Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tilly
5. máj 2009

adri, ideš do genet?

adrikanatasa
5. máj 2009

tilly áno

adrikanatasa
5. máj 2009

ozaj neviete niekto ako dlho sa tam čaká na výsledky?

tilly
5. máj 2009

neviem, ale počula som na nich len to najlepšie 😉

ellysa
5. máj 2009

adri my ideme do BA a tam povedali, že tak 6-12 týždňov, takže môžem rátať tie 3 mesiace asi 😒

adrikanatasa
5. máj 2009

tilly na koho? Na NR?
elly to mi nevadí, aj tak skôr ako v októbri nebudeme snažilkovať

adrikanatasa
5. máj 2009

ale je to dosť dlho...3 mesiace..

evulik6
5. máj 2009

ahojte, uz som tu aj ja...

vevon, robila som kuraci perkelt s kolienkami... dado si da, on cestoviny miluje rovnako ako moj manzel 😉

adrikanatasa
5. máj 2009

ahoj evul, perkelt lúbime aj my 😝 ale dnes to vidím na palacinky, kuracie maso sme mali teraz tri dni po sebe.

evulik6
5. máj 2009

joooj to by som si dala teda aj ja...s nutelou 😀 😀 😀
a ako sa mate adri? maly je uz fit?

adrikanatasa
5. máj 2009

evul aj my budeme mať s nutelou a s marhuľovým džemom 🙂 Ano malý už je chvalabohu v škôlke 🙂 V nedelu som už kolabovala, je to predsalen nezvyk celý týždeň s ním doma, v škôlke majú program tam sa vyblázni. Aj dáš Davidka do škôlky od septembra?

evulik6
5. máj 2009

joooj ze by som sadla do auta a isla do TO??? 😝 😀 😀 😀

ano dam adri, len neviem ci sa naucime na zachodik chodit ale hadam hej, uz trosku cikal do serblika tak snad... ked nie od septembra tak potom od januara...akurat vcera nam prislo zo skolky ze je rodicko v pondelok tak sa tesim 🙂

adrikanatasa
5. máj 2009

evul to my sme nemali rodičko predtým než nastúpil do MŠ. Aj teraz keď už chodí máme len raz za rok aj to v septembri aby nám oznámili o koľko zas zvyšujú poplatky 🙂 Neboj teraz v lete sa Dadko naučí behať bez plienok raz dva. A potom už bude dobre keď pôjde do škôlky aj ty si oddýchneš aj on sa toľko veľa vecí naučí, aj ten môj príde každú chvílu s inou pesničkou ale sem tam aj s nadávkou 😀 😀

evulik6
5. máj 2009

no ved jasne...nam hned pri prihlaske hovorili ze rodicko bude ... som rada, ze nam tam poukazuju vsetko poriadne, porozpravaju ako tam chodi, co by mal vediet pred nastupom do MS a tak...

idem sa napapat... pa zatial

sue250
5. máj 2009

caute baby vevon a tilly dnes som volala na kataster no ochota neskutocna, este ta dzubu co otravujes, treba k zmluve napisat navrh na vklad a ja ze co je obsahom navrhu ona nie je kompetentna ma otom oboznamovat, to som bola v soku tak som volala kamoske ktora tiez ma pozemok ta mi nadiktovala, to by este nebolo nic som sa pytala co mam este doniest ohladom navrhu ze 5x ofotenu kupnopredajnu zmluvu a ja ze ci mam dat kopie overit, a ona na mna vyskocila ci som asi z inej planety citujem: no moja mila chcete co overovat ucastnikov ci kupnopredajnu zmluvu. zlozila som ako sory ale v tom sa nevyznam. to je rano to este nie je vsetko som sa pytala ci niektora z vas nerobi v banke lebo taku banku ako je tatrabanka vas slak musi trafit zmizne vam z uctu 8OOOeur a neviete kam. prv manzelovi platili rakusania za obchod skoro pattisic eur banka evidovala prevod ale vraj sa nemoze dostat k peniazom nechapem tak sme ziadali rakusku banku aby stornovala prikaz a vyplatila inak, ale na ucte sme mali este 2500eur manzel mi ich chcel poslat lebo viete prikazy, uvery, telefony, inakso lenze tiez chuj poslal do dexii ale hned nas informvoali a vratili to trvalo tyzdne ale este v marci dnes je maj. peniaze od vtedy niekede bludia medzi pobockami a nikto nevie kde, no baby poviem uz som zufala pisala som nbs nech to preveria volala nam riaditel tatrabanky ze nechape len nech nedavame zalobu ze to urobi zle meno, kazdy den som volala na infolinku zavadzali ze zajtra pozajtra ze su sviatky od marca do maja nedokazu urobit prevod ktory sa nakoniecv stornoval stornovali vsetko cize v ich databaze ani nefiguruju tych 2500eur no ja som zufala, ako potrebujem platit a ..... keby slo o 50eur ale o taku sumu a banka nie je schopna urobit prevod ja nechapem, ja mam slovensku ale s takym niecim som sa nestretla dnes mi uz napisali z nbs ze idu na kontrolu a este asi napisem bankovemuobudsmanovi, co teraz potrebujem platit kolky a ine veci ta cakam na vlastne peniaze vo vlastnej banke, musela som sa vyrozpravat bo ma slak trafi.

evulik6
5. máj 2009

no sue, to je teda sila... co k tomu dodat... 😠
inak mm ma tatrabanku ale zatial sme nemali nejaky problem, a ja mam Slsp a tiez v pohode...

drzim palce nech vam s tym spravia cim skor poriadok 😉

adrikanatasa
5. máj 2009

sue držím palce aj ja. Je to sila, ale v tatrabanke to sa teda divím lebo to je jedna z naj... teda aspoň podľa mňa.

evulik6
5. máj 2009

to musel byt nejaky pako ked take nieco spravil... nechapem to ale verim ze sa to da do poriadku...

tilly
5. máj 2009

sue, to je sila s tou bankou, to čo je...

a ku katastru, hej, treba dať návrh na vklad + 2 + koľko je účastníkov zmluvy, toľko krát kúpnu zmluvu, overenú musia byť podpisy predávajúcich... to ti akože prerušili konanie, alebo čo? nechápem...
oni ti fakt nepodajú info, aj to majú všade aspoň 500 krát, dobre farebne vylepené po úradoch, hajzli, a ešte aj majú, že zákonná lehota je 30 dní, ale u nás to trvá 5 mesiacov... toto ti rovno na dvere podateľne napíšu, akože ak to chcete mať rýchlejšie, tak si zaplaťte, inak vám to neurobíme... a to mi jedna kočka z katastra hovorila, že teraz majú 1/3 roboty od nového roka je to bieda, ale že by sa zrýchlila ich robota...

vevoncek
5. máj 2009

sue ja som robila na katastri a presne poznám to ako sa tam chovajú a ku mne sa tam chovali tak isto ja som tam bola aby som im pomáhala lebo mali veľa roboty a nič mi nevysvetlili poriadne mysleli si že to viem všetko ale z kadiaľ by som to mala vedieť keď som sa narodila tak ma také veci neučili a preto ti radím keď tam budeš volať a budeš chcieť niečo vedieť tak buď neodbytná trvaj si na svojom nech ti všetko pekne vysvetlia a keď budú problémy tak sa obráť na riaditeľa...
a k tej banke no to je sila ja mám tiež v tatrabanke peniaze ale už som tam mala aj problémy a nie som sama keď som sa vidala tak mi tam všetko prepisovali meno adresu občiansky a zrazu mi jedného krásneho dňa zhltlo kartu, lebo bola neplatná a upozornenie mi prišlo na adresu do školy, lebo ešte voľakedy som si to dala ako náhradnú adresu a to bolo pekne dávno tak mi museli údaje upravovať znovu a som tam strávila pekne dlhú dobu hlavne že mi to opravovali 2x tie údaje

evi mňam perkelt zbožňujem ho aj s haluškami ale aj s cestovinami a palacinky som nemala už 100 rokov

sue250
5. máj 2009

tilly cize musis mi to vysvetli ucastnici zmluvy sme my ja a manzel plus ten pan co predal a predavajuci je kto? ten pan co nam predal jeho podpis musi byt overeny? nechapem boze ja som blba.

vevoncek
5. máj 2009

tilly veď ty si to ešte lepšie vysvetlila ako by to vysvetľoval niekto na katastri

ale keď je zozákona 30 dní lehota a oni to robia ako sa im chce nedá sa to nejako výhražkami o súde urýchliť?

vevoncek
5. máj 2009

ja som dnes nemohla vôbec písať, lebo nám v robote nefungoval internet a dnes som celokvo ani nič nespravila lebo nič nám nejako nefungovalo tak som dnes zabila deň

evi a kde bude davidko chodiť do škôlky? moja segra dala tam ako sa ide zo starého sídliska na zapotoky popri rodinných domoch tam je aj posilka

sue250
5. máj 2009

tilly ja som ochotna zaplatit tych 265eur za 15dni len aby som vedela co overit, cize ked sme dvaja s manzelom na zmluve plus co nam predaval cize treba tri kopie a overit podpis koho? ☹

tilly
5. máj 2009

sue, vy ste to kupovali teda ako manželia, hej? čiže ste 2 kupujúci = dvaja účastníci, predávajúci bol jeden? ak jeden, tak jeden účastník, ak boli manželia, tak dvaja účastníci...

predpokladám, že na zmluve ste asi takto:

Predávajúci (ten, čo vám to predal)
pán XY.....

Kupujúci
pán manžel
pani sue

tak potom stre traja účastníci, takže dávate na kataster 3 + 2 zmluvy pre ich potreby, tie tri (čo je podľa počtu účastníkov) vám po skončení konania opečiatkované zašlú spolu s informatívnym LV.

Takže na kataster dáš 2 krát návrh na vklad ako sprievodný list (jeden ti opečiatkujú prijatie a vrátia, druhý si nechajú pre ich potreby, ak potrebuješ návrh viac krát potvrdený, tak im daj tri, opečiatkujú ti dva a jeden si nechajú, ale napr. v senci ti zoberú len dva) + 5 krát kúpnu zmluvu (prípadne geometrák alebo prílohy, ktoré tam majú byť, ale ak ste kupovali čistý pozemok bez ničoho, tak len kúpne zmluvy) 😉

vev, môžeš sa im vyhrážať koľko chceš, im je to jedno, oni to nemajú zosobnené, tak načo by sa namáhali... ja by som im dala osobnú zodpovednosť... čo so mnou robili v semptembri, koľko som sa tam naziapala, navyhrážala... a teraz ma to čaká znova, ale teda ja v senci, čo je asi najhorší kataster, už ho raz komplet celý poprehadzovali, povyhadzovali kopec ľudí a aj tak nepomohlo...

predávajúceho podpis musí byť na každej zmluve overený notárom alebo matrikou

tilly
5. máj 2009

ešte raz zhrnutie, ak ste boli vy dvaja + predávajúci, tak 5 zmlúv + dva návrhy na vklad vlastníckeho práva do katastra k nehnuteľností (tak sa to celé volá a to je "vec")

overuje sa len podpis predávajúceho na zmluvách, na návrhu nie

návrh vieš napísať?

tilly
5. máj 2009

a nemôžu to byť kópie, to musia byť originály... nemôžeš dať jednu zmluvu a 4 krát ju prefotiť...

sue250
5. máj 2009

no vidis a mne povedali kopie. jooooooooooooooooooooooooooooj.
ale ja mam len jeden original kupnopredajne zmluvy.

vevoncek
5. máj 2009

ja som myslela že pomôže keď im vynadáš a budeš sa vyhrážať že zo zákona je to 30 dní a že ich dáš na súd a tak no na našom by to asi zabralo veď pre boha oni sú tam pre ľudí keď ľudia nebudú kupovať a darovať nebudú mať čo robiť normálne že sila

tilly
5. máj 2009

treba kúpne zmluvy znova vytlačiť, ísť za predávajúcim, zobrať ho na matriku alebo k notárovi, overiť podpisy, dať mu podpísať návrh na vklad a odniesť na kataster 😉 nie je to zložité 😉
ale toto celé má riešiť predávajúci, nie ty 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre