Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ellis21
29. nov 2012

@kattija a kedy si mala zákrok? Ja som mala 16.11 a už nič ani nešpiním. Nejak ma začína pobolievať brucho aj prsia akoby som mala mať ovulku. Tak neviem. Mne doktor povedal, že ten kyret mám brať ako prvý deň poslednej mrchy. Že to nieje ako šestonedelie a po dvoch týždňoch môžme začať, takže cez víkend keď príde manžel tak mu asi nedám pokoj chichi. Pýtala som sa preto, lebo mlj manžel je z Prievidze. Tak by to bola pekná náhoda. 😀

kattija
29. nov 2012

@ellis21 20teho mi zistili, ze malej uz nebije srdiecko a 22 som nastupila do nemocky a nadranom 23. som porodila, nemala osm kyret
Mne kazal zatial cakat, prvy krat vravel, ze pol roka, sestricka vravela ze 3 mesiace tak neviem

ellis21
29. nov 2012

@kattija A to si normálne porodila? Aká bola veľká? A potom ti povedali, že to bolo dievčatko? Bože to si si teda prežila, nezávidím ti. No ja som teda na tom asi lepšie. Držím ti veľmi palce aby si sa s toho dostala.

ellis21
29. nov 2012

@kattija a povedali ti čo bola príčina?

kattija
29. nov 2012

@ellis21 15 tyzden tehotenstva, mne na sone hovoril dr. ze to vypada na dievcatko...
inak som prekvapena, ze ti dr. dovolil uz sa snazit, bola si aj na kontrolnych sonach a tak?

kattija
29. nov 2012

@ellis21 nie nepovedali, nevedeli lebo vsetky vysledky boli vyborne aj krasne rasto a vyvyjalo sa ☹

ellis21
29. nov 2012

@kattija Bola som v pondelok na kontrole ale to mi iba zrušil pn, lebo som už chcela ísť do práce ale nevyšetroval ma ani nič. Ani mi nepovedal, že mám prísť. V piatok by som mala ísť do nemocnice pre výsledky z histológie, tak neviem ako to bude ďalej pokračovať. Ale cítim sa dobre. Tak asi ak by niečo nebolo v poriadku tak by ma niečo aj bolelo alebo by som krvácala. Tak snáď bude všetko ok. 🙂 To ako skoro zystili pohlavie. Ja si ani nepamätám kedy mi to povedali pri mojich deťoch ale myslím, že to bolo dosť neskôr.

kattija
29. nov 2012

@ellis21 aj ja cakam na vysledky z histologie, ze do 10 pracovnych dni mam prist tak som tiez ukrutne zvedava... mne kazal prist dr s tymi vysledkami a ze ma zase aj pozrie tak uvidime 😉

ellis21
29. nov 2012

@kattija aj ja mám prísť za nim z výsledkami, tak snáď pozrie aj mňa, len nechápem, načo mám prísť osobne pre výsledky, nemôžem toľko meškať z práce, chcela som aby mi to poslali poštou a že nie, že mám prísť osobne. No neviem ak mi dajú len papiere do ruky tak ma porazí a zabijem tým celý deň. 😠

kattija
29. nov 2012

@ellis21 ani nevrav, dufam, ze sa tam nebude nejak cakat 😠

ellis21
29. nov 2012

@kattija no veď toto. Oni si dávajú stále na čas. No čo už. Musíme to dotiahnuť do konca aby sme mali istotu, že je všetko ok a mohli začať znovu. ☹ Inak ja sa stále cítim ako tehu. Neviem, nejako mi to nedochádza. Je to normálne?

kattija
29. nov 2012

@ellis21 ja sa necitim, ale v hlave mam vselico 😎

grelu
29. nov 2012

@ellis21 ....pokial si bola na antolskej, tak tam prides len na sekretariat a tam ti strcia vysledky do ruky. To je vsetko. Asi setria na postovnom...ale zase je to len chvilka...nie su tam ziadne rady

ellis21
29. nov 2012

@grelu ďakujem, áno bola som na antolskej, celý deň sa tam nemôžem dovolať aby mi to poslali poštou. To je katastrófa aká birokracia. Inak čítala som iné témi a zhodou okolností si tam aj ty písala ešte v roku 2010. Ako je to s tebou teraz? Už sa zadarilo? A čo sa zistilo na genetike? 🙂

grelu
29. nov 2012

@ellis21 no zatial nic....akurat v septembri som mala aj ja MA, takze ideme odznovu, ale verim, ze sa zadari

lekari neprisli na nic a u nich som to uz aj tak trochu vzdala, lebo ak by aj na nieco prisli, tak s tym nevedia aj tak nic spravit, takze mam nastavenu liecbu a asi mi spravia serklaz a uvidime

ked si pojdes pre vysledky, tak tam mozes ist len v nejakom obmedzenom case ....tusim od 8:30 do 11:30 alebo od 9:30? nepamatam si presne, ale je to len par hodin

petka015
29. nov 2012

@ondatra2 mozem ta poprosit hodit ma do sukromnej temy teda ak mozem dakujem 🙂

petka015
29. nov 2012

@kattija
@ellis21 baby ja som mala ist pre vysledky z histologie 7 ale nakolko v nemocke robi moja susedka mi volala ze aby som prisla na kontrolne HCG tak som hned letela ze co sa deje ze z histologie zistili ze su am len utrzky s plodoveho vacku ze ci tam nie je nejaky patologicky nalez tak samoska som sa zlakla ci to nemma zase este aj mimomaternicove al e nakoniec to bolo ok HCG len 1,89 tak som rada som sa raidne zlakla. A ina aj ja mam take bolesti v podbrusku a prsia ma bolia aj mi sestricka vravela ze asi sa tam nieco deje 🙂

ellis21
30. nov 2012

@petka015 ako čo sa tam deje? Žeby si bola znovu tehu? A koľko si od kyretu?

petka015
30. nov 2012

@ellis21 nie moja ja som este len 13 nov bola na zakroku takze tehu nie len myslim asi ovulacia nechcem este zostat tehotna lebo to by som bola v strese idem 5 na kontrolu ku gyn tak sa chcem s nim porozpravat co sa snezit ci nie.

ellis21
30. nov 2012

@petka015 ja som bola na zákroku 16. novembra. Bola som na kontrole a doktor mi povedal, že síce sa odporúča po 1 až 3 mrche ale keď to nedodržím, že sa nič nestane. Že môžme sexovať po dvoch týždňoch od zákroku, čo je dnes. No ja nechcem čakať, ja stále mám pocit že som tehu, tak dúfam, že sa zadarí a potom sa mi to podarí ľahšie prekonať.

petka015
30. nov 2012

@ellis21 ked to bol prvy pptrat ja som bola taka ista hned som chcela ja sa na podarilo po 2 cykloch ale znovu sa to zopakovalo a potom do tertice to vyslo. A ja by som aj chcela a le musim sa porozpravat aj s dokinom naklko ja som mala pred rokom aj pol mimomaternicove takte ja to mam take komplikovane najradsej by som si adoptovala ale manzel nechce. Ja na tvojom mieste ak nemam zaiadne komplikacie by som urcite tiez skusala. Ja sa na to zatial necitim mam nejake bolesti vo najecnikoch ty to nemas?

ellis21
30. nov 2012

@petka015 nie, právež mne nič nieje, no nemám výsledky z hystológie, lebo musím tam ísť osobne a nechcem vynechávať toľko z práce aj tak som bola dom adva týždne, tak neviem. Ale myslím, že ak by niečo bolo tak by som krvácala alebo by som mala bolesti. Ja si hovorím, že kedysi neboli ultrazvuky ani iné vyšetrenia. Žena otehotnela, porodila, otehotnela, potratila, otehotnela atď. Nikto to neriešil, či čakať mesiac, dva alebo rok. Myslím si, že ak telo nieje pripravené tak sa otehotnieť nepodarí. A tebe zystili prečo sa ti to opakovalo?

petka015
30. nov 2012

@ellis21 nie pred malym sme boli aj na vysetrenia aj na genetike ale nic nezistili. A teraz no neviem ale ja som mala to mimomatrenicve take koplikovane mala som plod aj v maternici ja vo vajcovode ja vlastne nemma pravy vajcovod a mam useknute z maternice ci este bolo treba povckat kym sa maternica zregeneruje ale ved rok a pol je dost neviem vtedy mi lekar radil aspon rok a pol pockat a aj dlhsie ak sa da.
a vlastne teraz som otehtnela tesne pred menzesom a plod sa uchytil uplne dolu na lavej strane a zrejme padol uplne dolu. no neviem sak dokino my povie co a ako.

ellis21
30. nov 2012

@petka015 Veľmi ti držím palce aby ti to vyšlo a všetko bolo v poriadku. 🙂

petka015
30. nov 2012

@ellis21 dakujem aj ja tebe tak sup nech sa hned podari miminko nemas na co cakat ak sa citis dobre nie je co riesit.

petka015
30. nov 2012

@ellis21 aaa pozeram ty uz mas dve detisky to je super este chcete tretie? ja by som prijala dve a uplne my staci ale ked sa tak zamyslam neiktore maju tolko uelych oplodneni za sebou a nic a ja som rada aspon tomu jednemu len jedno je velky strach.

martika32
30. nov 2012

@mimeil škoda,že sa s takými dievčatami ako si ty a ostatne baby,rozpravame len takto neosobne,určite by nam pomohlo stretnut sa a porozpravat, ja mam za sebou tiež 2x potrat / I. trimester/ a bojim sa čo bude dalej,pri prvom čistení ma velmi vyčistili a menzes mi prišiel po 3 mes. po noretisterone a duphastone,potom som zas otehotnela,celkom rychlo,no aj rychlo som zas potratila a po tomto druhom čistení,ma museli zas vyčistit, lebo mi tam ostala zrazenina,je to čerstve,tak som v smutku,pijem alchemilku a čitam si vaše pribehy....držim palce všetkým dievčatam,ved nemože byt stale zle,musí byt raz aj dobre 😉 a verim,že všetky budeme mat raz zdrave babatka 🙂

ellis21
1. dec 2012

@petka015 áno mám dve deti, no už sú veký a chceli sme také cumlátko. No máš pravdu, že je to možno nespravodlivé, že niekto má a iný sa trápi a nemôže mať ani jedno. No aj tak to vemi bolí, že som o tretie prišla a dúfam, že sa zadarí a bude všetko ok. Mňa len mrzí, že niekto otehotnie len tak a ide na interupciu aj viac krát a nemá na to pádny dôvod. Len si povie, že nemôžem si užívať a dieťa je prekážkou a tak ho dá preč. Je iné ak niekto má na to dôvod to je iné. A nikto sa snaží a trápi dlhé roky a nič. No snáď má všetko svoju príčinu a raz sa každému pošťastí.

petka015
1. dec 2012

@ellis21 a kolko maju deticky? No drzim ti palce nech ti to vyjde nech sa zadari cim skor.

ellis21
2. dec 2012

@petka015 dcéra bude mať januáry 10 a syn 29.12 5, no už sú veľký a strašne neposlušný. Ďakujem, snáď to bude ok a nielen že sa zadarí ale dúfam, že ho aj v zdraví donosím a porodím, krásne bábatenko. Držím palce aj tebe a uvidíš ani nebudeš vedieť ako a budeme písať o tom ako nechcú spať a jesť a podobne. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre