Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

majsan
30. nov 2008

ahojte aj ja som si tym presla.prisla som o babo v 12tt.ale ja som nebola na kyretazi.tu vo svajciarsku je to ine.dali mi dva tablety a musela som cakat kedy to samo odijde.tolko som sa naplakala.skoro mi aj vstah skrachoval.Nevedela som sa nanic sustredit a stale som sa pytala preco.potom som chodila na kontroly ci uz vsetko odislo.bolo to moje najhorsie obdobie.najprv som musela cakat kedy malickemu dobije srdiecko kedze sa uz vedelo ze moje tehotenstvo konci a tak som este musela cakat kedy to samo odijde.potom po 7 mesiacoch som znova otehotnela a dnes mam krasneho chlapceka.

vevoncek
30. nov 2008

majsan tak to mi je ľúto že si to musela prežiť mne dala tiež doktorka tabletky a povedala že keď budem krvácať mám prísť ale zatiaľ nič a pondelok mi majú robiť sono, lebo doktorka hovorila že možno sa niečo zmení a že pre istotu mi ho spravia ale hovorila aj že na 99,9% je to isté že dieťa nežije a tie tablety mi dala tiež také slabé keby náhodou dieťa žilo ale nechcem mať nádej aby som nebola sklamaná.

Ale je super že máš druhé bábätko

ešte som sa chcela spýtať keď ste potratili tak doktor vám povedal že druhé tehotenstvo treba viac sledovať alebo že vám niečo predpíše alebo že budete na rizikovom?Ja by som mala väčšiu istotu keby som bola doma

bianca
30. nov 2008

vev ja som bola na PN od zaciatku druheho tehu,ale iba koli pracovnemu zaradeniu 😖 potom som sice spinila,ale to uz som bola vypisana

majsan
30. nov 2008

ahoj vevoncek.nie doktor ma nedal na rizikove.casto mi brali krv pri kazdej kontrole aj mi robili stale sono ale kontroly som mala kazde 4-6 tyzdnov.podla krvnych testov bolo stale vsetko v poriadku tak nebol dovod.a bol to len jeden potrat keby ich bolo viac hned by ma dal na rizikove.dokonca som musela pracovat az do porodu 😠 .ale co uz hlavne ze sa to stastne skoncilo.mala som na konci tvrdnutie brucha ale dal mi len magnezium

aspinka
30. nov 2008

Ahojte mozem sa aj ja k vam pridat 10.11. mi na kontrolnom sone doktorka oznamila ze babetko uz nezije bola som v 10tt ☹ strasne sme sa nan tesili mame dcerku. V stredu idem na histologiu tak som zvedava na vysledky. Mala som MA komplikovanejsi takze mi odporucili cakat 6 mes. ale moj Dr. ze ked budem OK mozem aj o 3m tak teraz sama neviem uvidim cas ukaze 😢 Momentalne cakam kedy konecne dostanem mrchu.

tilly
1. dec 2008

vevoncek, ako keby si opisala moj priebeh, az na to, ze mna doktor na kyret poslal hned 😠 aj ked som hovorila, ze nemozem (syn mal narodeniny), on, ze nie, ze sa to musi urobit hned... tak som presne tri roky po porode bola na kyretazi 😠

sony, na jar sejeme 😀 mozno uz aj v zime...

ozaj, kto sa v tom januari prida??? ja mam dnes dostat druhu mrchu po kyrete... uz mam nervy od rana, uz aj bolesti mam mierne, tak cakam kedy sa spusti a potom uz bude fajn, len este jednu mrchu by som chcela tesne pred silvacom... a potom uz nieeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

kodada
1. dec 2008

tilly ja sa urcite pridam, ja mam dostat 2 mrchu cez vikend 😉 este som sa nerozhodla ci bude posledna ocakavana alebo este mesiac pockame ... ja by som uz chcela zasiat 😀

cukruska1920
1. dec 2008

keby to zalezalo odomna tak necakam ani na druhu a sejeme uz teraz....ale strach mi to nedovoli 🙄 pockame do februara a potom zacneme siat a dufam ze skonicime zatvou 😀

sonycka
1. dec 2008

baby už aj mna tp tak laka už sa citim taka pripravena.......ale vážne no my asi tak vo februári 😵 už aby bol Valentín... 😉

kodada
1. dec 2008

aby sme to neuponahlali, uvidim aku budem mat naladu 😉

vevoncek
1. dec 2008

Ahojte tak ja som už domka bolo to celkom "fajn" bála som sa ža to bude horšie ale asi som operáciu najhoršie prežívala po operácii som vracala a skoro som odpadla cestou na záchod

ja som síce ešte len po zákroku ale ja by som chcela počať buď do júla s bábätkom alebo až do októbra je to síce také že až o rok zdá sa mi to strašne dlhá doba ale chcem si nájsť novu robotu a pokúsim sa nejako zamestnávať nech mi to rýchlo ubehne a hlavne sa chcem poriadne preliečiť a chcem dať v prvom rade zaočkovať a odčerviť môjho psa od ktorého som zrejme dostala toxokaru a kôli nej som potratila dnes mi to doktorka povedala a ešte sa čudovala že dktroka z infekčného ma nijako neliečila, lebo že pri toxokare je viac než isté že žena potratí.

Tak vám držím palce nech vám to vaše čakacie obdobie rýchlo ubehne aby ste sa mohli tešiť a už čoskoro držali ten voňavý batôštek na rukách.

cukruska1920
1. dec 2008

vevon...co je to toxokara?

mirip
1. dec 2008

je podobná toxoplazmóze

tilly
1. dec 2008

si mala toxokarózu??? 😲 hmmm, ale tak aspoň vieš, prečo si potratila... vyliečiš sa a druhé tehu už bude v poho 😉

kodada
2. dec 2008

vevru, hlavne za sa to da liecit ... my co sme mali MA v podstate bewz pricininy ...
tily ako, mrcha vcera prisla?

majsan
2. dec 2008

mne povedal po potrate ze mozem otehotniet hned po prvej menstruacii ale zase na slovensku mi moj gynekolog povedal ze 3 az 6 mesiacov mam pockat

tilly
2. dec 2008

kodada, neprišla 😲 🙄 ale ja mávam takú mrchu, že +-7 dní, takže pohodaaa 😀 ja ešte teraz nechceeeem 😅

aspinka
2. dec 2008

Ahojte. Ja som si vcera bola pre vysledky z histologie a nejako nerozumiem alebo som uz komplet vypatlana. Mali mi potvrdit ci to bola mola hydatitoza a z toho opisu to nejako neviem zistit a v zavere je len ze "zvysky po gravidite" no spytam sa mojho Dr. on je zlaty zhovorcivy minule sme pokecali 😎
Inak este som nemala MS po kyrete som treti tyzden ale pozorujem na tele take veci ako keby som bola v polovici cyklu takze pichanie vajecnikov ako pri ovulacii a vyrazny hlien. Keby to bolo ono tak by som uz aj MS mohla o tyzden dostat a to by sa to moje telo rychlo z toho dostavalo 🙂

tilly
2. dec 2008

ja som tam mala, že zvyšky po aborte...

kodada
2. dec 2008

ani mne na histologii nic nezistili, len zvysky po tehotenstve

cukruska1920
2. dec 2008

ani mne nic nezistilli...neviem ci tam vobec nieco zistia

kodada
2. dec 2008

tam ani nic nezistuju, si myslim 😉

vevoncek
3. dec 2008

ahojte babulky

ja som mala toho trochu veľa nestíhala som sa prihlásiť ale už som tu!

no ja som hneď ako som prišla z nemocnice ma začalo preháňať včera som mala ísť prvý deň do roboty a nevedela som čo mám robiť, lebo ma tak strašne preháňalo celú noc že hrúza ešte aj cez deň asi každú pol hodinu som musela letieť a to by nebolo ani také strašné ale mňa už tak konečník a črevá boleli že už mi až do plaču bolo a tie krče no hrôza ale asi som to mala ešte reakciu z tej operácie ale išla som do roboty a z roboty som si odskočila k doktorke a hneď som nasadila liečbu a už mi je lepšie.

ja idem pondelok na kontrolu tak som zvedavá čo mi povedia ale môj názor to nezmení nechcem hneď začať so snažením aj keď bude ťažké odolať ale v prvom rade sa chcem preliečiť upraviť si cyklus aby som mala pravidelný a nájsť si novú robotu a potom začneme

cukruska1920
3. dec 2008

Ahoj vevon....mame rovnake ciele 😀 aj ja si chcem najst novu robotku.....a kedy by ste chceli zacat ?

vevoncek
3. dec 2008

chceli by sme od októbra ale ak nevydržíme tak možno už od júla ale neviem prečo myslím si že teraz to výjde na prvý krát ja som si najskôr myslela že sami ani nepodarí otehotnieť, lebo som dlho užívala antikoncepciu asi 8 rokov a snažili sme sa od júla a až v októbri sa nám podarilo ale mesiac pred otehotnením som aj začala užívať femigard tak pripisujem úspech tomu mala som dosť dlhý cyklus 33 dňový a od októbra som si aj bazálnu teplotu začala merať, lebo som si myslela že keď pôjdem na preventívku a nebudem dovtedy tehotná ukážem doktorke grafy a ona mi povei že kedy mávam ovuláciu či mávam a tak.Chcela som spraviť všetko pre to aby som vedela na čom som

teraz viem že môžem mať bábo a myslím si že príčina potratu bola toxokara takže ak by som aj druhý krát potratila asi by som sa začala obávať že príčina je iná

cukruska1920
3. dec 2008

vevon...preco az tak neskoro????

vevoncek
4. dec 2008

chcem si nájsť robotu druhú a ešte by som chcela keby sa nám podarilo dokončiť byt a chcela by som veľmi keby sa nám podarilo bábo na raka ja viem že je to kravina a človeku to nevýjde tak ako si to naplánuje ale obidvaja tak veľmi po tom túžime a môj manžel chce aby som mala v lete veľké bruško a ja si myslím že je lepšie rodiť v lete neviem prečo

vevoncek
4. dec 2008

teraz keď už viem že nemám problém otehotnieť tak by som si to rada takto naplánovala a dovtedy by som sa aj preliečila aj na dovolenku by sme mohli ísť mohli by sme byt dokončiť a ja by som si našla lepšiu robotu a tak by to ubehlo

ixi
4. dec 2008

ahoj dnes ma doki poslal na kyret ako to chodi?

aspinka
4. dec 2008

Kyret robia v celkovej anestezii takze ani nebudes vediet ze ti nieco robili. Zoberu ti krv budes musiet byt na lacno mne dali dve tabletky aby som lepsie znasala anesteziu a tesne pred zakrokom som vypila taku tekutinu tiez kvoli anestezii. Po zakroku len krvacas nic necitis. Cistit sa budes tyzden mozno dva.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre