Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

michaelachanel
19. nov 2010

@lili136
som na tom podobne...po roku mi priateľ zahlásil, aby sme to skúsili...tak nič iné nerobím len striehnem či príde mrcha a kupujem testy......a nič...asisom to začala znovu siliť....alke keď to sa inak nedá :((

erin365
19. nov 2010

@michaelachanel neboj, ono to príde...ako v našom prípade...keď sme na to už ani nemysleli... poď do súkromnej skupiny...

ladybirds
19. nov 2010

@lucka1987 tak to by bol najkrajsi darcek pod stromcek 😉 hoci az za rok.. uz som to oznamila babke, brala to asi horsie ako ja... uz sa velmi tesila.. pytala sa, preco sa to muselo stat prave mne.. to sa asi kazda z nas pyta...
idem umyt okno v kuchyni, aspon pridem na ine myslienky...
ten clanok som si precitala aj ja,, a hor sa do snazenia,, nie, nie, pockam aspon na prvu mrchu a ked bude vsetko ok, tak ideme na vec.. zacala som si merat BT, ale mam ju dost vysoku.. ved je to este len tyzden...

lucka1987
19. nov 2010

@ladybirds no to teda ano... aj ja som akurat doumyvalaaa okna ale len v obyvke a kuchini.. mame to spojene.. ty si v sukromke ze : snazilky po MA ??? 😕 😕 ak nie tak napisem zakladatelke ak ches nech ta tam prida....tak kecame dnes uz od rana 😀

ladybirds
19. nov 2010

@lucka1987 nie nie som, napisem jej...

lucka1987
19. nov 2010

@ladybirds super... aspon budeme kecat v sukromke su tam este dalsie 2 z nasej povodnej skupiny junove zlaticka

igiana
26. nov 2010

ahojte. Presne viem co prezivate. Zazila som to 3x po sebe, Nedajte sa odbit tvrdeniami, aby ste to nechali na prirodu. To som urobila aj ja a bola som uz na dne. Moj lekar sa tvaril, ako keby sa nic nestalo, ze priroda si to tak riadi. Sama som si cez obvodnu lekarku vybavila vysetrenie na hematologii, odkial ma poslali na specialnu hematologiu, kde zistuju trombofiliu a ine mutacie. Jednu mi zistili MTHFR C677t. Aj ked sa tvrdi, ze je to len porucha vstrebavania kyseliny listovej, moze to sposobovat v tehotenstve zvysene zrazanie krvy a tym padom potraty. Ja som potratila 1X v 22tt-cele tehotenstvo som mala problemy s krvacanim a 2x hned ako mi vynechal menzes som kazdy den asi tyzden slabucko ruzovo spinila a potom som sa postupne rozkrvacala.

Ked som otehotnela teraz, uz pri prvom podozreni som si kupila za vlastne duphaston a vyprosila u obvodnej injekcie fraxiparin na riedenie krvy este predtym ako som mala pozitivny test (z tej hematologie mi to preventivne odporucili ak otehotniem). Na 14ty den od ovu som si urobila test, bol pozitivny ale som si vsimla ze uz zacinam spinit. Rychlo som zacala brat ten duphaston 3x1, raz denne do brucha injekciu, k tomu femibion 800. Od gyn som si zobrala kartu a nasla si super lekarku. Vdaka tomu, ze som si hned zacala pichat a brat duphaston, zachranila som nase dietatko od dalsieho potratu a uz sme v 17tt!!! Lekarka ma vychvalila, ze ako som super postupovala, ze keby som to nezacala robit od zaciatku, tak urcite potratim zas. Kebyze to nezoberiem do vlastnych ruk...

lucka1987
26. nov 2010

@igiana drzim palce aby ste to dotiahli do uspesneho konca.... tak klobuk dole ze si si to takto zariadila...a nie je duphaston len na lekarsky predpis?

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Vdaka, aj Tebe prajem to iste. Duphaston je na lekarsky predpis, ale ked som pani v lekarni vyliala svoje srdce, tak mi ho predala 🙂

lucka1987
27. nov 2010

@igiana aha.. no tak to bola odvazna pani.. kedze kazdy lek. predpis ma svoje cislo a lieky idu cez pokladnu.. takze predat nieco co je na predpis bez predpisu sa pri najblizsej inventure zisti..... 😅 a taktiez aj meno blokujuceho, kedze kazda lekarnicka ma svoje Iden.cislo
ale hlavne ze ti pomohl.. ja mam doma ete 4 nevyuzivane balenia spred tehulkvania.. potom som to vsadila... datum expiracie je daleko takze som zvedava aky budem mat horm.profil a ci ho este budem brat... no mala si stastie.. lebo nikedy mozes brat vsetky lieky sveta ale potratu nezabranis.. aj mne davali magneziovky cez infuzku aj lieky som brala a aj tak drobcek nevydrzal

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Myslim ze ona je v tej lekarni veduca 🙂. Stavaju sa aj take pripady, ze naozaj nic nezabera, ale nie je ich vela. Co som citala o tych hematologickych poruchach, tak ked si zacali pichat injekcie a brat vitaminy, konecne babatko donostili.
Uz viac krat si potratila?

lucka1987
27. nov 2010

@igiana nie len raz... po roku a pol snazenia.... tak potom hej... to uz sa da ked bola veduca.. z dufiku sa predavkovat neda... 😉 lenmoze pomoct

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 precitala som si Tvoje predchadzajuce prispevky. ☹ viem co prezivas. Je mi to luto 😢 . Ja som po kyretazi uzivala 3 mesiace sarapis, je to prirodny liek, obsahuje vceliu matersku kasicku a velmi mi pomohol s upravou cyklu a mala som kvalitnu ovulaciu. Ked som mala uz tusaka, ze som tehu, tak som to vysadila, lebo sa to nema v tehu.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana hej? kolko stoji? kde si ho kupila?? 😕 😕 som pocula o tej kasicke nieco.. ja pijem alchemilkovy caj tiez je fajnovy... vraj upravuje cyklus a tiez sa nesmia na zaciatku tehu

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Mna len mrzi, ze som si tie vysetrenia nevybavila uz po prvom potrate. Neskusis si aspon to hematologicke? To Ti len zoberu krv (mne sice do 8 skumaviek 🙂)... Nie je to nic narocne a stoji to zato nezazit znovu stratu babatka. Kym Ti povedia vysledky, trva to aj 2-3 mesiace. To by si sa akurat zotavila po kyretazi. A je dobre brat ten femibion 800, obsahuje metafolin - to je uz hotova kyselina listova, ktoru telo priamo vyuzije, uz ju nemusi premienat. Ja mam poruchu vstrebavania tej kyseliny, tak myslim ze mi to pomohlo.

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 sarapis maju normalne v lekarni. Ale kup si obycajny, nie soya. Nezlakni sa, je urceny hlavne pre zeny v prechode, ale aj pre zeny ktore maju problem otehotniet alebo s cyklom... Ja som sa o nom docitala na stranke elep - prirodzene planovanie rodicovstva, tam ho odporucali po kyretazi.

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 stoji nejako tak ako tehotenske vitaminy, ale ja som uz na cenu nehladela, bola som zufala po 3. potrate a povedala som ze uz sa to nesmie stat, ze urobim vsetko preto.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana akurat citam o nom... celkom dobre to vyzera a ten femibion 800 je co? nie je to na predpis? ci je to len doplnok stravy ako vitamin..

lucka1987
27. nov 2010

@igiana no hej ja len orientacne.. lebo niektore veci su velmi prehnane v lekarnach a na nete sa daju kupit lacnejsie.. a ty si sa ako lho snazila? po akom case prisli od kyretov tehotenstva? a vedia pricinu prei si tolko krat potratila?

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 nie je to nejaky liek, na ktorom sa chcu nabalit. Skor sa mi zdaju tie tehotenske vitaminy prehnane drahe. Ale napr. prekvapili ma vitaminy od Jamieson Prenatal, kde je 100 tabletiek, su prirodne a stoja tusim do 20 eur. Na nete som to nezhanala. Po prvom potrate som otehotnela po 5.mesiacoch, po druhom po roku, po tretom o 4 mesiace. Moj mily gynekolog to neriesil, povedal, ze to nechame na prirodu, chapes? V 21. storoci! Asi preto, ze tie dva posledne boli take vcasne. Pricina je ta mutacia v krvi, to mi zistili na tej hematologii. Aj teraz mam po tom zaciatocnom krvacani drobne hematomy pod placentou, ale teraz to uz urcite nevadi. Moja nova doktorka povedala, ze to potvrduje, ze je pricinou ta krvna porucha.

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 femibion 800 je pre tehotne pred otehotnenim a na prvy trimester, potom je femibion 400, ten obsahuje aj kapsule s DHA, to je ta kyselina na vyvoj mozgu co je z rybieho oleja, takze je dost drahy.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana ahaaa, no jasne ze na prirodu.. ja nc na prirodu nechavat nebudem....... 😠 nechavala som to na nu rok a pol.... a ako to dopadlo ... teraz pijem alchemilkovy cajik.. a uz od augusta stale berem obyajnu kys.listovu...a ked sa zacnem snazit aj ten femibion800 si asi kupim uz som si o nom precitala poviem mm nech mi ho kupi pod stromcek.. 😉
to ma mrzia tie tvoje aborty... je to hrozne na psychiku.. ani si to neviem predstavit... drzim ti palce nech ti to terz vyjde...

lucka1987
27. nov 2010

@igiana hej uz som kukla aj cenu... ale tak poviem jeziskovi... 😉

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 alchemilka mi po kyretazi vobec nepomohla, skor sa mi zdalo, ze nie a nie nabehnut na normalmy cyklus. Skusila som ten sarapis, a fakt super. 🙂)) aspon nemusi vymyslat darceky.
Ja som bola uplne zufala. Stale som sa obvinovala, ze som neurobila vsetko preto, aby sa nestali. Vies aka smola? Po vysledky na hematologii som si bola v tom tyzdni, ked som uz zacala krvacat - uz som potratila ☹(, Kebyze su o tyzden skor... Ale najhorsi bol ten potrat - alebo skor porod v 22tt. Citis pohyby babatka, rozpravas sa s nim, ono na teba reaguje a ty ho normalne porodis a potom musi zomriet ☹

lucka1987
27. nov 2010

@igiana v 22 ????? booze ved to je hrozne..... aj moja suseda mala potrat respr. porod v takom vyssom stadiu tehu.... ved to uz si mala brusko??? ono umrelo uz v brusku?

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 a Tebe nahodu nenasli po kyrete nejake zmeny na placente? Alebo Ti nic nepovedali? Mala si problemy od zaciatku, ci to prislo tak nahle?

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Nezomrelo v brusku, zomrelo pri porode ☹. Ano mala som brusko. Krvacala som - spinila od zaciatku tehu, babatko bolo uplne v poriadku, pod placentou hematom.

lucka1987
27. nov 2010

@igiana no ja som bola u dokiho v 5 tt+4 myslim 😕 a potom som mala ist az v 12 tt.. takze bolo vidiet fazulku a nemala som ziadne komplikacie..... vobec nic.. vysledky este nemam... no neviem ako to budu vysetrovat ja som zacala masivne krvacat cez vikend v noci v nemocnici a sla som hned na wc a do misi mi vypadla placenta... teda sestra mi to povedala (vyzeralo to ako rozdrvena pecienka alebo co)

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 Chuda moje, musel to byt riadny sok! ☹

igiana
27. nov 2010

@lucka1987 aj kamaratka sa zobudila v 9tt na to, ako citila v noci v posteli nieco mokre a pod sebou mala mlaku krvi. Teraz uz maju dievcatko a pocas tehu mala tiez mierne problemy, ale vynosila vdaka Bohu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre