Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tilly
6. máj 2009

jeeeej, sue, už cítiš pohyby? super, ja sa na to taaak teším, to je tak krásne 😅

tatuska1
6. máj 2009

ahojte baby no tak som doma uz aj napapana tak vsetko mame v poriadku meriame 5,19cm a krv a moc a tlak mame vsetko v poriadku srdiecko nam krasne bije a som najstastejsia na celom svete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a pani doktorka nam aj dala novy termin ze 11.11 to by bolo krasne na manzelova a braskove meninky 😀 😀

ellysa
6. máj 2009

tatu gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

tilly
6. máj 2009

tatu, super, my máme 10.11. termín, tak to by sme rodili cca. spolu 😀

sue250
6. máj 2009

baby to ake terminy mate? ja som dva tyzdne dopredu ako tilly a termin jeod 6.10 do 23.10 ta teraz som mimo

tilly
6. máj 2009

ja mám len podľa poslednej MS... uzv termínmi sa moc neriadim, ja chcem aj tak cisársky a rodiť pôjdem len tam, kde mi ho urobia a na termíne sa dohodneme 😀

sue250
6. máj 2009

aj ja chcem to sa da dohodnut?myslela som ze lekari moc nechcu cisarsky robit

vevoncek
6. máj 2009

baby prečo chcete cisársky? veď po cisárskom to je horšie ževraj to aj dlhšie trvá kým sa dáte do normálu

sue250
6. máj 2009

no uz som raz rodila a stacilo bol to horor, vytlacit dve deti bez nastrihnutia a slo to pomaly bolesti priserne je pravda ze po hodine som chodila vsetko ok telo zregenerovane, ale bojim sa nastrihnutia, komplikacii a zasivania a tak. ☹

adrikanatasa
6. máj 2009

ja keď som rodila tak si pamatám jak som doktora ťahala za ruku a kričala som jak besná že chcem cisársky, ten bol zo mňa chudák celý hotový 😀 a stále opakoval že je to horšie ako normál pôrod, aj dlhšie v nemocnici budete a celkovo sa to berie ako operácia a nie pôrod. Ja by som cisársky tiež nechcela.

tatuska1
6. máj 2009

tilly no ja podla poslednej ms by som mala mat termin okolo 16.11.lenze babo je väcsie ci co uz od zaciatku tak ze pravdepodobne som musela zostat skor tehu este pred ms no tak ja neviem ale ten datum sa mi paci ze 11.11 😀 😀 😀 ale to je jedno ci skor ci neskor len nech porodim zdrave babetko moje krasne 😉 😉 😉 😉

evulik6
6. máj 2009

ahojte...

tatuska, gratulujem k dobrym vysledkom...vidis, vravela som ze to bude ok... myslela som na teba moja... som stastna ze si ok ako aj ostatne tehulky tu 🙂

baby cisarsky? fuuuu, no nie je to bohvieco...ja by som radsej normalne chcela rodit...ja som dadka normalne rodila a bolo to uplne v pohode... a to ze ta nenastrihli sue to je divne...a to si sa neroztrhla pri tlaceni? u nas normalne hned nastrihuju, inak sa mozes pekne roztrhnut az po zadok 😒 co teda nie je vobec prijemne....
cisarsky je lepsi akurat v tom ze nemusis tlacit a necitis bolest pri rodeni, ale potooooom, kamoska rodila cisarskym obidve deti a hovorila ze potom je to strasna bolest... a je to horsie, lebo nemozes sa poriadne hybat a moze byt aj problem s tvorbou mlieka... byt vami tak si to radsej rozmyslim... ja som sa tiez bala nastrihnutia ale poviem ti sue, ze to ti tak rychlo urobia, len taky smyk a je to, ani to velmi necitis... fakt sekunda... a to zasivanie, to je sice neprijemne ale ked som to zvladla ja, co ja ihly neznasam... zvladnes aj ty...

tatuska, mozno si mala ovu skor ako to oni rataju.... aj tym to moze byt...a inak aj mne pri dadkovi povedali ze 4.12. podla poslednej mrchy a tiez povedali ze je vacsi tak ze to vyzera byt skor, na nejaky 25.11. a narodil sa aj tak 2.12. to este upravia aj tri krat...este podla prvych pohybov atd... 😉

evulik6
6. máj 2009

inak sa vam chcem podakovat za povzbudenia ze dalsia mrcha uz nepride...dakujem, ste zlate... ved uvidime, raz hadam uz len nepride noooo 😀

evulik6
6. máj 2009

tak zelam vsetkym krasne sny, asi uz tehulky pekne lezkaju v postielkach co??? dobre sa vyspinkajte....aj netehulky...pekne sny vsetkym...ahojte zajtra 😉

vevoncek
7. máj 2009

včera ste mali dobrú tému že pôrody, ja teda ešte nie som tehotná ale pôrod v tom už mám úplne jasno ja si kúpim epino neviem síce či mi fyzicky pomôže ale psichycky určite a ževraj keď sa s ním cvičí tak aj nastrihnutie sa lepšie hojí a moja švagriná mala epidurálku a vôbec necítila zašívanie, len keď jej to potom prestalo pôsobiť tak potom ale rýchlo sa z toho dostala takže ja sa nebojím ani kontrakcii ani nástrihu a ani zašívania

včera som bola v meste a nič som si nekúpila to je normálne pokrok byť v meste a nič si nekúpiť

evulik6
7. máj 2009

dobre ranko vevon...

epino? to je co? ja som si nic nekupovala, ja som chodila ako teho na cvicenia pre tehotne a vsetkym odporucam...je to super, a dost to pri porode pomaha... 😉
dnes mas vela robotky vevon? posledny den, paradicka, co??? 🙂

adrikanatasa
7. máj 2009

čaute babule, ja som mala dohodnutú epidurálku ale akosi mi ju nestihli pichnúť tak rýchlo som sa otvorila. Hovorím doktorovi že mám pocit, že už musím tlačiť to bolo 2 hodiny od prvej kontrakcie a on sa mi smial že čo chcem tlačiť že som prvorodička že to je eštelen začiatok kontrakcií. Tak ma pozrel a ja otvorená na 10 cm 🙂 A za 15 minút bol vonku 🙂
Mne strašne pomohlo to ako mi kázali dýchať, vtedy tá bolesť pri kontrakciách celkom fajn ustupovala.
A čo sa týka nastrihovania a zašívania, to absolútne nič nie je. Tie bolesti pri kontrakciách sú ovela horšie ako nejaké nastrihovanie a zašívanie. Všetky to prežijete 😉

vevoncek
7. máj 2009

ahoj evi dnes nemám zatiaľ veľa roboty a myslím že dnes bude taký kľud väčšinou to aj tak býva v piatky alebo dni pred sviatkami

bola som včera v baumaxe a si predtav ten stojan na kvety čo bol v kauflande stál okolo 400-600Sk a jedna noha čo som chcela kúpiť stála 400Sk tak si presdtav keď to predávajú za 400 Sk ten stojan za koľko potom museli zonať materiál a koľko potom stála robota toho stojanu

ešte chcem ísť dnes do predajne kde predávajú takéto veci tam to bude určite lacnejšie tak tam by som to kúpil, lebo baumax je veľmi predražený

epino to je tu aj taká téma to ja taký balónik ktorým si pomaly rozťahuješ tie veci dolu a pripravuje na pôrod môžeš si to nafúknuť na veľkosť hlavičky ...

adrikanatasa
7. máj 2009

vevon čo sa ti zlomila noha na stojane či čo?? Ale kaufland je môj najoblúbenejší obchod, tam sú veľmi dobré ceny a zľavy. Jááj vždy sa tam taaaak teším 😀 Tu ho mám hneď vedľa činžiaku, a predstav si že v Nitre ho mám tiež kúsok od činžiaku 😀 to bude osud 😀 😀

evulik6
7. máj 2009

vevon, ano baumax je predrazeny, ale zase podla toho aj co kupujes... nieco sa da...

adri ja si myslim ze to vsetko zalezi na tom ako bolest znasas ...kazdy to inak vnima, ja som mala porod uplne fantasticky, kiez by bola j ten druhy aspon taky ako bol prvy 🙂 a kontrakcie zase u mna neboli take strasne, nastrihnutie som ani nejako nevnimala, zasivanie mi bolo neprijemne, neviem ako teba ale mne zasivali nieco vo vnutri, tam mi dali injekciu a to bolo ok, to som necitila ale ked ma zasivala z vonku kozu tak to bolo hnusne, ale zase vydrzat sa to dalo... ale stipkaloooo 😝 😀 Ja si tiez myslim ze kazda to zvladne, jedna to preziva lepsie, ina zase horsie....

to mas fakt adri asi osud... ja zase kaufland nemusim, ako nakupit sa tam da dobre, ale nemam rada tu tlacenicu dochodcov ked je nieco v akcii 😀 to je brutus 😠 a tie uzke ulicky...to mi tam lezie na nervy 😒

evulik6
7. máj 2009

a co dnes idete porabat? ja varim polievocku a idem robit zemiakove placky ...mm ma dnes obed o 11tej tak nech som pripravena 😝 😀 a potom pojdeme s dadkom von...

vevoncek
7. máj 2009

adri nezlomila sa mi noha ale videla som v kauflande taký stojan na kvety stál od 400 do 600 Sk alenže akcia bola od soboty mi sme prišli večer a už ich nemali ževraj mali len 5 ks a tie si možno rozobrali zamestnanci tak so msa rozhodla že si kúpim nohy v baumaxe a vyrobím si taký stojan sama a kôli tomuto som nahnevaná na kauflandy, lebo keď majú niečo dobré tak sa to rýchlo minie a chodia tam väčšinou naši rómsky spoluobčania a starý ľudia a niekedy sú taký drzí strkajú sa a naháňajú ako keby boli na to odkázaný

evi ty to budeš mať už teraz super, lebo prvý pôrod máš za sebou druhý že býva lepší tam už ani epidúrálku netreba dávať ale hento epino je dobré ja som si o tom čítala v tej téme a som rozhodnutá si to kúpiť ale keby som už mala nejaký pôrod za sebou tak by som na to asi kašlala ten bálonik si zavedieš dolu a postupne trénuješ každý deň ho nafúkneš a vytlačíš ale nie hneď na začiatok na nejväčšiu veľkosť ale postupne a na konci by mal byť veľký ako detská hlavička a tá je na tele najväčšia a keď to bude také natiahnuté tak by nemal byť problém s vytlačením bábätka a ževrav vtedy netreba ani nastihovať ale tie baby čo tam píšu majú rôzne zážitky s pôrodov a všetky ho vychvaľujú

evulik6
7. máj 2009

nooo vevon ja si ho kupovat nebudem... necham to opat na prirodu a epi som tiez nemala ani pri prvom takze pohoda...ani to nechcem... treba to "vychutnat" ked ide na svet... lebo aj kedy si neviem ako trpela tak pocit potom ked je uz vonku stoji za to...je to nadhera... ja som sa rozrevala ked sa narodil... ale myslim ze to asi kopec cerstvych mamiciek... 🙂

no idem ja varit..potom este pridem...zatial sa majte pekne

adrikanatasa
7. máj 2009

evul tu v TO nie sú až také úzske tie uličky 🙂 Ja chodím do obchodu v rámci obednej prestávky vtedy tam nie je veľa ľudí, cez týždeň poobede alebo v sobotu doobeda je tam masaker.
Ja budem dnes robiť bryndzové halušky, mňam už sme ich tak dávno nemali.
evul ja tiež bolesť znášam veľmi zle, často sa mi stalo aj to že som odpadla keď som videla krv alebo ma niečo veľmi bolelo takže ešte keď som bola tehu tak mama nado mnou lamentovala že to neprežijem a že to bude musieť prísť odrodiť za mňa 😀 A tu som! Máš pravdu to zašívanie štipkalo ale žiadna tragédia.A to je čo povedať keď som to prežila ja čo som takýto labilný prípad 🙂 Ale cisársky by som nechcela, kamoška čo tak rodila bola v nemocnici vyše týždńa a ešte na tretí deň sa ledva hýbala a ja som tri hodiny po pôrode behala jak mladá nevesta po chodbách 🙂

tilly
7. máj 2009

ja normálne rodiť nechem, 1. hrozí mi, že budem mať zas obra, môj malý zlobr mal 4,5 kila 😅 a 2. radšej jazvu na bruchu ako tam dole... ja som chodila v pohodičke na druhý deň, bolelo to, ale dala som sa rýchlo dokopy...

jedno, čo určite chcem je zas 18 mesiacov dojčiť

adrikanatasa
7. máj 2009

tilly že zlobr 😀 😀 Inak tú jazvu tam dole som si nedávno pozerala 😀 to ma len tak napadlo, to ti je tak ohromne zažité že to ani vidieť nie je 😉

vevoncek
7. máj 2009

ja pokiaľ nebudem musieť trpieť tak trpieť nechcem a budem sa to snažiť uľahčiť si ako sa dá keby som už mala prvý pôrod za sebou tak by som to tiež nejako neriešila

adrikanatasa
7. máj 2009

inak vevon sú aj také prípady že druhý pôrod bol oveľa horší ako prvý... to nie je nikde napísané že druhý je jednoznačne ľahší..

kodada
7. máj 2009

ahojte babulky, tak som vypravila svagrinu ... juj je tu take krasne ticho, na moje pomery je moc ukecana 😉
doniesla mi plno veciciek pre male - vanicku, odsavacku na mlieko, flasky, overaly, zvainovacku a kopuuuuu veciciek pre mimi .... a vsetko skoro modre 😀

vevoncek
7. máj 2009

adri veď ja som nemyslela že druhý pôrod je ľahší ja mám jednu kamarátku čo mala ťažší druhý pôrod ale myslela som to tak že keby som mala dieťa prvé a všetko by som si prežila bez epiduráky a tak tak by som si asi ani teraz epidurálku nedala a ani ten balón by som neskúšala ale keďže neveim ešte do čoho idem tak sa budem snažiť prežoť to čo najlepšie , lebo chcem mešte druhé dieťa a nemať prvý zážitok zlý a nebudem trpieť pokiaľ nemusím

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre