Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

skybaby
9. jan 2009

sue ale aj tak mozes byt rada ze sa ti podarilo prirodzene otehotniet, co by za to niektore ine baby dali 😉 u nas to tiez bolo prirodzene, tak dufam ze to pojde zas 😉

kodada
9. jan 2009

zuzla- mne prisli vsetky tri pekne, prva po 30, druha po 29, tretia 28, co je moj normalny cyklus

vevoncek
9. jan 2009

ja si radšej nevudem čítať o tých anjelikoch lebo by som prerevala celý deň už aj tak mám na mále, snívalo sami že sa mi narodilo bábo a bolo to dievčatko a nikto nevedel že som tehotná len muž až z nemocnice som telefonovala našim že majú vnúča.

zuzla a koľký si DC? Ja si myslím že tie prvé cykly sú také dlhé ja som tiež zvedavá ako to so mnou dopadne ja som teraz 40DC a ešte stále nič podľa mňa tie prvé mesiace je to celé také rozhádzané a pokiaľ dostanem prvú mrchu tak už druhá je jedno kedy príde hlavne nech príde ale skús si variť ženský čaj možno ti pomôže a rozbehne sa poriadne ja som si ho už tiež naordinovala a už mi nič iné nezostáva len čakať a čakať

zuzla80
9. jan 2009

Vevoncek - spinenie mi začalo na 46DC a trvá 3dni a tá prvá mrcha prišla na 52DC 😒 alebo bola normálna, silná. Predtým som zvykla mať okolo 35dní a teraz no hrúza ako sa to všetko naťahuje. Čajíky som pila, teraz som ich na chvíľku vysadila, ale asi napäť nasadím.
Tak Vevoncek fakt nám neostáva nič len čakať. Ja sa len obávam toho, či mi vôbec endometrium dorástlo, aby sa vôbec mala mrcha z čoho pustiť, ale asi už veľmi špekulujem 😒 .

aspinka
9. jan 2009

vevoncek gynekologocky caj obsahuje alchemiku ale nie v takom mnozstve ako ked pijes len alchemiku je velmi dobra na prekrvenie maternice je protizapalova a podporuje upravovanie cyklu tak neviem ja som mala aj aj.
anjeliky som citala tesne po potrate a pomohlo mi to teraz by som uz nemohla minule som chcela pokracovat a malo to opacny efekt ako by mi to malo pomoct. Ja cakam mrchu kazdu chvilu mala som tazku noc mala ma strasne zive sny neviem ci je to zdrave ale ona sa poslednu dobu budi zo sna samozrejme ze dojde za mnou zobudi ma potom ju ulozim a opakuje sa to niekolko krat od 3 do 6tej. A som jak zbyty pes a nad ranom prispim dufamze mala tiez a zrazu dobehne jak ciperka vyspata a ja sa neviem zdvihnut z postele ona uz beha oblieka sa rehoce ☹

vevoncek
9. jan 2009

aspi asi je normálne že deti sa zo sna budia a mujú rôzne sny lebo majú veľ zážitkou buď to budeš musieť pretrpieť alebo jej zahrať nejako na psychiku neviem síce ako ale možno toto by pomohlo rozprávať jej nejaké pekné príbehy ktoré ju zaujmú a bude myslieť na ne a tým pádom sa jej možno aj budú snívať krejšie sny ja som napríklad zbožňovala barbíny a stále som si predstavovala že čo celé dni robí barbína aj som mala taký časopis a tam bolo veľ obrázkov ako sa umýva potom čo robí vo voľnom čase a zakaždým mala iný účes iné oblečenie...

zuzla tak to si na tom podobne ako ja ja som mala tiež tak 33DC vždy mrchu ale stalo sa aj že som mala 35DC ale keď si to tak zoberieš tak čo písala kodada tiež prvá kým prišla to trvalo dlhšie a potom sa to postupne skracovalo na jej pôvodný cyklus možno aj u nás to tak bude , niesi nachladnutá alebo chorá aj to môže byť dôvod že špiníš a nie a nie sa rozbehnúť

ja som našla na internete čaj volá sa lapacho a že je veľmi dobrý aj na imunitu aj na prečistenie že čistí pečeň a že obsahuje aj železo že dobre pôsobí na krv tak možno by to stálo za vyskúšanie ja sa pôjdem asi pozrieť do lekárne alebo do nejakej čajovne že či ho tam nemajú a asi si ho kúpim, lebo teraz som užívala dosť toxické lieky a možno aj preto tá mrcha nechodí, nechodí čo je s ňou je mi biedne...
tak ak si budeš variť ženský čaj môžeš ho striedať aj s týmto a aj deti ho môžu len som ešte nezistila či ho môžu aj tehotné, síce nie som zatiaľ tehotná ale ak bude naozaj taký zázračný ako ho opisujú tak by som ho aj potom pila a ani nie je drahý

zuzla80
9. jan 2009

Vevoncek nie som ani nachladená ani chorá, necítim sa tak - ja som rátala, že tá prvá bude dlhšia ako normálne býva, a veľmi som dúfala, že tá druhá pride načas alebo s minimálnym meškaním, chcem ísť totiž v ďalšom cykle na Ket (rozmrazené embryjka), ale asi sa to viac natiahne ako som chcela.
Myslela som, že či náhodou niektorá z vás tiež pred mrchou pár dni nešpinili a potom sa normálne rozbehla. Asi sa telo ešte spamätáva.
Tak Vevoncek budeme čakať a snáď už nie dlho.

vevoncek
9. jan 2009

zuzla ja pevne verím že už nebudeme dlho čakať a všetko bude tak ako si želáme

aspinka
9. jan 2009

ja som pri prvej mrche po MA dva dni spinila som nevedela ci je to MS alebo co? Ale nakoniec sa mi to riadne rozbehlo a take silne som este nemala 🙄

ninuska8
9. jan 2009

zuzla ja mam pri kazdej mrche dvojdnove rozbehovanie s bolestami...neber to tak vazne,podla mna je to prirodzene... inak dnes som sa vytocila, stravila som pol dna cakanim na lekara a on potom ze reku este nema vysledky z histologie tak mam dojst v pondelok, nechapem preco ma potom tak skoro objednal...ale nic. Najhorsie bolo sediet v tej nemocnici, kazdu chvili pribehla nejaka bruskata maminka, bud uz na porod alebo na prijem. No, nebolo to dvakrat prijemne vidiet ich...mam z toho trocha depky ale da sa. Povedal mi ze mam pockat aspon na tri menstruacie a mozem sa zacat snazit...tiez povedall ze prva by sa mala dostavit normalne o mesiac po kyrete,ale moze aj neskor cca. plus dva tyzdne, ale to uz asi kazda viete...to len tak sa pysim mudrostami mojho doktora...ak mate ine lepsie mudrosti, tak pistee....pa

angela77
9. jan 2009

Baby ahojte,bolelo vas po kyrete brusko,take jemne pichanie na oboch stranach dole v podbrusku? Ako ked sa v tehotenstve roztahuje maternica. Je mozne ze sa teraz stahuje?Neboli to v kuse len sem tam ked si sadam ,alebo vstavam. Dakujem . pa pa

ixi
9. jan 2009

angella aj man to tak bolelo to prejde neboj to sa maternica stahuje

angela77
9. jan 2009

Ixi dakujem ja uz mam take cierne myslienky ,ze zase co mam,lebo po vyvolanom porode mi nevysla placenta,tak ma hned kyretovali a za dva dni ked uz som myslela ze pojdem domov mi oznamili ze tam este kus je a tak este jeden kyret.tak sa bojim. Ale si ma ukludnila!!!

ixi
9. jan 2009

angela neboj bude vsetko dobre mna napriklad aj teraz este kus sem tam boli a to uz som 31 dni po kyrete ja viem ze si nestastna ale hlavu hore casom bude lepsie a budeme aj mi stastne mamicky 😎

angela77
9. jan 2009

Ixi mala si jeden alebo dva missedy? Poslali ta na hematologicke testy? Ako dlho budete cakat? My sme po prvom cakali 5 mesiacov a hned som otehotnela a vidis zasa to nevyslo. Preto sa tak bojim o tu maternicu,to pichanie ma nervuje.Doktor mi opakoval ze mame cakat aj dlhie ako pol roka ale nie je to vela? Co tu citam tak baby skusaju aj po 3 mesiacoch,tak neviem.Uz mam 32 na krku tak aj preto nechcem tak cakat

aspinka
9. jan 2009

ja som nemala ziadne bolesti po kyrete posledne co som citila stahovanie pri infuzke. Inak baby pozor lebo po kyrete su caste zapaly krcka, maternice, vajecnikov treba na to davat pozor mne zistil Dr. zapal krcka 3dni po prepusteni z nemocky aj to pohmatom mna nic nebolelo aj preto je dobra ta alchemika vytahuje zapaly niektore baby si do kupelov z alchemiky sadli ;)

zuzla80
10. jan 2009

Angela ja som mala tiež bolesti - pichanie po kyrete, mne v nemocnici pichli injekciu na stiahnutie maternice, tak to asi bolo spôsobené tým. Ale veľa báb má podobné pichania, tak neboj určite to bude v poriadku.
Mňa po dvoch potratoch poslal doki na hematológiu - neviem odkiaľ si, ja z KE, a tu u nás som šla do súkromnej ambulancie - na termín som čakala 2týždne a asi mesiac za výsledkami - a výsledok zistili mi antifosfolipidové protilátky, ktoré majú za príčinu, že placenta nieje dobre vyživená a preto plod odumrie - väčšinou sa to stáva do 7tt, čo bol aj môj prípad pri oboch tehotenstvách. Takže ma čakajú injekcie zrejme počas celého tehotenstva - ale to už je najmenej, hlavne nech už konečne všetko dobre dopadne.

Inak vám Aspinka, Ninuška ďakujem za skúsenosti so špinením, moja mrcha sa nerozbieha - 4ty deň špinenie a nič 😒 Je to na porazenie, ale čo už.
Pekný víkend

aspinka
10. jan 2009

zuzla inak dost mozne ze to bude tvoja mrcha i ked taka nijaka. Zalezi aka sa po kyrete tvori stielka.

ixi
10. jan 2009

angela ahoj ja som mala jeden missed 😢 nikam ma nikto neposlal neviem preco podla mna by to mali riesit hned ale co uz ja chcem ist ked dostanem druhu mrchu na ket dufam ze sa mi to podari doki povedal ze mozem tak ja nebudem cakat

aspinka
10. jan 2009

tak moja druha mrcha dorazila presne ako som ju cakala ;)

jaruska74
11. jan 2009

ahojte.......patrila som donedavna do inej temy, ale teraz som uuz vasa 🙂 zial po prvom KETe a po 9tt mi v piaok lekar poveal ze babatko s anevyvija, ze odumrelo a v pondelok idem na kyretaz. o tom ako sa citim a kolko som sa naplakala ani neidem pisat......ale bojim sa toho pondelka, vobec neviem co ma tam caka, ako dlho tam budem, ako bude prebiehat vsetko. keby bola niektora z vas taka laskava a zaspominala na ten hrozny den a pripravila ma nanho.....velmi mi to pomoze. dakujem 🙂

ninuska8
11. jan 2009

ahoj JAruska, je mi luto, ze si dalsia z nas. Viem ze slova povzbudenia vela nezmozu vsetko chce cas. Ja som prave dvanasty den po kyrete a uz ma to trochu prechadza, musim studovat hoci sa mi vobec nechce,ale dobre je ze som aspon nejako zamestnana...hoci, stale si na to spomeniem a nie je mi dvakrat prijemne...ber to tak ze to tak malo byt, Boh vie najlepsie co je pre nas dobre. Ja som tiez prisla o svoje prve dietatko ale verim ze budu dalsie. Aspon vies ze mozes otehotniet.
Ten den som stravila v nemocnici, lebo predtym som tam lezala uz pat dni. Neviem preco ides na kyret az v pondelok, preco si nesla hned? Viem ze nemozes jest kvoli ansteze...zaspis ani nebudes vediet ako. Inak to nieje nic strasne, nic ma potom nebolelo, len stipalo tam dole...urcite nejaka dezinfekcia ale hned to prestalo. Po prebudeni som sa citila malatna ale da sa to...treba len veeela pit aby ti neklesol tlak. Urcite nech je niekto pri tebe, lebo to budes potrebovat. Mozes este krvacat taku jasnu krv ako z rany, ale nemala by si vela, sestricky ta budu kontrolovat a budes ukazovat vlozku 😒 Ja som isla hned v ten den poobede domov, mozno pustia aj teba, len sa pytaj. A viem ze som mala mierne zvysenu teplotu ale povedali mi ze to od stresu...doma som hned zacala pit alchemilkovy caj, daj si ho kupit, je velmi dobry na posilnenie maternice. Doktor ti asi povie aby si vyckala tri menstruacie a potom sa mozes opat snazit!!! Budem ti velmi drzat palce!!! Neboj sa nicoho, len ver ze raz sa stastie usmeje aj na nas.

aspinka
11. jan 2009

jarka ji mi to luto ale neboj prejde to a bude dobre a ked sa das do poriadku zase sa podari a budes patrit do inej temy. Samotny zakrok nieje vobec nic ja som to nevedela ked som nan isla a neskutocne som sa bala. Ked ta vezmu rano prid na lacno daju ti tabletku aby si lepsie znasala anestaziu nam dali tesne pred tym pit tahu tekutinu tiez na anesteziu. Samotny zakrok je nic zaspis a ked sa zobudis bude po vsetko mne nebolo vobec nic nic ma nebolelo len so krvacala. Dve hodiny sme museli lezat a nic nepit ani jest len byt v klude. Ja som bola ako ciperka bola som neskutocne stastna ze to mam za sebou. Horsie to je po prichode domov najhorsie su prve dva tri tyzdne a potom je to OK. MS mozes cakat do 6-8tyzdnov. Krvacat alebo slabo spinit tyzden. Urcite si kup alchemiku je dobra na maternicu ja ju tu reklamujem jakeby som ju pestovala a predavala ale ja jej pripisuje ze som sa velmi rychlo dala do poriadku a beriem kys.listovu a calibrumbabyplan.

jaruska74
11. jan 2009

och to sa zase budu tyzdne a mesiace vliect.......... ☹ , len dajak v zdravy to treba vydrzat

cukruska1920
11. jan 2009

Ahojte kukucky...co nove?

jaruska... mrzi ma to... ale neboj ten cas pauzy rychlo ubehne a budete sa moct zacat znova snazilkovat... ja ked som v oktobri potratila a pomyslela som si nato ze este minimalne 3 mesiace treba cakat bola to strasna doba ale preslo to rychlo a mi znova snazilkujeme.... tak ti drzim palce aby ti to rychlo ubehlo

vevoncek
11. jan 2009

ahojte

no mne to ide strašne pomaly už som 42DC a mrcha nikde a keď tu čítam tie vaše príbehy je mi strašne smutno a aj sa bojím ako to dopadne druhý krát tak či tak my môžeme začať snažiť až od marca ak nebudú žiadne problémy.V marci sa dozviem či nemám ešte toxokaru alebo niečo iné a ak už budem mať druhú mrchu tak asi začneme ale mám taký dojem ža začnem merať bazálnu teplotu, lebo táto mrcha ma štve, ale nezostáva mi nič iné len čakať aj tak s tým nič nespravím okrem pitia čajov asi by bolo najlepšie na to nemyslieť ale to sa nedá keď som stále v strese kedy to vypukne stále si dávam pre istotu vložku a stále nechodí tá mrcha jedna protivná ale keď si nedám tak príde a potom bude zo mňa krvavá Mery 😅

resetka
11. jan 2009

Ahojte,

Bohuzial pridavam sa k Vam. My sme sa s manzelom o babatko snazili od augusta 2008, podarilo sa nam v novembri 2008. Asi tyzden po meskani som sla ku doktorke a ta mi potvrdila teho. Prepisala mi progesteron, vraj kvoli myomu, co mi objavila v maternici. Tak to bol prvy sok, ako som sa bala, aby sa myom nezvacsil a neviem co.

Mala som dojst o 3 tyzdne na kontrolne sono. 29.12. Vtedy mi oznamila, ze embryo tam nie je. Videla proste iba prazdny plodovy vak. Tak to som bola hotova. Musela som ist este v ten den na kyret. Celu cestu som preplakala, nastastie bol so mnou manzel a viezli ma moji rodicia. Kyret robili 30.12. Vsetko bolo ok, ani som nespinila poriadne, nic ma nebolelo, tak ma pustili domov na silvestra. Psychicky som sa doma skoro zlozila. Prerevala som dalsi den. Hrozne ma to bolelo na dusi....ale ako presiel dalsi den, tak som si zacala uvedomovat, ze to tak malo byt. Priroda si to proste tak zariadila, ze ked babo nema byt v poriadku, tak radsej nech nie je.

V piatok 2.1. som sla dokonca do roboty, lebo mi vobec nic nebolo, len ma trochu zacinali boliet krize. Bola som tam ale iba asi 6 hodin. Problemy zacali den na to, v sobotu. Bolest v krizoch bola ukrutna, ze som nemohla vstat. Tak nedelu som prelezala a v pondelok som sla ku doktorke. Zistila mi tam krvnu zrazeninu. Tak mi predpisala lieky na uvolnenie svalstva. Spinila som v utorok a odvtedz do piatku nic. V piatok som sla pre vysledky z histologie, ale tak hrozne som sa bala, ze si to neviete predstavit. Cely tyzden som totiz mala zvysenu teplotu ku veceru, tak 37 , 37,1. Vobec som nespinila, tak som sa bala, ci to zo mna vyslo. Doktor ma najprv nechcel pozriet, lebo ze len vysledky mi da, ale ukecala som ho. Zistil, ze vsetko je ok, az na ten moj 3 cm myom. Vysvetlil mi, ze mesiac po zakroku ziaden sex, ziadne kupanie, mala by som byt v klude. Dalsiu kontrolu mam mat 3 mesiace po prvej MS aj kvoli myomu. Ze si mam dat predpisat antik., aby som ani nahodou neotehotnela. Vraj je velke riziko potratu do 3 mesiacov po kyrete.

Baby, tak toto je moj pribeh, vsetko vyzeralo ok, keby som vcera nezacala krvacat a to dost. Akoby som dostala kramy. Ale to asi tazko, ked som 11 dni po este len. Doktor v piatok vravel, ze som ok, ziadna tekutina tam nie je....tak ja neviem. Mam taky strach. Zajtra ale mam ist zas ku doktorke.

Vsetky mame asi hrozny strach, aby sme boli ok a mali dietatko co najskor. Moja chyba je, ze si to hrozne vsetko beriem k srdcu a hned vidim veci cierne.

jaruska74
11. jan 2009

och tak to si mala teda riadne krusne dni. ja zajtra idem na ten kyret ☹

aspinka
11. jan 2009

resetka vitaj v nasej "smutnej" teme ale neboj nebudeme sa tu lutovat skor povzbudzovat do rychleho uzdravenia a noveho snazenia. Ano spravne si napisala ze priroda si to zariadi a tak to ma byt. Ty si pekne oddychni daj sa do poriadku a uvidis najblizsie to opat vyjde. Kup si vitaminky alchemikovy ca a kuriruj sa 😉

cukruska1920
11. jan 2009

minule som tu pisala ze som rada ze sem uz ziadna dalsia missedka nepribudla a teraz tu citam same smutne spravy... ☹ tak baby drzte sa a nebojte.... babenka na nas este cakaju 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre