Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tyli
27. máj 2015

@marxi posielam veľké objatie ☹ viem čo prežívaš.

marxi
27. máj 2015

@tyli dakujem. kolko toho my zeny zvladneme? toto je najhorsia zivotna skusenost. ostava nam uz len dufat a verit v peknu buducnost.

tyli
27. máj 2015

veru bolo to veľmi ťažké.

majkulik
28. máj 2015

ahojte. prisli mi vysledky - cakali sme chlapceka a bol zdravy. tak preco odisiel?

lenka07
28. máj 2015

@majkulik to my je veľmi ľúto aj ja som prišla o našu princezničku 😭tiež bola zdravá 😭

majkulik
29. máj 2015

urobila som si teraz tehu test, a stale tam mam // ☹

espoleta
29. máj 2015

ahojte žienky, tiež by som sa chcela podeliť so svojimi starosťami, lebo mam pocit, že tu ma asi najlepšie pochopite. Som týždeň po kyretaži, MA v 9 tt. Bol to pre mňa šok, pretože prve dieťatko som mala bezproblemove cele tehotenstvo, aj krasny pôrod. Vôbec som si nemyslela že sa mi to môže stať, hoci človek musi ratať so všetkym, nepripušťala som si to. Snažim sa nad to nejako povzniesť, mam maleho ročného synčeka, ten mi robí najväčšiu radosť, avšak neprejde ani jeden deň aby som na to nemyslela. Najhoršie na tom je, že to v sebe dusím, ešte som nemala ani čas sa vyplakať a mam pocit že ani nemam komu sa vyplakať. Každý mi hovori, že to sa stava, si mladá, urobite si ďalšie ale nikto sa ma neopytal ako sa citim, či si nechcem trochu oddychnuť od všetkeho a len tak si ísť niekam oddychnuť. Hned v ten deň po kyretaži čo som prišla domov, som už zarezavala ako mamička na plny uväzok. Ja viem, že aj môj manžel je z toho smutný ale neposkytol mi taku útechu ako som čakala, radšej sa na to pozera tiež z tej stranky že to sa stava atď. Takže to v sebe stale dusim, a nemam sa ani komu vyrozpravať aby sa mi trochu uľavilo. Tak dufam, že to nikomu nevadi, že tu pišem svoje pocity. Aj ten čas mi beži strašne pomaly, najradšej by som už bola znova tehotna, ale musime počkať 3 mesiace a ešte ktovie kedy sa zadari. A stale je tu riziko že sa to môže stať aj pri dalšom, ale ten pocit, že nosite pod srdcom malého živého človiečika, je nenahraditeľný 🙂

lily111
29. máj 2015

@espoleta akoby ste hovorili o mne a mojich pocitoch, ja som dnes bola na kontrole u gyn po prvom menzese od kytretu a tiez mi odporucil otehotniet az po 3 alebo 4 mesiacoch,nooo je tazke vydrzat,ja som chcela pockat este na jeden a ist do toho

espoleta
29. máj 2015

@lily111 ahoj, nemusíš mi vykať... ja som mladšia od teba o 10 rokov (22 ), ked ti nevadi že ja ti tykam 🙂 .......a ty si v ktorom tyždni potratila? a ako sa s tym vyrovnavaš? Lebo ja mam pocit že sa s tym nevyrovnavam iba to v sebe dusim a tvarim sa v pohode, a najlepšie na tom je že to skoro každy dookola vedel a teraz sa iba tvarim že som tehotna nikdy nebola aj ked najradšej by som im všetkym povedala, nech sa nestaraju ( slušne povedane). Inač je mi ľuto, že aj ty si si tym prešla. Teraz už viem pochopiť ženy, ktoré potratili ako sa citia. Stale som si tych ženach myslela že prečo z toho robia vedu, ved si urobia druhe, ale aj ked si "urobim" dalšie, na toto už nikdy nezabudnem 🙂 Milovala som ho od prvej chvile, aj ked mam ešte len ročneho synčeka, strašne sme tužili po dalšom 🙂

andromeda_ja
29. máj 2015

Ahojte zienky! Prisla som Vas podporit. Presli sme si tym tiez pri uplne prvom tehotenstve. Tak velmi sme sa tesili, ze nam to na prvy sup vyslo az prislo to velke sklamanie v osmom tyzdni a musela som na kyretaz. Necakajte adekvatnu podporu od ludi, ktori tym nepresli, aj ked je to Vasa rodina. Ze Vas manzel/partner sa teraz o tom nerozprava je sposob ako sa on chrani pred velkym smutkom. Nezazlievajte im to a dajte im cas sa s tym vyrovnat. A preco by Ste mali cakat? Je to nezmysel ako povedal moj lekar. Odporucaju to mnohi, ale nema to ziaden zmysel. Akonahle zacne chodit menstruacia je telo pripravene. Ja som dostala prvu menstruaciu a potom uz dalsia neprisla... Prislo vytuzene babatko 🙂 Verim, ze to bude aj Vas pripad. Ved ked ste otehotneli raz, nebude problem znova 🙂 Teraz si kludne posmutte. Stratili Ste vela. Mam skveleho lekara a ten mi vysvetlil, ze sa tieto veci obycajne neopakuju. Nam sa to uz nezopakovalo a coskoro k nam pribudne stvrty drobcek 🙂

snehulienka82
29. máj 2015

@andromeda_ja dakujem, asi toto som potrebovala prave teraz "pocut" 🙂

andromeda_ja
29. máj 2015

@snehulienka82 Treba si poplakat naozaj. Je to velka strata a kto tym nepresiel tazko pochopi. Su to uz roky odvtedy, co sa nam to stalo. Smutok sa zmiernil, ale vela z toho ostalo. Sklamanie, vycitky, sebaobvinovanie, ... tym vsetkym som presla aj ja. Bolo to velmi tazke. Od rodiny som dostala tie najhorsie reakcie ake si zena po takejto strate moze zelat. Bolo by chore... Je dobre, ze sa tak stalo, ved co ked... Dokonca si jeden clen myslel, ze sme dietatko nechceli a spustil na mna strasne reci... Budte si oporou. Poproste otecka, aby si Vas vypocul. Je to osoba, ktora to preziva spolu s Vami, aj ked chce byt pred Vami silny. Chce to dlhy cas kym sa to zahoji. Jazva sice ostane, ale uz to nebude take bolave. Priznam sa, ze kazde dalsie tehotenstvo som sla s obavami potvrdit, ci je vsetko v poriadku.

majkulik
29. máj 2015

ano, je to hrozne, treba s avykecat a vyplakat a ked bude cas a telo aj dusa pripravene, tak hup do toho. my to mame o to horsie, ze musime znova na umele oplodnenie ☹ a vsetko od zaciatku. takze zdrave zienky, nechajte si casopriestor na smutok a potom sa krasne pomiloskujte s manzlikmi a dali menzes uz nepride. treba verit, aj ked mne samej tecu este slzy po licach

espoleta
29. máj 2015

@andromeda_ja tak teraz som na vážkach, či čakať tie 3 mesiace alebo sa na to hned vrhnuť po prvej menštruácii. Aj ked je pravda že či budem čakať 1,3 alebo aj rok stale sa už budem bať na každej kontrole či bude všetko v poriadku. To si pekne napisala, že chlap sa snaži tej teme vyhybať aby sa chranil pred smutkom. Kiež by mal tvoj lekar pravdu, že sa taketo veci neopakujú ale to tiež nieje pravda. Ale aspoň si dala ostatnym nadej 🙂

andromeda_ja
29. máj 2015

@espoleta Moj lekar sa zasmial, ked som po troch mesiacoch prisla nie na planovanu kontrolu po kyretazi, ale potvrdenie tehotenstva. "Ja som Vam to vravel, ze zbytocne by Ste cakali." Samozrejme, ze sestonedelie si treba dodrzat. Po prvej menstruacii vsak uz je telo pripravene. Vyckavat 3-6 mesiacov je na psychiku velmi zle a potom sa aj tazsie zadari. To cakanie nema podla mojho lekara opodstatnenie a ziaden zdravotny dovod. Verim, ze dalsie tehotenstvo uz budete mat bezproblemove a budete sa na jeho konci tesit z maleho, uplakaneho drobceka 🙂

espoleta
29. máj 2015

andromeda_ja presne ako pišeš na psychiku je to asi najhoršie, ten čas tak neskutočne pomaly beži ked si predstavim že cele leto sa o nič nesnažiť a len tak si uživať... viac by som si uživala leto aj keby som neotehotnela hned po prvej menštruacii ale už len to že by sme sa snažili a čakali na vysledok, tak ten čas by rýchlejšie bežal. Alebo aspoň ja by som mala lepšiu naladu 🙂 Ešte ma len čaka odber krvi a vysledky z histologie ale radšej by som bola ak by nenašli žiadnu pričinu, že to bolo iba nevydarene tehotenstvo ako zistiť nejaku chorobu a liečiť sa. O mesiac idem na kontrolu tak som zvedava čo mi povie či sa mi už dala maternica do poriadku a ked povie že je všetko v poriadku tak to nechame na prirodu, ako si to zariadi 🙂

marxi
29. máj 2015

nikto a nic nam nepomoze podla mna ani to stare cas vylieci nebude v tomto pripade platit. vzdy budem vecer zaspavat s myslienkov na nasho anielika a rano sa zobudzat s tym ake je to nefer ☹ milion otazok odpoved ziadna. proste sa to stava ale preco prave mne?!

redlola
3. jún 2015

Hello, tiez som sem zabrusila, len tak. My mame bilanciu potrat (v 9+0) - 11/2011, cakali sme tie tri mesiace a az potom sa zacali snazit a cim viac casu ubehlo, tym viac som bola frustrovana, zadarilo sa az o 8 mesiacov po potrate, syn 02/2013, dalsi potrat v 9+0 (podla cytogenetiky to bolo zdrave dievcatko) 1/2014 a dcera 12/2014. po tejto skusenosti hovorim - ak mate viac ako jeden potrat, vydupte si vysetrenia, ked uz sa to stane, snazte sa smutit co najmenej a nezozierat sa. sama som si presla zozieranim sa a nemoznostou pozriet sa na cokolvek tehotne (po tom prvom potrate). akokolvek hrozive to je, vedzte, ze by to mohlo byt este horsie. ja som si po preplakanych nociach povedala, ze asponze babatka odisli este v prvom trimestri. mam zopar znamych, ktore si prisli porodit donosene mrtve babatka zadusene pupocnikom, s infarktom pupocnika, pripadne z blizsie neurcenych pricin. to je podla mna ovela vacsi zahul na psychiku ako to, ze sme sa tesili z dvoch paliciek na teste a tie uz nie su... po druhom potrate sme si povedali, ze nebudeme vobec dodrziavat tu zasadu neotehotnenia aspon 3 mesiace, ved aj tak to bude trvat dlho, ked na syna sme tolko cakali... druhy cyklus bol uz tehotensky 🙂 dalsou mojou zasadou je, ze sa snazim netesit z tehotenstva (akoby to bolo tak uplne jednoduche), pokym nedrzim zive babatko v rukach. proste po tom vsetkom som sa bala tesit, lebo som vedela, ze ta strata potom ovela viac boli a takisto som vedela, ze este aj pocas porodu sa moze vela veci zomliet.
@majkulik neviem ako dlho si po potrate, ja som mala pozitivny tehotensky test este 3 tyzdne po kyretazi a nebola som znova tehotna
@marxi ver tomu, ze velakrat si zmyslim na nase dve deti, ktore nie su s nami. najcastejsie si na ne spomeniem, ked mi zaspavaju v naruci tie dve deti, ktorym sa podarilo narodit. vzdy, ked pocujem tears in heaven, myslim na tych mojich dvoch nestastnikov

snehulienka82
4. jún 2015

@redlola ahoj, dakujem za tvoje uprimne slova, je to presne tak, ako pises. ja som tiez vdacna za to, ze ked sa teda nemali narodit, odisli relativne skoro. porodit mrtve dieta je asi najhorsia vec, co sa zene v zivote moze stat. ja som mala potrat v 8tt. v 2008 ale neplanovane tehotenstvo, a ked sme sa zacali snazit, tak po 8 mesiacoch sa podarilo biochemicke, a nasledne potom 5 mesiacov som otehotnela, ale v 12 tt. sa to skoncilo kvoli vyvojovym vadam, a to som bola usetrena rozhodnutia, ci si to dieta mam dat zobrat alebo nie. je to strasne, co sa stalo, ale zaroven to dopadlo najlepsie, ako za danych okolnosti mohlo... po kyretazi mam teraz 2. MS, a uz skusime, aj ked povedali cakat 3 mesiace, neviem, kedy sa to opat podari. bola som na hematologii, vsetko mam v poriadku, z gynekologickeho hladiska tiez, konecne som zohnala aj endokrinologa, co ma zoberie, lebo na SR je vsekto v norme, aj ked v okolitych krajinach vnimaju niektore veci uplne inak. este cakama vysledky z fragmentacie DNA spermii, a ostatne by malo byt vsetko ok, tak snad tam nic zavazne nebude... alebo pockali by ste este na tie vysledky? lebo vraj ked su poskodene spermie, tak sa opakuju potraty aj vyvojove chyby... co myslite baby?
@majkulik
@marxi
@espoleta
@andromeda_ja

redlola
4. jún 2015

@snehulienka82 u mna sa nepotvrdilo nic. bola som na hematologii, aj endokrinologii + po druhom potrate sme davali babatko hned po kyretazi na cytogenetiku, kde sa nic nenaslo, ziadne zavazne ochorenia. je predpoklad, ze mam skryty trombofilny stav. hematologicka mi hovorila, ze tie testy, ktore sa robia, su iba na urcite mutacie. ale v skutocnosti je ich X, ze momentalne nemame metody na odhalenie dalsich vad. preto mi hned od zistenia dalsieho tehotenstva nasadili preventivne fraxiparin, ten najslabsi a duphaston cca od 8tt. vfraxi som si pichala az do konca sestonedelia. pravdivosti ich predpokladu na skryty trombofilny stav nasvedcovalo to, ze babatko bolo vyvinute na 9+0 a zistilo sa to v 9+0 (proste v den, ked som sla na poradnu, prestalo bit srdiecko) - v takomto pripade ide pravdepodobne o nejaku zrazeninu, ktora upchala cievy k babatku a to sposobilo odumretie. povedal mi, ze ak by to bol bezny MA, pravdepodobne by nenaskocilo ani srdiecko (ako to bolo v nasom prvom pripade) a zastavil by sa vyvoj niekedy v 7-8 tt. na zaklade tohto som si povedala, ze lepsie mat zrazeninu na zaciatku ako jedna nasa znama, ktora mala infarkt pupocnika v 38tt a zistili to uz ked bolo neskoro.
potom, ked som bola u cunderlika v poslednom tehotenstve, rozpravala som sa so sestrickou. hovorila, ze kedysi bolo ovela menej potratov, dnes velmi rychlo stupa tendencia. vraj najcastejsie, ak je problem na strane zeny - bud neotehotnie, alebo vo velmi skorom stadiu babatko potrati. ze tie trochu neskorsie potraty od vyvinutia cca od 8tt - za tie su povacsine zodpovedni chlapi - slabym genetickym materialom. za to moze stres, uzke oblecenie, fajcenie, prehrievanie mieskov, apod neviem co je na tom pravdy, ale logiku to aj vcelku ma.

snehulienka82
4. jún 2015

@redlola hej, ja som bola tiez u Cunderlika, a ked mi povedal, aka je situacia, tak som sa tam rozplakala pred 3 lekarmi... tak ma sestricka upokojovala, ze nabuduce to uz vyjde a ze nie som jedina, komu sa to stalo... bola zlata, ale v tej chvili mi to vobec nepomohlo, ani neviem, ako som sa dostala ku genetikom do Zeleznicnej polikliniky... tak skusim este zohnat tie vyslekdy z fragmentacie... moj gynekolog hovoril, ze tie vyvojove vady boli asi sposobene nejakym vonkajsim vplyvom, infekciou, alebo nejakym virusom, bolo to v januari, a vtedy je vela chorych, tak to dava logiku, ale istotu nemam, cytogenetiku babatka neurobili a z histologie mas len, ze to bolo tehotenstvo...

majkulik
4. jún 2015

@redlola ahojky, a geneticke vysetrenia mate urobene? tam zistuju geneticke mutacie.

majkulik
4. jún 2015

@snehulienka82 poskodenie spermii zistite fragmentaciou DNA spermii. je to nebolestive vysetrenie.

ano, je to lepsie, ked zena potrati v skorom stadiu tehu. Mne dali dg MA a krasne bolo vidiet cinnost srdiecka v 6tt+5. po genetickej stranke bol maly v poriadku. takze v nasom pripade sa nedozvieme, co sa stalo.
jedna moja kamaratka potretila v 20tt a este v sestonedeli otehotnela a porodila krasneho syna - zdraveho. ono doktori hovoria, ze ked telo dostane prvu menzes, ze je pripravene. a druha kamaratka ta chudatko jej umrela dcerka tesne pred porodom - zlyhalo jej srdiecko . z nicoho nic. bum a bolo. a ona otehotnela az po rokoch. a pokial sa dietatko nenarodilo, tak na neho ani nehovorila, nic nekupila.
ono je to rozne.
zeny po umelom oplodneni to maju este o to horsie. . .
mne robi stale problem vidiet tehulku ci pozitivne testy . . . aj ekd sama mam este // . . . ☹

snehulienka82
4. jún 2015

@majkulik ano, presne viem, co prezivas. ja som napr. par dni potom ako som sa vratila z nemocnice, som nemohla vidiet ani reklamy na Pampers v telke, ked som tam uvidela male zive dietatko, tak som proste musela odist, alebo prepnut telku. a ano, vadili mi aj tehotne zeny s bruchom, resp. kociky. ale uz to preslo, beriem to normalne, nezavidim inym, ze im sa podarilo a nam zatial nie. verim tomu, ze sa postasti. vysledky z fragmentacie budeme mat uz pondelok, takze namiesto 1 tyzdna su az po 3 tyzdnoch, ale co uz.

snehulienka82
4. jún 2015

@majkulik tie geneticke vysetrenia mame, vsetko je negativne, a mame obaja aj normalny karyotyp.

espoleta
4. jún 2015

ja som dnes bola na krv u gynekologa a dufam že tiež vyjde všetko negativne, histologia chvalahohu nič nepotvrdila 🙂......ak áno tak to už hodim za hlavu, a budem to brat tak že proste bol zly plod od začiatku. Ako môj gynekolog povedal, treba za tym urobiť hrubu čiaru a veriť že sa to už nezopakuje. Počkame 3 cykly ako odporučil a potom to už nechame na nahodu kedy sa pošťasti. Je pravda že tiež sa už nebudem tak tešiť, skôr obavať až dokym nebudem držať to male v naruči. Verím, že jedno babätko mi ešte bude dopriate a keď nie, tak to asi tak má byť. Človek nema až taku moc aby dokazal všetko ovplyvniť. Takže ostava už len veriť 🙂 A všetkym ktoré ste si tým už prešli, nestracajte nadej 🙂 Želam vam všetkym aby ste sa raz dočkali vytuženeho babätka a to vam zahoji boľavu dušu 🙂

redlola
4. jún 2015

@majkulik nie, na genetike sme neboli. iba heamtologia a endokrinologia a cytogenetika plodu. s tym, ze v dalsom tehotenstve idem opat na fraxiparin. obaja, aj gynekolog, aj hematolog, mi to nezavisle od seba povedali. povedali, ze sa im zda, ze tie tehotenstva maju potom vacsiu uspesnost ak je takyto pripad nevysvetlitelnych potratov. preto sa predpoklada skryty trombofilny stav.

marxi
4. jún 2015

@snehulienka82. no mna caka v stredu odber krvi na hcg ci mi kleslo. potom mam ist este na hematologiu co mi tam mozu zistit? zrazanlivost mam dobru to mi robili rozbor este ked som bola tehu ale v pondelok mi pri pracovnej preventivnej prehliadke povedali ze mam hranicnu velkost stitnej zlazy takze mam ist este na ultrazvuk stitnej. neviem ci to mohlo ovplivnit moje tehotenstvo som z toho dost na nervy.

majkulik
7. jún 2015

mne sa dnes zacal rozbiehat prvy menzes, tak pevne verim, ze vsetko sa vyplavi prec a bude eto v pohode. vo stvrtok som cestovala vlakom a v kupe sedel maly chlapcek, skoro ma slahlo, ked som ho uvidela. snad to prejde

snehulienka82
8. jún 2015

@majkulik neboj sa, prejde to, ale chce to cas. u niekoho viac, u niekoho menej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre