Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

stinka
12. aug 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kodada
12. aug 2009

ahoj stinka, este si tu? takze ani druhy pokus sa nevydaril? to mi je velmi luto

stinka
12. aug 2009

ahoj aspoň niekto je tu ... dnes mám poriadnu depku tak som sem k Vám opať zavítala...

nie ani druhý pokus nevyšiel a Ty si ako na tom?????

kodada
12. aug 2009

ja velmi dobre, brusko rastie a aj maly v nom ... to je najhlavnejsie .... coraz castejsie si ale uvedomujem, ake som mala/mam vlastne stastie, ze sa to podarilo uspesne uz na druhy pokus ...mensie problemy na zaciatku, ale uz je to OK

a doktori to uz konecne zacali brat vaznejsie, ides na nejake vysetrenia, alebo si ich uz absolvovala?

stinka
12. aug 2009

už som ich absolvovala po tom 2raze po tom prvom so mnou nerobili vôbec nič.... no ale nevadí teraz dostanem jahody a môžeme začať...

veľmi sa teším že si OK a aj ten drobec v tebe :O) ozaj ty si zo ZV? 😀

kodada
12. aug 2009

po prvom na to uplne s..u ... a prisli na nieco? ci to bola len blba nahoda??
nie priamo, z dediny vedla ZV

stinka
12. aug 2009

no prišli mala som tan nejakú veľkú baktériu no tak mi hneď nasadili ant. a tak ale musela som najskôr vymeniť dr. ten starý bol taky trtko že až tento je teraz super síce chodím za ním do Brezna ale nevadí... on tvrdí že teraz by to už malo vyjst... ozaj nezaťažujem Ťa tým... ale nemám sa ským.....

lucialen
12. aug 2009

Baby, ved vy uz za chvilu rodite 😉 🙂 Ako to letiiiii... A ja este nic ☹

vevoncek
13. aug 2009

dobré ránko

baby ja som rada že už po druhom neuspešnom pokuse to vôbec riešia, lebo v zahraničí to berú ešte vlažnejšie ale asi by bolo najlepšie porobiť vyšetrenia riadne kompletné ešte pred otehotnením nech žena nemám vôbec strach že sa také niečo môže stať.

ale za chvíľu budete aj vy tehulky, lebo v tejto téme sú už pomali samé tehulky a vy sa k nám čoskoro pridáte uvidíte

evulik6
13. aug 2009

ahojte...
ako ste sa vyspinkali? tehulky, netehulky??? 🙂

lili136
13. aug 2009

ahojte baby...

síce nedobrovoľne, ale pridávam sa do tejto témy 😒 .... minulý týždeň spontánny potrat v 8 týždni.....
chcem sa vás spýtať, lebo vidím, že ste tu v tom zbehnutejšie.... každý mi povie niečo iné.... doktor v nemocnici po vyčistení mi povedal, že mám počkať 3 mesiace, kým sa začneme znova snažiť, gynekologička povedala 6 mesiacov....... to je strašne dlho ☹ ☹ . Aké máte skúsnosti vy??

díky

picolino
13. aug 2009

Ahojte babule,
tak bola som u dokiho...vysledky mam super /krv/, doki mi to odobril a povedal ze mozme planovat 🙂 🙂 /keby tak vedel, ze mi sa uz snazime tri tyzdne 😉 😉 😉
stem sa este spytat, mrchu mam dostat v piatok, v utorok som male slabeee spinenie a dost, uz viac nic, mali sme aj keksik, myslela som ze sa mi to spusti a nic, stale nic...ani sa necitim ze by som mala dostat mrsku...mate niekto podobnu skusenost, BT mam 37,6 ale to asi taka byva pred menzes, hmmm???

lili , mne lekarka ktory mi robila zakrok povedala, ze sa mozme snazit po dvoch mesiacoc , podla mna ide o to aky vazny zakrok to bol, to vie posudit lekar, kt.vykonaval ten zakrok...aj moj doki povedal , ze on odporucuje vydrzat 6 mesiacov, ale teraz ked mam vsetky vysledky dobre a to je necele 3 mesiace po MA, mi to odobril, ale mi sa snazime uz po dvoch mesiacoch...
len som teraz nachladnuta, tak mam aj strach ...aby to nejako novplyvnilo ☹

lili136
13. aug 2009

picolino
tak dúfam, že sa vám to čoskoro znova podarí 🙂.
ja mám ešte prísť ku dokimu s výsledkami z histologie, ktoré mi odobrali pri zákroku.... neviem síce, na čo sa to robí a čo by tam mohli vyskúmať, ale to ti nikto nepovie......
tak uvidím.... no pre mňa sa zdá aj tie 3 mesiace ako dlhá predlhá doba, ale nezostáva nám iné, len čakať..... a veriť, že na druhýkrát sa to podarí...... teraz som z toho všetkého ešte taká "pokrčená", ešte sa mi nestihli podľa mňa ani "vyplaviť" tie tehotenské hormóny, tak ešte podchvíľou slzy v očiach a a tak.......

ja som dostala zápal močových ciest a hneď na druhý deń som začala krvácať a už ma nepustili z nemocnice..... doktorka mi povedala, nech som rada, že sa to stalo, že v prvých troch mesiacoch sú všetky choroby závažné a že môžu narobiť šarapatu..... tak sa opatruj a vystríhaj všetkým chorobám.....

stinka
13. aug 2009

Ahojte...

pridám sa aj ja do vašej diskusie.... Lili u mňa sa to zopakovalo 2x. Prvý krát mi dr. povedal že sa môžeme hneď snažiť po 2mesiacoch tak sme tak aj urobili a vidíš kde to dopadlo potom som zmenila po druhom MA a ten mi povedal že minim. 6mesiacov pretože to telo si potrebuje oddýchnuť .. ale ak Ti mám pravdu napísať každý radí ináč a každé telo je iné.... a každé to inakšie znáša... ja viem je to ťažké ja takto bojujem už rok od 1. MA ale dúfam, že do tretice to výjde od bud. týždňa sa ideme začať snažiť a pevne dúfam, že nám to výjde a uvidíš výjde to aj tebe ...

picolino
13. aug 2009

lili neboj, zda sa to velmi dlah doba, aj mne sa to zdalo na zaciatku ...ale to ubehne, ver mi 🙂)) a bude dobre, urcite..je lepsie , ze sa to stalo takto ako neskor, naozaj...to preboli a vyjde slniecko..treba verit, vsetko je o psychike.uz to viem 🙂)
ak budes cokolvek chciet vediet pytaj sa..mne to elmi pomohlo, ked mi tu dievcata vedeli odpovedat a vedela som, ze je to z vlastnej skusenosti...tak kedykolvek a cokolvek 🙂))

ja mam teraz strach, ze ak nahodou som tehotna a som nachaldnuta... ☹ ☹ ☹
neberiem antibiotika, ale kycham v jednom kuse a aj hrdlo ma strasne boli....dufam ze to bude ok..som v praci, ale rozmyslam ze pojdem domov, zalahnem a budem sa liecit

stinka, drzim palce, nech to uz vyjde a vyjde urcite....a je pravda, ze kazde telo reguje inac..

drzim vam palceky babule 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stinka
13. aug 2009

ĎAKUJEME 😀 a aj ja Ti držím palce aby to bolo OK 😉

stinka
13. aug 2009

Lili si ešte tu???? 😀

lili136
13. aug 2009

hej, hej, ešte som tu, len pomedzito pracujem....

ďakujem, babule, ste zlaté 🙂 . Ja viem, že to všetko prebolí, aj rozumovo viem, že je lepšie, ak sa to stalo na začiatku, ale tak veď to poznáte. Rozumu chvíľku trvá, kým presvedčí aj to ubolené srdiečko, ktoré sa tešilo na mimi 🙂

išla som do práce, snažím sa nepremýšľať moc nad tým....

picolino - určite choď domov.... radšej 🙂

lili136
13. aug 2009

stinka takže ty si od MA už rok?? fúúúha..... ach jaj, čo si v dnešnej dobe musíme vytrpieť, kým porodíme vytúžené bábo......

mne každý stále hovorí: ty si mladá, to je v pohode... ešte máš čas...... no, mladá.... mám 28, ak budeme pol roka podstivo čakať, uvidíme, ako rýchlo sa to podarí na druhýkrát.... no, veru už taká mladá mamička nebudem 🙂 🙂

ale aspoň sa môžem vykecať Vám tu..... v robote o tom ešte nikto nevedel a ani nevie...... rodine som to na nos nevešala, aj keď našim som to chcela povedať, ale ak by som to povedala našim, tak by som musela aj svokrovcom a práve tomu som sa chcela vyhnúť...... takže to nejak prežívame len s mužom a podporujeme jeden druhého 🙂

stinka
13. aug 2009

Mojka ja som už po 2MA prvý bol v septembri min. rok no potom sme opať oteh. v januáry a vo februáry som tam bola opať... no a po 2MA mi nový dr odporučil radšej počkať. lebo to bola poriadna záťaž na telo ...

kludne tumôžeme kecať... :O) teším sa

a neboj ja nemám o nič menej ako ty tak v pohode :O)

lili136
13. aug 2009

práve ja sa bojím, aby som to neabsolvovala aj druhý krát..... nie je to veru nič príjemné....
navyše u mňa sa to udialo tak, že som išla dokimu a ten ma poslal na antolskú a odtiaľ ma už nepustili domov.... takže sama v nemocnici, sama po všetkých vyšetreniach, žiadne veci so sebou, takže v tom hnusnom nemocničnom mundúre som sa totálne psychicky zložila vonku na chodbe...... všetci po mne kukali jak po prízraku, ale bolo mi to vtedy všetko jedno...... ufff, nikdy viac.... mužovi som telefonovala, ani som mu nedokázala nič povedať do telefónu, tak som plakala......

preto chcem počkať minimálne tie 4 mesiace...... bože, tak som sa už tešila, že vypadnem z tejto roboty..... bolo to pre mňa hneď druhá najkrajšia vec - prvá, že čakáme mimi a druhá, že môžem "strihať" meter a že pôjdem odtiaľto preč........

stinka
13. aug 2009

Ja som to tiež v robote nepovedala ale našim hlavne mame som to povedala a u mojich svokrovcoch je to zvláštne majú druhé vnúča a za tým sa idú ... a vôbec sa nezaujímajú že čo my s mužom ale mám jeho a on je moje VŠETKO... takže nech mi vylezú ... a to bola moja svokra super neviem čo sa s ňou stalo .... fakt netuším...

stinka
13. aug 2009

veríííííííím Ti ale naozaj počkaj ja som nepočkala a vidíš teraz si to vyčítam, možno by som bola už kde... a presne ja som si dala termín že do decembra budem teh. tak dúfam, že to vyjde ... tebe sa to kedy stalo...?

lili136
13. aug 2009

ja by som to tiež rada našim povedala, ale bojím sa toho, že sa niekto prekecne a potom bude u svokrovcov zle, že sme to im nepovedali.... tak radšej sme to poriešili takto a nevie to nikto až na pár kamarátov a jednu kolegyňu.......
nie že by z toho svokra robila nejaké haló, ale proste je aká je, nemám vôbec chuť, aby o mne takéto veci vedela a nedajbože rozšírovala po dedine..... aby sa tam po mne všetci pozerali ako po exotovi a múdre tetušky hladali príčinu zaručenú, že prečo som potratila..... poznáš to - múdre tety na dedine vedia všetko 100 %-tne...
😀
jediná "výhoda", ktorú z celej situácie vidím je tá, že sme si s mužom oveľa oveľa bližší /nie že by sme predtým neboli/, ale toto ten vzťah tak utužilo, že sa od seba teraz nepohneme......

stinka
13. aug 2009

to máš pravdu to s Tebou súhlasím my sme na tom tak isto a o tej DEDINE mi nemusíš hovoriť mám jej vyše hlavy My sme 10rokov spolu 5rokov zobratý no a to Ti nemusím hovoriť u nás na dedine som už neplodná lebo o tom nevie nikto iba naši a známi ....

lili136
13. aug 2009

no my sme zobratí rok /teraz 30.08. budeme mať výročie /. 🙂 ...... na dedine sa už šíria tiež rôzne reči, ale kašlem na všetkých... aspoň sa snažím....
najhoršie je, že švagrina tá už má teraz druhé baby, takže všetci si mysleli, že to v kočíku je už naše bábo a tie reči okolo toho - a vy ešte nič??, a kedy??? a prečo ešte nemáte??
kurnik šopa, vtedy si poviem, starajte sa všetci o seba, ja sa do nikoho nestarám, tak dajte pokoj aj vy mne.....
😠

stinka
13. aug 2009

No lili moja ani mi nehovor moja švagríná im sa to podarilo hneď a bolo sestra moja má teraz 2mesačné baby a tiež sa im to podarilo asi na 3x ale tej to prajem aj keď niekedy mám stavy a my sa snažíme 4roky... fasa čo... nechápem to... 😢

lili136
13. aug 2009

ono v tom človek asi logiku nenájde ☹
ľahko sa to vždy povie, že keď to má prísť, tak to príde, ale v tvojom prípade ak sa snažíte 4 roky, tak klobúk dolu, že si sa ešte nezbláznila 😒

cervena_ciapocka
13. aug 2009

lili136 - presne viem ako sa citis co sa tych reci tyka 😒 my sme uz manzelia viac ako dva roky.
A najhorsie mi padne ked kamoska co ma pozna a prave porodila sa ma spyta, ze kedy uz budeme mat babo aj my 😒 😠

stinka
13. aug 2009

no mám muža naozaj on mi je veľkou oporou a som rada, že ho mám ...
mávam stavy a niekedy poriadne hlavne keď to na mňa príde... juj vtedy mi je hrozne a potom to zas odýde no a opať príde a dookola ale dúfam že to vyjde raz ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre