Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

emma93
9. júl 2013

@miselkawm ,,tak to mi je naozaj veľmi lúto☹(...musí to byť ťažké, dvakrát za sebou zažiť také sklamanie...Ale určite si nedávaj vinu, že ste nato išli priskoro, to vôbec nieje o tom, niekto čaká aj rok a stane sa mu to znovu...Teraz si hlavne oddýchni a úplne vypni...Teš sa zo svojej krásnej rodinky ktorú máš, užívaj si s nimi každú voľnú chvílu a uvidíš, že ďalšie dieťatko príde, ked to budeš najmenej čakať!!!! Veľa síl!

mamamonika
9. júl 2013

@miselkawm Tak to je mi luto,presne viem ako sa citis mame obe podobne scenare .Ja som sa po druhom kyrete citila ako vyzmykany citron,od novembra 2x tehotna a nic z toho!Hlavu hore do tretice to vyjde a mozno sa spolu stretneme v spolocnej skupine cakateliek.🙂

kiki68
10. júl 2013

ja kvoli tomuto nedokazem mat ani poriadne sex s mojim chlapom,ja sa tak strasne bojim,ze sa to stane znova...ze hned otehotniem nejakom a zase to male potratim...Neviem kde nazbierat tu odvahu zatial,asi tomu necham volny priebeh. Hned po kyrete som mala taku chut,ze o 3 mesiace bude zase nove babo na ceste,ale nejak sa to cele komplikuje a ja na to vobec nemam odvahu.Mozno prave preto sa dalsie narodi v pohode,ze mam taky strach...

mamamonika
11. júl 2013

@kiki68 Presne viem o com hovoris, ja mam to iste po druhom a kedze doktorka kazala pol roka cakat, tak sa chranime, lebo ako na potvoru urcite by som hned otehotnela. ☹

kiki68
11. júl 2013

@mamamonika mne povedali,ze staci 3 mesiace,ale mam dojem,ze to rozhadzalo system na dlhsie nez 3 mesiace. Na druhu stranu dufam,ze mozno to keby zase otehotniem pomohlo aj telu. Ze by sa nahodilo do nejakych kolaji konecne...
Doteraz som ani nevedela co je to doktor a zrazu po nich beham jak splaseny kon... 😒

mamamonika
11. júl 2013

@kiki68 No ja som otehotnela po prvom potrate po 2,5 mesiaci a dopadla som tak isto, tak teraz mam cakat pol roka. ☹ Este nemam vysledky z vysetreni, tak tiez cakam, ci nieco zistia alebo ci to bola hlupa nahoda.

kiki68
11. júl 2013

Mne to pride take,ze druhy krat to nahoda byt nemoze,ze nieco za tym je,len to je casto tazke odhalit a im je jedno kolko krat ta zena podstupi kyret a ci bude mat deti alebo nie. Pretoze pre nich je to skor rutinna praca,aspon mne to tak pride,ze sa na to takto pozeraju. A teda tie testy musia byt asi nakladne,aj ked ich z vacsej casti hradi poistovna,tak asi preto sa ani niektori nevedia zhodnut ci uz po druhom alebo tretom potrate je narok na ne. Ja uz by som to druhy krat nechcela zazit, proste druhe velke sklamanie a uz teraz mi v hlave vrta milion moznosti co je asi so mnou alebo s partnerom v neporiadku. Po druhom neviem ako by som to rozdychala. Mne povodne radili cakat pol roka aj teraz po tom prvom. Potom po USG ze staci 3 mesiace...ale uz som dva mesiace po a este nemam nejak normalnu menstruaciu ani nic... 😒

darla
15. sep 2013

ahojte, nechce sa mi citat celu temu, tak neviem, ci ste o tom pisali... pred 2 dnami som podstupila kyretaz (9tt+0). som v podstate v poriadku, stale ale krvacam a kazde popoludnie ma zacne boliet brucho. rano a okolo obeda mi je este super, ziadne bolesti, a poobede to zacne. je to bolest na tabletku, ale zatial som vydrzala. pritom krvacam tak priemerne, ziadne behacky na WC. a ta bolest je dost zvlastna - neboli ma podbrusko ako pri MS, skor tak vyssie. je to bezne? kedy asi tie bolesti prejdu? inak pijem alchemilku a beriem kys. listovu. dakujem za rady.

llenulka
16. sep 2013

@darla u mna bol priebeh podobny,ale vsetko preslo..na 33 den po prisla ms a odvtedy cyklus ako hodinky..to bolo vo februari a uz bolo vsetko ok...vydrzkaj,bude dobre..🙂

alienka000
16. sep 2013

@darla ano, aj ja som mala bolesti, asi tak dva dni po kyretazi mi zacali. je to uplne normalne, maternica sa ztahuje, obnovuje sa sliznica. A ano, alchemilka je dobra, ja som dostala MS na 30den a na kontrole hned po prvej som mala vsetko "opravene" v maternici 🙂 kayselinu listovu tusim nemusis, to az ked sa budes snazit otehotniet...
ja som to zazila pred 9 tyzdnami, keby nieco pis. je mi to luto a drzim palce 😉

darla
16. sep 2013

@llenulka
@alienka000
baby, dakujem za postrehy 🙂 verim, ze to prejde, len som asi potrebovala citat, ze niekto sa citil podobne... 😒 dnes uz brucho bolelo menej. kys. listovu beriem v podstate preto, lebo som ju brala pocas tych 10 tyzdnov a mam ju doma, tak pokracujem... ved ublizit neublizi 🙂 a na babatko sa chystame hned po 1. MS, takze sa to uz v podstate rata 🙂

darla
16. sep 2013

@llenulka vidim, ze cakas babo, si v 10tt, ako som bola ja... mozem vediet, kedy po zakroku sa Ti podarilo otehotniet?

llenulka
17. sep 2013

My sme sa zacali snazit az po troch mesiacoch po zakroku,lebo sme liecili aj infekciu..no a potom po dalsich troch mesiacoch uz snazenia sa podarilo zase 🙂 hlavne pozitivne mysli 🙂

alienka000
17. sep 2013

@llenulka to je super, gratulujem 😉 hlavne nech to dobre dopadne 🙂
@darla my sme tiez skusili po prvej MS, ale nepodarilo sa. Len sme to skusali naslepo, takze vobec neviem ci som mala ovulaciu a take veci. Teraz to uz idem radsej sledovat 😉

llenulka
17. sep 2013

@alienka000 ja som dokonca po zakroku zacala ovulaciu aj citit-bolesti brucha,pricom predtym som mala bolesti pred ms..aj bazalnou teplotou sa mi to potvrdilo..a to som sa neuveritelne bala,ci mi lekari nieco zakrokom nepokaslali..ale pre nich to je uz asi rutina a vsecko je good 🙂)
@darla
MYSLIM NA VAS,NECH SA VAM TENTO SMUTOK RAZ VELKOU RADOSTOU VYNAHRADI 🙂

darla
18. sep 2013

@llenulka dakujem za odpoved, ja som teda piaty den po zakroku a stale dost krvacam... aj tabletku proti bolesti musim obcas uzit. tiez myslim hlavne na to, ci doktor dobre urobil svoju robotu a ci mi tam nieco neostalo 😒 nech uz je to krvacanie za mnou. o babatko sa asi pokusime hned po 1. MS, ak teda bude "dnu" vsetko OK. uz sa na to tesim a ani si nepripustam, ze by sa to opat zopakovalo 😅 mame uz 4-rocneho skolkara, strasne tuzi po surodencovi. tiez Ti drzim palce, aby si to tentokrat dotiahla do uspesneho konca 😉

veronikasvitac
26. sep 2013

Ahojte kočky..ja som potratila v 9tt, kyret mi robili 15.augusta, takže je to viac ako mesiac..citim sa OK, aj potom som bola fyzicky rychlo fit..horšie to je psychicky, ale MM mi veľmi pomohol 🙂 Menzes mi prišiel presne po mesiaci, 15.sept..bala som sa, aby nebolel, aby bolo vše ok ako predtym, a bolo dobre, iba som mala silnejši, inak ziadne bolesti..Teraz som zvedava na druhy cyklus, dufam ze bude vse v poriadku..Pila som a este obcas aj pijem alchemylku, beriem kyselinu, a horčik..Myslite si ze po 2 cykle sa mozme opat snazit? Lekar vravel ze staci pockat 2,3 cykly a šup nato 🙂 Len ja stale neviem ..vdaka 🙂

farmacka
9. okt 2013

ahojte
ja som si tymto tiez kedysi presla a dnes mam tri deti! kedysi sa odporucalo tri mesiace po zakroku pockat..drzim vsetkym kockam palce!

lienka1284
28. okt 2013

ahojte tak som sa sem konečne dostala prepačte že som sa tak dlho neozvala mala som toho strašne vela a nevedela som kde mi hlava stoji

happyfrog80
14. nov 2013

@lienka1284 no vitaj 😀 ...ako Lenka?Uz si mama?Ja este nie ,ty si sa uplne odmlcala ze sme ta dali aj zo sukromky prec ,reku uz nechodis asi na konika

lienka1284
14. nov 2013

ahojte veru nechodila som sem strašne dllllho bo som bola stale zaneprazdnena prepačte mi to no a maminou ešte stale niesom aleee som teraz v tretom mesiaci na rizikovom doma tak uvidime mam tolko liekov a aj inekcie si pichavam každy den tak uvidime zatial je všetko v poriadku takže tak a vy ako

junek
16. mar 2014

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

prosimovyplnenie je to anonymne dakujem

lindda
16. máj 2014

Ahojte ja som den po kyrete mala som MA uz druhy krat . Vsetko je ok som zdrava muz zdravi a stale to skonci kyretom mam uz 7r syna .

vivera
9. jún 2014

ahojte , v 9tt som mala MA, kyret mi nerobili, zacala som sama krvacat. Ale aj po šiestich týzdnoch mam v krvi hcg nieco cez 200. Som z toho zufala, uz som sa z toho ako tak dostavala a teraz toto. Bolo to moje prve tehotenstvo po 10 tich rokoch snazenia.Mali ste to niekto? Aký je postup?

melkina
11. jún 2014

Ahojte, dnes som si bola po výsledky z histológie. Pred 2 týždňami som mala Missed ab v 9tt.
Napísali tam: Kompletne spracovaný material tvorený krvnými koagulami,fragmentami čiastočné nekrotickej decidui, hypersekrečného endometria a choriovými klkmi so slabo vyvinutym cievnym systémom,s edémom strómy. Bez patologickej priliferácie trofoblastu.
Mali ste niektora takýto nález? Čo na to váš gynekológ. Chceme sa snažiť opäť, ale z tohto som neni veľmi mudrejšia ☹ Ďakujem

jkc3000
15. júl 2014

Ahojte.
Som jedna z Vas, ktore kyretaz po missed abortion absolvovali a vraciam sa do diskusie po 4 rokoch. Ale s pozitivnou spravou 🙂 . Moju kyretaz som absolvovala na konci aprila 2010 (strana 301 s mojim prispevkom: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/missed-abortion-viii/ po cca pol roku som otehotnela a v septembri 2011 sa mi narodil maly nezbednik. Uz teraz o dva mesiace bude mat 3 roky. Je zdravy, velmi zivy a dava mi poriadne zabrat. Preto posielam vsetkym kusok pozitivnej energie, ze to ide a som dokaz, ze sa to podari.
Vzdy to prve babo pre mna zostane prvym dietatom, ktore rovnako lubim ako tohoto milacika. Aj ked to bude mozno zniet zvlastne, ale vdaka tomu prvemu babatku som nasla v sebe vacsiu pokoru a ta ma posunula vpred. A to bola asi jeho uloha v tomto svete a zvladol ju dobre.
Drzim Vam vsetkym palce!

monca1310
1. okt 2014

Ahojte baby,mam otazku.som po zamlcanom potrate.Je tomu este len tyzden.Babatko zomrelo v 6 tyzdni bola dom na precisteni.Doktor nam povedal ze o dalsie babo sa mozme zacat snazit ta po 3-4 cykloch.Myslite ze skor by to bolo zbytocne.Alebo by sme to nemali radsej skusat.Po traty sme uz zazili dva a velmi ceme babatko.Kedy podla vas mozme ist na to?

andy7973
7. okt 2014

Ahojte dievcence,aj ja som jedna z vas.som po 2 potratoch 2/07 a 10/07.a tento rok 1/14 mimomaternicove.mne vzdy doktor odporucil pol roka pockat.uz rozmyslame ze do toho zas pustime,len neviem ako to budem predychavat.fakt zo strachom zaspavat a zo strachom vstavat.chcem byt velmi maminou,tak musim nabrat silu.drzim vsetkym palceky

milacik3
10. okt 2014

@monca1310 a mas vsetky vysetrenia? zistila sa pricina potratov? nam tiez behom roka sa stalo 2x ze sa nepodarilo ...a v auguste som bola na kyrete, a odvtedy chodim po vysetreniach nech zistia pricinu. Nam odporucili ze pokym nemame vysledky sa nemame ani snazit... Lebo kto vie co mi je...a nechcem aby sa to zopakovalo aj tretikrat.

kattyy3
18. okt 2014

@milacik3 ahoj aj nam sa to stalo 2x a naposledy v auguste. Uz sme absolvovali vsetky vysetrenia a cakame na vysledky genetiky a imunologie. Som zvedava co zistia. Tebe uz nieco zistili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre