Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lili136
13. aug 2009

cervena_ciapocka.... a ty si teraz tehotná? či som si zle vyložila ten tvoj druhý album......

inak zistila som, že ten kto nemá problém s otehotením a vynosením baby ani nevie, aké má šťastie..... viď moja švagrina. tá ani nevie ako počala, vynosila, porodila a pohoda, klídek, tabáček.... .všetko bez problémov...... a vysvetluj takej, aké máš ty problémy....... 😠

lili136
13. aug 2009

stinka tak to ti verím...... ja mám teraz stavy úzkosti len vidím tehotnú ☹ ......
neviem si to ani predstaviť.......že každý naokolo rodí a ty 4 roky nič... a každý sa len pýta, alebo sa potom už ani nepýta, len sa na teba súcitne pozerá.......
chodili ste aj po nejakých vyšetreniach? či ti to doktori nechávajú všetko na prírodu???

cervena_ciapocka
13. aug 2009

lili - zajtra bude 10 mesiacov od kedy sme prisli o nase "prve babo" (lebo si myslim, ze som uz aj pred tym bola tehotna ale skor ako mi to potvrdila doktorka to odislo same a vyriesilo sa to na pohotovosti)
a ten druhy album je preto, ze verim ze bude aj "druhe babo" ... raz ... snad

stinka
13. aug 2009

... presne... ozaj môžem sa opýtať s kade si? ja z BB :O) a červená čiapočka je tu? aj s tou som pred rokom kecala 😀 a už je tehu? teším sa

lili136
13. aug 2009

neboj, bude.... musíme myslieť pozitívne. Ono nám totižto nič iného nezostáva 🙂
verím tomu, že sa raz stretneme všetky ako maminy čakateľky 🙂 . A to budú potom vytúžené detičky 🙂

lili136
13. aug 2009

stinka pracujem v BA, ale bývame cca 80 km od BA..... dochádzam 3x z týždňa domov, inak prespávam tu, v BA.....

cervena_ciapocka
13. aug 2009

lili, stinka - aj mne je hrozne ked vidim tehotnu 😔 a v robote uz druha kolegyna otehotnela len tak a sa tvaria ze ake prekvapko, ze to ani necakali 😒 ale prajem im, lebo su to velmi mile baby ... a ja sa snazim zavalit pracou aby som na to nemyslela

lili136
13. aug 2009

u nás v robote to išlo tak "ideálne". sedeli sme vedľa seba tri kolegyne a pekne postupne od okna sme otehotnievali.... len s tým rozdielom, že jedna už porodila, druhá má termín o mesiac a ja v nedohľadne 😒

cervena_ciapocka
13. aug 2009

ja som otehotnela s jednou naraz 😅 a ona uz ma doma krasne babo

cervena_ciapocka
13. aug 2009

stinka 🙂 nie som tehu 🙂 a po potrate som sem nemohla dlho chodit, potom som len tak trochu citala ... a teraz uvidim ako mi praca dovoli

lili136
13. aug 2009

ach jaj, aj sa to človeku zle číta, nieto ešte to prežívať, čo? 😒

stinka
13. aug 2009

Červena čiapocka - to ešte stále od tedy? neviem či si na mňa pamataš, ja som sem tiež rok nechodila po tom prvom potrate hej ale po tom druhom .... fú nemohla som lebo keď som čítal niektoré príspevky ako.... tak mi bolo ťažko na srdiečku aj to prajem každému ale na druhej strane je mi ťažko niekedy...

lili uplne s Tebou súhlasim ty si PN?

sue250
13. aug 2009

baby ono to je take tazke mat babo. plne vas chapem, dnes je presne rok co som potratila dvojicky porodila vlastne v 24tt, boli sme 7 kolegyne tehotne z toho 3 porodili. najhorsie je to ak sa tak okolie pyta. ked som prisla domov byvala som na dedine u rodicov tie pohlady na nich nezabudnem, ohovarali ma ze neviem prejavit lutost, boze nikto nepochopi ako sa clovek citi co som mala chodit vonku a plakat skoncila by som na psychiatrii.
ja som cakala pol roka a otehotnela som u mna je to na prvy sup len problem je donosit teraz som podsita a ratam tyzdne, aspon vydrzat do 34tt. aj moja mama mala problemy mozno je to vrodene ale to nik nepotvrdil,moja kmotra ani nevi ako prisla k 4 detomr.
ja zatra idem do poradne tak dufam ze je to ok. kodi a co su to tie prietoky, dakedy si pripadam taka hluoa ☹
baby drzim vam palce nech ste rychlo tehulky.

cervena_ciapocka
13. aug 2009

stinka - chceli sme pockat aspon 6 mesiacov ... no a teraz uvidime ze co bude

lili - ja my sme to povedali rodicom a o tri dni bolo po vsetkom 😔 a vobec sa o takychto veciach u nas doma nehovori, aj ked niekedy by som to potrebovala

cervena_ciapocka
13. aug 2009

v podstate ide o to ze casto ani nechceme aby nas niekto lutoval alebo radil, chceme sa len vyrozpravat, ale tazko najst niekoho kto by vedel len tak pocuvat, bez poucovania a tak ... asi to vsetci poznate

lili136
13. aug 2009

stinka
nie som PN, som v práci. v piatok som potratila, hneď v ten deň ma vyčistili, v nedelu prepustili domov..... bola som ešte v pondelok, utorok doma a v stredu som išla do práce.... nevedela som sedieť doma, a premýšľať a stále dokola že som niečo urobila zle.... obviňujem sa za to, aj keď možno neprávom....... fyzicky sa cítim OK, takže som išla do práce prísť na iné myšlienky, aj keď ma to tu totálne nebaví....

sue250
keď čítam, čo všetko sa ešte môže stať, tak mi behá mráz po chrbte..... prečo je to také strašné, čo všetko si človek vytrpí??? keby sa tak človek vedel vzdať predstavy na vlastné dieťa..... ale to proste nejde.... človek chce držať v náručí svoje mimi a užiť si to všetko s ním..... veď to je aj zmyslom života.... na čo mi je dom, auto, keď nemáš koho učiť všetkým tým radostiam a strastiam života?

cervena_ciapocka
ja som mala ísť 17.8. na kontrolu srdiecka, takže sme to zatiaľ doma nikomu nehovorili.... no a kontroly srdiečka sme sa nedožili....... tým, že nebýva moja rodina v BA, tak ani nevedeli, že som bola v nemocnici......

stinka
13. aug 2009

poznáme poznáme - u nás svokrovci o nás vôbec nejavia záujem vôbec nikdy sa neopýtali ako sme na tom a ako sa cítime... či je niečo nové a presne ako hovoríš nikto nepotrebuje ľútosť, len trošku vypočuť a hlavne mne niekedy je ľúto že keď nemáme baby tak proste asi u nich ani neexistujeme neviem či ma chápete ale neva aspoň som sa vykecala... 😉

no ja som si po tom prvom potr. nedala povedať a hned v január. som znovu oteh. a telo asi nebolo pripravené tak som bola tam kde na začiatku možno keby som trošku viac počkala... vymenila som dr no a ten mi hned dal anti a povedal že do sept. mám počkať že je to tak dobre a telo si potrebuje oddýchnuť tak sme čakali a dnes som dostala jahody no a potom ideme nato ... držte mi palce ja budem VáM 😀

cervena_ciapocka
13. aug 2009

lili - ja som im to povedala hlavne preto, ze som si myslela, ze co ak sa nieco stane a potom by sa mi to vysvetlovalo tazsie 😔 no a stalo sa ... ja som zas s rodinou casto tak by som asi neutajila, ze zrazu musim lezat ci oddychovat a tak
A ja som bola na PN 2 tyzdne, tyzden "povinne" a potom mi lekarka navrhla este jeden. Ja mam sice svoju pracu rada, ale dobre mi padlo byt doma, vela spat a tak.

lili136
13. aug 2009

stinka
poznám.... ja mám takých istých svokrovcom.... ja tam prídem, ešte si nezobujem topánky a už poznám od A po Z, čo sa stalo, čo ich trápi, čo je nového s deťmi /švagrina byva s nimi/, kto sa pokakal, čo kto spapal a čo povedal...... nikdy, nikdy, nikdy sa neopýtala: A ty ako sa máš? Všetko v poriadku?
a ani to už popravde nečakám....... vedela by som, že to od nich nie je úprimné a že sa naozaj nezaujímajú o mňa, ale len vyzvedajú.....
viem si inak živo predstaviť, že ak by sa nám nedarilo mať baby, tak so svokrovcami dojdeme do toho istého štádia..... pre nich nebude o čom, lebo pokiaľ nerozprávam o deťoch, pokakaných plienkach, jedení, zúbkoch a tak, tak nemám naplnený život......... veru chcela by som ho mať "naplnený", ale nie je to také jednoduché.....

cervena_ciapocka
13. aug 2009

nasi aj svokrovci nas maju velmi radi a aj ked o tom nehovoria viem, ze ich to trapi ze nemame baby ale boja sa o tom s nami hovorit, lebo sa nam nechcu pliest do zivota

stinka
13. aug 2009

no mna držali v nemocnici poriadne dlho ako čítam ... ja som tam bola týždeň aj tri dni no a potom 3doma aj v jednom a aj v druhom prípade tiež pracujem rada ale oddýchnuť som si potrebovala...

Lili: neobvinuj sa nemôže za to nikto naozaj nikto a radšej teraz ako potom nie... je to ťažké ale oto to bude krásnejšie ...

cervena_ciapocka
13. aug 2009

stinka 🙂 presne, ja sa obcas utesujem myslienkou ze vsetci okolo uz budu mat odrastene deti a ja sa budem vytesovat z maleho baba 😵

lili136
13. aug 2009

😒 ja si strašne nadávam, že sme išli na tú dovolenku..... tam sa to podľa mňa všetko začalo....... totižto 4 dni pred odletom sme zistili, že som tehu.... .ja som hneď rezolútne odmietla letieť..... mužovi to ale nedalo, že čo by sa mohlo stať a tak.... išli som k doktorke, tá mi potvrdila, že som tehu, ale že je to strašne skoro. povedala som jej, že máme zaplatenú dovolenku, že to nejde už stornovať ani zmeniť osoby 4 dni pred odletom...... a ona že choďte, prečo nie, že ak to má ísť von, tak to von pôjde......
no, ani nevedela, akú mala "pravdu"..... na dovolenke som žiadne problémy nemala, let v pohode, dovolenka v pohode, veľa som oddychovala, ani som sa takmer nekúpala kvôli infekciám a tak...... a aj tak som si odtiaľ doniesla zápal močových ciest a od zápalu k potratu bol len jeden deň ☹
možno to nesúvisí s tým, možno naozaj to mimi nebolo súdené prežiť, ale myslím si, že možno aj toto malo na tom svoju "príčinu".......... teraz si za to nadávam, že som mala čušať doma a radšej prísť o všetky tie sprepadené peniaze za dovolenku........ 😠

stinka
13. aug 2009

cervena čiapocka :O) tak tak dobre rozmýšlaš a to bude ten najkrajší a najchutnejší malý chrústik na svete ...

stinka
13. aug 2009

no Lili ... to je ťažko súdiť.. fakt ale o tých zápaloch Ti viem povedať svoje ja som sa tiež vrátila z dovolenky s kámošom zápalom...

ale Dr. mala pravdu ak to tam malo ostať tak to tam malo ostať a ak by to dieťatko nebolo zdravé tak radšej teraz no a prvý krok k tomu aby to druhé babo vyšlo musíš sa prestať obvinovať . Viem o čom hovorím, ja som asi to druhé nedonosila preto lebo som stále len že sa to zopakuje, začnem krvácať nedonosím to a presne to aj tak bolo myšlienky a podvedomie je strašne spojené a veľmi veľa Ti to ovplivný viem o čom hovorím...

sue250
13. aug 2009

baby asi to tak malo byt i ked neviem co je horsie potratit do 3m alebo citit pohyby potom plac a potom ticho. psychicka bolest je rovnaka. nie je dna aby som si na to nespomenula. mne povedala jedna lekarka v nemecku vzdy ak je potrat je zla genetika radsej skoro ako potom sa trapit, ked vidim ako ciganky rodia ide do poradne fajci a v pohode ide rodit. j a som tiez po potrate hned nastupila do prace a ked som zistila ze som tehu hned som sla na PN

cervena_ciapocka
13. aug 2009

lili - asi by to nemali vyznam ostat doma 😔 ja si myslim, ze na zaciatku lekari nic nezmozu 😕 napriklad ked je niekto v 6 - 7tt a napriklad zacne spinit jepodla mna zbytocne utekat na pohotovost, lebo vas len manualne prezru a nariadia pokoj ... vas lekar vam aspon spravi UTZ ... a aj ked vas posle do nemocnice nic tam s vami nebudu robit len cakat a obcasne kontrolovat a to podla mna moze aj vas lekar.

ja ked som vtedy zacala spinit nechcela som ist na pohotovost ale ma prehovorili.... a naco to bolo? len na mna pozreli, povedali, ze to takto skoro ani potrat nebude .... a poslali prec. Moja lekarka mi spravila UTZ povedala,ze je bublinka je sice inde ale je tam, dala mi lieky a chcela ma poslat do nemocnice. Ja som podpisala ze nejdem. Doma som lezala ako mi nariadila a krvacanie ustalo. V noci nato som pokojne spala a rano ked som vstala ... vlozka plna krvi a na vecku vsetko zo mna vypadlo. Tak som uz sla rovno do nemocnice. Myslim, ze aj keby som bola v nemocnici nebolo by to dopadlo inac.

stinka
13. aug 2009

to máš pravdu ... je to lepšie takto ako v tom Tvojom prípade, ale pre každú jednu je to tažké , či to bolo 4tt, alebo v 3mm alebo tak ako ty hovoríš... neviem či som nou súhlasíš ale to je môj názor a tie cigánky by som ja pretrhla je to nefér a nepochopím to asi nikdy ale oni si tie detičky vôbec nevážia ... HM?

cervena_ciapocka
13. aug 2009

sue - ja som v podstate "rada" ze sa mi to stalo takto skoro. Je ovela horsie ak uz musis dietatko porodit 😔 a vzdat sa ho

stinka
13. aug 2009

cervena ciapocka - aj u mna to bolo tak a uplne s Tebou súhlasiím 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre