Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kodada
22. jan 2009

neboj evu, kriza nepotrva vecne 😉 hlavu hore .... a s tou minimalkou na vyplatnej, to poznam ja aj manzel to tak mame, skoro nam koli tomu nedali hypoteku !!! a pritom so splacanim by urcite nebol problem 😠

vevoncek
22. jan 2009

je veľmi zlá doba teraz keby aspoň môj muž nebol taký zásadový ale toho sa najviac bojím on keď si zmyslí že dieťa nebude tak sa môžem aj na kolomaž rozliať ale dnes s ním o tom pokecám a dúfam že ho ukecám

kodada
22. jan 2009

vevu viem ze na to ide z rozumom, ale na tom nic nenariesi, ako vie ze o nejake 2-3 roky nebude este horsie???

tilly
22. jan 2009

inak, keď chlap nechce, tak sa môžeš aj na hlavu postaviť, skrátka sa bábo nepodarí...

u nás to bolo prvý krát, keď sa zadaril syn, tak že ja som chcela už asi dva roky bábo, ale stavali sme, takže mm to až tak nechcel, potom sme sa nasťahovali a on, že už by sme si mohli urobiť bábo, bum a bolo hneď prvý mesiac... druhý krát som ja chcela už keď mal domčo 2 roky, mm to stále odkladal a v lete, že on by už chcel, bum a bolo, no nedopadlo to dobre, ale zadarilo sa vždy, keď on o tom začal rozprávať... aj keď ja som nechcela

evulik6
22. jan 2009

vevoncek, to mi je luto, ale verim ze si to muz este rozmysli...inak aj moj zacina vymyslat s babatkom...co sa im vsetkym zrazu porobilo??? U nich v praci budu brat novu osobku a chce aby som si tam dala ziadost, ze by som mala fajn robotu, co tym padom znamena ze na babo mozem potom zabudnut ak by ma tam vzali...Aj som nad tym rozmyslala, ale ja by som chcela radsej to babatko...JA viem ze to mysli dobre, v dnesnej dobe najst robotu je tazke, ale zase keby som tam aj nastupila, tak aspon na nejaky rok- dva a to potom uz budem mat 30 a ja neviem...bohvie co bude potom o dva roky...mozno uz potom dieta nebude chciet alebo sa nam uz nemusi ani podarit ho mat... som z toho vsetkeho na nervy, uz mi zacina asi preskakovat z tohto vsetkeho...vkuse iba rozmyslam co mam robit ...musim uz vypnut, bo ma fakt uz odvezu na psychiatricke ☹

vevoncek
22. jan 2009

evulík netráp sa a sprav to čo cítiš možno je to lákavá ponuka na prácu ale tých ešte bude veď máme celý život pred sebou ešte sa narobíš ale vek na deti netrvá večne a čím budeme staršie tým to bude horšie

ja som celú dobu v robote rozmýľšala čo budem mužovy hovoriť a nakoniec som mu povedala že chcem dieťa dlho po n´m túžim prvý krát to nevyšlo a boh vie kedy sa nám podarí druhý krát a či to výjde či sa nezopakuje to čo sa stalo prvý krát predsa len život sa dokáže hocijako zamotať a potom už môže byť neskoro a keby som bola tehotná od toho októbra ako som aj bola už by som bola v 4 mesiaci a kôli tomu že sa to kazí v robote by som predsa nešla na potrat museli by sme to nejako zvládnuť a aj som mu povedala že už nebudem viac čakať že dieťa budem mať a nikto mi to už z hlavy nevytlčie tak sa na mňa usmial takým štýlom že aj si myslel že budem takto reagovať ako keby s tým rátal a nakoniec súhlasil.

je to pre mňa ťažké keď ideme k jeho sestre a on sa tak teší z jej pol ročného syna ako keby to bol jeho syn je mi to také nepríjemné v zápätí si myslím či sa aj švagriná bude tak tešiť z nášho dieťaťa ako sa on teší z toho ich

takže ja idem to toho ta každú cenu

aspinka
22. jan 2009

Ahojte. Tak dnes som bola na prehliadke. Vzal mi ster na chlamydie a cyto. A aj krv na trombofoliu tak som prekvapena lebo som myslela ze len ma pozrie a hotovo.
Robil mi aj sono maternica je ok aj vajecniky. Mam mat teraz ovulku ale vo vajecnikoch ziaden dominantny folikul nevidel. Ja si myslim ze som ovulku mala skor ked ma pred par dnami boleli vajecniky zial ani podla BT si to neviem teraz urcit lebo mam v grafe zmatok nemerala som v jednom case a mala som nepokojne noci takze mi teplota riadne kolise 😒 Ale vraj vajecniky su plne vajicok tak zasoby su 😎
Vraj mam este jeden cyklus pockat potom budu vysledky a potom sa mozeme snazit ale ze keby som otehotnela aj hned nic sa nedeje. 😀

evulik6
22. jan 2009

vevoncek, tak muzik asi pochopil, co?? 😀 Ale ved on dobre vie ze moc po tom tuzis, urcite to hovoril vtedy len preto, ze sa trosku zlakol z neistej buducnosti...ale ja tiez vravim ze ked sa chce, vsetko sa da zvladnut..bude to mozno tazsie ale da sa vsetko... hlavne nech je zdravie a potom je to vsetko ok....
Myslim ze aj moj muzik to chape....ja si vravim ze nejako bolo a nejako bude... a prinajhorsom sa vratim k robote ktoru som robila, aj ked to nie je prave najlepsia praca...ale nevadi...za tie deticky to stoji... 😉 🙂

evulik6
22. jan 2009

aspinka, tak to mas dobre ze ti vsetky potrebne vysetrenia urobia,...ja som zvedava ci mne moja nejake vobec urobi... 😒

zuzub
22. jan 2009

ahojte žienky, chcem sa vás opýtať či máte niektorá nejakú skúsenosť s imunologickým vyšetrením po MA.ďakujem.

aspinka
22. jan 2009

evulik ja som ziadne vysetrenia necakala ved sa mi to stalo len raz cykly mam v poriadku nic mi nie je. Myslela som ze ma kukne a hotovo a on hned krv, stery, sono ja ho mam strasne rada on je super a rozprava a vysvetluje a hlavne vie povzbudit ide z neho taka pohoda som rada ze mam takeho dobre gynekologa a to som si ho odchytila naposlednu chvilu vraj uz neberu nove pacientky maju strasne plno 😅

evulik6
22. jan 2009

tak to mas super,ze mas takeho dobreho gynekologa.....moja je taka zvlastna.... viem ze si to necakala, ani ja necakam ze mi nieco urobi ale mohla by,...aspon by som bola kludnejsia... som zvedava, idem buduci tyzden na kontrolu tak potom napisem ako som dopadla...

vevoncek
23. jan 2009

dobré ránko

evi a možno sa nebudeš musieť vrátiť d ostarej roboty možno budú lepšie ponuky po materskej kríza pominie a boh vie čo bude dovtedy

pozerám že všetky chodíte na kontrolu len mňa moja doktorka nejako rýchlo odbavila mňa chcela vidieť len týždeň po operácii a vtedy mi povedala že už mám prísť len keby som mala nejaký problém alebo by som bola tehotná alebo by mrcha neprišla 2 mesiace nejako začínam mať pocit že to so mnou flákajú ako nie že by som tam rada chodila ale mne ani nevysvetlila nič ja ani neviem čo tie folikuly znamenajú ani nič ☹

veva1
23. jan 2009

ahojte babky
vevo pristup tvojej dokiny je bezny,si zdrava mlada zena tak nevidi dovod nieco riesit,pre nich je missed bezna vec,stava sa to casto hlavne pri prvom tehu.Doki pri aspinke jedna nadstardantne ,ma stastie na takeho doktora.
to ze ti to 1x trvalo 4mesiace,myslim ze nie je dlha doba,trfit sa do tych spravnych dni,nie je jednoduche,praveze by som povedala ze 4mesiace je rychlo,podla toho co som tu uz na konikovi precitala 😉
ak muz po misede dieta nechce tak je to casto prto lebo sa boji zopakovania.My sme sa po MA vyrevali,vydepkovali ,vylutovali a oni museli len tisko znasat aj svoju bolest a este aj nasu. Ked sa s nim dohodnut neda tak ho treba opit a znasilnit 😀
babky drzim vam palcule aby ste sa rychlo pridali ku nam mamicky z misediek,cakam vas tam 😵

ema7
23. jan 2009

.Dobré ránko,
vevonček som rada, že to dopadlo dobre s manželom. Inak ako píšeš o švagrine, aj môj manžel je taký k sestrinej dcére. Aj by dýchal za ňu. a pritom viem, že ona o naše dieťa moc záujem mať nebude. Ale mne je to jedno.
Ja som sa rozhodla, že doužívam balenie antikoncepcie, počkám na 1-2 normálne cykly, pôjdem pre istotu k lekárovi na kontrolu, či je všetko v poriadku a šup do toho 🙂 Vev vy idete kedy začať 🙂 ?
Dnes som sa dozvedela radostnú správu. Kamarátka potratila minulý rok v marci a teraz je opäť tehotná, bola nešťastná, že sa im nedarilo hneď, ale už sa zadarilo 😀 .

zuzub mňa poslal doki na imunologické vyšetrenie po MA, lebo mávam výtok, a gynek.výsledky mám dobré. Tak že či to nemám v súlade s alergiou. Bola som tam v utorok a doktorka mi povedala, že to mám určite z alergie. V pondelok tam idem pre výsledky, tak som zvedavá čo mi povie. Dúfam, že bude všetko OK a budeme môcť normálne plánovať bábo a nič nás v tom zasa nezastaví.

vevoncek
23. jan 2009

ema ja musím ísť ešte na krv 2.2. a potom budem čakať na výsledky a ak budú dobré tak koncom marca by sme chceli začať so snažením (už sa neviem dočkať)

veva ja si tiež myslím že je to bežný postup, ale hentá doktorka čo k nej chodím je známa mojej maminy a ja som ju považovala za veľmi dobrú doktorku ale na to aby bola veľmi dobrá jej chýba to že by sa nemala spávať ako pri pásovej výrobe ja neviem možno že je to jej spôsob ako ma nestresovať zbytočne možno si myslí že keby ma posielala po vyšetreniach že by som bola v strese čo sa deje... ale aj tak by som bola radšej keby to brala zodpovednejšie

viem že 4 mesiace nie je dlhá doba ale pre mňa to je dlhá doba, lebo nemám dobrú robotu a psychyku mám na bode mrazu nerada chodím do roboty neznášam vstávanie v nedeľu som úplne otrávená, lebo už mám nervy že musím ísť na druhý deň do roboty...

hneď ako budem tehu tak navštívim vašu tému mamičky po MA už sa teším 😉

u mojho muža to nie je kôlitomu že by sa bál že sa to zopakuje ale je prehnane zodpovedný a k tomu patrí aj tá láska k jeho sestre on je ako taký veľký brat ochranca stále má pocit že musí chrániť sestru ale najväčšia sranda je že on ju má rád roprával o nej že mali veľmi dobrí vzťah a ona hovorila praví opak že nikdy si nerozumeli a stále si z neho robí srandu niekedy sa ma to až dotkne aj som to hovorila mužovy a on hovoril že to len nechápem ich srandu že on to berie ako srandu jedným uchom dnu a druhým von ale mňa to trápi, lebo mne to pripadá ako keby ho urážala no neviem

evulik6
23. jan 2009

vevoncek, ja som sa rozhodla, ze na tu robotu si ziadost nedam, aj ked je to lakave...ale kaslem na to...budeme sa snazilkovat a ked nie, tak sa vratim tam kde som robila....vydrzala som to 6 rokov, vydrzim aj potom... ale verim ze sa mi do konca roku podari otehotniet a potom sa dam urcite na PN 😀 Aj sa sa uz veeelmi tesim na marec...hihi...aj ked vcera ma napadla taka blbost,ze sa na to vrhnem uz teraz po kontrole ale radsej nie...radsej este pockam tie dva cykly, nech viem ze mi to neblbne a budem aspon trosiiiicku kludnejsia... 😉

evulik6
23. jan 2009

a este co sa tyka tvojej lekarky...moja je presne taka ista, nikdy mi nic nepovie....zo zaciatku som chcela od nej odist, bo jej pristup bol desny, ale uz dlhsi cas je na mna mila, a som si uz na nu zvykla...zatial som s nou nemala nejake problemy, mozno aj preto ze zdravotne som bola ok... 🙂

vevoncek
23. jan 2009

evi tak to máš super že už môžeš teraz po kontrole ale som rada že chceš počať aspoň sa vrhneme do toho naraz 😀

ja neviem čo by som robila keby mi doktorka povedala že už môžem asi by som sa vrhla na to plnou parou vpred, nech čím skôr vypadnem z roboty ale že je lepšie dlhšie počať aby sa to nezopakovalo

inak naše doktorky sú možno dobré odborníčky len ten prístup by mohli trochu zmeniť moja si robila stáž niekde v afrike tak myslím že skúsenosti má aj je milá len ja neviem niečo mi vadí neviem to definovať aj keď som išla na operáciu tak mi všetko vysvetlila ako to bude ale aj povedala že mi ešte pre istotu spravia sono ráno a nespravili a dúfala som že ma bude ona operovať že sa s ňou ešte stretnem pred operáciou a keď som bola po týždni na kontrole tak sa čudovala že už to mám za sebou že ani o tom nevedela také to bolo zvláštne ako keby mala sklerózu alebo čo

aspinka
23. jan 2009

Ahojte. Konecne vikend 🙂 Tak si ho pekne uzite a planujte snazilkovanie a nemyslite na nic zle len na vsetko dobre co nas v tomto roku caka!!!

evulik6
23. jan 2009

vevoncek, nieee ..ja som este nebola na kontrole, idem v pondelok, to ma len tak napadlo ze by som uz chcela ze kaslat na vsetko, ale myslim,ze mi to ani moja dokina este neodporuci...radsej si pockam..."trpezlivost ruze prinasa" xixi...aspon sa to tak hovori 😀
Ja neviem ci je dobra odbornicka, ale tak zatial som s nou nemala problem...neviem, aj ked niektore na nu pindaju,ked spomeniem jej meno tak len oci prevratia 😕 Ale vravim, ze ja som na nu uz zvyknuta..vzdy ma vysetrila poriadne, aj sono prsnikov mi robila hned pri prvej preventivke (zatial co kamoske sono prsnikov jej gynekologicka nikdy neurobila, potom aj od nej odisla), takze v pohode...som zvedava co mi povie v pondelok, uz sa tesim (co je u mna asi prvykrat v zivote ze sa tesim na gyndu 😀 )

aspinka...aj tebe pekny vikendik... 😉

aliva
24. jan 2009

Ahojte, pridávam sa k vám, žial vo štvrtok mi museli urobiť kyret..Bolo to druhý krát, na prvý sa to nepodarilo vyčistiť úplne...Po prvom kyrete ma nič nebolelo, ani som nekrvácala, ale teraz mám bolesti ako pri MS a aj krvácam asi ako pri MS.. Ako ste sa liečili po kyrete príp. ako dlho trvalo krvácanie a bolesti? O dieťatko som prišla v 9tt. 😢 ďakujem za každú odpoveď.

cukruska1920
24. jan 2009

aliva...ty si 2 krat prisla o babo alebo ta len docistovali?

mirip
24. jan 2009

cukruš len raz prišla ale ju prvýkrát nevyčistili dobre tak musela druhýkrát

cukruska1920
24. jan 2009

jaj..tak som to zle pochopila

evulik6
24. jan 2009

ahoj aliva...to mi je luto...velmi... asi ti velmi neporadim...ja som krvacala pred kyretom, po nom uz len trosicku asi tak tyzden a bolesti som nemala ziadne...skus pit alchemilkovy cajik...ten mi dost pomohol, hned sa mi to krvacanie (no po dvoch dnoch len spinenie) zastavilo....

tinka12
24. jan 2009

ahojte kočky,
chcela by som sa vás spýtať...som tyzden po kyrete (MA) a mam hnedé spinenie...vcera a predvcera neuveriteľné krce a dnes si cítim na lavej strane vajecník alebo je to maternica?...pri chodzi najma, ale aj ked ležím...mam pocit, ze mam vajecnik naduty, zvacsený, bolí ma a mam si ho chuť vyrvať... mali ste niektorá takéto pocity?
hrooozne moc dakujem 😉

tinka12
24. jan 2009

aliva A za kolko do prvom cistení si mla ten druhý? ako ti zistili, ze ta zle vyčistili?

aspinka
24. jan 2009

tinka radsej chod doktorke moze to byt zapal! Je to nebezpecne hned ako mas nejaky divny pocit chod sa dat pozriet. A po MA ta tvoja doktorka pozerala alebo bola si na nejakej kontrole?

tinka12
24. jan 2009

nepozerala ma...bola som u neej ale len sa ma opytala ako sa citim...ja som sa prve dni citila super....mala ma pozriet?
ked som bola u nej prvykat, este som nekrvacala a aj tak ma nepozrela...vo stvrtok som si bola dat odpisat PN-ku a uz som krvácala a mala som slabe krce, aj tak ma nepozreli....tak neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre