Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

spisiacka
18. sep 2012

no tak mne po tych injekciach nie je nejako dobre. Srdce po kazdej injekcii mi robi take male arytmie asi tak v trvani 3 hodin, dnes a vcera uz aj take krce od zadku ku kolenam tie svaly uplne bolave.... neviem coto je za bordel ale v podstate nic zo mna nejde von krvacanie ziadne.... tak ja neviem ci to ma ucinnost aj na maternicu ci len na svaly noch a srdce

erikad82
18. sep 2012

@spisiacka ahoj! Poznám kočku,ktora mala nejaké injekcie tiez na ten hematon - ono vraj mu pomáhajú vstrebat sa do tela,no nie som lekár iba to čo mi ona hovorila,joj a ešte to,že by sa po pichnuti malo polezat... Drž sa!

erikad82
18. sep 2012

@ivik4 prosím len sa noebvinuj! Veď ty zato nemôžeš! Jednoducho to tak muselo byť,príroda dala-príroda vzala. Viem je to ťažké a nespravodlive,iné nechcú a majú a tie čo chcú... Hlavne sa netyraj takto! Treba sa vyplakat,vyrozprávať -aspon cez túto tému,pomáha to.... Ale ozaj za to nemôžeš. Pozri na mňa: nefajcim,nepijem,nedrogujem,chorá často nebivam,počas tehu som pila caj pre tehotné,užívala vitamíny,nedvihala nič ťažké a predsa sa to stalo.... Tiez si poplacem,no beriem to ako skúšku v zivote,ťažkú,no časom preboli..... Držím moooc palce!

spisiacka
19. sep 2012

@erikad82 hmm neviem mne nic take nepovedal dnes uz som ani nedvala pichnut stle mam tie arytmie srdca sice menej casto ake ked mi pichne ale este mam neviem coto dnes zistim snad

erikad82
19. sep 2012

@spisiacka ....tiež si toho vytrpis.... Drž sa!

spisiacka
19. sep 2012

@erikad82 t vidis kazda mame svoje trapenia tiez neviem preco ked uz sa to vsetko stalo tak musim mat este aj teraz problemy

erikad82
19. sep 2012

@spisiacka verím,že sa všetko dobré dolieci,prelieci a už bude len dobre.... Normalne sa tesim na Nový rok,nech už tento skonci,snáď ten druhy bude aspoň v niečom lepší..... snáď ano.... Ja mám dnes týždeň po kyretazi.... Poplakala som si,no mám doma dcérku,tak sa musim držať.... Ja stratu dieťatka beriem ako taku skúšku,či ten môj partnerský vzťah je ozaj dobrý- viete tiež ma to velmi boli,no takto si to trošku miernim,snáď chápete čo tym myslim.... Pekny dnik!

spisiacka
19. sep 2012

@erikad82 chapem tiez mam 2 rocnu slecnu ale tak ta mi nejako zacina tvrdohlavovat a este aj ona mi robi prieky...vsetko sa to sype na mna ale tak musim to nejako zvladnut nic ine mi neostava. Ja mam zajtra 2 tyzdne po... a dnes 2 tyzdne co som sa to dozvedela... tazko sa s tym vyrovnava a idem zahlusit ludi co nazvu to moje babo TO pre lekarob je to este len to ako my povedali.... jasne videla som ako tomu ich TO bije srdiecko a ma hlavu a ruky nohy....tak nech mi nehovoria ze bo to len TO

erikad82
19. sep 2012

@spisiacka no veru lekár to berie tak,ze to ešte nič nebolo,no pre nás to je od začiatku bábätko... Mňa zase vytaca,keď mi niekto povie,no čo príde druhé,no asi nechápu,že som chcela aj toto.... u nás tiež v dvoch rokoch prislo trucovanie,no našťastie netrvalo to dlho,teraz je už ako veľká slečna,rozumná- samozrejme sem-tam vymýšľa,no zatiaľ na ňu platí to,keď jej poviem,že ma velmi boli srdiečko,keď ma hneva -uvidime dokedy to bude zaberať...

ondatra2
19. sep 2012

@erikad82 ano presne tak, hrozne je to, ked ti nielen lekari, ale aj bezni ludia hovoria, ze bude dalsie, co z toho, ked ja som chcela prave toto a chcela som ho teraz. nie o 100 rokov, ked ho uz ani nebudem moct mat kvoli veku. strasne nespravodlive, nehovoriac o tom, ze ja nemam ani doma ziadne tvrdohlave dieta, lebo este ziadne nemam. Baby ja by som tak strasne rada mala aj to neposlusne, tvrdohlave, vsetci sme taki boli a deti z toho vyrastu a budu este horsie problemy s nimi 🙂. Fakt budte rady, ze jedno uz doma mate a aspon sa vam minie cas, ked sa o neho musite starat.

spisiacka
19. sep 2012

@ondatra2
@erikad82 presne tak boli to nase deti a ja to tak beriem ak pride dalsie bude to tretie nie druhe, druhe boto teraz a navzdy to tak ostane

saallen
19. sep 2012

@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2

vsetky mate pravdu, dnes si vas iba citam,lebo ma makusi depku,tak si to dokazete predstavit.. 😢

katarinagm
19. sep 2012

@saallen
@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2

aj ja :( dnes mi nie je dobre... je mi tak strasne smutno ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

erikad82
19. sep 2012

Dievčatá,ja som na tom rovnako.... Ešte aj to počasie je take uplakane -no po každom daždi sa raz vycasi,zajtra bude lepšie... Držte sa!

katarinagm
19. sep 2012

@saallen
@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2
aj vám sa chce obcas kricat? od bolesti a od smutku.... niekedy ma to vsetko tak vnutorne zoziera, ze to neviem ani opisat...

ivik4
19. sep 2012

@katarinagm ja som vcera kricala,plakala a triasla sa na cely svet :( je mi uplne hrozne ☹

saallen
19. sep 2012

@katarinagm
@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2

Keby ze sa da mne kricat tak by som bola neskutocne stastna,a mozno by sa mi aj viac ulavilo.ale bohuzial sa neda. ☹

katarinagm
19. sep 2012

@saallen
@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2
ale o to ide, ze ani mne sa neda... ale v hlave si to tak predstavujem, ze by som tak strasne chcela kricat aby som to zo seba dostala von, ze by som vazne vrieskala z plnych pluc, chce sa mi kricat, nech mi niekto pomôze.. nech niekto znici (?) tu strasnu bolest, ... nech to vratia spat... nech mam svoje babatko... nech mi je dobre, a nech sme stastni..
to by som kricala, keby môzem...

spisiacka
20. sep 2012

@katarinagm
@saallen
@ivik4
@erikad82 myslim ze vsetky sme na tom rovnako mozno ja to mam o to horsie ze neviem co sa bude diat so mnou dalej ale mne to je tak uz nejak jedno toto uz co sa deje teraz pre mna bolest nie je naj si so mnou robia co chcu to ma uz neboli... a tamtu bolest to nikto nevylieci. Kazdy vravi musis a pojde to ale kedy... asi iba dalsim tehu sa nie ze zabudne ale utlmi pretoze budeme musiet mysliet na to dalsie babo aby sme mu nasou psychikou sami neublizili. Ja sa len bojim ze ma tak dobabru ze dalsie uz sa nam ani nepodari...

ivik4
20. sep 2012

@spisiacka ale ty mas aspon uz jedno babo nie ? :( my sme stale sami . navyse ja mam tiez strach z tych doktorov pretoze mam este zrazeniny a stale krvacam coby som uz nemala ☹

katarinagm
20. sep 2012

@saallen
@ivik4
@erikad82
@spisiacka
@ondatra2
ja som krvacala tiez dlhsie, alebo teda tie posledne dni som uz iba spinila, ale dokopy to trvalo cca 11-12 dni... neboj sa, hadam to prejde..
ale ja sa tiez bojim trosku, niekedy ma pobolieva podbrusko, nie velmi, ale aj tak sa teraz uz bojim vsetkeho... navyse ma ani nevysetrili potom.. tak neviem, uvidime..
spisiacka, tak hrozne moc ti prajem, aby to nakonied dobre dopadlo.. a aby sa vam dalsie podarilo.. ja tak velmi tuzim po dietatku... a presne ako si napisala, utlmi sa to az pri dalsom baabtku .. bodaj by to uz bolo..

leonetka
20. sep 2012

ahojte @zlatat @saallen a ostatne babule. vcera som bola na tej hematologii, zobrali mi asi 6 skumaviek krvi a vysledky mam o mesiac. zlata doktorka tam bola, hned na zaciatok povedala (hoci som nic nevravela), nech sa v ziadnom pripade neobvinujem, ze to bola moja chyba alebo netrapim nad tym ci sme zdravi, ze sa to zial bezne stava. az do 30% tehotenstiev skonci potratom. a ze aj ked je to opakovane este to nemusi nic znamenat. tak hlavu hore, dat sa dokopy a znovu snazilkovat 🙂 ja zacinam, ak vsetko bude v poriadku, po novembrovej mrche (tak zlahka 😉 ).

zlatat
20. sep 2012

@leonetka super, vidíš, to isté aj mne hematologička povedala 🙂

Ja som v utorok bola na gynde na kontrole po kyrete ... spravil mi sono, povedal, že maternica je krásne čistá, vaječníky polyfolikulárne - takže vyzerá to tak, že sa všetko pomaly dostáva do starých koľají. 🙂
Výsledky z genetiky stále nemáme 😖 len z histológie, ale tam nie je nič, len to, že som bola tehotná... neviem, načo aj tú histológiu robia 😠
Mám zakázané 3 mesiace otehotnieť 😖 😒 , ale keď ja nechcem toľko čakaaať ... mám strach, že keď to neskúsime skôr, tak sa zase budeme rok snažiť, kým sa nám to podarí ☹ Takže som si povedala, že čakám maximálne 2 mrchy a potom už ani o deň dlhšie.
Mám sa ukázať zase koncom októbra a uvidíme čo bude ďalej.

Odobril mi bylinky, takže mám piť alchemiku, myší chvost a od včera som začala užívať aj rakytníkový olej ... takže dúfam, že mi tieto bylinky dajú rýchlo telo do poriadku.

zlatat
20. sep 2012

@katarinagm aj ja som krvácala 11-12 dní aj podbruško ma asi 2 týždne bolelo, no už je fajn, už nemám žiadne bolesti

zlatat
20. sep 2012

@sabina1975 ahoj, mrzí ma, že si aj ty prišla o bábo ... ja som na tom podobne, tiež mám dvoch zdravých synčekov ( 10 a 6 ) a už 4,5 roka sa pokúšame o tretie. Toto bolo moje 5.tehotenstvo a 3.potrat ☹ doteraz nevieme príčinu a nejako nevieme, prečo sa nám to deje. Ja som akurát na nasledujúci deň po kyrete mala začať 18 tt 😒
Ale už som OK, zmierila som sa s tým, čo sa stalo - nezabudla, na to nikdy nezabudnem, ale ženie ma dopredu túžba po bábätku a následné snažilkovanie ... samozrejme moji drobci mi v tom veľmi pomáhajú - vďaka nim som sa znova dostala zo dna nahor.

radkajojova
20. sep 2012

Ahojte, dnes som bola po tyzdni od kyretu na kontrole a doktor ma informoval, ze ma zakrivenú maternicu, takze sa mi v nej drzi tekutina a krv :( Ak sa mi to prvou menstruaciou nevyplavi, bude musieť zákrok zopakovať 😢 Som zufala ☹ ☹ ☹

leonetka
20. sep 2012

@zlatat super, som rada, ze mas vsetko ok. uz len pockat na mrchanu. 😉 mne prisla na 38.den a bola vcelku normalna. a presne z tej histologie prd zistia. preto ma poslal rovno na tu hematku.
brazdila som vcera zase nejake zahranicne stranky a tam fakt odporucaju max. tie 3 mesiace, dokonca uz po prvej MS ze sa vraj da. zaujimave... preco potom doktori u nas strasia s tym pol rokom? 😒 mne toho pol roka povedali 2 gyndosi, tak som si povedala ze pockam 3 cykly a potom zlahka skusime. skor by som si netrufla. mam pocit ze to mam este vnutri take citlive. raz citim vajecniky, raz maternicu, teraz ma pobolievaju krize... inak po prvej mrche pojdes znovu na kontrolu ku gyndosovi, alebo uz netreba? lebo niektore baby chodia, ale mne nepovedal nic ze mam prist.

zlatat
20. sep 2012

@leonetka ja mám segru v Nemecku - je tehotná rovnako ako som bola ja, čiže sme mali na deň rovnaký termín pôrodu ... rozprávala sa o mne a o tom, čo sa nám stalo s jej gynekologičkou a ona jej povedala, že absolútne nemusím čakať ani tie 3 mesiace, že ak sa na to cítim, tak kľudne môžem po 1.mrche.
Že má jednu pacientku, ktorá sa nedočkala ani 1.mrchy po kyrete ( hneď otehotnela ) a všetko je u nej v úplnom poiadku.
Tiež nerozumiem tomu, prečo tu na SK lekári zakazujú otehotnieť 3-6 mesiacov 😖
Práveže keď sa tak dlho čaká, tak je potom veľakrát problém s otehotnením a ani to čakanie nezaručí, že nasledujúce tehu bude v poriadku a že sa to nezopakuje - ja som toho dôkazom. Po 1.potrate sa nám to podarilo na 5.cyklus od kyretu a znova bol potrat. Po 2. sa nám to podarilo až na 13.cyklus a ani toto dobre nedopadlo ☹ ... tak naozaj nevidím žiadny zmysel v tom čakaní 😖

Na gyndu mám prísť koncom októbra - dúfam, že to už budem mať 2.mrchu za sebou ... alebo minimálne tesne pred ňou
Inak po predchádzajúcich kyretoch mi kázal prísť na kontrolu 2 týždne po zákroku a potom mi už nekázal prísť.
Teraz mi to povedal možno preto, lebo ma nechal do konca októbra na PN ( teda nepovedal, že vtedy mi ju ukončí, mohol by mi ju ešte potiahnuť, nech využijem DNPO )

zlatat
20. sep 2012

@radkajojova och bože a to si aj predtým mala takú maternicu? Či sa ti to spravilo kyretom? Držím palce, aby sa ti to s 1. mrchou vyplavilo, aby si nemusela 2.kyret absolvovať

radkajojova
20. sep 2012

@zlatat Dakujem ;) neviem o tom, ze by som predtym ju mala taku - nikdy mi o tom doktorka nic nehovorila, takze predpokladam, ze to je kyretom :( No ostava mi len cakat 6 tyzdnov na prvy menzes..., ktory udajne nemusim vobec dostat 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre