Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

nadej13
14. jún 2015

@espoleta ďakujem za radu aj povzbudenie.je to už moj druhý ma ale snažím sa to brať inak,lebo ten prvý ma úplne zlomil.bol po ivf,tam s človekom viac tie hormóny bijú a hlavne sa to tak nejako bolestivejšie prežíva pre ten celý proces.keď som uz prestala veriť tak sa stal tento zázrak a aj keď som zničená,stále sa snažím veriť ze ked boh doprial prirodzene teraz tak hádam ma ešte odmení zdravým bábom.od budúceho týždňa skúsim začať s inofolicom.

espoleta
15. jún 2015

Vyskúšaj, ja som kupila aj mužičkovi folandrol. My sme chvalabohu nemali problem otehotnieť ani prvy ani druhykrat, doktor povedal že to bola iba nahoda to sa stava. Ale predsa chceme tie nahody eliminovať a aspoň nech mame zdrave vajička a spermie a ja budem mať lepši pocit na duši že ked už otehotniem tak by mal byť plod zdravy a nie nejaky poškodeny. Viac asi pre seba urobiť nemôžeme, v ostatne už len budeme veriť. Do tretice to určite vyjde, veľmi ti to želam 🙂 . Ja som potratila len v 9tt ale tiež som z toho bola strašne nešťastna to sa človeka dotkne tak či tak. A kedy sa chcete s mužičkom zase snažiť? alebo si date radšej pauzu teraz?

m2552
15. jún 2015

@majkulik
no mne by podla normlaneho cyklu mala prísť menštruacia cca tyzden po kyrete, to som krvácala, ale mám dojem, ze to bolo skor z čistenia, ako z normlánej menstruácie. Inak včera sme to už s mužom nevydržali, ale bol ohľaduplný, takže pohodka, žiadne bolesti, dneska žiadne krvácanie,len sa mu zošmykla ochrana, tak uvidime. Ale tie chute čo mám cele dni, to je neskutočné,ako keby si telo pýtalo niečo naspať... Cíti v sebe taku nejakú divnú prázdnotu. Bruško mám ešte vačšie, ale tak vraj to trvá, predsalen bola som v 5tom mesiaci, to už boli bábiky celkom velké ☹ ale tak aspoň tam bude mať dalšia bábika/y dosť miesta na začiatok 😉

m2552
15. jún 2015

@nadej13 neboj bude opäť dobre a čoskoro sa budete tešiť z nového prírastku, tak ako my všetky 😉
My sme prišli o naše prvé dvojčatká, pôrodom som si prešla ako všetky ostatné, ktoré deti už majú. Detičky boli zdravé, žiadne komplikácie, len sa vraj ponáhlali. Čakáme ešte na výsledky z pitvy, prečo sa stalo to, čo sa stalo.Doktor povedal, že sa kľudne možme po 2-3 menštruácii snažiť. Ak sa vám to podarilo prirodzene, nevidím dôvod, prečo by to nemohlo výjst znova. Budem držať palce, všetko je to o psychike. Ja sa dávam pomaličky dokopy,telo bolo ok uz dve hodiny po kyrete, sa v nemocnici i čudovali, že par hodin po predčasnom pôrode a čisteni už behám. Len ta psychika, ale už i to sa lepší a verím, že sa nám tu všetkým, podarí čoskoro priniesť na svet zdrave detičky 😉

majkulik
15. jún 2015

@m2552 ty si cakala dvojicky po umelom oplodneni?

m2552
15. jún 2015

@majkulik no čakali sme dvojičky, ale po normalnom, a na prvý krat sa nám takto zadarilo. Teda prvý krát ako sme sa rozhodli, že ideme na to. Sme s manželom spolu už sedem rokov, a všetci nám vraveli, že preto ešte nemáme babiky, lebo ja som vačšia a manžel je teda poriadny kus chlapa. Tak to všetci hádzali na našu váhu. To, že chceme mať najskôr podmienky pre príchod babiky nik nepovažoval za správne a brali to ako výhovorku. No a keď sa stalo, čo sa stalo, tak nám doktor povedal, že nevidí dôvod, prečo by sa nám to nemalo zadariť i druhý krát, že keď už žena otehotnie prirodzene, že jej telo je pripravené aby sa to stalo znova, tak d/fam, že to tak i bude 😉

espoleta
15. jún 2015

Ahojte kočky, tak moja dnešna novinka je že som začala špiniť takže predpokladam že do 1-2 dňoch pride menštruacia. Nikdy som si nemyslela že sa na ňu tak budem tešiť. Štvrtok budú presne 4 týždne od kyretaže ale deň-dva hore dole hlavne že prišla mrcha jedna :D .......Inač ako dlho vam trvala prva menštruacia po kyretaži lebo čitala som rôzne veci ale hlavne že je dosť dlha tak dufam že nebude až taka dlha tyždeň mi uplne stači 🙂 Inač dúfam že mi ten inofolic pomohol, že sa tvorili dobre vajička, aj ovulacia bola, čiže aj menštruacia je za rohom 🙂

m2552
15. jún 2015

@espoleta presne 4 tyžden po kyretáži? To možem čakať už aj ja pomaličky, jupiiii 😉

espoleta
15. jún 2015

@m 2552 Tebe kedy robili kyretaž? no štvrtok budu presne 4 týždne ale kedže dnes špinim tak najskôr zajtra sa to rozbehne alebo stredu čiže tak 1-2 dni do 4 tyždňov. Ale čo tam po tych 2 dnoch :D ani som si nesledovala ovulaciu som to neriešila kedy bola ale tento mesiac si už odsledujem aby som vedela ako dlho mam lutealnu fazu lebo stale som ju mala kratku a duphaston mi na to zabral ukažkovo len som počula že ja vitamin b6 dobre predlžuje tuto fazu a radšej by som brala iba vitaminy ako hormony. 🙂 ale nepribera sa po ňom? nemate niekto skusenosť?

tinacho
15. jún 2015

@nadej13 možno si tieto slová už počula x-krát, ale neboj bude lepšie......prešla som si týmto a preto viem o čom píšem. Dlho sme sa snažili a nešlo to, keď to prišlo boli sme natešení.....ale......keď som sa tešila na prvú fotečku tak len konštatovanie nie je tam akcia srdiečka.....takže Missed aboration.....prešla som peklom, nedúfala som, neverila......užívala som inofolic, kyselinu listovú, pila čajíky a akosi prestala veriť a znovu sa podarilo......Dnes to má už 9mes. a sme ty najšťastnejší rodičia na svete......prajem ti skoré zotavenie a hlavne naozaj aj keď to znie ako klišéééé nerozmýšľaj nad tým.......

nadej13
15. jún 2015

@tinacho ja viem,ja mám za sebou 3 ivf plus 2 ket a teraz prvý krát prirodzene.len partner nie je silný,nebol so mnou celé tehu,potom sa v nom asi niečo zlomilo a vrátil sa,ale teraz od nemocnice zasa odstup.trápi ma co mi teraz nepridáva na radosti.v nemocnici sľuboval všeličo a už to vzal späť.ale snažím sa držať aby som sa ja nezložila.pomáha mi ze som mohla ostať doma na pn,lebo v práci hneď prvé ze kedy prídem.škoda že nie každý muž je aj chlap.kiež by sme sa mohli aspoň niektoré samé oplodniť 🙂,snažím sa srandovať,to mi pomáha.

m2552
15. jún 2015

@espoleta mne robili kretaz 24.05. rano o piatej ☹
Duphason som bral asi 3 mesiace pocas tehotenstva, ale dokopy som pri dvojickach za tu dobu pribrala 5 kilo, co vraj bolo hodne malo, tak podla mna sa po nom nepribera. Ak si myslela B6-ku, tak to neviem, B-cko občas beriem, ale priberanie som si tiež nevšimla

magnumka6238
15. jún 2015

@nadej13 ak sa mozem spytat a preco tvoj muz nestal v tych najtazsich chvilach pri tebe?ja som tez absolvovala kyretaz a podrzal ma na 200% keby nie asi sa tam zosypem...nemala som k tomu daleko. A myslim si chlap nechlap mal by stat pri zene v takychto tazkych chvilach....drzim palce

nadej13
15. jún 2015

@magnumka6238 otázky prečo som si pri nom prestala davat uz dávnejšie.sme spolu len 5 rokov a on len vegetil než ma spoznal.Ja naopak drela a som dosť zručná, jeho ego to ťažšie zvláda,ale zaľúbila som sa a viem ze k môjmu veku to vyznieva asi dosť naivne ale ja som sa roky starala o všetko sama a nikdy som nešla po peniazoch a tak podobne,láska si nevyberá. A aj keď sme boli od seba tak som to ťažko znášala aj keď si uvedomujem ako mi tie trápenia s ním ubližujú. S tehotenstvom som.už po tom všetkom ani nepočítala,všetko to vo mne zmenilo,samozrejme že som túžila aby bábo málo tata,no osud to zariadil inak.Neviem čo bude ďalej,viem,že sa zmení len ten kto naozaj chce.A on je zbabelý a lenivý.Aj keď ma dní keď vie byť neuveriteľný a do takého som sa zaľúbila.

magnumka6238
15. jún 2015

Neviem kolko mas rokov ale nebolo by lepsie si najst takeho co ti bude oporou? Nechcem nikoho sudit lebo nepoznam ale dufam a verim drzim palce, ze nech sa rozhodnes akokolvek tvoje rozhodnutie bude spravne - pre teba..ale never tomu ze sa zmeni. Chlapa robia chlapom skutky a nie reci..

tinacho
15. jún 2015

@nadej13 no to si ani neviem predstaviť, žeby chlap nestál pri mne......asi veľmi ťažké. Treba asi uložiť pre a proti......viež ono to je ťažké aj po narodení bábatka a keby my môj muž nepomáhal tak ako doteraz a nepodržal by ma v tých najžších chvíľach....bol pri pôrode, stále ma držal za ruku, pomáhal s bábatkom aj doteraz sa v noci k nej postaví a dá jej papať...veru neviem bez opory by to bolo veľmi náročné...
možno ma nič do toho, ale pouvažuj či je to ten pravý otec pre tvoje dieťa......počatím to nekončí len všetko začína

nadej13
15. jún 2015

@magnumka6238
@tinacho ja viem,k tomu som sa dopracovala v januári po veľkom a bolestivom vnútornom boji. Pustila som sa do omietania,drela som ako kôň a pri tej drine som si povedala ze prestanem Sa trápiť keď nie som milovaná a vtedy sa stal ten zázrak.aspoň som sa tešila ze drobček nepríde do staveniska,že mamička sa postarala.no boh si to rozmyslel a dopadlo to inak.Tak aspoň keď sa pozbieram to tu dokončím,lebo kto iný to spraví.Ja som vždy drela,som na to zvyknutá,je super ak mi niekto pomôže,ale nechcem zneužívať. A mám 40 rokov a znovu sa učím žiť a hľadať zmysel prečo existovať.Ja viem ze to myslíte dobre,sama si to hovorím,len to srdce bolí.

m2552
15. jún 2015

@nadej13
neviem, či ti to pomože, ale napr moja teta si našla priatela ked mala 39, ked mala 40 sa vzali a dneska su z toho dve deti. Tiez dlho hladala, ale nakoniec nasla a i ked mala predtym priatelov, vravi, ze az s tymto konecne vie, aky moze byt zivot krasny. Dufam, ze najdes to iste a drzim palce 😉

nadej13
16. jún 2015

@m2552 ja viem ze pekné veci sa stávajú,vždy ma poteší pri srdci keď o niečom takom počujem. Musím len veriť ze niečo pekné stretne aj mňa. Inak všetkým prajem krásny deň a nech je plný priaznivých vecí.

majkulik
16. jún 2015

@m2552 jeej, tak to je super. inak ano, ak ste otehu prirodzene, tak nie je dovod, preco by sto neslo - jedine psychika. ale dsrzim palceky aby sa vam zadarilo co najskor. my musime na umele . . ☹
mne prisiel menzes 7.6. na kyretazi som bola 12.5. takze par dni pred 4 tyzdnami. aj ja som sa na nu tesila, lebo to co robili so mnou tie hormony bolo strasne.

nadej13
16. jún 2015

Ahojte,síce som tu našla aj diskusiu kedy začať cvičiť po kyrete,ale písali tam tak všeobecne.Tak sa spýtam,začali ste už trochu cvičiť? Asi nad mojou otázkou niekto krúti hlavou,ale ja som pre istotu prestala cvičiť keď som zistila ze som tehu a vôbec mi nevadilo ze mľandraviem,ale teraz mám aj tak problém sa na seba pekné pozrieť,tak myslím ze keby som sa začala na seba podobať tak by mi bolo asi lepšie.Ja som síce pribrala do toho 14 tt len kilo na váhe ale telo začali vyzerať inak.A ešte mám stále ako keby nafúknuté bruško.

m2552
16. jún 2015

@majkulik no moja psychika je natom ako kedy, ale hlavne viem, ze chceme obaja velmi babiku a po pravde, moje telo ju chce asi tiez, lebo je to strasne, co tie hormony somnou robia 😀
My by sme uz radi pracovali na dalsom, len sa trochu obavam ci to maternica zvladne, ale tak porylovana je poriadne, tak hadam bude dobra uroda 😉
@nadej13
brusko budes mat este nafuknute, maternica sa sice zmensuje, ale jednak to trva a jednak tehotenstvo zmeni tvar bruska. Ja by som mala mat klud do konca sestonedelia podla doktora, i PN-ku mi chcel dat aspon na dva mesiace,ale my sme uz boli v 19tt, tak asi preto. No ale cca mesiac a par dni po najhorsom dni mojho zivota, sa vraciam do prace, ale mam byt vraj opatrna. Tak z cvicenim este asi pockaj, resp chodievaj len na prechadzky, ziadne kardio. 😉

majkulik
16. jún 2015

@nadej13 ahojky, ja som potratila 6tt+5, ale tiez som aktivne cvicievala. nie je to smiesna otazka, to bolo medzi prvym, co som sa pytala doktorky. prve dva tyzdne som necvicila a potom som zacala pomalicky - kardio - domace kardio - orbitrek, ziadne posilnovacky na brucho - len dake drepy, cviky na nohy a ruky. po menzese som postupne zacala pridavat lahke cviky na brucho a prkno a tak. a teraz v nedelu som bola pol dna na biku - v kopcoch . . takze ako sa citis - prve dva tyzdne sa musis setrit, a potom pomaly pridavat. ale s bruchom opatrne.

majkulik
16. jún 2015

@nadej13 ozaj a telo sa ti pomalicky vrati do normalu. mne tiez uz zanikal pas a teraz sa uz zacinam opat podobat, len to podbrusko mi vykuka. ale to neriesim, uz sa to da zakryt 😀

zuzkamargit
16. jún 2015

baby vsetky ste isli na kyret po MA? Ziadna si nezvolila prirodzeny priebeh?

espoleta
17. jún 2015

@zuzkamargit ahoj. Ja sama ked som sa dozvedela že babätko nežije tak prve čo som povedala doktorovi bolo "vypište mi papiere na kyretaž" nejako som sa nepozastavila nad tym či to chcem nechať aby same zo mňa vyšlo. Tak som vedela že to zo mňa dostanu čim skôr a ja sa nebudem v tom tak umarať. Aj tie dva dni čo som čakala na kyret boli nekonečne dlhe ked vieš že v tebe je mrtve babo a tak som to chcela čim skôr. Možno by bolo lepšie keby som to nechala prirodzene ale už mam nabehnutý nanovo cyklus a viem že som pekne čista a pripravena na dalšie babo 🙂 teda dam tomu ešte trochu času ale predsa. Aj telo sa z toho rychlejšie spamäta lebo dokym sa plod prirodzene vyplavy aj s vystelkou a hormony sa znormalizuju aj cyklus tak to bude trvať asi trochu dlhšie. A ozaj sa toho bať nemusiš hoci ja som sa strašne bala ale nakoniec som zistila že to je uplna banalita 🙂

nadej13
17. jún 2015

@zuzkamargit ja som napr. Ani pri jednom nekrvâcala,ani nešpinila.mám neviem ci je to správne slovo smolu ci šťastie ze veľmi vnímam svoje telo.v sobotu som si uvedomila ze síce vraciam ako vždy ale niečo sa zmenilo.A v pondelok sa to potvrdilo.ak je bábo väčšie a krčok sa ti nerozťahuje,tak ti najprv pomôžu aby sa roztiahol.v nemocnici mi vysvetlili ze je vysoká pravdepodobnosť aj pri spontánnych potratoch ze v maternici niečo ostane a aj tak sa musí ísť na kyret a uz začínajú problémy,ktoré v najhoršom môžu skončiť neplodnosťou. Našťastie tento kyret bol omnoho lepší,aspoň zatiaľ to tak vyzerá,možno ma tam ten hore ma aspoň trochu rád.

m2552
17. jún 2015

@zuzkamargit no ja som normálne rodila,ale priskoro,no a placenta drzala jak prilepena na maternici. Snazila sa mi ju doktorka vytrhnut, ale to bola strasna bolesť. Tak ma uspali a vycistili. Ja som na vyber nemala ☹

majkulik
17. jún 2015

@zuzkamargit ahojky, ja som mala v maternici velky hematom. takze ked mi zistili, ze malickemu prestalo bit srdiecko, tak ma hned zobrali na salu, lebo chceli predist nekontrolovatelnemu krvacaniu. a som rada, lebo malinky bol uz v rozklade a hrozila infekcia.

vierka0
17. jún 2015

@zuzkamargit podla mna to nie je o tom, co si vyberies, ja som mala hned prve tehotenstvo spontanny potrat, hned som sa rozkrvacala a slo to same, kyret ma minul, potom som hned otehotnela s dcerou. Teraz som neplanovane otehotnela znovu, bola aj akcia v 9tt, no v 12tt na poradni zistili MA. Bez vsetkych priznakov - ziadne bolesti, ziadne krvacanie, nic, v takom pripade to nemozes nechat na prirodzeny priebeh, ako povedal moj gynekolog "vidite, ze von to same proste nechce ist" je tam riziko infekcie, hlavne vo vysokom tyzdni (ako napriklad ja - 12tt), aj gynekolog v nemocnici sa vyjadril, ze je skoda, ze nekrvacam, ze sa to neoddeluje same, lebo o to komplikovanejsi moze byt kyret (nastastie, slo to vraj dobre)..da sa cakat mozno par dni, ale ked MA diagnostikuju, vacsinou od samotneho odumretia plodu uz par dni preslo (niekedy su to aj tyzdne) a ked je to bez krvacania, nie je na co cakat..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre