Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lucka1987
27. nov 2010

@igiana bol ale urcite to bola mensia bolest aku si zazila ty pri tych potratoch....ani si to neviem predstavit.... tiez si si svoje zazila... ale ved treba mat hlavu hore.... ja verim ze sa mi podari coskoro.. a nas anjelik nam posle babatko 😉 a ty si v ktorom tt teraz?

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 V dalsom tehu uz nemusis mat ziadne problemy. Aspon dufam ze nebudes mat. Ja som bohuzial mala. Do ciela mam este dlhych 5 mesiacov, este nemame vyhrate.

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 ja som v 17tt, som doma na PN a bojim sa aj nos vystrcit vonku, aj ked mam dovolene prechadzky chodim len zriedka, lebo doma trochu pobeham ked chcem cosi aj porobit.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana a co ti povedala daktorka.. nemas hematom? je zatial ok vsetko?

lucka1987
27. nov 2010

@igiana o to ti verim.... ak ostanem tehu.. viem ze budem maximalne opatrna... no to bude ine psycho u mna... som taky bojko sem tam

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 cerstve hematomy sa mi uz nastastie nerobia. Teraz to vyzera uplne ok, aj ked pri tych poruchach v krvi hrozi aj predcasne odlucovanie placenty alebo predcasny porod. 😀 Ja som taka psycho teraz, ze by som bola najradsej, keby ma poriadne ovalili po hlave a prebrali az pred porodom, lebo neviem ci ostanem dovtedy pri zdravom rozume.

Kedy asi sa chcete zacat snazit?

lucka1987
27. nov 2010

@igiana no ak budu vysledky ok, to sa dozviem v pondelok.. dufam.. tak vraj mozme po prvych kramoch.. tie by som mala dostat asi okolo mikulasa.. no mozno aj neskor.. do vianoc urcite... takze hned vtedy ked skonci mrcha...

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Fiha, to Ti vazne povedali? Je to velmi skoro po kyretazi. Pri kyretazi Ti zoskrabu skoro celu sliznicu a trva trosku dlhsie, kym sa zregeneruje celkom. Je vysoke riziko, ze nebude dostatocne zahojena a mozes mat problemy s uhniezdenim babatka. Aspon dvoje kramy skus vydrzat, ja viem ze velmi tuzis po babatku, ale nestoji to za to riskovat.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana ze vysku sliznice zisti utz a ten mi ide robit pred sviatkami idem aj na kontrolu tak vted to bud odklepne alebo este pockame.... ale vacsina doktorov odporuca po prvych dvoch kraoch mas velku sancu otehotniet.... vraj... lebo telo si tehotenstvo vraj ziada ako nahradu za predosle.... neviem no... si zober mamicky co otehotneju hned po sestonedeli..a je vsetko ok....a lekari nepripisuju ziadne rizika a porod je vasci zasah do tela.... matka nosila babo 9 mes.. nie par tyzdnov..... moj mi povedal ze pol roka cakat je vela.. ze tie mesiace sa udavaju koi tomu aby sa zena s tym psychicky vyrovnala... lebo ne je dobre zacat nove tehu ked nie je zmierena s potratom.... a ta sliznica.. kazdemu individualne rastie,... preto je dobre ist na kontrolu

igiana
28. nov 2010

@lucka1987 Lucka, ja som mala vzdy po kyretazi dost rozhadzane hormony, dlho som spinila a menzes som mavala aj 10 dni, potom zase spinenie. Takze by som asi riskovala. Ale ak Ti hned naskoci krasny menzes a nasledne pekna ovulacia, tak mozno ze ok. Ale predsalen, pri kyretazi Ti dost brutalne zoskrabu tu sliznicu a mozu vzniknut skryte ranky. Ja viem ze mnohe baby nemali problem aj ak hned otehotneli. To je asi individualne.

lucka1987
28. nov 2010

@igiana ved to... po prvrvom menzese idem na kontrolu tak mozno mi uz povie ci je to ok.. a ved to musi vidiet ci mam nejake ranky na maternici nie?

sssiska
7. dec 2010

Ahojte kocky, moje prve babatko sa malo narodit 8.6.2010...nevydrzalo:( Prestalo sa vyvijat cca 7tt 4 d ...prislo sa na to az pri USG v 11tt 5 d...Nechcela by som to zazit este raz! Preto chcem urobit vsetko, aby sa to neopakovalo....mozete mi niektora poradit ako ste po MA postupovali vy....dali ste si urobit nejake vysetrenia uz po prvom MA?

marikac
8. dec 2010

ahoj, skoda,ale musim prispiet v pondelok som bola na kyretaz. Na poradni v 10tt mi pri ultrazvuku zistili missed aborion 6tt+6, ale najhorsie je to,ze 6tt+2 som bola na kontrole...nechapem to.
Zatial ma nic neboli, ale citim take divne tlaky v oblasti konecnika...co to je ? nemozem si poriadne sadnut preto. Myslite,ze na hystologii sa zisti pricina,alebo mam na tozabudnut? Je fakt dolezite dodrzat 3mes.prestavku ...teda nepokusat sa o babo,pocas 3 mes. Citala som tu v inej teme....ze holky uz po prvej mrche otehotneli a maju zdrave deti. Tiez by som to tak chcela. Myslite,za na moje naliehanie mi da mudr.urobit rozbor krvi na trombofiliu?
a este mam otazku...co je to zlte,co momemntalne zo mna vyteka? vyzera to ako zlty hlien....
dakujem za odpoved. ☹
toto bolo moje prve tehotenstvo a snazili sme sa pol roka. ☹

sssiska
8. dec 2010

8.6.2011 samozrejme

p3tra11
8. dec 2010

dievcata, chcem sa len spytat, ako ste to zvladli?? ☹ my s manzelom placeme uz treti den...

sunday1
8. dec 2010

@marikac Ahoj 🙂 Neviem Ti zodpovedať všetko, ale otehotnieť môžeš hneď, nie je to žiaden problém. Síce každý lekár hovorí niečo iné, ale verím tým, ktorí tvrdia, že telo je natoľko múdre, aby vedelo, či je pripravené. Ak niečo nie je v poriadku, tak určite neotehotnieš. Tlaky môžu byť zapríčinené zákrokom, to prejde. S tým žltým hlienom by som určite šla k lekárovi, ja mám, žiaľ, bohaté skúsenosti, ale žltý hlien som nikdy nemala. Trombofilné mutácie Ti vyšetria, len sa nenechaj odbiť, normálne sa to robí až po 2. - 3. potrate.

sunday1
8. dec 2010

@p3tra11 Každý to zvláda ťažko, hlavne keď sa to stane prvýkrát. Treba začať riešiť ďalší pokus a dúfať, že sa to podarí. Ak je to možné, skúste s mm aspoň na víkend niekam vypadnúť, prídete na iné myšlienky. Prajem veľa síl. 😉

p3tra11
8. dec 2010

@sunday1 dakujem za kazde slovko...je to pre mna velmi tazke...

habibi78
8. dec 2010

@p3tra11 viem sa vcitit do tvojej koze tiez som to zazila..... ten smutok musite prekonat sami, zaidne slova utechy nepomozu.....niekto sa s tym vyrovnava dlhsie, niekto kratsie.... mne to trvalo pol roka, kym som sa dala dokopy...... ale mozem ti povedat, ze ak o tom budes hovorit, ak ten smutok zo seba dostanes von, bude lti epsie....nedus to v sebe..... to ze smutis je prirodzene a nikto sa za to nemoze na teba hnevat..... ale ako sa hovori, cas vsetko vylieci (neznasala som, ked mne niekto tuto vetu vtedy povedal, ale je to pravda). Oddychuj, daj sa zdravotne do poriadku a nemysli na dalsie tehotenstvo..... ak sa psychicky zablokujes a sustredis vsetku svoju pozornost len na to ako otehotniet o to horsie to pojde..... ber to tak, ze co sa ma stat, stane sa..... Mne moj lekar povedal, ze je v istom slova zmysle poriadku ak som potratila, ze to znamena, ze mozem otehotniet..... kolke zeny sa tak daleko ani nedostanu....
Je to krute, velmi krute, ale nieco na tom je..... Takze hlavu hore, ak budes mat potrebu plakat tak plac, ak kricat tak kric, hlavne ten smutok dostan zo seba von..... Uvidis, uz bude iba lepsie a lepsie..... drzim ti prsty, myslim na teba....

p3tra11
8. dec 2010

@habibi78 dakujem...za povzbudive slovicka...nesnazili sme sa otehotniet, ale aj tak sme sa velmi tesili...teraz sa asi ani tak skoro nebudeme snazit...uvidime, co nam dalsie dni donesu...

erin365
8. dec 2010

@p3tra11 ja som plakala každý večer asi týždeň a hrču v hrdle som mala celé dni, ale ako sa hovorí, čas všetky rany vylieči...aj tie na duši...teraz som po prvej mrche, a začali sme sa snažiť nanovo...Musíš byť silná a hlavne nepodliehať depkám...tvoje "nové" bábo ťa bude potrebovať silnú.

sssiska
8. dec 2010

@p3tra11 ja som skoro 2 tyzdne po kyretazi....a je to take na hojdacku....raz myslim, ze uz je to v pohode....potom mi je zas na figu...mnoho otazok v hlave...zo zaciatku som nemala chut hovorit o tom s nikym okrem manzela ...Manzelova podpora mi strasne pomohla. Drzim palce

marikac
8. dec 2010

@erin365 tak a som tu stebou..pamatas si ma?

marikac
8. dec 2010

@sunday1 bola som s tym u lekarky ,vysetrila ma a povedala,ze to zlte je z maternice....ze sa s tym tak casto nestretava...ale ze takto sa mi to cisti..krvacanie sa vraj dostavi do 10 dni..ci ako a mozno budem spinit iba tymto sposobom....a vraj velka cast sa odplavi s 1.menstruaciou
dnes som dostala metyl,ci ako ....na stiahnutie maternice....len co som dosla domov bolo mi na grc..z toho vsetkeho...
lekarka mi k tomu tehu po 1.menstr.teda k tomu,ze to chcem skusat hned po...vravela len tolko,ze nevidi dovod preco nie...a ze telo je ako keby otvorene tejto moznosti,lebo takto bolo nastavene....
tak len som zvedava ci sa to s prvou mrchou napravi...ci sa mi dostavi ovu a ci len ovu testy nebudu stale reagovat na zostatkove hcg a ovulku ani neodhalim....

sunday1
8. dec 2010

@marikac No vidíš, tak sú to v podstate dobré správy. Na ovu testy sa vykašli, zbytočne sa nestresuj, však otehotnieť môžeš 😀 😀 😀 Držím palce 😉

marikac
8. dec 2010

@sunday1 diky. zistili mi nieco so stitnou zlazou...ta neviem,ci nebudem pokusat zbytocne,aby to nemalo rovnaky koniec.

sunday1
8. dec 2010

@marikac Ak to nie je nič vážne, tak sa to dá jednoducho riešiť, dajú Ti len L-Thyroxine. Daj sa čo najskôr vyšetriť, výsledky odberov sú až o 2-3 týždne.

marikac
8. dec 2010

@sunday1 tak u nas sa dostanem na vysetrenie o 2-3mesiace, taky je tu poradovnik....a este aj musim cakat aby hladina hormonov klesla co som mala teraz pocas tehu....takze neviem,neviem...
ale tak velmi vysoke som to nemala ...hranicna hodnota je 5,5 miU a ja som mala 5,522

sunday1
8. dec 2010

@marikac A z toho robia haló? Však to je pekné čísielko 😕 Neordinuje tam u Vás aj nejaký súkromný endokrinológ?

marikac
8. dec 2010

@sunday1 ono myslim,ze lekarka je len opatrna...co schvalujem, aj ked je uz neskoro...radsej by som si abslvovala tie testy pred tehu...ako teraz po tom vsetkom.
Skusim zistit u sukromnika nieco...ci vobec je nejaky....lebo tak dlho cakat nevydrzim. 😖
a ten hormon som mala vyssi mozno prave lebo som bola tehu....ale ved uvidime,aky bude o par tyzdnov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre