Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zlatat
7. sep 2012

kočky chcem sa vás spýtať - vás nebolí po kyrete podbruško? Doteraz som bola OK, ale od včera ma tam tak divne ťahá - neviem, či je to tým, že sa maternica zmenšuje alebo čo to má byť.
Ešet stále slabo krvácam, tak sa asi maternica ešet stále čistí

saallen
7. sep 2012

@spisiacka to ti verim,popravde,neviem ako by som sa zachovala kebyze vidim male babo,ziadne okolo seba nemam,ale verim,ze to je tazke.mne hodne pomaha i to,ze si tady pisu a ctu rozne prispevky od bab co prezili to iste.

saallen
7. sep 2012

@zlatat ahoj,tuto situaciu si ani nedokazem predstavit,musi to byt strasne tazke. A este to ze aj sestra je tehotna a ma rovnaky termin. Musi to byt hrozne tazke,vyplac sa ako len mozes,ale zaroven mas dalsle dve deti a ty ta budu potrebovat..ver tomu,ze oni su ten najlepsi liek pri potrate,mi moj syn dava neskutecnu silu a energiu ist dalej. A ked mi je najhorrsie,tak ho objimdm.je to takova moja mala nabijacka 🙂

saallen
7. sep 2012

@zlatat tazko povedat,niesom lekar,ale myslim ze pokial to nie su neznesitelne bolesti a nemas horucky,malo by to byt ok.ale pokial sa naozaj necitis dobre,kludne chod na pohotovost

zlatat
7. sep 2012

@saallen máš pravdu, len vďaka deťom to ako-tak znášam ... až sa sama sebe dívím. V podstate cítim vnútri taký pokoj, vyrovnanosť, zmierenie s tým, čo sa stalo - veľmi mi pomohla aj naša detská lekárka, s ktorou som sa pred kyretom mohla o tom porozprávať, dodala mi silu do ďalšieho boja.
Možno to bolo dobré, že to neprišlo ako blesk z jasného neba, ale mali sme asi týždeň na to, aby sme sa na to najhoršie pripravili ... totiž v 16tt mi vyšli zlé tripple testy - nejaké trizómie a ešte SLO syndróm, všetci nás pripravovali na to, že bábätko bude veľmi ťažko postihnuté a bude to nezlúčiteľné so životom.
Lenže - v deň kyretu sa zistilo, že v čase, kedy mi robili tie tripple testy, bábätko už 3 týždne nežilo, čiže inak ako zle ani nemohli dopadnúť ... bolo by to divné, keby dopadli dobre - lebo už aj HCG aj estradiol mi klesali ...

chvalabohu sestra žije v Nemecku, tak ju s bruškom ani neuvidím, a bábo budem vídať len na fotkách, no bue to tak-či tak bolieť dosť dlho, furt mi to bude pripomínať, aké veľké už mohlo byť to naše 😔

zlatat
7. sep 2012

@saallen horúčky nemám a tie bolesti nie sú moc silné - hoci niekedy sú nepríjemné, hlavne vtedy, keď trošku namáham brucho - hoci len malé napínanie pri sadaní, vstávaní,... tak snáď je to len tým, že predsalen maternica už bola dosť veľká a všetko sa to teraz dáva do pôvodného stavu.

saallen
7. sep 2012

@zlatat ved aj. Ja sa cudujem,ze to dobre zvladam,ale chcem co najskor snazilkovat znova,ale uvidime cotdr. A inak je mi to luto,ze si to mala take tazke,ale mozno sa na zaklade tych vysledkov. Zjisti,ze by naozaj bolo chore. Ako tu uz bolo kolkokrat pisane,priroda si to vzdycky zariadi,tak ako to ma byt..

A s tou sestrou,urcite je lepsie ze byva daleko.ale tak ako pises nebude to ani tak jednoduche.

saallen
7. sep 2012

@zlatat asi to tak bude.to co popisujes mam sem tam i ja. Ale ja si to skor prirovnavam k svalovici.🙂 a to bude asi normalne.

zlatat
7. sep 2012

@saallen uvidíme - strašne som zvedavá na tie výsledky, no ešte také 2 týždne si musíme počkať. 😒 Keby sa potvrdilo, že naozaj bolo choré, tak by som to zniesla lepšie, ako keby a zistilo, že bolo zdravé a príčina je neznáma.
A aj ja sa chcem čo najskôr pustiť do snaženia - veď keď telo nebude na tehu pripravené, tak ani neotehotnieme. Uvidím, čo povie doki, no ako ho poznám, zakáže mi minimálne prvé 3 cykly otehotnieť 😖
Navyše čas nám uteká neskutočne rýchlo a ide proti mne 😖

saallen
7. sep 2012

@zlatat teraz mozno aj viac,ale tiez verim v to,ze pokial telo nebude pripravene,tak neotehotnieme. Ale verim,ze co skoro budeme vytrcat brucha,ktora ho ma vetsie a kocikovat.🙂a neboj sa urcite to vyjde. 😉

katarinagm
7. sep 2012

ahojte,
no ja som mala strasne bolesti... neskutocne krce a pytala som sa iba tak doktora (nevysetroval ma), a povedal, ze je to normalne, ze ako sa to stahuje... ale ja stale krvacam.. a ked citam, ze niektore prestali den - dva po, tak mam obavy, aj ked lekar povedal, ze 10 dni je normalne.. tak sa tym utesujem a dufam, ze aj u mna to uz coskoro prestane..
@spisiacka
ja som mala to iste asi ako ty.. v deviatom tyzdni som spinila, srdiecko krasne bilo, az sa mi chcelo plakat od stastia, ked mi ho ukazali, ze sa nic nestalo, krv tam este bola, ale ze nie je pri babatku, ze by to malo byt v poriadku a o dva tyzdne som mala ist na poradnu.. a zrazu je vsetkemu koniec... :/ :( je to hrozne..
a je mi hrozne luto aj to, ked vidim, ako nas sem kazdym dnom pribuda viac a viac... neprajem nikomu zazivat toto, co zazivame my...
@saallen
u nas môj manzel tiez chcel posli mi mms, posli mi mms.(s obrazkom babatinka). namiesto toho som mu cela uplakala, znicena a nestastna volala, nech pride domov... :( bolo to hrozne, lebo som sa bala este aj o neho, lebo mal pred sebou dvojhodinovu cestu...
@zlatat
@ondatra2

ondatra2
7. sep 2012

@katarinagm len sa neboj. ja som to mala takto, ze prvy den po kyrete krvacanie potom asi dva dni uplne nic, potom spinenie, trosku krvacanie a asi na 7 den brutalne bolesti a vela kusov tkaniva a krvi, to bolo docistenie a stahovanie maternice. a potom som este krvacala dalej a neskor spinila, vsetko to prestalo po troch tyzdnoch a potom tyzden nic a prisla mrcha. je to normalne, ja som uzivala aj preventivne antibiotika, aby som nechytila infekciu. ale podla lekarov bolo to vsetko normalne.
drz sa, je to strasne, ale neboj sa davat najavo emocie, poplac si, mne to pomahalo. Teraz uz neplacem kazdu hodinu, niekedy vecer tak v kutiku, uz to neukazujem ani manzelovi. Bolest je ale stale ta ista. Kamoska, co zazila to iste, mi hovorila, ze kym znovu neotehotnela bolo to taketo, nastastie ona otehotnela potom uz uspesne.
mne to zistili az v 12 tt. babatko tam uz nebolo, bol to zamlcany potrat a urcite sa nevyvijalo ako malo.

spisiacka
7. sep 2012

@katarinagm tebe sa to kedy stalo? vcera som bola na zakrok dnes uz len spinim a takmer uz ani to. Neboli ma nic necitim fakt vobec nic ze nieco robili. Kedy sa planujes opat snazit? Podla nazorov lekarov ze tak po 3 cykloch?

spisiacka
7. sep 2012

@saallen kedy sa planujes opat snazit? chces cakat tie 3 mrchy?

ondatra2
7. sep 2012

@zlatat je mi to velmi luto co sa ti stalo, prajem ti, aby si coskoro mala to tretie babo. Mas pravdu, cakat netreba. cas suri, ja mam len 31 a uz 4 mrchy po kyrete a zatial nic, hoci sme si pozor nedavali, mozno by som to lutovala, keby som cakala pol roka ako kazal doktor ak sa nebude aj dalej darit.

saallen
7. sep 2012

@katarinagm presne tak ako pises.moj za mnou dorazil hndd do nemocnice,a ked zjistil,ze ma hospitalizuji,tak sel dňu hned k synovi,lebo ho strazila jeho mama a musela do roboty.no a je so mnou dňa cely tyzden a za to mu dakujem,lebo mozno aj udaka nemu to tak zvladam.

saallen
7. sep 2012

@spisiacka no stale tuho rozmyslam,atmam i strach,ale tak chcem po prvej mrche ist ku doktorke a ta ked povie,ze je vsetko ok,tak chcem snazilkovat.

spisiacka
7. sep 2012

@saallen ja tiez netusim co robit dalej je to vsetko cerstve este a mam velky strach zazit toto znova
cely cas v nemocnici a aj den pred co som sa to dozvedela som preplakala dnes sa uz snazim drzat ako tak a vobec neviem co mam robit dalej ci pocuvat lekarov ci ked sa pokusim skor a dopadne to zle ci si to nesposobim sama...

katarinagm
7. sep 2012

@saallen
hej aj môj hned prisiel do nemocnice za mnou, no.. ja som akurat bola na zakroku, tak isiel nieco povybavovat, bola som objednaka k zubarke a podobne hluposti.. a kym sa vratil, ja som uz stala a chodila.. ale mi zabudli povedat, ze prisiel a hodinu a stvrt na mna cakal.. hovoril, ze sa bal, ci som sa vlastne zobudila.. ach.. hrôza.... bol so mnou doma sice iba den, lebo viac nemohol, ale aj to pomohlo... a kazdu chvilu mi vola.. 🙂
@spisiacka a ja? no tak ja uvidim, som rozhodnuta necakat!!! ale kedze este krvacam, a vidim to este na dlho, tak asi sa skôr dostanem k lekarovi na kontrolu a uvidim, co mi povie, ak povie nieco ozaj zavazne, preco by som mala cakat, tak to zvazim.. ale zatial ako pisem, som rozhodnuta necakat 🙂 mozno je to hlupe, ale .. my tak velmi tuzime po babatku.. (asi ako kazda z nas 🙂 )
@spisiacka mne sa to stalo v pondelok.. a tiez som si hovorila, ako mi je celkom dobre, lebo v utorok som skoro cely den nekrvacala, az na vecer to zacalo.. ale dufam, ze tebe to teda prejde skôr... ale ja som mala dost krce... a ako pise @ondatra2 tak asi aj zo mna islo nejake tkanivo alebo co to bolo.. ale hrozne som sa toho zlakla, ale predtym ma neskutocne bolelo brucho, mala som hrozne krce (ale to az vcera) a od kedy to zo mna vyslo, tak mi je ovela lepsie.. nechcem to ale zakrkinut...

ondatra2
7. sep 2012

@katarinagm aj mne bolo lepsie ked tie kusy zo mna vysli, odvtedy bolesti neboli, iba spinenie.

spisiacka
7. sep 2012

@katarinagm hmm tak uvidime ako sa to este vyvinie ci to krvacanie pride ci uz nie. Zatial mi nic nieje nic neboli ziadne krce a za cely den len asi centimeter krvy na vlozke. Dobre ze si mi povedala ze nejake krvacanie este moze zacat aspon sa nezlakem ak by prislo.

saallen
7. sep 2012

@spisiacka to ano,ale tolko som toho precitala,ze ono je asi celkom jedno ako dlho cakas lebo citala som baby,ktore cakali pol roka a aj tak ich to cakalo znova a baby ktore necakali a maju zdrave deti,ale i obracene.tak to asi zalezi len na osude.

saallen
7. sep 2012

@katarinagm mame skvelych muzov, 🙂

spisiacka
7. sep 2012

@saallen hmm tak to bude vsetko uz len na stasti a odvahe kedy sa nato dat a byt pripravena aj s tym ze sa to moze znovu zopakovat. Nato ale nemyslime. Ved kopec deti sa narodi po takychto problemoch, sme zdrave tak preco by sa to nemalo podarit ze?

saallen
7. sep 2012

@spisiacka presne tak,este sa spolu stretneme v rovnakej teme nejlepe. "cakame v juli 2013"🙂

spisiacka
8. sep 2012

@saallen tak budeme sa podporovat snazit s tym rychlo vyrovnat a ako vravis stretneme sa v ovela prijemnejsej teme 😉

zlatat
8. sep 2012

@ondatra2 ďakujem - my sme po 2.kyrete čakali tie 3 mesiace ako doki kázal, no nedarilo sa nijako - mala som pocit, že sa moje telo z toho kyretu veľmi dlho spamätávalo - vtedy som stratila strašne veľa krvi, lebo som potratila doma v noci, no ráno keď som šla k Dr. tak tam ešte ostali nejaké zvyšky, musela som ísť na kyret - po ňom som krvácala 2 týždne ako pri stredne silnej MS a potom ešte tak necelý týždeň slabo ... už som bola tak slabá, že som ledva chodila, v rukách som neudržala ani normálnu tašku s nákupom, dokonca po 2 týždňoch od kyretu mi vtedy večer prišlo tak zle, že som skoro odpadla - keby som si rýchlo nesadla, hodilo by ma to o zem ... takže možno aj preto sa nám rok nedarilo.

Teraz by ma porazlo, keby som čakala 3 mesiace a zase by sa to zopakovalo, že by sa nám zase rok nedarilo - to by som už asi vzdala 😔 ... predsalen v apríli budem mať už 40 - kruci, už som mohla mať 1,5 ročné bábo 😖
@ondatra2 aj ja mám od rána také bolestivé kŕče v bruchu - ale netrvajú stále, proste prídu, chvíľku trvajú a potom prejdú a potom znova... tak dúfam, že je to dokončievanie sťahovania maternice - dnes som 10.deň po ..
No zdá sa že mi pomaly krvácanie prestáva - júj dúfam, že sa zase o dva-tri dni nevráti

zlatat
8. sep 2012

@saallen presne tak - my sme otehotneli rok po kyrete a aha - prišiel 17tt a koniec 😢 Takže ani povinné čakanie nezaručí, že nabudúce všetko dobre dopadne.
Poznám jednu babu, ktorej ani prvá mrcha neprišla a má krásne zdravé dieťatko

saallen
8. sep 2012

@spisiacka presne,tak. Myslim si,ze my sa teraz potrebujeme viac ako ludi,ktory si tym nepresli a tudiz nevedia co prezivame a co sa v nas odohrava. A verim ze ked sa budeme podporovat a o vsetkom co sa v nas odohrava,tak sa nam podari coskoro sa s tym vyrovnat a znova otehotnet,ale uz do zdarneho konca.🙂

saallen
8. sep 2012

@zlatat ved to je to,tak budem dufat ,ze sa nam to co skoro podari.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre