Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mirip
15. dec 2010

@p3tra11 bolestiu po kyrete možeš mať, a ak tam ešte niečo ostalo tak duplom

p3tra11
15. dec 2010

@mirip o si ma teda vobec neupokojila, ak tam nieco zostalo... :((

juriva
15. dec 2010

@marikac...a zistili ti preco si potratila ?nevesaj hlavu!

mirip
15. dec 2010

@p3tra11 no bohužial aj to je možné, ale kamarátka tiež potratila a po čistení mne nebolo nič okrem toho že som bola mim o z toho že som musela na kyret a ona sa zvíjala v krčoch a nebolo ju treba dočistiť opno aj od toho závisí v ktorom tt si čím neskor tým to viac bolí 😒

berule
15. dec 2010

@juriva z pitevní zprávy bylo všechno v pořádku, tak jsem si nechala udělat hematol. vyšetření a mám jen mutaci MTHFR hetero.( což mi všichni říkali, že tím to nebylo), ale stejně mi hematolog nasadil injekce Fragminu. Tak si říkám, že víc už udělat nemůžu a nechť se děje vůle Boží 😉

berule
15. dec 2010

@mirip přesně, taky jsem poprvé měla kyretáž a jak se mi svinovala děloha, to byla bolest....bylo to moje 3. těhu a ono se říká, že i čím víc těhu, tím víc to svinování bolí.

p3tra11
15. dec 2010

@mirip tak po navsteve doktora mam doma kopu tabletiek, antibiotika a proti bolesti...bral mi aj vzorku, uvidime, ci nebude nieco vazne...hm, uvidime...

sssiska
16. dec 2010

@p3tra11 tak ja som mala mierne bolesti pod rebrovym oblukom tak 1-2 dni po pri sedeni...ale nic strasne...nebolo to ani na tabletku a potom cca 5. den po take divne krce..pichalo ma kade-tade...a potom uz to bolo ok. Lekar ma prezrel na USG sliznica vyzera byt rovnomerna...tak uz len som zvedava na mrchu. V piatok idem na USG stitnej zlazy...

sssiska
16. dec 2010

@p3tra11 drzim palce nech ta bolest skoro prejde a nech je vsetko ok

p3tra11
16. dec 2010

@sssiska dakujem 🙂 tabletky zabrali, bolest presla 🙂 teraz uz len lezat...

sssiska
16. dec 2010

Dievcata, poslali vas na nejake vysetrenia uz po prvom missed ?

p3tra11
16. dec 2010

@sssiska mne doktor dnes zobral krv na nejake virusove ochorenia...ale inak mi aj vcera povedal, ze take dokladnejsie a podrobne vysetrenie by bolo, az keby ze sa to stalo este raz...a to dufam, ze nie...

berule
16. dec 2010

@sssiska ahoj, kdepak, doktor mě poslal na vyšetření až po 2. MA, ale třeba štítnou žlázu by sis určitě mohla nechat vyšetřit sama už teď.

lucka1987
16. dec 2010

@sssiska ahoj ja som mala 6.11 MA . je to mj prvy potrat...robili mi histologiu dg.anembriomola...
a ano robili mi aj ine testy.... brali mi testy na ZOONOZI : bruceloza,toxoplazmozu, listeriu to su infekcne ochorenia a este test na virusove ochorenia ako rubeolu. alej mi urobili test na cukrovku (v rodine mame silnych cukrovkarov)......
no a na vlastnu ziadost som si dala urobit testy na stitnu zlazu.. mam tam nieco zvysene tak som objednana na endokrinologiu...

sssiska
17. dec 2010

@lucka1987 dakujem za info dievcata...mne vramci predoperacneho vysetrenia na internom povedala, ze sa jej nezda stitna zlaza...dnes idem na usg...a to je zatial vsetko.....tak neviem ci sa mam domahat dalsich vysetreni...alebo to nechat tak

sssiska
17. dec 2010

@p3tra11 ...tak to dufam, ze este raz to nebude pri ani jednej z nas :(

lucka1987
17. dec 2010

@sssiska na stutnu zlazu len zavolej tvojej obvodnej lekarke a vezme ti krv.. no a na tie zoonozi je fajn ked mas vysledky podla mna je dobre ked vies a si si na istom ze si zdrava... lebo ked mas nejaku zo zoonoz tak je tam velmi velka pravdepodobnost dalieho abortu.... ja byt na tvojom mieste si to dam vysetrit..
ak ches teda povedz lekarovi gynkacovi alebo obvodnej ze chces vziat krv na Zoonozi, a stitnu.... na tie zozonozi su vysledky asi o 3 tyzdne na stitnu ani nie o tyzden.. vzdy je lepsie byt na istote ja som bola na usg od abortu uz dva krat...

sunday1
17. dec 2010

Dievčatá, rozhodne sa domáhajte vyšetrení, minimálne endokrinológia (štítna žľaza), hematológie (trombofilné mutácie), aspoň základná imunológia a 3D ultrazvuk maternice. Po prvom potrate tam síce nikoho neposielajú, ale nedajte osudu príležitosť, aby sa to zopakovalo.

berule
17. dec 2010

Tak když diskutujeme o těch vyšetření, tak mi dnes přišly poslední výsledky testů,co jsme si nechali dělat a to z genetiky a máme taky všechno úplně v pořádku, takže to shrnu, na hematologii krev v pořádku, jen mutace MTHFR heterozygot, genetika v pořádku, štítná žláza slabá hypofunkce, vyšetření toxoplazmozy a ostatních zoonóz negativní. Takže teď nechápu proč jsem dvakrát potratila, když máme všechny výsledky dobré. Jaké ještě jiné vyšetření bych si měla nechat udělat?

sunday1
17. dec 2010

@berule Reprodukčná imonológia v Prahe

berule
17. dec 2010

@sunday1 Hm, to je pro mě trošku z ruky. Když jsem chtěla od obvodní poslat na imunologické vyšetření, tak se mě zeptala jestli bývám hodně nemocná a když ne, tak to nemá cenu.....dobrý co?

sunday1
17. dec 2010

@berule Klasický imunológ Ti aj tak urobí len základné vyšetrenia, tie špeciálne robia len v Prahe a Plzni a v SR len v Košiciach, ale ani to nie všetky. Ja som do Prahy išla z BA, ale určite sa to oplatilo, zase som sa dostala o krok ďalej. Navyše, Tebe to preplatí aj poisťovňa. Nechcem Ťa presviedčať, ja som taký typ, že chcem mať vo všetkom jasno 😉

berule
17. dec 2010

@sunday1 No a vidíš, o tomhle vyšetření mi ani nikdo neřekl, jenže u mě je už pozdě, za chvilku budu mít kritické období a do té doby bych výsledky určitě neměla. Ale je dobré vědět, kam ještě jít 🙂

sunday1
17. dec 2010

@berule Držím palce, aby si ho nikdy nepotrebovala 😉

berule
17. dec 2010

@sunday1 Děkuji a tobě přeju ať se brzy zadaří 🙂 🙂

sunday1
17. dec 2010

@berule 🙂 🙂 🙂

tunzal
17. dec 2010

Ahojte, viete mi povedať do kedy treba ostať v nemocnici po kyretáži? Bohužial ma to čaká budúci týždeň, fakt krásny vianočný darček ☹ ☹ ☹ ☹

sssiska
17. dec 2010

@tunzal ahoj...to mi je luto :(...ja som bola len jeden den...rano som prisla a vecer sla domov....bezne tak 1-2 dni, ak je priebeh bez komplikacii. Drzim prsty nech uz je len lepsie 🙂

sssiska
17. dec 2010

@sunday1 ahoj, nevies nejaky kontakt na tu imunologiu v KE?

betty26
17. dec 2010

@tunzal je mi to luto,viem čo prežívaš ☹ ja som rano na 7 isla do nemoc o8 robili kyretáz trvalo to asi 10-15 min a o 13 nás už pustili domou..držim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre