Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

saallen
9. sep 2012

@spisiacka moja to je mi luto,ale treba verit. A inak som niekde citala,ze po takomto zazitku mozes dostat depresie. Ak mas nekoho v okoli komu sa mozes vyrozpravat urob to,vyplac sa. Uvidis ze to pomoze.

saallen
9. sep 2012

@leonetka ahoj ja si ta pamatam,aj ja som bola v marcovkach. ☹ tiez mi doktor povedal ze odporucaju po pol roku,ale tiez ako ty si myslim ze je to dlouha doba. Hodne jsem toho precitala za ten tyzden, a kazdy doktor vetrinou povie nieco ineale ja si myslim,ze ak je vsetko z lekarskeho hladiska v poriadku,tak by nemal byt problem po prve ms,lebo vlastne to co nam zoberu pri kyrete,sa nam odlucuje pri ms,z tohto mi vyplyva,ze ak prva ms proaehne bez problemu,tak je vsetko ok a mozme sa znovu snazit. Aspon ja bych chtela.🙂

leonetka
9. sep 2012

@zlatat je velmi smutne citat, ze ani po 1.trimestri si clovek nemoze vydychnut, stat sa moze cokolvek pocas celeho tehotenstva. ☹ drzim palce aby na kontrole potvrdil ze je vsetko ok. potom uz len pockat na mrchu. ja som mala velmi smutny august, ale teraz ako som dostala prvu mrchu, tak sa psychicky citim ovela lepsie. akoby mi trochu odlahlo, ze telo funguje zatial ako ma a som coraz blizsie k terminu nasho snazenia. dala som si hranicu, ze pockam min. tie 3 cykly. mne 2 doktori hovorili az toho pol roka, vraj statisticky ak sa otehotnie skor, tak je velka pravdepodobnost opakovaneho potratu. 😒 ale tiez tu citam spustu pribehov s dobrym koncom a zdravymi babatkami, tak to trochu prehodnocujem. na zahranicnych strankach sa s tym neparaju a ze hned po prvom cykle, max. po 3. takze my po tych 3 cykloch mozno tak zlahka zacneme, ved sa to nemusi podarit hned na 1x. od tohto mesiaca som si povedala, ze sa aspon zacnem zdravsie stravovat, jem listovku od Jamiesona, pijem obcas alchemilku. a planujem si objednat aloe vera gel. aj na nejake cvicenie sa skusim prekonat. hematku mam o 2 tyzdne a genetiku az o mesiac 😖 vraj nemali skorsie terminy volne 😠 potom sa vraj caka dlho na vysledky, co je vlastne tak na pol roka cakanie 😠 doki vedel asi preco ma tam posiela...

leonetka
9. sep 2012

@saallen ahoj, ano ved ty si bola v marcovkach! kedy sa to stalo? to si musela byt v neskorsom tyzdni ☹ ja som tam uz potom moc nechodila, raz za cas nakuknem, ale nemam sancu vsetko citat. to je taka schiza, aj sa tesim novym tehulkam aj ako sa im dari a potom som zas z toho smutna, ze ja uz nie som a tak dokola. takze skusate po 1.MS? ja sa este na to necitim. teda na tehu ano, ale ak by sa potrat mal zopakovat (zial treba ratat so vsetkym), tak na to pripravena psychicky vobec nie som. ten prvy som zvladla "celkom dobre", ale ak by sa to malo v dohladnej dobe znovu zopakovat, tak by ma to uz asi polozilo.

zlatat
9. sep 2012

@leonetka ja som práveže čítala najnovšie štúdie anglických vedcov ( lekárov ), že ženy po 35-ke by nemali vôbec čakať 3-6 mesiacov s otehotnením, lebo ak sa im to podarí do pol roka, tak vtedy je práveže najväčšia šanca na zdravé tehotenstvo ... ani čakanie nič nezaručuje - viď môj prípad. Podarilo sa nám otehotnieť rok po kyrete a aha - MA v 17tt 😢
Práve to je to, že pochybujem, že sa nám to podarí na 1.alebo 2. cyklus 😖 a čas uteká strašne rýchlo. 😒

Ja by som chcela trošku ešte schudnúť - dúfam,ž e sa mi to podarí, lebo nejako mi to doteraz nešlo - mohla som robiť, čo som chcela. Ale pri tomto tehu som schudla 3,5 kg tak moožno sa mi podarí ešte pár kg dať dole.

Pijem myší chvost a alchemiku, aby sa telo dalo čo najskôr dokopy - dúfam,ž e bylinky pomôžu maternici rýchlejšie sa zotaviť

silvuska47
9. sep 2012

@zlatat ahoj dakujem za odpoved.uvidíme čo nám povedia ..no ja som na tom hrozne dostala som zápal po dvoch kyretážach mám zápal močového mechura a bolia ma aj ladviny a antibiotiká mi nezaberaju tak asi zajtra idem znova k dokimu.. ☹

zlatat
9. sep 2012

@leonetka ja som na tom naopak - prvé dva potraty som moc zle znášala a teraz ? Čudujem sa, že som v relatívnej pohode - jasné, keď vidím kočíky, bruškaté maminky, tak mi príde smutno, že ja už nie som ... ale cítim sa vnútorne tak inak, lepšie ako po tých dvoch kyretoch ... možno preto, že vtedy to prišlo zo dňa na deň, ako blesk z jasného neba a teraz to bolo iné - týždeň pred tým sme už boli pripravení na to najhoršie - lebo vyšli zlé testy, vyplakala som sa ešet rped kyretom, mala som možnosť porozprávať sa o tom s našou detskou lekárkou, a aj gyndoš mi tak prehovoril do duše a poradil, ako sa mám na to pozerať.

soni1
9. sep 2012

@zlatat ale bruško a kríže ťa bolia v tehu?

zlatat
9. sep 2012

@silvuska47 no žiadna sláva tie zápaly - pi čajík z myšieho chvosta - ten je všeobecne protizápalový - nielen na ynekologické ale aj iné problémy.

zlatat
9. sep 2012

@soni1 mňa kríže bolia furt, či som tehu alebo nie, lebo ja som hypermobilná a kĺby mám dosť uvoľnené, majú väčší rozsah pohybu a to mi spôsobuej bolesti. Bruško ma občas bolelo aj v tehu - ale to mi bolo vysvetlené, že sa maternica rozťahovala
A také silnejšie MS bolesti bruška spojené s bolesťami krížov prišli tesne pred potratom - keď som doma sama potratila

silvuska47
9. sep 2012

@zlatat joj...kde tu v zahraničí zoženiem myší chvost?ale dakujem ..posnažím sa zajtra behnem do lekarne a popýtam sa dufam že mi budu rozumieť.. 🙂 a inak alchemilku možem tiež piť však?

zlatat
9. sep 2012

@silvuska47 áno, môžeš aj alchemiku - ja ich striedam. Myší chvost rastie aj na lúkach - možno aj u vás by sa niekde našiel 😒

leonetka
9. sep 2012

@zlatat ano ten clanok na internete som aj ja citala. len tam sa tusim hovorilo vseobecne o potratoch. a je rozdiel ci si potratila samovolne alebo ti urobili kyretaz. lebo ked vsetko odislo samo, tak sa da snazit aj hned po prvej mrche. len po kyretazi treba tomu nechat viac casu. tam sa predsa len po vyskrabe maternica musi zregenerovat spolu s krckom, kt. sa pred zakrokom dilatuje, nasilne pootvori. mne to pride tie 3 cykly tak akurat. ale viem, ze lahko sa to pise, horsie dodrziava. kazdy den ocami posuvam dni v kalendari 🙂 preto chcem nejako aj skratit cas, trebars cvicenim a este som si naplanovala kadeco ine. mne ani nejde tak o chudnutie (hoci faldiky na bruchu su) ako skor o prekrvenie panvy, vyslovene priprava na dalsie tehu. takze nejake cviky mojzisovej alebo pilates skusim. nic narocne. presne mysi chvost a alchemilka, to su na to najlepsie bylinky.

silvuska47
9. sep 2012

@leonetka dievčata tak veru držme si palce nech sme čoskoro opäť tehu..a ja idem hladať tie bylinky tu na Alpských lukach hadam niečo nájdem..peknu nedelu želám..
@zlatat

leonetka
9. sep 2012

@zlatat no ja som mala tak trochu zlu predtuchu. napriklad som nemala ziadne tehu nevolnosti, ja viem ze polka ludi mi povedala, ze to s tym nesuvisi a je to blbost, ale ja som vnutorne citila, ze to neni dobre. jedine co ma pobolievali prsia a v den ked sa embryjko prestalo vyvijat som ich uz necitila. necitila som uz nic. a termin u dokiho som mala az o nejakeho 2,5 tyzdna. v ten den som sa strasne bala tam ist. a potvrdilo sa to zial. potom to zbehlo cele tak rychlo, ze som sa ani spamatat nestihla. kontrola u dokiho vecer, na druhy den rano nemocka, v ten den poobede kyret. az ked ma odnasali zo saly som sa prvykrat rozplakala. cely august som bola z toho trochu vykolajena ale neplakavala som asi len 2x. len som bola obcas smutna ale snazila som sa za tym urobit hrubu ciaru. teraz mam nastastie aj v robote toho vela, tak aj to pomaha nemysliet na to intenzivne. myslim, ze horsie by som znasala keby sa to zopakovalo. znamenalo by to dalsie sklamanie, mozno paniku, ze fakt daco neni dobre kedze pri 1. potrate to moze byt len nahoda, a hlavne dalsie cakanie na zotavenie. a roky pribudaju. 😒

saallen
9. sep 2012

@leonetka zial v utorok,pre beznej poradni,podla ms som mala byt. 13tt,podla posledneho sona som bola len. 12u,ale tim si vobec niesom ista lebo presne viem,ze kedy som mala plodne dni a pohl.styk s mm.tak si myslim,ze aj tak sa babo nevyvijalo tak ako malo,a mala som problemy uz na zaciatku lebo gest.vak nebol taky aky mal byt,ale i tak to bol sok,pze som nekrvacla a ani nespinila a i srdicko bilo na poslednom uzv.to bol ze 8+3myslim,ale ten tyden prestalo rast.ale to som nevedela no a este v utorok som isla na zakrok. Hlavne ja byla hodne v strese,do toho ma pohryyzla m acka,to sa mizapalilo,tak nemocni bolestive vytlacanie hnisu na kazdej ruke tri rany a za tyden ma to cakalo dvakrat a musela som zacat brat antibiotika.aj ked ich tehotne mohli,tak si myslim,ze toto vsetko dohromady. Yapricinilo ze babo umrelo.lebo se to stako vsetko v ten tyden co sa prestalo vyvijat. No a chceli by sme po prvej ms,ale tak uvidime jestli bude vsetko ok.

leonetka
9. sep 2012

@silvuska47 mysi chvost je rebricek obycajny, anglicky yarrow 😉 alebo kup aspon nejaky zensky caj. ten to urcite bude obsahovat.
dievcatka, musim uz off, vecer ak sa mi podari, tak nakuknem...pa

soni1
9. sep 2012

@zlatat ale asi si nevedela, že si potratila, či ano?

brumka
9. sep 2012

@leonetka ahoj leonetka m´pamatas si ma zo skupiny? pozeram z e si prisla o babo alebo som t zle pochopila? mi sme prisli pred tyzdnom ale nastastie tak skoro ze netrebalo kyret

zlatat
9. sep 2012

@soni1 myslíš na tie moje pocity? Nie nevedela som, že niečo nie je v poriadku - len ja mávam dosť často také sny, ktoré sa do bodky splnia ... 😖 Aj pred druhým potratom sa mi snívalo,ž e som zrazu začala strašne silno krvácať - no a o 4 dni sa to stalo.
Takže ja sa už takýchto mojich snov desím 😢
Ozaj, prečo sa pýtaš?

saallen
9. sep 2012

Tak baby,pred necelymi 2hod som sa vratila z nemocnice bola som na pohotovosti,lebo ma stale trapily tie krce v podbrisku,dr skonstatovala ze je vsetko ok,ale ze to mozem mat z toho,ze este nemam stiahnutu maternicu,tak som dostala taky ten oblbovak do ritky na stiahnutie, a zajtra moj gyn,ale ze keby stale bolesti,tak to muze byt zapal ale tak to uz snad nie. Dokonce je mi po tej injekcii uz lepsie. Lebo fakt som na tom bola dost zle.

soni1
9. sep 2012

@zlatat Pýtam sa preto, lebo nám sa podarilo otehotnieť po dlhých 5 rokoch, je to naše vytúžené bábo. A mám strach, či je všetko OK, včera som mala silnejšie bolesti v podbrušku a začali bolieť aj kríže, čo som doteraz nemala, dnes to už ustúpilo, ale zajtra idem pre istotu k dr., aby ma vyšetrila. Do ďalšej poradne som totiž objednaná až 27.9. a to by som sa dovtedy asi od strachu zbláznila.

spisiacka
9. sep 2012

@zlatat mne asi v case ked prestalo bit srdiecko sa snivalo ze cez stenu presla uplne malicke rucka taka este ruzova a kyvala prstekom, kedze tiez moje sny nie su vzdy ze len blbost tak ma to kus prelaklo ale snazila som sa nemysliet nato ze to je len sen ze blbost. V poslednu noc pred poradnou teda do stredy rano sa mi snivalo ze mi niekto zomrel ale nevedela som vobec ze kto ale velmi som plakala vedela som ze to je niekto blizky... este som to aj manzelovi hovorila aky blby sen som mala a par hodin nato tato sprava... myslim ze tie sny zrejme maju nieco do seba. Keby sa mi tak snivalo ci to skusit znova a ako to dopadne...

leonetka
9. sep 2012

@saallen to mi je velmi luto, ze aj u teba sa to stalo uz v neskorsom stadiu. ☹ macka bola tvoja? ak cudzia, nechala by som si asi urobit krvny test na toxoplazmozu, ta zvykne byt pricinou. tie antibiotika netusim, ked pises, ze boli vhodne pre tehu, tak by nemali ublizit. mozno sa nasadili neskor a samotny zapal mohol narobit sarapatu. alebo to bola len zla nahoda. ☹

leonetka
9. sep 2012

@brumka ahoj, jasne ze pamatam. pozeram, ze sme sa tu viacere stretli. ano ja som bola koncom jula na kontrole a bohuzial ziadna akcia srdiecka, tak hned na druhy den kyret. ale mne sa zda, ze to si bola cerstvo tehu, este som ti tusim aj gratulovala ☹ moc ma to mrzi. ja obcas na stranku este nakuknem, ale nemam teraz moc cas citat co sa popise, tak ani neprispievam. aspon jedine stastie v nestasti mas, ze si nemusela na kyret a mozes hned aj zacat znovu snazilkovat. a vela bab tu pise o tom, ze je akoby pohnojene, tak mas velku sancu byt tehu coskoro. dufam, ze som aspon trosku povzbudila. 😉

saallen
9. sep 2012

@leonetka nevim ci bohuzial alebo vdaka bohu,ale macka je moja,ale zaockovana proti hadam snad vsemu.kdo vie ci nahoda,alebo to vsetkn dokopy a stres,narobi svoje. Ale uz je mi fajn,dnes uz som si na svuj tcet aj zasrandovala. 🙂

leonetka
9. sep 2012

@saallen to rada pocujem, ze sa ti polepsilo. 🙂 neboj, bude uz len lepsie. obcas este mozu dojst smutne chvilky ale ako vidim na fotecke, mas uz jedno dietatko a to urcite doda v slabsich chvilkach energiu a optimizmus.

saallen
9. sep 2012

@leonetka keby to bolo tou toxoplazmozou,tak myslis,ze by to zistili z histologie?

saallen
9. sep 2012

@leonetka myslim,ze vdaka nemu som to zvladla tak rychlo,lebo on ked ma videl plakat,tak sa mi ospravedlnoval,tak som nechcela ,aby si myslek,ye kvoli nemu. Ale tak on je hrozny humorista,takovy moj poklad a slniecko.🙂

leonetka
9. sep 2012

@saallen to neviem ale vacsinou z tej histologie nezistia nic. ani mne nezistili, ze len zvysky po gravidite. ale mozes si dat zobrat krv na toxoplazmozu u gyndosa alebo u obvodnej lekarky. nejaky cca tyzden sa caka na vysledky.
joj, malinky zlaty. verim, ze s nim sa vsetko lepsie zvlada. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre