Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zuzka88
14. nov 2008

aj ja sa uz neviem dockat januara, to som si povedala, ze ideme do toho aj ked lekari vravia pol roka

zuzka88
14. nov 2008

ja som este stale tu, kedze sa mi dnes nic nechce

stinka
14. nov 2008

tak sme dve 😉

zuzka88
14. nov 2008

ale idem nieco zjest 🙂

stinka
14. nov 2008

tak dobrú chuť...

ja sa už neviem dočkať, kedy budeme môcť, len všade píšu 6mesiacov a to ma privádza do zúfalstva... 🙄

zuzka88
14. nov 2008

stinka, vy ste sa dlho snazili na mimi? nam sa podarilo na prvy sup ale bojim sa ze teraz uz to nebude take lahke 😖

zuzka88
14. nov 2008

veru, aj mna...tak som si vybrala ten nazor, co mi njaviac vyhovuje... lekar, co ma prepustal povedal ze tak po dvoch-troch mesiacoch mozme 🙂

stinka
14. nov 2008

... my sme sa snažili 3roky... 😔

stinka
14. nov 2008

... ja by som chcela počkať ešte na jedny "kámošky" a potom hádam už pôjdeme nato .. no neviem mám zmiešané pocity... asi ako každá z nás čo je tu... božééééééééééééééé

zuzka88
14. nov 2008

tak oteraz to pôjde určite rýchlejšie, neboj!!!
keď ja by som sa snažila aj hneď teraz ale ešte som nemala ani MS... a potom, keby sa náhodou hneď podarilo ale sa aj pokazilo tak by som si vyčítala, že som mala počkať
chcem mať čisté svedomie tak počkám na 2 MS

zuzka88
14. nov 2008

musím si ísť umyť hlavu lebo ideme večer do divadla ale určite sa ešte vrátim, tak zatiaľ ahooooj 🙂

stinka
14. nov 2008

veď to ... ja by som mala mať teraz bud. týždeň 2x "kamošky" ale tie prvé som po MA dostala až po 7 týždňoch aj ty?

stinka
14. nov 2008

tak si to pekne uži... pa dúfam, že sa tu ešte stretneme... pa 😀

kvetka25
autor
14. nov 2008

stini si tu este?

stinka
14. nov 2008

ešte hej ale už príde mangel za chvíľku tak sa opájam 😀

stinka
14. nov 2008

... dievčence odchádzam...

želám veľa pozitívnej energie.. stavím sa niekedy bud. týždeň PO, UT idem makať do práce takže sa mi držte a som rada že som Vás spoznala

Pa pa

kvetka25
autor
14. nov 2008

ja tiez som rada sice nas spojila taka neprijemnost ale taky je zivto..... ale vsetko zle je na nieco dobre 😉 😉 vela lasky a slniecka

cervena_ciapocka
14. nov 2008

ahojte 🙂
ja sem len tak obcas nakuknem lebo mam dost povinnosti.
Dnes je presne mesiac co sme prisli o babo. Dnes som si kupila dve krasne bodynka pre baby, ktore dufam raz budem mat 😵

kvetka25
autor
14. nov 2008

Pre mnohé ženy nastáva touto skúsenosťou veľmi bolestivé obdobie, nedokážu sa pozrieť na malé dieťa, matku s kočíkom, všetko v nich vyvoláva pocity smútku a u niektorých aj viny (prečo sa to stalo mne, to nedokážem ani donosiť dieťa...). Čo by ste im odporučili?

Aj napriek, bezpochyby, veľmi smutnému a negatívnemu zážitku, straty všetkých nádejí a radostného očakávania dieťatka, je nutné postaviť sa tejto skutočnosti tak silno, ako to len ženy vedia. Zmierňujúco môže pôsobiť aj fakt, že je to možno priaznivejší osud ako by mal mať vyvíjajúci sa plod v neskoršom štádiu tehotnosti komplikácie nezlučiteľné so životom. V každom prípade sa netreba vzdávať nádejí na zdravý priebeh ďalšej tehotnosti. Skúsenosti to len potvrdzujú. Život je veľmi silný a tiež spravodlivý. Pokiaľ niekto po dieťatku veľmi túži, túžba sa mu určite spravodlivo vyplní.

to som si prečítala na nete rozhovor s jedným gynekologom, mňa to dosť povzbudilo a chcem aby aj vás to potešilo 😉 🙂 🙂 mám vás rada 😉

kvetka25
autor
14. nov 2008

Kedy sa môže žena pokúsiť o ďalšie dieťa?
Prakticky je to možné hneď v ďalšom cykle po spomínanom výkone. Odporúča sa však počkať aspoň tri nasledujúce menštruačné cykly, zabezpečujúce zregenerovanie sliznice dutiny maternice pred ďalšou implantáciou oplodneného vajíčka

mudra rada 😉 😉 😉 nie?

tilly
14. nov 2008

cukruska, to co si pisala o tom cernobyle... tak to hovoril kamoske doktor zas z inej strany, ze problemy s otehotnenim maju zas 70te rocniky, lebo im sa v tej dobe vyvijali reprodukcne organy... ja neviem, ja som 81tka rocnik...

je to des, ze tato tema ma uz 8 pokracovani a stale pribudaju nove missedky...

v nemocnici hovorili, dalsi missed, ked ma prijimali, ja som bola strasne vyplasena, hlavne pre to, ze som vobec nevedela, co sa bude diat, co bude dalej a hlavne som strasne chcela byt doma so synom, ktory mal prave narodky (cistili ma presne tri roky po prvom porode, cize na synove tretie narodky)... to ma asi najviac stresovalo... ze som dosla domov z poradne s totalnym placom, syn ma videl a nevedel preco placem, ze ma potom tri dni nevidel (lebo ma drzali v nemocnici, nevedeli sa dohodnut, ci som fakt missed) a potom, ked sa dozvedel, ze bracek nebude (uz pol roka basnil o bracekovi), tak mu bolo strasne smutno a mna to velmi mrzi...

missedy maju denne, pre nich to uz nie je tragedia, tak ako pre nas, pre nich je to kazdodenna realita...

civavava
14. nov 2008

babenky pomocc....16ho Nov bude mesiac co som po zakroku a ziadna mrcha zatial..... co mam robit?? treba ist klekarovi, ci mam cakat?? vdaka, pa pa ☹

cukruska1920
14. nov 2008

civava...ja mam mesiac zajtra a tiez este mrchu nemam...ale myslim ze to je normalne...doktorka mi povedala ze pridu tak za 6-8 tyzdnov..tak cakam ale mam aj ja riadne nervicky

erika3011
14. nov 2008

Ahojte babulky,síce som tehulka, ale donedávna som bola aj ja missedka... v januari sme prišli o mimi. Takže viem čo prežívate ale hlavu horeeeeeeeee ved čoskoro vás zase potešia dve paličky na teste 😉 My sme mali missed v 10tt vtedy, lekari odporučali čakať 3 mesiace ..vraj určite sa netreba ponáhlať, hlavne sa treba vyliečiť fyzicky...ale čo bolo u mna treba hlavne tak psychicky, lebo dlho som sa s tym nezmierila, dokonca ani teraz niekedy ked nad tym premýšlam...to už bude tak cely život. No ale netreba sa ponahlať lebo ono maternica je ešte dosť slaba a do 3 mesiacov sa môže stať lahko spontánny potrat.. U nás to priroda vyriešila sama. Po 3 mesiacoch sme sa snažili, ale museli sme si ešte dalšie 3 počkať kym sa podarilo - čo vlastne neni dlha doba, no mne sa to zdalo ako večnosť. Inak odporúčania lekarov su, že idealne na počatie je 6 mesiac a viac. Teraz už máme male klbko v brušku ktore začína kopkať a prajem vám každej pevné nervy, vytrvalosť a po tych pár mesiacoch hlavne úspešne tehulkovanie 😉

Ozaj, mne mrška prišla na 7 týždeň, tak sa nebojte..ved ona raz určiite dorazí 😉

bianca
15. nov 2008

ahoj

civava ja som mala tiez mrchu neskor.Asi za 6 tyzdnov

kvetka25
autor
15. nov 2008

erika vdaka za povzbudive slova 😉 drzim ti palce aj babetku 😉 😉

emjee
15. nov 2008

rut • 1d, snž • Včera o 12:17
Ahojte! Mam za sebou abortus completus v 7 tt. teda nemusela som absolvovat kyretaz. Napiste mi, prosim, ak to mate za sebou ako ste sa s tym vyrovnali a kedy vam lekar odporucal opat otehotniet. Dakujem.

trisa • 1d • Včera o 14:17
Ahoj,ja som prisla o babo pred dvomi dnami, bola som v 9.tt a absolvovala som aj kyretaz, teraz sa zotavujem. Kedze uz jedneho drobca uz doma mame /2 roky, Matusko/, nebolo to pre mna take strasne, mne odporucili pockat dva tyzdne - potom kontrola, a po prvom menzese mozeme pracovat na babatku, tak ti drzim palce a hlavu hore, tak to malo byt, pretoze mi povedali, ze ked to pride tak skoro babo nebolo v poriadku a priroda to vie zariadit takto. Ahojky.

rut • 1d, snž • Včera o 15:40
My tiež máme jedno krásne zdravé dieťatko, ale aj tak to znášam veľmi zle. A lekárka mi tiež vravela, že nemusíme čakať, lebo to bolo všetko spontánne. Chcela som to konzultovať, lebo sa v mojom okolí ozývaju hlasy, že čakať tri až šesť mesiacov, čo je podľa mňa zbytočné.

margarita • 26tt • Včera o 15:44
ahoj rut, mne sa to stalo na Vianoce 2006, a myslim, ze som sa s tym uplne nevyrovnala doteraz potom este jeden incompletus s kyretazou a teraz som tehu do tretice.
po oboch mala som povinne 6mesacnu pauzu od doktora, ale v nemocnici mi vraveli ini doktori, ze staci aj 3 mesiace. Podla mna to zalezi najma od teba, kedy sa budes psychicky citit na to, ze to znova "risknes".

petruci6 • 35tt • Včera o 15:51
ahoj,je to velmi smutna tema,ale jedna tu uz taka je,tak skus kuk tam,je tam takych bab dost,tiez som bola jednou z nich

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

rut • 1d, snž • Včera o 15:55
Margarita, veľmi ti držím palce.
No prave to "risknes", ja by som chcela bábätko čím skôr, len to asi nepôjde, lebo zatiaľ vkuse plačem... Začala sa to minulý pondelok, dostala som lieky a ležala som. O týždeň som mala ísť na kontrolu a bábätko tam už nebolo. Prebehlo to ako slabšia menštruácia, bez dodatočného čistenia lekárom, takže maternica by sa mala rýchlo zregenerovať. Ale koľko lekárov, toľko názorov.

margarita • 26tt • Včera o 16:01
vdaka rut, ja Tebe tiez
to je normalne, ze vkuse places, ja som toho za tie dva roky naplakala hned potom to bolelo asi najviac, ale nebud prekvapena, ak to pride aj neskor opat na Teba...take reci, ze ved uz je odvtedy x mesiacov, a uz si sa s tym mohla vyrovnat a bude nabuduce lepsie, to moc nepomaha...aspon mne nie
keby si xela sa len tak vyrozpravat, kludne posli IP. ja som to musela zo seba dostat prave tym, ze som to dookola oplakavala a rozpravala najblizsim, najvacsia blbost je tvarit sa, ze sa nic nedeje a potlacat ten smutok v sebe. Tolko moja skusenost, ale kazda sme ina
bohuzial sa to fakt stava dost casto, len si to uvedomime, az ked sa to stane prave nam, ze?

rut • 1d, snž • Včera o 16:06
petruci6, dakujem. Ja som mala kompletný potrat, čo je hlavne fyzicky ovela menej zaťažujúce, ale asi aj psychicky, lebo ísť do nemocnice, že mi vezmú bábo... Na tej téme som sa už bola pozrieť, ale nenašla som ta niečo podobné. Je to pomerne zriedkavé, lebo ak žena dlhšie čaká s tehotenským testom - nevie hneď, že bola tehotná, môže to vnímať ako meškajúci menzes.

petruci6 • 35tt • Včera o 16:08
rut ja som to sama prezila 2x ako ty,takze su tam aj baby,kt nemali kyretaz

rut • 1d, snž • Včera o 16:09
petruci6, môj malý pomocník mi to odklepol. Pozerám, že budete mať nádherný vianočný darček. Držím palce, nech ste obe zdravé.

rut • 1d, snž • Včera o 16:10
Tak sa do toho hlbšie začítam, pozerala som to zopár príspevkov na niektorých stranách a vychádzala som z názvu témy.

petruci6 • 35tt • Včera o 16:12
dakujeme

neboj casom sa rana na dusi zahoji a budes mat aj ty este krasne zdrave babatko

kudrlenkaa • 1d • Včera o 16:13
ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám sem takhle vpadla, ale potřebovala bych poradit ohledně telefonního čísla u vás na Slovensku, mám číslo, které začíná 0915 .... je to mobil nebo pevná linka, děkuju a nezlobte se

margarita • 26tt • Včera o 16:14
mobil

kudrlenkaa • 1d • Včera o 16:15
děkuji a ještěj jednou se omlouvám

zuzec • 9tt • Dnes o 00:19
cauko, ja som mala potrat v 7tt a tiez bez kyretu, vycistilo sa pekne vsetko samo a aj napriek tomu ze ma vsetci odhovarali ze treba pockat s dalsim nech sa zregenerujem, sme to skusali hned po MS...podla mna ked sa nerobi kyret, nie je to az taky zasah do organizmu ze by sa muselo tak dlho cakat...a okrem toho organizmus sam vie kedy je ten spravny cas, my sme sa snazli presne 6 mesiacov, takze som mala tak ci tak tu 6 mesacnu pauzu...

bianca • 1d • Dnes o 08:29
ahojky.Pozeram ze dalsia smutna tema.

Podla toho co som pochopila po potrate ja,tak pokial sa jedna o Abortus completus nemusi sa s cakanim prehanat,lebo sa telo vycistilo samo a nie je narusena slyznica maternice.Iba koli tomu sa doporucuje po ab.cakat 6 mesiacov aby sa slyznica po kyrete spametala a miminko sa malo kde uchytit.Ja som missedka takze sme museli cakat,ale nie pol roka.Dr mi sam povedal ze do 4 mes. po cisteni telo vybuduje cerstvu vystelku a mimi sa lahsie uchyti

prajem Vam aby vas postretlo co najskor take stastie ako teraz spinka vedla mna

avanka • 1d • Dnes o 10:19
Rut ahoj, aj ja som takto potratila v 6tt minuly rok v juni, nakolko to bolo planovane a vytuzene babatko, niesli sme to s manzelom obaja dost zle , doktor mi dal na 6 mesiacov antikoncepciu, no ale my sme tak strasne chceli babo, ze sme ju v septembri vysadili a v oktobri som otehotnela bala som sa, ze mi doktor bude nadavat, ale bral to v pohode. Tehotenstvo bolo nadherne, sice s mensimi kompikaciami, ale v juni tohto roku sa nam planovanym cisarskym rezom narodil nas milovany Lukasko

drzim palceky, aby ste aj vy mali stastie, presne ako to napisala Bianca

kvetka25
autor
16. nov 2008

ahojte misky ste tu? alebo vsetky oddychujete?? 🙂

sonycka
17. nov 2008

ahojte 🙂 uzivate si volny den?

cervena_ciapocka
17. nov 2008

ahojte 😵
ako som uz pisala, lekarka mi nasadila antikoncepciu. Ale brala som ju len mesiac. Pocas jej uzivania som ani nekrvacala, ani nespinila a menstruacia prisla nacas po dobrati balenia. lenze trvala len jeden den a bolo to take silne, az nenormalne krvacanie. A presvedcila som sa o tom co som si uz davno myslela, ze antikoncepcia len klame nase telo a jeho prirodzene procesy. Tak som uz druhe balenie nezacala brat. Ale zacala som dost silno spinit (asi sa moje telo z toho vsetkeho este len spametava). Stretli ste sa s tym niekto, alebo mate podobnu skusenost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre