Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zuzana0612
28. feb 2013

@llenulka trombofiliu zisťujú na hematologiu. asi chcú lístok od gynekologa, ktorý by ťa mal na tie testy poslať. a čo teraz? nehovorili ti, že máš príš na kontrolný ober, či sa ti hodnotu upravili? ja viem o tom iba toľko, kamoška je darca krvy a tiež jej tie hodnoty našli v krvy, lekárka jej povedala, že prišla do styku so žltačkou, aj keď sa u nej neprejavila a musela ísť na kontrolný odber tuším po troch mesiacoch alebo pol roku. neboj, gynekolog ti určite povie k tomu niečo, aby si vedela, čo ďalej. kedy pôjdeš ku gynekologovi?

llenulka
28. feb 2013

@zuzana0612 asi mas pravdu,lebo vravel nieco take,ze ak moj zensky nebude chciet robit tie testy,tak mam prist naspät a oni mi ich na hematologii urobia(zrejme aj bez jeho odporucenia)..aj mne kolegynka spominala,ze jej muz je darca a uz nie je,lebo raz mu zistili prekonanu zltacku a tiez ani netusil,ze daco mal
nuz,tak daco som chytila,kedze pecen vykazuje znamky po nejakej chorobe, bud este pred potratom,alebo v nemocnici neboli pri hygiene velmi dosledni
v pondelok idem ku gynekologovi,ale k novemu a kartu si vyziadaju az neskor,cize zatial iba s tymito vysledkami z hemato. a ktovie,ci nebude chciet pockat,kym mu moj terajsi da moju kartu k dispozicii
a ty este cakas,cakas? ziadne priznaky,ze by malo dojst?

zuzana0612
28. feb 2013

@llenulka nie, žiadne príznaky. iba čo sa cítim, že mám o sto kg viac. mám pocit, že mám aj nohy tlstejšie.viem, že je to takto blbo povedať, ale buď rada, že si tam išla, lebo ste niečo zistili. a niekam si sa posunula. keby si tam nešla, nič by si nevedela a ktovie, čo by ako bolo

llenulka
28. feb 2013

a hlavne by mi odisla pecen :D ale nie,zartujem
to nepijem,iba sem tam vecer s manzelikom pohar vinka , od decembra ani slzu alkoholu a hľa, poskodena pecen :D este si spominam,ze hematolog vravel,ze tie zvacsene erytrocyty (kvoli tomu mnozstvu zeleza ktore prenasaju) su akoby viac preťažované, ako by mali byt a to mohlo sposobit zle/nedostatocne prekrvenie a zasobenie sliznice maternice
vsak aj to byva pred menzesom, kilo -dve hore a ja v zasade vzdy den pred mam pocit,ze som zjedla prinajmensom cele pecene prasiatko :D mne to najskor ide na zaludok a az po par hodinach na vajecniky :D mas to tu cochvila,uvidis 🙂

zuzana0612
28. feb 2013

@llenulka no veď, už aby to bolo. snáď nebude silnejšia a zvládnem byť v robote.

ivanya
2. mar 2013

ahojte, pridavam sa k vam, aj ked neviem, ci v mojom pripade islo o ma. v 5tt som zacala silno krvacat, nasledoval rapidny pokles hcg zo 6300 na 3700, v maternici vidiet len 11 mm prazdny gestacny vak a caka ma bud tyzden kyret ak nadalej zostane prazdny a hcg opat klesne.... ale nie o tomto som chcela... luskam toto forum uz dlho, hlavne teraz, po tej smutnej sprave, snazim sa ju v sebe spracovat, prijat, uz som ju aj dostatocne oplakala, kedze islo o moje prve tehu po 2 rokoch snazenia, 3 iui, 1 et a az toto 1 ket sa podarilo... najskor som si citala rovnako smutne osudy a bola som este smutnejsia, potom som nasla temu o kyrete a precitala si mnozstvo pozitivnych prispevkov bab, ktorym sa po kyret podarilo opat otehotniet v kratkej dobe. z tych prispevkov doslova srsi neuveritelny optimizmus a davaju nadej nam ostatnym, ktorych babatko sa este len rozhodne narodit. baby musime bojovat. mam uzasneho muza, skvelych priatelov, ktori chcu aby som sa usmievala aj nadalej a kvoli nim to aj urobim a hlavne kvoli sebe. nie som spokojna v praci, tak ju rychlo vymenim, budem sa snazit zit zdravsie, konecne vymenim ten rolldor, ktory sa mi tak velmi nepaci, opat zacnem citat knihy v anglictine... budem stastna a babatko pride same 🙂 ako si to tak po sebe citam, znie to trosku jehovisticky 😀 ale chcela som sa s vami podelit o tu nadej a trosku vas nou nakazit 😎

llenulka
3. mar 2013

@ivanya ano,je to tak,ze aj mne mnohe prispevky dodali silu,sice sa nemozem porovnat s tym,co vsetko si si zazila uz ty a vela inych zien,ale pozri,dala som si ,ze v januari mam termin porodu..samozrejme nemam,ale koncom aprila sa chcem opat snazit a velmi dufam,ze to bude co najskor..ak pocit,byt tehotnou bol tak neuveritelne uzasny,ake krasne musi byt,ked uz dietatko v tebe sa hybe a neskor,ked uz ho mas v naruci? tuzim to znova pocitovat a z celeho srdca to prajem kazdemu,kto po dietatku tuzi a chce mu dat svoju lasku..
Drzim palce,nech si.cim skor o.k.

maci_267
3. mar 2013

Ahojte, nikdy som nemyslela ze sem budem musiet prispiet, no stalo sa to aj nam ☹ Pred troma tyzdnami nam na sone zistili, ze srdiecko neboje, na druhy den kyret, o tyzden opakovany kyret kedze nieco este vnutri zostalo + problemy..
Ide o to, ze ja sa s tym vobec neviem zmierit.. Po kyrete som bola v pohode na ten stav, ale postupom casu ako sa dostavam do bezneho zivota sa to zhorsuje a zhorsuje, hlavne pohladom na buduce mamicky a tie, s ktorymi som mala podobny termin.. Obcas si poplacem alebo na mna dojde zla nalada, nostalgia a doslova depresia.. A to pretvarovanie pred ludmi, ktorí o tom netusili, ze nejake babo bolo, ze vsetko je OK..
Najhorsie na tom, ze partner ma celkom nechape. On akokeby ocakaval ze spolu s kyretom a vyliecenim sa vylieci aj moja dusa a caka, ze budem ako predtym.. Ze aj druhym sa to stalo, nie sme jedini atd a nikto sa s tym tak dlho nezmieruje.. Samozrejme, ze bol smutny aj on, no predsa je to chlap a to dietatko sme v brusku mali my a nie oni tak to berieme inac.. Neviem co so zivotom vobec... ☹

katkabb1
3. mar 2013

@maci_267 ahoj, je mi to ľúto. Úplne ťa chápem a ako by si mi z duše hovorila, až na to, že ja som mala kyret v septembri. Tesne po kyrete som bola úplne v pohode, až som bola prekvapená, ale ako píšeš ty, časom sa to zhoršuje :( a tiež mám kamošku, máme skoro rovnako staré detičky a žartovali sme, že by sme mohli mať aj druhé rovnako, no a po mojom kyrete zistila, že je tehotná. Strašne jej to prajem, ale na druhej strane je to ťažké. A hlavne, keď sa pomaly blíži termín keď sme už mohli byť štyria :( Môj muž to tiež berie ako tvoj, čo aj chápem, lebo chlapi to vo všeobecnosti berú inak ako my, tiež hovorí, že nie sme prví ani poslední, ktorým sa to stalo a že ešte budeme mať druhé. No a najhoršie je, že ja nejak vnútorne teraz mám veľký strach sa znova pokúšať o druhé, strach, že by sa to zopakovalo je omnoho väčší než túžba po druhom. Som veľmi rada, že už jedno dieťatko mám, inak by to bolo omnoho horšie. Určite to chce čas, aj keď si myslím, že to prázdno tu už ostane navždy. A určite treba myslieť pozitívne, len mne sa to nejak v poslednom čase nedarí.

llenulka
3. mar 2013

@maci_267 maci,ideme bojovat spolu..ja budem mat v stredu styri tyzdne po kyretazi,vykotulala sa ji slzicka,ked som citala tvoje smutne slova..teraz nam je velmi tazko ale raz nam to zivot vynahradi..musime vydrzat,aj ked najradsej by som posunula na cas🙂

suinka211
3. mar 2013

@maci_267 mrzi ma to .....presne viem o com hovoris, som na tom rovnako, mna moje srdiecka opustili na vianoce tak to bolo este o to depresivnejsie, som po ,,tom,, dva mesiace no stale je to velmi tazke a stale som sa s tym nezmerila, ani nezmierim pretoze to sa jednoducho neda.....u mna je to doteraz akoby to bolo vcera.....
Posielam vela sil a ak sa budes chciet porozpravat kludne pisni IP

ivanya
3. mar 2013

@maci_267 @katkabb1 @llenulkac @suinka211 babulky, je to tazke ja viem :( mna kyret este len caka. kazda to potrebujeme prijat inak a kazdej z nas to bude trvat rozne dlho, a ta spomienka navzdy zostane. ale musime sa dat do poriadku a opat sa usmievat, aby babatko mohlo prist co najskor, cim dlhsie budeme smutne a nestastne, tym dlhsie to bude trvat. viem, ze to boli, aj mna to boli, ale musime sa opat zacat tesit zo zivota 😉

llenulka
3. mar 2013

@maci_267 este som chcela napisat jedno..par dni po som si myslela,ze neznesiem pohlad na tehotne (a to je ich nemalo naokolo),na deticky mojich kamaratok ale povedala,som si dost..dost bolo myslienok,preco oni ano a ja zatial nie..este by im ublizila moja negativna energia ,ci zavist,ci ako to nazvat ten pocit...skusam sa tesit s nimi a pripominat si len radostne spomienky za tie tyzdne,kym som bola tehotnou

llenulka
3. mar 2013

@ivanya aj ja mam uzasneho manzela,uzasnu rodinu a kamaratky,co si ma vypocuju..neviem o nikom,co by bol dokonale stastny..mas jedno,nemas ine..niekto ma dietatko a otec o neho nezakopne..to je taktiez trapenie..a my dievcata mame oporu v manzeloch,ktori si o to viac budu vazit vsetko to,co starostlivost o dieta obnasa..lebo je to nielen radost ale aj nekonecne sebaobetovanie sa a odovzdanie sa naplno novemu cloviecikovi ..ked si unaveni,nevyspati nad malym nezbednikom spomenieme,ako sme po nom tuzili 🙂

gitusa23
3. mar 2013

Ahojte, dnes sa mi to vsetko pripomenulo. Suseda totizto porodila v termíne, kdy bysme bolí aj my. Ale mam z nej radost. Len mi to připomíná,ze o co som prisla, tak mi je smutno. Zatial Da nám nedari znovu otehotniet.

ivanya
4. mar 2013

@llenulka tak aby toho nebolo malo, budem si to musiet vytrpiet 2x... namiesto dnesnej kyretaze lezim v nemocke s tym ze hcg stuplo cez vikend skoro o polovicu, v gestacnom vaku je vidiet biela bodka...

llenulka
4. mar 2013

@ivanya ale ved to je skvela sprava! je to ma dobrej ceste,ze drobec sa ukazal! ja mam dnes tiez dobru naladu,mam 26 dni po kyrete a dnes na ultrazvuku bola sliznica na spadnutie..takze cakame na menzes a v maji ,ked citujem doktora, zacnem folikulometriu a "cakame na vajicko 🙂"

ivanya
4. mar 2013

@llenulka tak drzim palec aby dorazilo poriadne oplodnenia chtive 🙂 ja mam len obavu z tych liekov co mi dali pred kyret...
musim sa spytat sestier co to boli za lieky...

llenulka
4. mar 2013

@ivanya pred kyretazou sa nedavaju ziadne lieky,pokial viem,aspon mne nie..iba ked ma uspavali,tak mi pichli injekciu, z ktorej som zaspala,ale to je uz narkoza..skor nieco na udrzanie..vsak sa opytas,napis,co a ako.budem mysliet na teba,posielat pozitivnu energiu

ivanya
4. mar 2013

@llenulka tak pytala som sa, boli to len lieky na zaludok, aby mi nebolo zle po narkoze, nic co by mohlo baby ohrozit mi nepodali... tak aspon mi odlahlo. tak nechavam to tym padom uplne nanho, chudatenko prezilo si uz toho dost - najskor stresy v praci, potom to silne krvacanie a nakoniec pohrozenie kyretom 🙂

llenulka
4. mar 2013

@ivanya krvacanie asi bolo z tej casti sliznice,kde nie je babo..moja mamina mala styri menstruacie pocas tehotenstva..tak oddychuj,relaxuj 🙂 to je rozkaz :D

ivanya
4. mar 2013

@llenulka ano ano, mame tu velku srandu na izbe, s babami som si sadla do noty, tak je to v tej nemocke celkom prezitelne 🙂 ja mam skor pocit, ze to krvacanie - to odisli tie zvysne dve embrya, lebo po nich zostali dve "dutiny" alebo hematomy, nevedia povedat co presne su tie dalsie dve tmave machule...

llenulka
4. mar 2013

aha,cize tebe vkladali viac vajicok..no,v tom sa ja nevyznam,nastastie nepotrebujeme pomoc lekarov (zatial,a snad to tak ostane) ..ale aj to klesnutie hcg by to vysvetlovalo,lebo pri dvojickach je ovela vyssie ako pri jednom plode,cize je to logicke,ak tie najskor vylucovali tiez hcg,tak po ich odumreti ostalo uz len hcg toho jedneho

karolinasustekova
4. mar 2013

@ivanya prečítala som si tvoj príspevok a o normálne mi zle došlo.. pred mesiacom som bola na kyretáži po missed abortion v 6 tt. lebo krvácianie a pokles hcg, tiež na ultarzvuku nič nevideli a potom s azačala zo mňa aj sliznica/ maternica vyplavovať.. a potom o dva dni mi robili kyretáž.. čo keď to bábätko ešte žilo, alebo by sa vzchopilo a oni mi ho zabili?!?!?!?! ináčTy si už mala ísť pod nôž a potom lekárov osvietilo alebo čo?
V každom prípade, držím Tebe aj bábätku palce! 🙂

llenulka
5. mar 2013

@karolinasustekova ahoj,ja si myslim,ze vedia,co robia..ja som mala missed abort tiez..bola som 7+6 tt,srdiecko nam bilo,ale bolo to mensie ako malo byt,vyzeralo to velkostou len na 6 tyzden,uz vtedy sa doktorovi nieco nezdalo,tak mi kazal prist nie o mesiac ale uz o dva tyzdne na kontrolu, to som mala byt v 9+6 tt..a bohuzial srdiecko uz nezilo a velkost bola stale na ten 6 tt a dokonca este kusok menej ako na prehliadke predtym..a v nemocnici mi tiez robili na druhy den este jeden ultrazvuk (kontrolny) ,ale to uz videli,ze sa to rozpadava ☹ ako,lekari su vseliaky,od uvrcanych, uponahlanych az po milych,usmievavych ale zivot by si mali vazit nadovsetko,cize nemyslim si,ze by si nedavali pozor,aby nepochybili pri tehotnej zene

llenulka
5. mar 2013

@karolinasustekova ..ozaj,sme rovnako jeden mesiac po..ja som mala 6.2 kyretaz..idete skusat dalsie dietatko? ale to sa musis vzchopit,dievca! hlavu hore,ked je zle,raz musi byt lepsie..ja osobne nemam rada,ked je dlho dobre,lebo sa bojim,kedy sa nieco zomelie :D ale to nemozeme tak rozmyslat,vsak by sme sa utrapili

zuzana0612
5. mar 2013

@karolinasustekova takto nemôžeš rozmýšľať. nič ti to nepomôže. súhlasím s @llenulka. ja som si tiež po kyrete prečítala pár takých príspevkov a tiež som mala myšlienky ako ty. ak chceš mimčo, musíš rozmýšľať pozitívne. a ak neveríš lekárovi, u ktorého si bola, tak ho zmeň.

ivanya
5. mar 2013

@karolinasustekova ano bolo to tak, v piatok sa doktosi zhodli na kyretazi, a uz mi dali aj lieky na zaludok a nakoniec mi sestra povedala, ze prednosta prikazal pockat do pondelka. ale myslim si, ze to bolo skor preto,
lebo by kyret v piatok nestihli, kedze bolo planovanych 13 cisarskych a 11 porodov... takze ja som mohla pockat, a vcera ich vysledok velmi prekvapil... asi chapete baby, co teraz prezivam, kazdu chvilu ma byt vysledok hcg z dnesneho rana, a ja mam tlak asi 500/600 a velmi velmi sa bojim co bude dalej. uz som s tym bola ako tak zmierena, pripravena na kyret a priroda ma opat nakrmila nadejov a strasne dufam, ze len netestuje moju odolnost voci takemuto strasnemu stresu.
urcite nesmies takto rozmyslat, treba sa pozerat dopredu, tes sa na dalsie babatko, prajem ti vela sil aby si rychlo prijala to co sa stalo a babatko prislo co najskor 🙂

mentolka28
5. mar 2013

@ivanya ahoj, velmi velmi ti drzim palce nech to dobre dopadne 😉 viem ake hrozna je ta neistota, v piatok som bola na kyret, no uz dva tyzdne predtym som prezivala cosi podobne. najhorsie bolo to cakanie, aj ked ja som uz nedufala a chcela som to mat co najskor za sebou.
ale u teba to vyzera nadejne 🙂

lllllllllllll
5. mar 2013

@ivanya good luck 😉mozno si cakala 4 catká 😉,este skoro rozoznat asi ,2 odysli aby mohli darovat zivot dalsim dvom ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre