Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

klajosa
8. mar 2011

@sunday1 aj ja tebe moja 🙂

klajosa
15. mar 2011

@sunday1 ahoj. Chcem sa ťa spýtať na môj problém. Písali sme si v téme Missed Ab. VIII. Ide o to, že teraz 4. marca som začala krvácať. Pritom mi vyšli 4 pozitívne testy a 2 týždne mi meškal menzes. Cítila som sa tehotná a z ničoho nič sa začalo krvácanie. Kým som prišla k lekárovi už tam nič nevidel iba zväčšenú sliznicu. O týždeň na to mi zobral krv a HCG bolo nejakých 8 - neviem čoho. Nebola som ani na čistenie ani nič... jednoducho, nič sa nepotvrdilo....
Lenže teraz ma môj doktor zase objednal na krv na 25. deň cyklu a potom na folikulometriu a manžela na spermiogram a máme počkať so snažením aspoň 3 mesiace... resp. kým nebudú všetky výsledky známe.
Postupoval tak aj tvoj lekár, keď si mala missed? Podľa teba nie je zbytočné toľko vyšetrení, keď ani tehotenstvo nebolo potvrdené? A čakať tak dlho, kým sa môžme snažiť?

mirip
15. mar 2011

@klajosa lepšie počkať na výslekdy vyšetrení ak sa na nič nepríde je to ok ale ak sa niečo zistí tak je zbytočné sa dovtedy snažiť

mirip
15. mar 2011

@silvia371 tri týždne a potom 20 dní nič a potom hned nabehol už normálny menzes, ono závidí aj od toho v ktorom týždni si mala missed čím neskor tým dlhšie sa čistíš

mirip
15. mar 2011

@gumkacka1 nie neizstili len málokedy sa niečo z histologie zistí ak je problém tak sa zistí skor pri vyšetreniach rôznych žene, genetika, tormbofílie atd. histologia ja povačšine negatívna a nezistí sa nič

sunday1
15. mar 2011

@klajosa Ahoj 🙂 Ak je HCG nad 5, považuje sa to za tehotenstvo, takže tehotná si určite bola, len po potrate sa rapídne znižuje (preto také nízke číslo). Ja som toho názoru, že žiadne vyšetrenie nemôže uškodiť, radšej ich urobiť zbytočne viac, ako neprísť na koreň veci a ešte x-krát potratiť. Na druhej strane nie celkom rozumiem tomu, prečo manžela posiela na spg a Teba na folikulometriu, keď otehotnieť môžeš, dokonca máte aj bábo, ale snáď vie, čo robí 😖 U mňa to malo trošku iný priebeh, po prvom potrate sa veľa toho neporiešilo, lebo je to vraj "normálne" a postupne som šla na endokrinológiu, hematológiu, imunológiu, reprodukčnú imunológiu aj genetiku a nakoniec sme skončili v car, ale to všetko preto, lebo som potratila viackrát. Teraz závisí od Teba, či chceš mať istotu, že to, kam Ťa posiela, je v poriadku, alebo to riskneš. Neviem, koľko máš rokov, ale ja vzhľadom na môj vek nečakám 😀 S tým čakaním je to tak, že každý lekár hovorí niečo iné, zvyčajne odporúčajú čakať 3, 6 alebo dokonca až 8 mesiacov, ale mne gynekológ, ktorému plne dôverujem, zdôrazňoval, že po potrate (a zvlášť v takom skorom štádiu) nie je potrebné čakať, lebo telo vie, kedy je na tehotenstvo pripravené 😉 Daj vedieť, ako si sa rozhodla 🙂

klajosa
15. mar 2011

@sunday1 no ja mám ešte len 25 rokov. Dcérku som mala v 23. Úplne bez problémov. Teraz sa snažíme dlhšie, niekedy tak od novembra. Ale neberieme to nejak že každý deň, alebo nasilu. Proste kedy sa nám chce. Možno aj tým sme prešvihli aj ovulku. Môže byť aj to, že som rodila sekciou...že vraj. Ale ako ty hovoríš, neviem načo ma posiela na folikulometriu, a ešte vôbec nechápem prečo manžela na spg.
Mne teraz začínajú plodné dni, tak by som chcela začať so snažením, no ale máme čakať. Nie je to zbytočné?

sunday1
15. mar 2011

@klajosa Ťažko povedať, nie som odborník, ale zdravý sedliacky rozum mi hovorí, že tie vyšetrenia Vám veľa aj tak nepovedia. Ak by Ťa poslal niekam inam, tak by som odporúčala čakať, ale takto fakt neviem. Ja by som to asi riskla 😉

mirip
15. mar 2011

@sunday1 ale povedia ak je problém vyšetrením sa na ne príde mne takto prišli na problém a preto som druhé už nepotratila 😉

sunday1
15. mar 2011

@mirip Myslíš na folikulometrii? Aký problém Ti tam našli?

mirip
15. mar 2011

@sunday1 nie myslím tie iné vyšetrenia

klajosa
15. mar 2011

@sunday1 nie si odborník, ale už si to prežila a vieš ako to je. A ako tvoj lekár postupoval. Tiež si myslím že keby ma poslal na genetiku, alebo neviem kde inde, tak jasné že počkám, keď ide o to. Ale folik a spg....to môžme skúšať s manželom č funguje 😀 čo ty na to?

mirip
15. mar 2011

@klajosa skor by som si vyžiadala a lebo vydupkala aby ma Dr na tvojom mieste poslal na genetiku, prolitátky na plod a spermie dal vyšetriť atd a nie folikulometriu

mirip
15. mar 2011

@klajosa tieto vyšetrenia sú myslím doležitejšie ako folikulometria a spermiogram no budiš to sa ešte dá lebo ten sa u chlapov mení a mal by saopaklovať ked treba každý pol roka

klajosa
15. mar 2011

@mirip no veď práve... podľa mňa zbytočné vyšetrenie... keď došlo k oplodneniu asi sa mi vajíčko uvoľnilo a spermie tiež doplávali tam kde mali. Tak neviem A genetika je už lepšie, ale si myslím že po jednom spontánnom potrate, ešte asi netreba robiť paniku, keď prvá dcérka je zdravá. čo myslíš?

sunday1
15. mar 2011

@mirip No veď presne takto som to myslela 😉
@klajosa Šup na vec, držím palce 😉

klajosa
15. mar 2011

Joj babule, ja fakt neviem čo mám robiť. Aby som nenaštvala doktora 😀

mirip
15. mar 2011

@klajosa stáva sa všeličo nie každé tehotenstvo je rovnaké a pro prvom problémy byť nemuseli alebo boli a sa neprejavili a prejavili sa teraz preto by mal urobiť iné vyšetrenia ako som píslala genetika, trombofílie a u teba protilátky na spermie alebo na plod.............lebo aj my ženy sa meníme ale folikupometria ee načo

sunday1
15. mar 2011

@klajosa Však ak by sa podarilo, povieš mu, že sa šmyklo 😀 😀 😀

klajosa
15. mar 2011

@sunday1 ako ho poznám, krútil by nadomnou hlavou ako vždy 😀 😀

majka22
23. mar 2011

Ahojte chcem sa spytat, je tu dievcina, co absolvovala kyretaz v niektorej nemocke v BA? Dnes mi lekat potvrdil MA v 8tt a dal mi vymenny listok, poradite mi do ktorej nemocky ist, nerada by som ostavala na noc...Mozete aj IP. Vdaka

lea1333
23. mar 2011

ahojte aj ja som podstupyla kyret v 18.3.2011. a bolo to strasne sak vsetky viete o com pisem s priatelom sme sa snazili 8mes a potom nam to konecne vyslo isla som na pohotovost lebo som zacala spinit a diagnoza srdiecko nebyje to bola rana do srdca a potom na dalsi den kyret...snazim sa byt silna ale strasne ale strasne to boli... 😢 😢 😢
hned ako to bude mozne chceme sa zacat snaziit o druhe babo dufam ze potom uz bude tehotenstvo bezproblemove!!! 😉
ja ked som isla obvodnej gyne 3dni po zakroku tak ma ani neprezrela ani ultrazvuk mi nespravila a povedala mi ze mozem ist hned do prace je to normalne????a na ult ma dojst az o 3tyz!! ☹ nechapem to

majuska251
31. máj 2011

majuska251 prosim vas poradte stretol sa uz niketo snicim takym ako ja v min stredu sa mi zacalo mierne spinenie sla som k lekarke ona ma pozrela a vravela ze na vag ultr ze nepocuje akciu srdiecka ze je to zaml potrat ze mi vezme krv na hcg prvy odber som absol v piatok hodnota hcg bola 15 tis dnes som bola zas na odber volala som vysledky a hodnota hcg vraj mierne vzrastla mam cakat zas do stredy na kontr odber dnes om vosla do 9 tyzd ja tomu nechapem spinenie uz preslo stretol sa prosim vas niekto s niecom takym ja som uz na dne dakujem

katuska
8. jún 2011

ahojte ja mám za sebou 2 spontánne potraty (december 2010 a teraz vo februari v 6 tt), vtedy som o plod prišla krvácaním, takže som nemusela podstúpit kyret. počkala som mesiac a znovu som otehotnela. a práve som v 7 tt, a obávam sa zamlknutého potratu, nejako mi "splaslo" brucho, aj prsia ma už tak nebolia, nebýva mi ani nevoľno (občas v noci ked sa otáčam na druhý bok pocitim krátku nevolnosť od žaludka ale hned prejde). Je to strašné, keď ma zo začiatku pichalo brucho bála som sa, že čo keď nie je niečo v poriadku a teraz keď ma nič nebolí ani nič necítim, tak sa zas obávam, že nebude na sone "akcia srdiečka". ale teraz nešpiním ani nerkvácam.....nikde na internete som nenašla príznaky zamlk. potratu, vy to už žiaľ máte za sebou. Cítili ste niečo pred diagnostikovaním, alebo vas verdikt lekára prekvapil?

ernuska296
8. jún 2011

@katuska ahoj moja..ako pises ano kto to zazil raz tak sa bude bat obavat a to som toto nikdy absoloat nechcela chcela som si tehu uzivat ved to je pre nas zeny poslanie a uzivat si to!! a nie len sa trapit preco sa nam nedari?m preco ked otehotnieme skonci to takto? preco nam nedaju normlane vysvetlenie preco tato diagnoza je preco zaco...vr.... tak neboj je to psychika verim ti ze sa bojis...ja som mala sokneziii terapiu lebo ja som si to ani nepripustala ze to dopadne takto - ale ze uvidim to male v decembri:(((( nemala som ziadne prizanky tiez ma poslali na najhorsi tyzden cakania..co bude az bude....ja som tomu malemu verila ze zabojuje aj ked som mala stavy ze sa premaham aby som tomu ak je to live neublizila..potom zase ze naco sa tyram ked to je mozno died:((( no je des des des!!! az pak ked mi robil posledny ultrazvuk pred verdiktom som zacala spinit a bolo...:((((ale mam zanmu co mala tehu priznaky -ja som nemala ziadne len ze sa mi prsia nadvihli a jej to preslo vsetko...ale je to tak vse indi vindi....hlavku hore !!!! drz sa moc ti drzim palceky🙂)) aj mimi)))

adrianiiita
8. jún 2011

@katuska No ja som bola na tom podobne ... som otehotnela min. rok nejak v júli ... najprv som nedostala menzes tak som mala tušenie že by som mohla byť tehotná ale kúpila som si test a bol negatívny tak som šla ku gynekologičke tá sa ma spýtala že či som si robila test ja že hej a že bol negatívny tak mi dala vyvolávačku s tým že mi dojde tak do týždna a nič tak som k nej utekala zase a dala mi druhú vyvolávačku ... lenže zasa nič ... tak som skúsila že kupim si test ešte raz ale nedúfala som len tak zo srandy ... a bol pozitívny tak som k nej utekala že som tehotná tak ma prezrela a na monitore bolo vidieť akciu srdiečka že gratulujem ste v 6 tt. Od toho momentu som bola štastnááá moc moc ... Som sa radovala a myslela na naše maličké a tak ...Nebolo mi ani nevolno ani nič... ešte som si hovorila že asi ja som z tých šťastnejších čo majú to lepšie tehotenstvo ... No a potom prišiel 8 tt a ked som išla ráno na wc tak som neverila že krv na nohavičkách ... Ani som nekrvácala tak vela iba pár kvapiek to bolo ... hned som utekala do nemocnice mala som strach ešteže som natrafila na milú doktorku ... a povedala že to umrelo asi cca v tom 6 tt ... neustále som na to myslela ako je to možné... tiež som nemala žiadne príznaky nebolelo ma bruško nič cítila som sa super a potom v jedno ráno konec ... plakala som furt a potom na čakal kyret ... v nemocnici aj ked som išla na sálu ... ten kto to neprežil tak naozaj nevie aké to je .... a lekári že aspon 5 mesiacov by som nemala otehotnieť ... no a v oktobri som mala mať svadbu tak som sa sútredila na nu ... ešte 4 dni pred svadbou som mala dostať menzes tak si hovorím že svadba s krámami no super len nejako nedošli tak som si spravila test len tak keby nááááááhodou ... a ... nič negatívny ... tak hovorím si aspon môžem piť na svadbe a tak ... lenže ani po svabe neprišli ... hovorim si nepôjdem gynekologičke že počkám ... potom som si kúpila test a bol pozitívny ... a vtedy sa začali moje strachy ... som šla gynekologičke že to vyzerá na 4 tt ... síce som mala radosť ale strach bol väčší ... hned mi gynekologička predpísala duphaston na udržanie tehotenstva ... už teraz som vedela že začiatok je najhorší a prvé týždne môžem čakať všeličo .... a tie tabletky sa mi tiež nezdali... otehotnela som nejak po mesiaci a pol ked mi lekári odporúčali počkať ... neverila som každý den som čakala že kedy pôjdem na wc a uvidím to čo minule .... ale nič také a ked som sa dočkala konečne 12 tt tak vtedy som konečne začala mať nádej že by to mohlo byť ok ... začínalo mi byť aj nevolno hlavne ked som cestovala električkou do práce ,,, velakrát som musela vystúpiť lebo ma naplo že sa to nedalo ... ale tiež ak mi náááhodou jeden den bolo lepšie a v mhd ma nenaplo tak hned som mala myšlienky že sa niečo deje... ani som nepriberala ba ešte som chudla ... prosto všetko mi bolo divné a hned som myslela na najhoršie ... ale všetko to je o psychike ... pretože teraz som už 37 týždni a o také 3 týždne by som mala porodiť náádherné dievčatko ... moje prvé malé vysnívané ... a tak dúfam že všetko dopadne dobre ... takže dobre viem ako sa cítiš .... chápem ťa a vidím že si v 7 tt tak nemysli na zlé veci ... mne ked sa v tých prvých týždnoch niečo nezdalo tak som sa objednala ku gynekologičke tá pozrela videla že srdiečko bije tak ma to upokojilo, chápala ma že po tej zlej skúsenosti mám strachy a potom zas som cítila svoje nevolnosti ... a bola som rada .... hlavne treba myslieť pozitívne a všetko bude ok ... držím ti palce moc moc ... 🙂)

ernuska296
9. jún 2011

@adrianiiita pekny pribeh si napisala..ano je zo zivota...aj mam za sebou ece cerstvo MA..a uz teraz viem ze ked sa podari znova strach bude silnejsi ako radost...ale nadej je obruc na srdecku aby nepukloooo:(

ankajocka
29. jún 2011

Ahojte,cca 3tyzdne spat mi diagnostikvoali zamlcany potrat vo 8tt, nasledovala kyretaz od ktorej ubehli presne dva tyzdne, nechcem pisat o svojich pocitoch atd jednoducho ak sa to malo stat tak by sa to stalo tak ci tak 😔
len by som sa chcela spytat ako je s nasledujucou menstruaciou a potom dalsimi? nemoze nastat nepravidelny cyklus? a tie ktore ste si tymto presli po akom ldhom case sa vam podarilo opat otehotniet? bolo uz druhe tehu ok?
dakujem za odpovede J.

katkarv
29. jún 2011

@ankajocka kukni aj do temy kyretaz,aj ja tam chodim.Ja mam za sebou 2x missed,po prvom som otehotnela po 8mesiacoch ale zas som mala missed,teraz sa snazime od decembra a zatial nic ☹

ankajocka
30. jún 2011

@katkarv my sme sa ani tak nesnazili ale radost bola o to vecsia len skdoa ze netrvala tak dlho 😔 ale tak snad sa coskoro zadari opat...
je hrozne ze si si to musela prezit az dva krat ale budem drzat palceky aby sa vam cim skor zadarilo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre