Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

evulik6
20. aug 2009

marion presne viem o com hovoris... ja som studovala humanitne vedy v BB a tiez som zistila ze je to na nic, a pocas studia som pracovala u sukromnika ktory vyraba sedacie supravy ...robila som normalne vo vyrobe, obcas aj v kancli som pomahala a potom som isla na MD... teraz budem opat robit od rana do vecera, soboty, sviatky, no co ti budem hovorit, narobim sa a zarobim straaaaasne vela...milion hodin,milion korun ako sa hovori :D
Ale som rada ze aspon nieco mam v dnesnej dobe...

emily76
20. aug 2009

Maroin.. ja som pracovala v jednej firme 6 rokov, ked ma to prestalo bavit a bolo to uz v case, ked sme skusali babatko, kludne som si hladala pracu. Ked som zacala u mojho sucasneho zamestnavatela, praca bola fajn, kolektiv super a plat tiez nie najhorsi, tak som tiez dumala... co s MD.. aj sme uvazovali, ze zostane po pol roku doma manzel, kedze on moze z domu pracovat a ja pojdem do prace.. ale osud to vyriesil za nas... a ked ma po 1. mesiaci tehotenstva poslali domov na rizikove, ani som nepipla.... 😀 😀 Kaslat na flek.. ved kym skonci materska, bude hadam po krize a praca bude zas. 😉

akvabelac
20. aug 2009

Prosím, prosím o radu. Lekárka mi potvrdila mimomaternicové tehotenstvo na UZV. Zajtra ráno idem do nemocnice. Vie mi niekto povedať čo ma čaká? Ako dlho tam budem? Čo môžem urobiť, aby som ten pobyt tam skátila na nutné minimum (doma mám 2 ročné dieťa).

tilly
20. aug 2009

ja som mala kyret v sobotu, v nedelu ma pustili z nemocky to som išla k našim robili malému oslavu,mal narodky 3 roky odtiaľ sme išli rovno k susedom na vínku, v pondelok bol sviatok, v utorok som brala malého prvý krát do škôlky a išla do roboty... a hneď som sa vrhla do plánovania silvestra, to ma držalo nad vodou, aby som sa nezložila, lebo každý sa ma pýtal, či som OK, bola to najhoršia otážka...

inak s prácou to mám teraz tak, že som myslela, že na materskú ani nepôjdem, ale v súčasnej situácii - kríze sa mi neoplatí nasilu sa držať v robote, ak bude treba, tak budem pracovať, keď to takto bude pokračovať, tak sa zatvorím doma a počkám, kým kríza prejde 😀

marion
20. aug 2009

babulky, je to fakt ťažké s tou krízou, ale za chvíľu budeme hádam na dne... 😀 😀 a potom sa už z neho len odrazíme a pôjdeme hore ...ha, ha 😅 😅 😅 . A chcem sa ešte opýtať. Po MA ste aj vy boli také žravé 😀 😀 😀 Pred chviľou som urobila puding z 1litra mlieka, lebo som chodila po byte a hľadala čo by som ešte zjedla. Cítim sa ako tehotná, nie po potrate. 😒 😒 😒

marion
20. aug 2009

picolino, tebe v kolkom tyzdni zistili ze je zle s dietatkom a robili ti cistenie, dakujem 🙂 🙂 🙂

tilly
20. aug 2009

jasne, je to bežná vec recesia - dno - expanzia - vrchol, základ ekonomiky 😀

lili136
20. aug 2009

akvabelac
ja som nastúpila do nemocnice v piatok poobede, v piatok večer ma robili a v nedelu ráno pustili.... chcela som ísť aj v sobotu, ale povedali, že 24 po čistení tam musím byť a večer už neprepúšťajú z nemocnice, takže som išla až v nedelu....
rátaj s tým, že musíš absolvovať predoperačné vyšetrenia - EKG, vyšetrenia krvi.... záleží ako rýchlo ti to urobia... ja keďže som krvácala, tak mi to urobili "na počkanie" a potom som už rovno išla na sál /a samozrejme po uplynutí 6 hodín odkedy som naposledy jedla/.....

lili136
20. aug 2009

marion
ja som práve po MA schudla asi 4 kilá.... prišla som do roboty a všetci po mne pozerali, že ako fajn si schudla.... som si tak myslela, že keby tak vedeli z akého dôvodu ☹ ☹
a s tou prácou - no, veru nezávidím to hľadanie 😒 ... ja mám vyštudovanú EU v BA a tiež nerobím práve to, čo som študovala.....

marion
20. aug 2009

lili sranda...mne to urobili o 9.00 rano a o tretej som isla domov. Ja som bola v 12tyzdni, mozno preto ma hned pustili. Ty si bola v kt. ked ti to robili.

lili136
20. aug 2009

ja som bola v 8 tt.....
mojej sestre pred pol rokom zistili že dieťatko sa nevyvíja, takže tiež išla na čistenie - tej to robili večer o piatej a ráno o desiatej už aj išla domov....

ja som ležala na Antolskej, tak tam sú možno nejakí predcízni, alebo čo.... lebo všetky sme tam ležali minimálne 24 hodín..... veru ja som sa im tam rozplakala, keď mi v sobotu ráno povedali, že nejdem domov.... som čakala, že pôjdem domov. v zásade žiadna tragédia, ale v tom rozpoložení v akom som bola som sa tam rozrevala ako malé decko, že chcem ísť domov..... manžel 80 km odo mňa, sama v nemocnici po MA - no proste som tam rozplakala ☹

marion
20. aug 2009

lili, ja mám obavy aj z toho či malý nebude chorý a tak... 🙂 🙂 🙂 lebo u nás tí zamestnávatelia s tým nemajú veľké porozumenie 🙂 🙂

A ináč ak chceš bábo, mala by si rýchlo pribrať, lebo moja mamina sa dočítala, že hlavne chudé ženy potrácajú. Mne bolo prikázané pribrať aspoň 5kg. Ináč ja som tiež teraz za 2 dni klesla 2kg. 🙂 🙂 🙂 Ale dnes mi zase začalo nejak chutiť...tak neviem... ☹ 😒

sue250
20. aug 2009

caute baby som akurat po4D vecer dam fotky. sme o tyzden pluc cize 32tt. vsetko ok, mala si zakryvala tvar vela toho sme nevideli) mame 1850g

alicc
20. aug 2009

ahojte babulky.
pridávam sa do klubu uciteliek. to nase povolanie -"poslanie" je ale drina a neustály stres. aspon u nás. máme tam strasne vela rómov a to sú neprevychovatelné deti a stále sa musíte báť nejakej choroby.
zajtra idem na sono či tá mini bobocka , ktorú este nebolo poriadne vidiet ,rastie. strasne chcem, aby bola od minulého týzdna väcsia, lebo ak nie .... 😢
v pondelok nastupujem do práce po prázdninách, ale dúfam, že nie nadlho.
všetkým novým tehu držím palce a gratulujem

evulik6
21. aug 2009

dobre ranecko... ako sa dnes mame? ake mate na dnes plany? konecne vikend pred nami, len skoda ze na zajtra hlasia dazd,:( mame ist k znamym a u nich v dedine je veselica, tak sme chceli kuken, no ale ak bude skaredo tak z veselice nic nembude...no neva, volako bolo volako bude...

no a co sa tyka mna...
moj maly mal 2.dec narodky, 3.dec.som mala skusky z autoskoly... 6. dec.som mala narodky ja, oslavovali sme vsetko dokopy... o tri dni nato som zistila ze som teho...bol to trosku sok, lebo sme to neplanovali, ale tesili sme sa... potom som bola u dokiny, ta mi to potvrdila ale hovorila ze to nevyzera velmi dobre... na stedry den som uz zacala krvacat, nasim sme povedali ze som teho, na druhy den som bola v nemocnici... par dni ma tam drzali, pichali injekcie, otrasne bolestive, (asi poznate) ... 29. dec. mi rano po sone povedali ze bohuzial musim na kyret, o dve hodiny na to som uz bola na sale.... boli to moje najdlhsie dve hodiny zivota... jedine co som si zelala bolo byt uz z tade prec, doma pri mojich dvoch milacikoch... na druhy den ma rano pustili domov, maly mal akurat meniny, som bola nesmierne stastna ze som s nim doma, boli sme nakupit na silvester papcu a hura koniec roka... nemala som vobec naladu oslavovat koniec roka, ale zaroven som si nahovarala ze to zle bolo v minulom roku a tento ma caka uz len nieco dobre... dufam a stale tomu verim...

alicc, urcite bude vsetko ok, nebojkaj...drzim palce....

tak ja sa s vami na dnes lucim, idem sa dat doporiadku a pojdem k nasim... tak vam zelam krasny den a este krajsi vikend... uzite si ho, oddychnite atd... ahojte...vecer si vas precitam 🙂

evulik6
21. aug 2009

....este som zabudla....

sue....super, tesim sa spolu s tebou...uz sa ti to kraaati... 🙂

lili136
21. aug 2009

dobré ránko všetkým...
ja pomaly vyrážam na dlhú cestu do Prahy... máme firemný meeting a potom opekačku.... tak idem trošku prísť na iné myšlienky.....

včera som zase dostala mierny "záchvat" depresie. prišla som domov a bola u nás švagrina s oboma deťmi.... malého Kubka držala na rukách - je neskutočne zlatý, keď ma zbadal, začal sa usmievať o 106......... mne ale bolo do plaču, ani som sa nemohla na neho pozrieť 😒 . spomenula som si na svoje mimi a už bolo aj po nálade ☹ ....... obávam sa, že časom budem musieť aj tak s pravdou von pred rodinou, lebo im bude dosť divné, že sa tak trochu vyhýbam kontaktu s malým...... uvidím..... možno sa to časom vylepší a ja budem schopná sa k nemu správať tak, ako pred MA..... on za to chudáčik nemôže, ale ja si tiež neviem od toho pomôcť ☹

picolino
21. aug 2009

ahojte babulky,

vcera som len tak rychlo napisala tu dobru spravu a muselo som letiet, mala som vybavovacky v praci... a kedze doma mame stale nefunkcny pc, tak som sa mohla ozvat az dnes 😒
vcera ma doki objednal na 28.08.na sono-vitalita...viete niektora co to znamena a potom v septembri do poradne..predpisal mi dufaston /ma niektora z vas s tym skusenosti?/a vitaminy co beriem /kys.listova+E-cko/mam brat dalej...
tak sa tesim, ale podvedome mam stale strach, dufam ze prejde 😔

marion ja som bola v 9tt...a ja som len slabulililinko zacala spinit, zlakla som sa a utekala som do nemocnice, no a tam mi zistili, ze dietatko sa nevyvija a objednali ma na zakrok... ☹

acvabelac - ja som mala tiez mimomaternicove tehotenstvo /este pred mojim synom/, mne to ale nezistili hned, chodila som k dokimu, ze mam positive test a on, ze nic tam nie je...slabo som spinila, povedal, ze to mam taku MS, tak som to potom nechala tak...az ked mi to uz prasklo/v 3 mesiaci/ a to uz ma partner musiel viezt do nemocnice, chvilu neskor a bolo by po mne ☹ /vdaka mojmu dokimu, ved uz som ho aj zmenila/
vybrali mi aj jeden vajecnik...
ja som tam lezala dlho, lebo som to mala vazne a potom som este marodila 6 tyzdnov, bolo to davno, to som mala asi 19 rokov...

ale pozitivne na tom je zue pol roka na to som ostala tehotna a dnes mam 13-rocneho krasneho synceka Deniska 🙂 🙂 /pozri album 🙂 /

...a teraz sa kapitola opakuje...je to zvlastne ze to tak je....niekedy mi to naozaj pride ako osud, co vy nato???

drzkam vsetkym palceky a daaakujem vaaam vsetkym, ze na mna tak myslite a podporujete ma....

marion
21. aug 2009

dobré ráno všetkým.... 🙂 🙂

lili, ja mám rovnaké stavy od rána. Hľadám si robotu a je mi do plaču, že tam nie je nič. A pýtam sa, prečo to nevyšlo práve mne.

Ináč s tými malinkými detičkami to cítim rovnako, my ideme mať krstiny v rodine, bratrancovi sa narodil syn, začínam mať obavy ako to zvládnem. 🙂 🙂 A nejak sa mi do toho nechce. ☹ ☹

Uži si ten pekný deň s kolegami,a potom opekačku. Bude pekne slnečno, len ti to prospeje
🙂 🙂 🙂 .Potom napíš ako bolo...

lili136
21. aug 2009

picolino
sono-vitalita je podľa mňa kontrola srdiečka.... ale to je len taká moja dedukcia.....
neboj, všetko bude OK.... musí..... 🙂

duphaston je na udržanie plodu... ja som ho tiež brala... je to v podstate hormón na podporu tehotenstva a na podporu plodu.... dáva sa i po MA, i pri tehotenstve..... ja som ho pri tehotenstve brala 2x 1 tabletu..... ale predpísala mi vtedy doktorka len 1 balenie a to mi nevydržalo dlho......tiež som k tomu brala aj kyselinu listovú....
tak pekne papaj vitamíny, nech sa malá fazuľka má dobre 🙂

marion
21. aug 2009

picolino, ja som tiez brala duphaston, dokonca 3xdenne a ascorutine.... 🙂 🙂 zial nepomohlo ☹ ☹ ☹ ale ty papaj, ma to urcite vyznam.... 🙂 🙂 🙂

picolino
21. aug 2009

babule
a je pravda, ze z duphastonu sa pribera, ci je to blbost???

marion
21. aug 2009

Picolino, ja som sice brala len mesiac, 3xdenne, ale nepribrala som 🙂 🙂 🙂 chutilo mi normalne, ako tehotnej zene...

mirip
21. aug 2009

z duphastonom je to blbosť, pri iných hormonálnych tabletkách sa priberá od tohoto nie a keby aj tak myslím že ti to je jedno nie? Hlavneže bábu pomáhajú

cervena_ciapocka
21. aug 2009

Ahojte 🙂 prisla som vas len pozdravit a zazelat pekny den a aj vikend 😵 😵

Je zvlastne ako nas z casu na cas prenasleduju depky, a je jedno ci sme po potrate tyzden alebo rok.
A urcite ani jedna z nas nepotrebuje pocut "prestan na to mysliet a podari sa" ... ved jasne, po vojne je kazdy general ... A preto som rada ze je tu tato tema 😵 kde si navzajom rozumieme a podporujeme sa a nikto nikoho nepouca a nerozdava mudre a zarucene rady.

kodada
21. aug 2009

ahojte, ja som bola v stredu v nemocke na tehu kurze, na mna dosla depka tam ... ked som si predstavila ze som tam bola niekde vo vedlajsich dverach na zakroku ... tak som sa tam pekne rozrevala, este ze to bolo na konci kurzu 😖

marion
21. aug 2009

Cervena ciapocka mas pravdu 🙂 🙂 🙂 ja som cerstvo po MA... ☹ ☹ ☹ som smutna, a snazim sa na to nemysliet, ako mi vsetci dookola ,,radia,, ... 🙂 🙂 🙂 ale zaroven ked mam chvilku, tak si predstavim, ako mi doktor za par mesiacov povie mozete skusit babo vsetko je OK. A teraz si polozim otazku, ci to vlastne budem chciet? ☹ ☹ ☹ Tu hrozu zo straty som zazila a zazivam...a tie stresy , kt. budu cele tehotenstvo... 🙂 🙂 🙂 Aj ked ti povedia mamicky, kt. to samozrjeme nezazili, ze na to nemozes mysliet... ☹ ☹ ☹ Ale my, skusene, ak nas tak mozem nazvat, uz vieme co nas caka ak sa to podari.... 😀 😀 😀 ten strach ist k doktorovi a cakat co uvidi na sono a co povie....9 mesiacov 🙂 🙂 🙂 Ale musime si povedat ze budeme silne, ved sme zeny, a nejak to spolocne aj cez tieto diskusie zvladneme... 😀 😀 😀 hope...

Ale uz ziadne smutne slova... 🙂 🙂 🙂 vonku je krasne slnecno, sice sa nemozem kupat, pojdem sa aspon opalit 🙂 🙂 🙂 pekny vikend babenky

alicc
21. aug 2009

Ahojte,
dnes som bola na tom sone v nemocnici a minulotýždňová bodka s zväčšila na väčšiu bodku 😀 a na kontrolu mám prísť o desať dní. a ked som doktorovi povedala že sa bojím aby bolo všetko ok, lebo sme o jedno bábo prišli pred rokom, tak mi povedal že som mladá a s otehotnením nie je problém, tak prečo sa bojím, normálne mi klesla sánka a nebola som schopná slova. to je útecha ako svet. 😠 😠 😠 😠

emily76
22. aug 2009

Alicc.. dr ta mozno chcel len takto utesit... aj ked sa to zrejme minulo ucinkom.... 😖 Neboj, fazulke sa bude u teba v brusku pacit. 😉

Marion... neda sa na to prestat mysliet.... myslis na to odkedy si najdes // az pokial neporodis... budes sa bat kazdej kontroly, kazdeho sona.... neskor denne striehnut na pohyby babatka... ratat nie kazdy tyzden, ale kazdy den... ale na druhej strane budes vediet, ze mas v sebe najvacsi poklad svojho zivota.... a ze vsetka ta balest a uzkost stoji za to... ze raz sa to podarit musi a ten RAZ je prave tu a teraz..... 🙂

mirip
22. aug 2009

Ahojte, kody, kedy nastupuješ na materskú alebo už si? ja až budúci týždeň 31.8.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre