Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tatuska1
22. júl 2009

ahojte babulky no veru malo sa toho to tu popise ale asi kazda z nas ma nieco a tiez kazda urobi kuk a ked nik nepise tak ani ona nenapise.dnes je zase horuco ja chcem zimu nenavidim to teplo 😠 sue och ja uz si nepamätam kedy som ja spala do pol dvanastej takych osem rokov urcite nie a teraz vstavam uz o siestej do kelu lebo este stale robia strechu no proste mam len nervy z toho. 😠

tilly
22. júl 2009

ja viem, dosť ma to znepokojuje, ale zajtra idem na cukor, tak sa opýtam

sue250
22. júl 2009

zajtra? tilly ja idem az na buduci tyzden a to som v 28tt) neviem podla coho to robia 😲

tatuska1
22. júl 2009

vy este len idete a ja som bola v 20tt 😒

kodada
22. júl 2009

mne doky predpisal naposledy tiez Magnezium, beriem 2xdenne po 500 mg a palenie zahy mam od zaciatku, takze to nie je nic nove ... ja spavam do 8:00 a zatial mi to krasne staci
baby, idete chodit aj na take tehotenske kurzy, co robia v nemocniciach? v tej nasej robia od 32 tt ... neviem ci ist ci nie, co tam ucia? dychat,nejaka psychicka priprava .... ???

tilly
22. júl 2009

cukor sa robí 24 - 28tt... tatu, to ti dosť divne robili...

mne tehu kurz doktorka (pri prvom tehu) zakázala, vraj to dýchanie a cvičenie môže vyvolať predčasný pôrod a pri mojom krčku...

sue250
22. júl 2009

tilly a ty mas tiez problem s krckom. kodi ver mi ked to na teba pride ani kurz ti nepomoze, nebudes vediet ci dychat ci tlacit ci zomriet od bolesti ja uz chytam paniku stres, ked si to predstavim 😲

kodada
22. júl 2009

ved to, ci to ma nejaky lepsi vyznam, ci len ukazu porodnicu a tak ...
sue, ake su spravne hodnoty krcka? ty si bola na cerklazi, ake je rozpatie ?

sue250
22. júl 2009

ja som mala 2,79 a hranicne je 2,5 ale pre istotu to podsili teraz mam 1,5 zatial vsetko drzi ale tusim ze aj vnutornu branku mam trosku otvorenu takze keby ma nepodsili hrozi mi predcasny porod, ale zase steh nezabrani predcasnemu porodu vsetko zavisi od maternice

tilly
22. júl 2009

ja mám prirodzene krátky krčok... hypoplastický, či tak nejak sa tomu nadáva, ale teraz mám dobrý nález, čiže nehrozí ani predčasný pôrod ani serkláž ani rizikové... a takýmto krčkom som vynosila 4,5 kilové decko do 41tt, tak to zvládnem aj teraz (dúúúúúfam 😀 )

vevoncek
23. júl 2009

ahojte babulce no konečne ste sa trochu rozpísali už som ani nedúfala

kodi mňa tiež páli záha od samého začiatku inak ani neviem že som tehu a včera ma tak brutálne pálila ani mi nič nezabralo už som bola z toho normálne zúfalá som sa napchávala striedavo mandlami mliekom nalievala a jablko a nič mi nepomohlo ale dnes mi je už lepšie dúam že ma to na večer nechytí znovu.

ja som sa dnes vážila ráno a mám pocit že som nič nepribrala ale už by som aj mohla niečo pribrať o týždeň idem do poradne som zvedavá ako dopadnem či budem mať kilá navyše u doktorky lebo ona má zázračnú váhu ktorá ukazuje o dosť menej ako tá čo mám doma keď budem mať po pôrode asi im ju vymaním 😀 a dúfam že aj tlak bude lepší ako minule

ja by som chcela chodiť na tú predprípravu ale nie koli tomu že by som sa naučila dýchanie a tak ale aby som spoznala personál a pôrodnicu (nie že by som ju nepoznala-ale predsta len tam môžem žiadať aby mi všetko poukazovali...) a myslím že budú asi aj oni milší keď budú vidieť že mám záujem a určite mi budú ukazovať také veci ktoré bežne pri návšteve doktorky nevidím a možno že aj tie cvičenia budú pre mňa pospešné jeden nikdy nevie a ak budú robené tieto stretká v skupinách zoznámim sa aj s inými maminami a môžeme si vymieňať skúsenosti takže ja na to pôjdem

babulky a čo inak robievate celé dni? ja som si dnes bola slniť nohy trochu a teraz som z toho tepla taká oťapená že si poobede asi pospím. včera som okná umývala a trochu upratovala a zajtra idem do mesta popozerať trochu 😉

sue250
23. júl 2009

vevon ak to pride na teba bude ti jedno ako nemocnica vyzera))) ja ked som lezala a pozerala na tu salu tak mi trebalo vracat a tie sproste hodiny obrovske na stene ktore idu strasne pomaly v tom momente by si ich rozbila) a chcete baby epiduralku:
co robievam cele dni nic sledujem telku a som na nete pozeram oblecenie na mmb a tak) vcera sme trosku zurovali boli ma pozriet kolegyne skoncili sme o pol dvanastej v noci v bare oproti kde byvam ale tak ma to unavilo ze dnes som spala do dvanastej)))
vevon co sa tyka vahy to aj moj doktor ma zazracnu tam mi ukazuje stale rovnako pribrala som 7kg a mam pocit ze 15kg)

tilly
23. júl 2009

😉 hlásim cukor OK

vevoncek
24. júl 2009

sue vieš keby ti sestrička ukazovala dve pôrodnice a jedna by bola komunistická a druhá by bola špičkovo vybavená tak by ti to určite nebolo jedno kde budeš rodiť určite by si si vybrala tú ktorá by sa ti viac páčila a potom keď už budeš rodiť ti to môže byť fakt jedno
ja si epidurálku chcem dať ale v pôrodnici kde budem rodiť je to trochu komplikované, lebo dajú mi ju len ak tam vtedy keď budem ja bude aj anesteziológ takže sa budem musieť s ním dohodnúť

to majú asi všetci doktori takú zázračnú váhu ale to je dobre aspoň sa nemusíme trápiť kôli kilám 😀

tilly super grqatulujem 😉

sue250
24. júl 2009

vevon u nas taky vyber nie je ,sice je v spisskej ale tu to funguje tak ze dieta mas od prvej chvili robis vsetko, a tam kde chcem rodit je to sice komunisticke viac ciganok ale personal super malo ludi tak si vazia zenu a o dieta sa ti staraju celych 7dni ci kolko si v nemocnici. 🙂 cize ja som zvazovala to predtym som rodila v spickovej nemocnici a dopadlo to zle personal hruza tak som zvazila tuto moznost. tilly super ja idem v piatok

lucialen
24. júl 2009

Ahoje tehulky, ja som sa uz pomaly prestahovala k snazilkam a tam cakam. Akurat som po ovulke, musela som si zacat merat BT, lebo minuli mesiac som sa s ovulkou osrala, prisla az tyzden po nasom neustalom snazeni. Takze, teraz som 2 dni po ovul a dufam, ze tento mesiac, do tretice to uz vyjde.
Som rada, ze sa vam vsetkym tak dari s babetkami.
Vevon, moja sesterka rodila pred dvomi rokmi, tiez bola dohodnuta s anesteziologickou, zda sa mi ze zena, a ked to uz na nu prislo a zavolala jej, aby jej prisla pichnut, tak sa jej nechcelo a povedala ze nepride. Tak si to vytrpela, malicka mala 4kg. Ale nechcem ta strasit, ta uz tam nerobi 🙂
Tak sa majte pekne, dufam, ze sa k vam tehulkam coskoro pridam 🙂

kodada
26. júl 2009

tak co dievcata, zahajili ste strajk ???

vevoncek
27. júl 2009

no vidíš sue tak možno aj preto je dobré si ísť popozerať nemocnice lebo na základe toho ako sa k tebe chovajú si dokážeš tiež vybrať ale máš pravdu niekedy nemusí byť pôrodnica super pokiaľ je dobrý personál

kodi aký štrajk ja som celý víkend nebola doma v sobotu sme opekali u mojich rodičov to som mala celý deň čo robiť aby som všetko nachystala a včera sme boli zase váľať šunky na chate u známych to každý rok máme takéto streto celá rodina na chate a je vždy super a si predstav ani signál tam nie je takže nás ani nikto nemohol otravovať žiadne zvonenie telefónov to bola parádička čerstvý vzduch no skrátka super 😀

tilly
27. júl 2009

jaaaj, pomoooc, strašne som pribrala, už mám za sebou limit, čo som chcela pribrať... 😠 a som len v šiestom mesiaci, porazííí ma

sue250
27. júl 2009

tilly ja sa nad vahou nepozastavujem))) ja uz som davno nad limitom. kodi ako citis ze je babo otocene mne sa zda ze dole hlavou nie je to skoro? a skace a vrti sa boze. ale aspon viem ze je ok. v piatok mi porodila kamoska v saci v sukromnej, prve dieta super porod s epidu. a druhy zacali s epidur., mala nechcela ist do porodnych ciest trapila sa niekolko hodin nakoniec zvolili cisarsky ale nemohla ist pod narkozu pre epid.tak jej dali silnejsiu davku a tak robili cisarak mala mala 3800g a 53cm riadna baba.

fatimuska
27. júl 2009

myslela som že v tejto téme sa dozviem niečo čo s názvom témy súvisí, neviete mi poradiť?

tilly
27. júl 2009

fati, čo potrebuješ?

sue, lenže ja mám 178 cm, takže vyzerám ako maco...

vevoncek
27. júl 2009

tilly asi každá tehotná vizerá ako maco okrem kody aj v knihe je písané že aj stehná sa zväščia(celulitída) aj podhrdluinka narastie a švagriná aj hovorila že aký mala tučný ksicht keď bola tehotná že až teraz na fotkách to zbadala to je asi normálne netráp sa nad tým veď po pôrode to pôjde všetko doli budeš sa starať o bábo a uvidíš že to pôjde aj samo

kodada
27. júl 2009

vevu tak si si vikend uzila ...
mna zobral mm v sobotu vyvencit sa, boli sme sa prejst v B. Stiavnici, na jazerach, ale kupat sa nedalo, lebo dost fukalo ... chcela som si aspon nohy omocit, ale nevadi 😉
tilly vahu neries, kazde kilo na tehulke ma svoj vyznam 😎
sue, myslim ze babo je este krizom, kopka ma na pravej strane ... uvidim vo stvrtok, idem na velke sono v 30 tt

kodada
27. júl 2009

vevu dakujem za poklonu, ale aj ja uz mam brusko 😉

tilly
27. júl 2009

ja mám nábeh na tučný ksicht, každé kilečko je mi vidieť na tvári... a teraz aj riť, jedine lýtka mi zostali moje

kodada
27. júl 2009

tilly, ja mam tiez obezitu v rodine z otcovej strany ...

vevoncek
27. júl 2009

kodi nemáš za čo aj nabudúce 😀 ty patríš k tým šťastným že veľmi nepriberieš ale samozrejme bruško musíš mať ako by to bolo 😉 ja zatiaľ moc nepriberám ale dávam si pozor čo jem hlavne nejem za dvoch a sladké mi moc nechutí jem veľa ovocia zeleniny ale poznám jednu babu tá mi hovorila že ona sa čudovala prečo pribrala keď jedla len ovocie a zeleninu a potom z rozhovoru vyplynulo že 10 kg nejakého ovocia na raňajky nieje najšťastnejšie riešenie je dobré jesť veľa ovocia aj zeleniny ale zese netreba to preháňať aj ovocie obsahuje cukor ale netreba sa nad tým teraz trápiť potom keď bude bábo zdravé a prestaneme kojiť tak potom sa vrhneme do cvičenia

sue250
27. júl 2009

kodi len babo sa tak toci ze uz je zas na sikmo, hruza je ako mala vrtulka ja idem v piatok na diabetest a do poradne to bude den. 😉

sue250
27. júl 2009

vevon ked vsetky porodime budeme sa zas povzbudzovat v chudnuti))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre