt 2015

@snehulienka82 ahoj snehulienka🙂))

lublub
9. okt 2015

@divozienka26 ja som po kyrete krvacala len po zakroku.. potom uplne nic, len raz ma riadne zaliala krv a potom zase par dni nic.. a potom este raz.. moj dr. povedal ze to nie je ok.. isla som na sono a neurobili kyret dobre, zostalo tam nieco.. takze opat po tyzdni kyret.. a potom som uz nekrvaala ani nespinila nic.. len po zakroku ked som sa postavila ... dr. by ti mal zobrat aj krv na kontrolu hcg ci po kyrete kleslo

divozienka26
9. okt 2015

@lublub dakujem tak radsej za nim skocim

fimi32
18. okt 2015

Prosim vas dievcata,mam na vas otazku,snad mi niekto poradi,resp aspon nazor.
Vo stvrtok som bola na ultrazvuku(posl menzes 17.8., vklad 2.9.-5 dnova kultivacia), doktor povedal ze nie je vidno akcia srdca u plodu a vyzera to na missed abort,poslal ma na kyretaz-na zajtra.CRL 4-6+0.
Za celu dobu ziadne krvacanie,naozaj som bola sokovana a uplne mimo.
Chcem sa spytat,nakolko mi doktor povedal ze podla posl menzesu by som mala byt v tom termine v 8+3tt, z toho usudil ze srdiecko uz malo byt 3 tyzdne vidiet ale ze vyzera plod tak na 6tt.
To by vsak podla vkladu aj mohlo sediet nie??
Nerobim si ziadne nadeje,nejdem histercit a hadat sa s nimi, ale prislo mi to naozaj krute a rychle,ze hned na kyretaz.
A ked som to konzultovala s doktorom z centra,ten bez toho aby videl alebo robil ultrazvuk povedal ze na 99% je to tak...
Viria mi v hlave proste ale take myslienky.
Pred kyretazou mi ma doktor urobit kontrolny ultrazvuk,ale mam pocit ze za 4 dni sa toho asi extra vela nezmeni.

lublub
19. okt 2015

@fimi32 a aké sono ti robil? vnutorne alebo cez brucho? niekedy cez brucho nezachyti sono srdiecko.. u mna to tak bolo, cize potvrdene som mala tehu.. lenze potom dalsia kontrola v 11tt uz nebilo.. tiez missed abort.. ziadne bolesti, spinenie, krvacanie.. pre zakrokom ti budu robit kontrolne sono, mne uz potom robili cez brucho.. ak chces si byt uplne ista, trvaj na tom nech ti spravia vnutorne sono, ak ti robili len cez brucho... mrzi ma to, drzim palce..

hannah_
19. okt 2015

Ahojte. Pred dvomi tyzdnami som v podstate spontanne potratila v 10 tt. babo sa prestalo vyvijat asi v 7tt. Dr. ma neposlala na kyret, ze bude najlepsie ked to pojde samo, tak to aj samo islo, ale aj po 2 tyzdnoch este stale nie som uplne vycistena. Chcem sa spytat, ako dlho ste sa cistili po spontannom potrate, teda kedy dr. skonstatoval, ze vsetko je OK. dakujem

divozienka26
20. okt 2015

@fimi32 tak povedz ze s kyretom este pockate, ja som naposledy prisla na sono v 12tt a povedal mi ze srdiecko muselo prestat byt dnes skoro ma vystrelo, ze rozmery presne sedia.....a tiez som poprsoila ze nech ma necha este a po tyzdni som prisla urobil este raz sono aby to bolo na 100% a potom az kyret. Tak pripadne popros ze kyretom pockate este tyzden, potom sono, predsalen je to este skoro a ak to zacne samo bude to pre teba aj pre telo len lepsie.... Keby som nebola v 12tt tiez uprednostnim spontanne

divozienka26
20. okt 2015

@hannah_ ja som sice bola na kyrete ale krvacala som 1,5mesiaca

silvia62256
23. okt 2015

Ako sa s tym vyrovnat??? Som tyzden po zakroku, bola som v 12 tyzdni...stale musim na to male mysliet...bol to nas vysnivany chlapcek?? Malo to byt jarne babatko,na vianoce uz som mohla mat male brusko...stale si predstavujem aka by mu bola nasa mala uzasna sestricka...objednali sme si obrovsky novy matrac aby sme sa vsetci 4 pomestili...
Stale mi behaju po rozume predstavy,ake to malo byt...neviem sa od toho odstrihnut...ako ste sa vyrovnali s tym ze ste prisli o babo?? Da sa to vobec?

divozienka26
23. okt 2015

@silvia62256 Ahoj ja som si pred 2t presna podobnym tiez som bola v 12tt ale uz 2x :( Lekar vravel ze je divne ze to zaslo tak daleko, ze zvacsa ak nie je problem v zene ale ze sa stala daka chyba stane sa to tak v 6-7tt a nie v 12tt. Ides na dake vysetrenia? Mne zatial slubil hematologiu ale to je vsetko, cudujem sa ze to uz neriesili po prvom ale cakaju kym sa to zopakuje a otom zacinaju nieco riesit :( Ak ta niekam doktr poslal prosim daj tipy...3x by som to uz asi neprezila...

silvia62256
23. okt 2015

@divozienka26 ja este nemam ani vysledky s histologie,takze uvidim az podla toho,lebo s tymi vysledkami mam ist gynekologovi mojmu...tak uvidim co mi ten povie...
Ved keby to bolo aspon tak,skor,ale ja som uz na dvoch vysetreniach pocula srdiecko,videla som uz male rucky a nozky...a zrazu nic...
Dvakrat po sebe?? To musi byt hrozne 😯
A na vysledkoch s histolky nic nezistili?

divozienka26
23. okt 2015

@silvia62256 ja ani neviem co to je a ci mi take nieco robili.... prvy raz isto nie lebo mi povedal ved to sa stava kazdej... a teraz podla mna tiez nie.

silvia62256
23. okt 2015

To pri samotnej kyretazi odoberu vzorky alebo "to" posielaju cele na rozbor...to sa robi automaticky,divne ze u vas nie...ani si si nebola v nemocnici po 2 tyzdnoch pre ziadne vysledky?

divozienka26
23. okt 2015

@silvia62256 nie praveze uplne nic nevraveli....iba moj gyn. vravel ze az najskor za 6t mam za nim prist a dohodneme sa ze ma posle na hematologiu ale to je vsetko...

jaruskatt
16. feb 2018

Baby, merali ste bazalnu teplotu? Prejavil sa vam MA poklesom teploty?

tajkazanova
1. nov 2018

Baby prosím vás bola som na Sone 6t5d Gyn povedal .
MA poslal ma na kyretaz , zatiaľ nekrvacam ani nič chcem sa len opytat stalo sa niektorej ze Gyn povedal missed ab a sono pred kyretazou to vyvratilo ? Ze tam prosto nastala akcia srdiecka ?

m2552
1. nov 2018

@tajkazanova uz sa to stalo vela krat. Aspon co baby pisali na MK. U mna bolo v 7tt vidno len gestacny vak bez zarodku, doktor chcel ale pockat a v 8/9tt uz bolo uz vidiet aj akciu srdiecka. Skoro dva mesiace sme nevedeli ci z toho nieco bude ale mali sme šťastie. Drzim palce

topanocky054
13. sep 2019

Ahojte žienky
Chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť.
Mala som 2x missed. Bola som aj na Genetike v Martine. No nic nezistili. Zevraj mame vsetko v poriadku... Povedali mi len to ze obcas sa to stava. Bala som sa tehotenstva po treti krát. Nechcela som to zazit znova. Povedala som si ze po treti raz by som uz nezvladla stratu vytúženého dietata. Bola som velmi zle natom. Hovorila som si ze keby mam byt znova tehotna bol by tam strach. Bala by som sa ist na poradnu ci uvidim akciu srdiečka....Stale som mala strach z tehotenstva. Po 4rokoch sa to neplanovane stalo. Otehotnela som. Ked som videla na teste 2 čiarky rozbuchalo sa mi srdce a zacala som mat strach. Potom som si povedala ze sa musim ukludnit, nestresovat, a nemyslieť na zle veci kvoli bábätku.Bolo to ťažké ale snazila som sa myslieť na pekne veci. Utekala som hned k doktorovi a povedala som ze som tehotná. Povedal mi ze si mam ist kupit femibion užívať ho a prepísal mi tabletky na riedenie krvi. Aj ked som mala vsetky testy v poriadku ako aj predtým ked som mala missed radsej mi dal tabletky na riedenie krvi aby sa kyslik dostal babatku lepšie ... A postupne mi zacal znižovat davky. Pan doktor ma povzbudzoval vravel mi ze vserko bude o.k.tak mam byt v klude. A vsetko prebehlo v uplnom poriadku. Teraz mam krásnu dvojročnú zdravu dcerku a som šťastna. Takze sa nevzdávajte.A zo všetkých vitamínov v tehotenstve je najlepší femibion. Je asi najdrahší zo všetkých vitaminov v tehotenstve ale stoji to zato.
Prajem vam vsetko dobre 😘

margaretka25
3. okt 2019

Ahojte kočky, rozhodla som sa, že aj ja napíšem svoju skúsenosť. Stalo sa to na konci augusta. Išla som do poradne v 20tt, čakali sme tretie bábätko. Bolo to dosť neplánované, dosť nás prekvapilo, ale sme kresťansky založená rodina, zobrali sme to tak, že Panbozko nám ho poslal. Tak sme to spracovali a tešili sa naň. Dovtedy bolo tehotenstvo v poriadku, všetky vyšetrenia tiež. V poradni mi doktorka povedala, že bábätku už srdiečko nebije. Zložila som sa. Bol to strašný šok. Ale nedalo sa už nič robiť. Podľa váhy bábätka sa to stalo asi v 17.-18. Tt. Nasledovalo vyvolanie pôrodu a po ňom kyretaz. Do krčka maternice mi vpichli gél na vyvolanie kontrakcii. Účinkoval okamžite. Nabehli mi bolesti každú minútu a pol až dokým som neporodila, cca 10 hodín. Bolo to strašné, ďaleko horšie ako pôrod. Pôrod ani nevravím. Ten Fyzicky nebolel, ale psychicky. Pôrod bez detského plaču.. Fakt veľmi strašné. Bábätko mi hneď vzali, ani mi nepovedali, ci to bol chlapcek alebo dievčatko, až na druhý deň. Potom nasledovala kyretaz. Keďže sme si chceli bábätko pochovať, nešlo na pitvu. Na druhý deň sme si ho pochovali. Tak aspoň vieme, kde si ho mame. Keď mi he ťažko, idem k hrobceku, poplacem si a je mi o čosi ľahšie. Viem, že náš Teodorko je už na lepšom mieste, je v nebicku. Už sa nepytam prečo, tak to malo byť. Aj keď by som by som ho veľmi chcela mať pri sebe. Verím, že raz svojho synčeka uvidím. Je to ťažká situácia, no moje 2 deticky mi dávajú silu a chuť žiť, byť tu pre ne. Maminky, ktoré zazivate niečo podobné, vedzte ze mate právo na pochovanie svojho nenarodeného dieťatka. Veľmi sa vám uľaví, keď si ho pochovate a budete sa môcť pri hrobceku pomodliť a vyplakať. Mne pomohla stránka spoločenstva Rachel.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre