Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lili136
26. aug 2009

veru, nie vždy je to také ľahké 😒
ale tak aj ja skúšam hľadať pozitíva na tom negatívnom..... hovorím si, že keby som bola tehotná, tak by som nemohla ísť s kamoškou na pohárik vínka...... a tak.... ale je to taká slabá útecha..... utešujem sa tým, že budem dlhšie pracovať, takže našetrím viac peniažkov a budem potom môcť drobcovi krásne zariadiť izbičku a kúpiť mu pekné veci...... 🙂 🙂
ja idem dnes na gyndu odniesť výsledky z histológie, tak uvidím, či mi povie niečo "nové" teta doktorka....
veru včera, keď som si bola pre tie výsledky v nemocnici, tak sa mi to všetko vrátilo v hlave, všetky tie zlé spomienky na pobyt v nemocnici.... ☹

marion
26. aug 2009

Ahojte babenky. Ja som mala hrozný sen. ☹ ☹ Snívalo sa mi že som bola u doktora, ten tam ale chvíľu nebol, tak mi iná doktorka urobila sono a hovorí, že veď vy tam máte malé a ako mu bije srdiečko a je veľké.... 🙂 🙂 🙂 Ja som ostala v škou nakoľko som po MA...Ale potom som sa rýchlo prebrala a zistila realitu, že to bol sen.. 🙂 😉 ☹ No bol to hrozný sen, a pritom sa snažím na to nemyslieť.... 😖 😖

lili, držím palce aby ťa doktorka povzbudila. 🙂 🙂

picolino neboj, mne pri prvom bolo minimálne zle, len som mávala nižší tlak, a pri druhom nevydarenom tak isto... 🙂 🙂 všetko bude určite ok.

lili136
26. aug 2009

marion
tak to je hrozný sen.... teda hlavne to prebudenie...
mne sa v sobotu snívalo, že som bola v nemocnic, že som išla po MA na kyret a že tam stálo 12 doktorov a všetci mi tam hovorili, že ma musia vyčistiť, že všetko to musia poriadne vybrať, preto ich tam je toľko veľa.....
no tfuj.... tiež som sa zobudila ráno mierne "orosená" ☹ ☹

marion
26. aug 2009

Lili, to je hrôza, aké sny, sila kde sa to tam v hlave tvorí 🙂 🙂 ....mne sa ale ináč nepáči aj to, ze po MA si mi písala že si krvácala asi 2 dni. Ja som týždeň krvácala a teraz 4.deň stále mám hnedé špinenie. ☹ Ak si dobre pamätím, tak ani po pôrode mi to takto dlho netrvalo. 🙂 Doktor ale tvrdil že to môže trvať 6 týždňov. Mne sa to ale nepáči.... 😠

lili136
26. aug 2009

marion
ono zase je to asi individuálne..... niekto krváca viac, niekto menej. ja som do nemocnice nakúpila vložiek za igelitku obrazne povedané a minula som asi 4 ks.... hnedé špinenie som mala aj ja - a to už bola tá "záverečná" fáza.... tak už si asi na najlepšej fáze ukončiť krvácanie....... ale zdá sa mi, že 6 týždňov je teda dosť... mňa doktor keď prepúšťal, tak sa pýtal, či "ešte" krvácam.... povedala som, že nie.... a to som bola 2 dni po kyrete.... a prišlo mi to tak, že asi je to OK, lebo sa pýtal takým tónom, že či "ešte" krvácam....

inak ja som bola na izbe s babou, ktorá bola ne chcenom potrate. ten jej robili v nejakej súkromnej klinike.... vraj jej to neurobili dobre /to povedali títo doktori v nemocnici/ a ona začala po pár dňoch strašne moc krvácať... tak potom išla na pohotovosť, hrozilo jej dokonca, že vykrváca.....a v nemocnici jej v podstate kyret robili znova.... fakt drsné.... vraj neskutočne krvácala......
ale to len tak na okraj, že čo všetko sa môže stať...... a to jej to robili odborníci na súkromnej klinike a zaplatila za to neviem aké prachy....... ja som len na ňu tak smutno pozerala, že čo ja by som dala za to, keby som bola tehu a ona si to dala zobrať...... ale tak je to každého voľba.... no čo už....

picolino
26. aug 2009

babule,
este raz sa pytam nevadi pohlavny styk na zaciatku tehu????????? 😒
aky mate vy na to nazor????? 😉

marion
26. aug 2009

Tak to je sila...zaplatíš si a pokazia to... ☹ Ináč možno to krváacanie závisí aj od toho v kt tt. ti to robili. Mne v 12tt, taže maternica už bola väčšia. Aspoô sa tým utešujem. ☹ Lebo keď vidím krv, nie je to príjemné. Ale pekný deň von, tak som rada.... 🙂

lili136
26. aug 2009

picolino
ja neviem... mne doktorka tvrdila, že pokiaľ nemám žiadny výtok, tak že pohlavný styk nevadí....
my sme na dovolenke fungovali úplne normálne a to som bola už tehu..... všetko bolo v poriadku /aspoň vtedy sme si to mysleli/, tak sme sa v ničom neobmedzovali....
ale najlepšie je opýtať sa svojho dokiho.... v piatok sa opýtaj a budeš na istom....

marion
to je ale možné... má to hlavu a pätu... ty si bola v 12 tt, tak možno to bolo väčšie už všetko tam vo vnútri.... inak je to sila... v 12 tt by som si myslela, ako som za vodou.... a vidíš to.... nikdy nie je nič isté 😒

cukruska1920
26. aug 2009

Ahojte... pici...co sa tyka toho sexa ja by som uz urcite neriskovala...mi sme skusali a potom som zacala spinit... a mozno aj zato sa to posralo...neviem ☹

picolino
26. aug 2009

tak to ste ma vystrasili ☹ my sme mali vcera tutumutu...dufam ze sa nic nestane, zatial je to v poho.... 😕
cukru ty si zacal spinit hned po....alebo neskor?????

cukruska1920
26. aug 2009

pici... ja som bola blba lebo hned na zaciatku tehu mi doktor povedal ze ziadny sex... ja ze jasne... aj sme to dodrziavali...ale ked sme boli na dovolenke sme sa milovali ale uplne jemne..to bolo v piatok a v nedelu jak sme prisli domov som zacala spinit...este som aj doktorovi zatajila ked sa ma pytal ci som mala styk som povedala ze nie...ale som presvedcena ze ak sa mi podari este raz otehotniet uz absolutne ziaden sex...ako netvrdim ze som kvoli tomu potratila to nie...len dovtedy som nemala ziadne problemy...az potom to zacalo

sue250
26. aug 2009

picolino ja mam zakazany sex uz 9m, a na zaciatku ziadny sex ☹ myslim ze po porode a po 6nedeli otehotniem)))) zas resp. si nic neuzijeme lebo to bude rychle. 😉
vevon dufam ze si ok,

picolino
26. aug 2009

babyyy,
ja mam strach..teraz po tom co ste tu popislai,mne doki nic nepovedal, ale ja som sa ani nepytala 😒
v piatok idem na sono, tak sa opytam.......ale uz teraz sa bojiiiim

lili136
26. aug 2009

picolino
nebooooj, nesmieš si to tak brať..... neznamená to, ak ste mali sex, že automaticky potratíš.....
hlavne sa nestresuj, buď v pohode.... 😎

cervena_ciapocka
26. aug 2009

Ahojte 🙂
picolino neboj sa, vsetko je a bude tak ako ma byt 🙂 a verme ze je to len dobre 😵
myslim, ze ziadna z nas nemoze za to co sa nam stalo.
Ja mam inac dnes hroznu depku 😒 zvycajne ked mam mrchu tak som uz v pohode, lebo nova mrcha = nova nadej, ale dneska .... no hroza 😖 asi to bude aj tym, ze v praci je kopec roboty a vsetko ...
Ked vidim tehotnu vysmiatu koleginu je mi smutno 😔 (az sa za to hanbim 😔 )

Dneska som videla na ulici jednu mamicku s troma detmi. Male babo v kociku, jeden chlapec asi 7 rocny a jeden chlapcek asi max. 3 rocny. Ten mladsi chlapcek mal este cumel 😕 co mi bolo dost cudne a natahoval rucku k mame a ta ho tak hnusne okrikla 😠
Uz na pohlad bolo vidiet, ze su na tom financne dost zle, ale predsa laska je zadarmo ... a ona sa tam na nich mracila a okrikovala ich 😠 a pritom vobec nic nerobili,... tak mi ich bolo luto. Mozno len ta mamicka mala blby den, ale tie deti za to predsa nemozu.

kodada
27. aug 2009

bre ranko babule 😉

lili136
27. aug 2009

ahojte baby
tak ja som včera odniesla výsledky histológie svojej gynekologičke..... tá sa zarazila nad tým, že píšu, že histológia nevylučuje mimomaternicové tehotenstvo.... zdalo sa jej to divné. priznám sa, mne tiež. povedala mi, že v piatok ráno mám ísť na krv a sestričke hovorila, že beta chg.... ak teda dobre rozumiem, idú skúmať, či ešte nemám v sebe tehotenský hormón...... nechcela mi nič povedať, ale vydedekovala som si z toho, že ak by sa potvrdilo, že to bolo mimomaternicové tehotenstvo, tak je možné že v sebe ešte niečo mám.....
to akože mi budú robiť druhý kyret??? neviete o tom niečo? alebo existuje nejaká injekcia, ktorá mi to vypudí von aby nemuseli kyret robiť znova????? a hlavne ak to bolo mimomaternicové, dostali by sa pri kyrete tam, kam potrebujú, aby to odstránili? lebo veď oni nebudú vedieť, kde nejaké tie zbytky sú....

bože, baby, mám 1000 otázok, ktoré mi nikto nezodpovedal.... dúfam, že nepôjdem znova na kyret..... ja tam nechcem ísť ☹ ☹

marion
27. aug 2009

Lili, to je sila....je mi ľúto, ale v tomto ti pomôcť neviem.... ☹ ☹ Možno niekto ti niečo napíše. Hlavne sa hneď nestresuj, skús myslieť, že to bude OK 🙂 🙂 Budem držať päste aby ti už nič nemuseli robiť 😉

lili136
27. aug 2009

ďakujem marion.... som naštvaná, že mi toto všetko nezisťovali priamo v nemocnici.... mohla som si ušetriť takéto "nervy"....
zvažujem, že si kúpim tehu test s vysokou citlivosťou. ak ukáže dve čiarky, viem, že je zle.... lebo tým pádom mám ešte niečo v sebe..... ale priznám sa, že teraz ma čakajú 4 dni voľna, okrem toho máme s mužom ročné výročie svadby a neviem, či si chcem takto "popredu" prípadne pokaziť víkend........ zas na druhej strane by som bola na jasnom, ale neviem, či chcem.....
ak mi zajtra zoberú krv, tak výsledku budú najskôr v pondelok, čo ale neviem, či gynekologička nebude mať voľno kvôli tomu utorkovému sviatku.... takže by som sa to dozvedela až v stredu možno.......

marion
27. aug 2009

lili verím ti,že si nahnevaná. ☹ A ešte to čakanie je najhoršie. A cez google si si neskúšala nájsť niečo o tom?

lili136
27. aug 2009

neskúšala, lebo ani neviem, čo tam hľadať....asi ohľadne mimomaternicového tehotenstva a následného MA, že??? ale keď ja to mám skomplikované aj tým, že už som na kyrete bola......

no a aby to nebolo málo, tak som sa dozvedela, že moja sestra už druhýkrát potratila.... prvé potratila nejak v novembri a teraz to vyzerá, že ani toto bábätko nie je živé....

bože, baby, čo sa to deje ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marion
27. aug 2009

lili, možno že si mala nejaké hraničné hodnoty, a opakovaným testom krvi to chcú len vylúčiť...vieš lekári vždy napíšu všetky možnosti, ale nemusia byť pravdivé...a opakovaným testom určite vylúčia túto hrozivú možnosť, neboj dobre to dopadne. 🙂

lili136
27. aug 2009

ďakujem marion, si zlatá.... tiež som už aj zvažovala, či to nie je taký alibizmus od nich, že radšej tam napíšeme všetky možnosti, keby sa náhodou niečo stalo 🙂

marion
27. aug 2009

Lili, s tou setrou mi je to ľúto,....ináč ja si rada s vami píšem, ale neviem či na čas asi sem nebudem chodiť, lebo mi je ťažko a ľúto keď si čítam tieto osudy...Ja si kladiem otázku, čo sme kedy komu urobili, aby sme boli takto trestané, veď to sa nedá vydržať.Zdravo sa stravujeme, nefajčíme, nepijeme, tak kde je chyba... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kodada
27. aug 2009

lili, hormon budes mat v sebe urcite, niekedy zostava v tele aj mesiac

lili136
27. aug 2009

marion
neviem, kde je chyba..... ani čo sme komu urobili..... ja si stále hovorím, že takto to má byť a asi pre niečo to takto je.... len zatiaľ neviem prečo....
ja som si akurát včera hovorila, že odkedy chodím na modrého koníka, tak som čo sa detí týka už akýsi "pesimista".... čítam tu o mrtvych deťoch, o nebúchajúcich srdiečkach, o potratených dvojičkách..... človeka to akosi poznačí...... ale zas na druhej strane tu vidím usmiate mamičky, krásne deti, fotky z pôrodnice........a tak

kodada
to vážne?? a tak potom čo mi chcú v tej krvi zisťovať?? asi ona podľa čísla, ktoré jej vyjde bude vedieť zistiť, či to je veľa, alebo málo....a či tam niečo mám ešte....???!!!

marion
27. aug 2009

No vidíš lili, bude to OK 🙂 🙂 Ja som takúto hrôzu zažívala s mojim Lukáškom od narodenia do prvého roka. Stále mal sople, denne sme odsávali vysávačom, lebo ústami sa to nedalo. V noci chrčal, nedalo sa to počúvať, srdce mi trahlo.Chodili sme celý rok po doktoroch čo mu je. Jedna doktorka tam napísala CF, čo moja mamina ako zdravotna sesta vedela že je cistická fibróza, je to ťažke doživotné ochorenie. Keď som si o nom prečítala, tak som plakala týždeň. Nakoniec sa to po dlhej dobe a vyšetreniach nepotvrdilo, a po roku zázrakom soplíky zmizli. 🙂 🙂 A teraz ako je rok dlhý sople nemá. Tak vidiš, doktory popíšu všetky možné diagnózy , kt. môžu byť a nemusia,ale píšu to z medicínskeho hľadiska, a nie z hľadiská nás kt. o tom nič nevieme. 🙂 A takto nás vystrašia ☹ Tak neboj, všetko bude OK:

marion
27. aug 2009

Lili, a ešte niečo, podľa mňa aj ja tam ešte asi mám trošku ten hormón,lebo nakoľko som síce 11 deň po MA, ale stále mi chutí jesť ako keby som bola tehotná 😀 😀

kodada
27. aug 2009

lili, ten hormon nezmizne mavnutim carovneho prutika ... skor ti budu zistovat jeho hladinu

adikab
27. aug 2009

Ahojky ..mohla by som vas poprosit o radu?
Ja som v 11tt ..doposial som mavala nevolnosti, prsia ma tiez boleli ..a zrazu nic. Citim sa akoby som ani tehu nebola. Divne su hlavne tie prsia, ani trochu uz nebolia. Velmi sa bojim, co to moze byt. Na babatko sme hrozne dlho cakali a ja sa tak velmi bojim. Myslite, ze je to normalne alebo su moje obavy opodstatnene?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre