Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

natalia1990
4. okt 2012

@zlatat uz beha okolo nabytku.je strasne zive babatko.je to moja laska najvacsia

ondatra2
4. okt 2012

@zlatat moja ja mozno tiez budem rodit v 40-ke ale ako ty, tretie babo 🙂 ja to nemyslim, zle, len som to pisala babam, co este nemame ziadne babo 🙂 . to je este v pohode vek, ale nie na prveeeeee v mojom pripade, tak som to myslela 🙂

ondatra2
4. okt 2012

@happyfrog80 v podstate by to bolo fajn mat naraz dve, o starostlivost sa nebojim aj ked by som bola vycerpana, ale tak zvladli to mnohe, preco nie my, len si myslim, ze clovek si viac uzije tehotenstvo s jednym, lebo nebyva tak rizikove, aj ked v nasom pripade uz asi bude vsetko rizikove 🙂

happyfrog80
4. okt 2012

@ondatra2 preco si to myslis?ved ty mas 31 to je este ok vek na prve tehotenstvo,citala som ze vela dievcat po potrate donosilo zdrave dieta ,uvidis ze dalsie tehotenstvo nebudes mat problematicke .Az po 35 (priemerne)je viacej riziko potratov ale pisali ze potrat zapricinuje aj vek partnera ak je po 40 tke .Moj bude mat v January 40 😢 ale to nikdo nevie pravy dovod.Lepsie sa nesteesovat a verit si .Akoze v Uk pisali aj vela 40 čiek je tehotnych v tejto dobe kvoli kariere ,a čo ,kolko deti zdravych sa narodilo ,doktori trocha aj prehaňaju 😉

ondatra2
4. okt 2012

@happyfrog80 no moj ide mat 39 🙂. bodaj by si mala pravdu, ze uvidim, ze dalsie tehotenstvo bude ok. akosi tomu moc neverim, ked uz asi druhe bolo a skoncilo na 24. den cyklu, ani som si nestihla urobit test, ale doslo masivnejsie skoro 10 dnove krvacanie, takze predpokladam, ze to bol dalsi ale skorsi potrat. zase tebe nezavidim, ze mas problem otehotniet, u nas to prve bolo na prvy sup a ak neratam to podozrenie na mikropotrat, tak teraz sa nam nepodarilo 5x za sebou, co este nie je dovod na stres, aj ked to o niecom svedci, ale asi skor o psychike. ja proste som asi rodeny pesimista a ked mi nieco nevyjde, tak to beriem automaticky pesimisticky. ved ja to sama vidim, ze baby, ktore potratili spolu so mnou su uz v temach snaziliek a ja sa stale motkam tu medzi zvacsa cerstvo potratenymi. ALe neviem, viac mi vyhovuje zatial tato tema, aj ked sa tu len stazujem a prinasam depku, mrzi ma to.

zlatat
4. okt 2012

@natalia1990 musí byť rozkošný 🙂
@ondatra2 mne gyndoš raz povedal, že nemám riešiť svoj vek, že má pár pacientok, ktoré prvé bábo rodili v 40 - 41 a že je to ešte OK

ondatra2
4. okt 2012

inak hovoris, ze 31 je vek na prve tehotenstvo, ale ja si myslim, ze tak do 28 najneskor, co ja vidim, tak nemam ani jednu kamosku v mojom veku co nemaju este babo, zvacsa maju uz dve a su aj mladsie. ak su kamosky v mojom veku okolo mna bezdetne, tak preto lebo nemaju partnerov. 🙂 myslim, ze je lepsie mat dieta skor aj z dovodu buduceho vztahu dieta (pubertak) a rodic. mna to teda velmi mrzi, ze som sa o to nepokusila skor, ale nemala som s kym...ja mam obrovsku tuzbu na babo uz od 18-tky a ked konecne prislo na to, dopadlo to zle, neviem sa z toho spamatat...
@happyfrog80

ondatra2
4. okt 2012

@zlatat ja take nepoznam, ale ano moze sa stat, no nerada by som, to by som bola skor na psychiatrii

natalia1990
4. okt 2012

Mozem vam povedat ,ze som dceru mala v 18 a teraz druhe v 39....takze viem to porovnat

zlatat
4. okt 2012

@ondatra2 ja mám kamošku, ktorá prvé dieťatko mala ako 41 ročná, druhé ako 43 ročná a detičky sú úplne zdravučké, šikovné, múdre a ona bola úplne v pohode, ani v tehotenstve nemala problémy a je šťastná, prešťastná

ondatra2
4. okt 2012

@natalia1990 cize podla teba je lepsie neskor? len ci je to aj pre dieta dobre. ja nehovorim, ze zrovna v 18-tke... ale odkladat to urcite nie je dobre, hovori sa, ze starsie matky su uzkostlivejsie, to je jeden z dovodov. citim sama na sebe ako som zivot brala pred 10 rokmi a ako ho beriem dnes.no ved ono je to na kazdom, kedy bude mat deti, tu to nikomu nenariadime

ondatra2
4. okt 2012

@zlatat to je super, ze jej to tak vyslo a ze je stastna. vidis, niekto ma to stastie aj v takom veku, ja mam o 10 menej a nevyslo to. takze asi fakt mas pravdu, ze to nie je o veku 🙂 ale o stasti.

zlatat
4. okt 2012

@ondatra2 ja síce nemám teraz novorodeniatko ale mám 10 a 6 ročné deti, no poviem ti, že absolútne nie som úzkostlivá, a ak sa nám podarí ešte otehotnieť, určite ani úzkostlivejšia nebudem.
Mám viac skúseností, mám väčší prehľad o všetkom - aj čo sa týka chorôb detí - keď som bola mladšia, pri každej zvýšenej teplote som behala k Dr. Teraz už napr. viem, že väčšinou ide o virózy, ktoré trvajú 2-3 dni a potom odoznejú, takže už nepanikárim, ale veľakrát si sama vyliečim dieťa. Samozrejme, ak to trvá dlhšie, už volám a idem k Dr.
Ked som mala o 10 r. menej, toto som nedokázala.

ondatra2
4. okt 2012

@zlatat ale to nie je vekom, ze mas prehlad, ale praxou 🙂. ja keby som mala prve dieta v 18, 28 alebo 38 to je vzdy jedno, pri tom prvom sa to clovek vsetko uci. a to mam 10 synovcov a neteri, pri ktorych som pomahala, ale nemozem tvrdit, ze vsetko ovladam, clovek sa nauci len na to svojom.

zlatat
4. okt 2012

@ondatra2 veď áno, ale aj tak nie som úzkostlivejšia ... tým, že mám viac rokov

ondatra2
4. okt 2012

@zlatat super, chapeme sa 🙂,vies mne to vsetci hovoria aka ja budem matka ked budem mat tak neskoro deti a preto to spominam, tiez si myslim, ze nebudem uzkostlivejsia, ale zalezi to od povahy. i ked sa urcite viac bojim ako ked som bola pubertacka 🙂, dik za pokec, dobre mi to padlo, dobru noc.

natalia1990
4. okt 2012

@ondatra2 nelutujem ,ze som mala dceru v 18.je pravda ze som ju brala ako babiku.no zalezi aj ako sa k tomu clovek postavi.asi by som to urobila znovu.moja dcera to tak urobila tiez v 20.No musis mat za sebou niekoho kto ta uzivi.Teraz ked uz mam 40 tak sito vychutnavam.Som hrda mamina.vsetko beriem tak s kludom.Neviem ako by som sa zachovala este raz.asi tak isto.Takto som to vzdy chcela.Kazdy to musi zvazit sam.Nie ako tie mamicky,co este chcem cestovat,este dom,este kariera...a potom maju problem otehotniet.Vzdy bude to este ktore by clovek chcel a mysli si ze casu dost.Spravny cas je,ked to chces ty a nie ked este toto a este toto.To vsetko sa da aj s babom.Mozno je akurat tak po 25.ked uz si si nieco uzila a potom chces mat rodinu.Neviem...je to zlozite.No viem ,ze ja nelutujem.ale urcite prvorodicka v 35 a vysie by som nechcela byt.Urcite je dobre mat do 30 aspon prve.

ondatra2
4. okt 2012

@natalia1990 tiez zdielam nazor, ze do 30-tky by malo byt prve. skoda, ze som to sama nedokazala ☹ ale tak rok hore dole 🙂

natalia1990
4. okt 2012

@ondatra2 urcite sa podari.kolko ms rokov?a ako dlho sa snazite?

ondatra2
4. okt 2012

@natalia1990 mam 31. ale nam sa podarilo prve na prvy sup hned ako sme si nedavali pozor 🙂 takze v tomto problem nie je. To bol moj osobny problem, ze som bola preberava a dlho hladala toho praveho a potom to este potrvalo kym si ma racil zobrat za manzelku, lebo inak som dieta nechcela, az v manzelstve.No a po potrate sa snazime a nejak zatial sa nepodarilo, ale tak to som mala este len 5x mrchu, to je v pohode, ja sa nebojim, ze neotehotniem, aj ked sa aj to moze stat, skor mam obavy, ci donosim. lebo v ramci tych 5-tich mrch po potrate som mala pravdepodobne aj jeden mikropotrat.

natalia1990
4. okt 2012

neboj.ked si uz raz otehotnela urcite sa podari.len si davaj pozor.ja som do 15 tyzdne trpla kazdu kontrolu co bude.-tak hlavu hore .vsetko bude fajn.treba sa nejako dreagovat a nemysliet na to.ja viem,ze lahko sa to hovori-

spisiacka
5. okt 2012

dnes prvy mesiac za mnou od toho nestastneho dna 😢

ellly
5. okt 2012

@ondatra2 kazdy ma pravo na depku a myslim, ze vsetky ktore sme tu sme s tym bojovali. je normalne ked sme smutne z toho co sa stalo a ze sa obavame ako to bude dalej. smutok a palac nikomu nepomoze, ale naopak treba byt optimistom a mysliet ze uz bude vsetko OK. Ako sa to tu uz spominalo velku ulohu zohrava psychika, tak sup sa do pozitivneho myslenia 🙂 🙂 🙂

ellly
5. okt 2012

@spisiacka uz by som to brala aj ja, ja mam za sebou len prvych 5 dni. uz si dostala mrchu?

natalia1990
5. okt 2012

@ellly mrchu dostanes ako po sestonedeli

katarinagm
5. okt 2012

@natalia1990 ako ako po sestonedeli? niekto tu pisal ze dostal aj na 26 den, ale aj neskôr..
ja som uz vyse mesiaca po a stale nemam menstruaciu...

@spisiacka ty uz si dostala??? :(

natalia1990
5. okt 2012

Sestonedelie trva 6 tyzdnov.Tak moze to trvat aj vyse 6 tyzdnov.niekedy aj skor,malokedy.Neboj ved dostanes.alebo budes ako moja kamoska.ta nedostala,lebo hned otehotnela.drzim palce 🙂

saallen
5. okt 2012

ahojte kocky,teraz tu moc niesom,ale poslusne hlasim,ze vcera vecer som dostala prvu ms od kyretu.Cize 4.9.kyret a 4.10prva ms,takze mi cyklus nabehol pekne.a som rada. 🙂

radkajojova
5. okt 2012

@natalia1990 tvoja kamoska nepockala ani do prvej mrchy? Ja som od kyretu (12.09.) bez styku na odporucanie lekarov... A kamoska zvladla cele tehotenstvo bez problemov?
@saallen super, ze ti to takto pekne prislo 🙂 Urcite verim, ze si rada, lebo si myslim, ze to znamena, ze tvoj organizmus funguje ako ma a to je vyborne 😉 Kedy sa zacnete snazit o babo? ... lebo nazory su rozne... Sama neviem, co urobim. Aj ked ja si najskor musim preliecit toxoplazmozu - v pondelok si idem pre lieky, takze u mna zalezi aj od toho...

erikad82
5. okt 2012

@saallen No ahooooj cestovateľka! Dobre,že už ti "návšteva" prišla 😉 Aj už chceeeem 😀 Ja som rozhodnutá po prvej mrche ísť na vec -uvidíme či sa podarí,dohodli sme sa s polovičkou,že to nebudeme siliť,takže uvidíme či sa zadarí.... Držím palce! PA

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre