Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

marion
4. sep 2009

Dobré ráno všetkým. 🙂

Lili neboj, aj nám to ubehne. Veď vianoce sú za rohom, a to už bude viac ako 4 mesiace u mňa u teba 5.

Včera sa ku mne dostal výsledom histológie, tak som si spomenula na teba. A hneď som si čítala, čo tam mám ja napísané. Samé cudzie slová, tak som sa nič nedozevedela. Sú tam až dve vety. Ale mamina je zdravotná sestra, tak vraj je tam napísané že zvyšky po potrate. A ešte nejaký popis, ale nič viac. Tak som zvedavá čo povie doktor. Idem k nemu až po prvom menzese.

🙂 🙂 🙂
Buď rada, že ti menzes prišiel načas, to je aspoň znamenie že všetko funguje ako má a do budúcna by nemal byť žiadny problém. 😉 😉

lili136
4. sep 2009

adri
teda obdivujem tvoju "vytrvalosť", že čakáš 9 mesiacov..... ja sa teraz horko - ťažko neviem dočkať, kým ubehnú 3,4 mrchy a budem chcieť skúšať.....
ale ty si už asi opatrná z toho dôvodu, že si už dvakrát mala MA ako čítam, že?? ten druhýkrát si otehotnela po koľkých mesiacoch od prvého MA?

marion
4. sep 2009

Lili, ty si ako ja. Ja sa chcem tiež dohodnúť s doktorom že po 4 cykloch ma kukne a povie či môžme skúsiť, mne sa nechce čakať 6 mesicacov. 🙂 Ty si sa na to pýtala, či po 4 sa môže? 😉

lili136
4. sep 2009

marion
ahoooj, no ja som na histológii mala, že nevylučujú mimomaternicové, tak som ešte bola na krvi na beta hcg, ale bolo to nakoniec v pohode..... bála som sa, či tam niečo nezostalo, aby som znova nemusela na kyret, ale naštastie v pondelok mi doktorka potvrdila, že je to OK.... uff 🙂

hej, hej, som rada, že mrcha prišla takto ukážkovo, ako píšeš, je to také malé znamenie, že je všetko OK...

vieš čo? mne ošetrujúci doktor v nemocnici povedal že dokonca iba 3 mesiace, len gynekologička trvá stále na 6 a nechce upustiť..... je taká postaršia, tak neviem, či to berie tak zodpovedne, alebo je ešte stará škola, lebo tento doktor v nemocnici bol taký celkom mladý, ale zas vraj veľmi vychválený.......
ja si myslím, že keď prebehnú 3,4 mrchy - uvidím, ako sa budem cítiť a budú chodiť takto "ukážkovo", tak prinútim doktorku, nech mi zoberie krv, urobí možno sono /kludne si to zaplatím/ a nech povie, či je tam všetko ok...... a že by sme na vianoce už skúšali znova..... možno ak pánbožko dá, tak by sme mali taký malý vianočný, resp. povianočný darček 🙂

adrikanatasa
4. sep 2009

lili ja som mala jeden MA a druhý spontánny. Po prvom potrate som otehotnela po 5 tich mesiacoch a podĺa doktora to bolo skoro, maternica nebola oddýchnutá a skončiloo to spontánnym potratom. Preto chcem čakať dlhšie. Je pravda že sú aj ženy čo otehotneli 3-4 mesiace po potrate a bábo je o.k. ale ja už nechcem riskovať keď som vydržala pol roka vydržím ešte 2-3 mesiace

marion
4. sep 2009

lili, som rada že ti výsledky dopadli dobre a nemáš starosti.

Neviem, ako to je koľko treba čakať, každý vraví ináč. Je to individuálne. Aj mne môj doktor povedal, že o polroka uvidíme, ale keď k nemu pôjdem teraz tak sa ho chcem na to opýtam. Dúfam, že ma neodbije ako tá tvoja že po 6 mesiacoch. Môj doktor je tiež veľmi vychválený,je to pravda je fakt super. Milý, jemný a ohľaduplný. 🙂 🙂

Tak uvidím.Mne manžel sľúbil, že keď bude ten deň D, tak dáme malého k našim, a že my si zaplatíme nejaký víkendový pobyt. Aby sme boli v pohode. Lebo mne doktorka povedala, že to mohla byť defektná spermia alebo vajíčko. Tak verím, že pri toľkej romantike a kľude nás tá defektná spermia obíde a nedobehne do cieľa. Ha, ha.😀 😀 😀

lili136
4. sep 2009

adrika
to mi je ľúto.... dva potraty..... ja sa tohto tak trošku bojím.... človek ten jeden povie, že ok, stalo sa, veď na druhýkrát sa to podarí, ale keď sa to stane znova, tak to je už mierne "dosť" na psychiku ☹ ...
čo sa týka toho čakania, asi fakt straaaašne individuálne. preto sa mi pozdáva tá myšlienka, že ísť k dokimu, nech sa na mňa mrkne..... aj keď neviem, či on dokáže posúdiť, v akom stave je maternica...... neviem, no...... ťažko povedať.....

marion
je na druhej strane pravda to, čo píše adrika, že ak vydržala pol roka, vydrží i 2 mesiace navyše..... som taká na vážkach. je pravda, že ak človek prekonal MA a vydrží potom 4 mesiace, tak možno ešte chvíľu vydržať, aby sa to nestalo zas...... ale tak fakt je to o prírode, o šťastí a neviem čom všetkom........ tak uvidíme, ja sa nejak spolieham na svoj "feeling" a keď budem cítiť, že som na to pripravená, tak na vianoce budeme pracovať.... možno mi moje vlastné telo napovie, že ešte nie, možno budem cítiť, že som pripravená na všetko.......

defektná spermia, či vajíčko??? aha..... no mne pre istotu nepovedali nič...... proste to tak už beriem, že to tak malo byť........ nám sa to fakt podarilo na prvú šupu a vôbec som nevedela, že som tehotná, o to krajšie bolo prekvapenie s //....... možno naozaj nebol ešte ten správny čas.... môj drahý bol trošku prekvapený, aj keď sme na tom pracovali, tak ho šokovalo, že sa nám to podarilo na prvýkrát....... tak snáď napodruhé už budeme obaja len túžobne vyčkávať tie //.......
🙂

marion
4. sep 2009

Neboj lili, ja tak trošku verím na osud. A čo sa má stať stane sa. 🙂 🙂

Aj by som chcela po 4 cykloch, ale mám strach. A strach bude stále, lebo jedno MA sme už zažili. 🙂 🙂
Tak uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie. 🙂

adrikanatasa
4. sep 2009

lili presne tak, ty sama sa musíš cítiť pripravená a ja sa tak ešte necítim. Samozrejme že keď vidím bábatko tak by som išla "na vec " aj hneď ale potom rozum zvíťazí nad pocitmi a zatiaľ sa držím 🙂 Suseda má 9 mesačnú dcérku už začína chodiť tá mi ju sem tam " požičia" tak sa zatiaľ vytešujem z nej.
Lili môj doktor je tvrdohlavý jak baran a od začiatku mi hovoril že po dvoch potratoch treba čakať rok , v tomto je on nekompromisný ale v nemocnici mi povedali pol roka a v podstate všetci ostatní povedali že pauza pol roka stačí. Ja som bola u môjho gynekológa minulý týždeň skontroloval ma, sono urobil všetko je ok ale zase si len svoje blabotal že pol roka je málo ešte tomu dáme čas aspoň do Vianoc 🙂 a predpokladám že na Vianoce mi povie že môžme začať na Veľkú noc 😀
Ja chcem počkať na tú októbrovú prehliadku, nech mi spraví stery na cyto, pôjdem na sono pŕs a keď bude všetko o.k. tak už hádam budem aj ja " vnútorne pripravená" 🙂

lili136
4. sep 2009

no bolo by to krásne, keby sme sa tu v novom roku 2010 stretli a vykročili každá v "rozšírenom vydaní" 2 v 1 🙂 🙂

a na osud ja tiež verím.... všetko, čo sa deje, má nejaký zmysel... ja si hovorím, že všetko nemôže ísť tak ľahko a byť také ideálne...... v posledných rokoch išli veci keď sa na to tak pozriem s odstupom času ako po masle.... dokončila som vysokú školu, našla si výborného manžela, postavili sme domček, zariaďujeme, chodíme na dovolenky, mám kvázi dobrú prácu..... samozrejme, že sa vždy našli a nájdu nejaké čierne dni, ale v zásade to všetko bolo OK...... možno som si to málo vážila, brala som všetko ako samozrejmosť, keď som sa dozvedela, že som tehu, tak som sa tešila, ani som si nepripúšťala niečo také ako potrat, alebo to, že by som dieťatko nedonosila, alebo že by bolo choré......
a možno preto som teraz dostala takú "facku", že nie všetko musí ísť hladko ako po masle a život je i o trápeniach, nielen o radostiach 😒

cukruska1920
4. sep 2009

Ahojte... ale sa ten cas vlecie co?? 😔 ja este cakam na vysetrenia... neboleli vas vajecniky? za 6 dni bude mesiac od kyretu a uz asi tyzden mam pocit ze mi vyletia vajecniky..hlavne ked sa postavim to dost boli...nemali ste to? neviem co to ma znamenat

lili136
4. sep 2009

cukru
ja som nič také nemala.... ja som týždeň po kyrete malovala spálnu ☹ ... teda asi som nemala, ale nemohla som obsedieť... keby ma tak doki bol videl 🙂 .....
a nemôže to byť už príznak, že prichádza mrcha?? keď píšeš, že o 6 dní to bude mesiac????

cukruska1920
4. sep 2009

lili..ja neviem...po prvom kyrete som nic taketo nemala...ale mohla by prist aby som isla cim skor na tie vysetrenia...lebo mam prist az po mrche

lili136
4. sep 2009

cukru
no čo ja ti viem... ťažko povedať z čoho ťa to môže tak bolieť... no napadá ma buď tá mrcha, alebo možno nejaké prechladnutie..... ak by to bolo prechladnutie, tak skús teplé obklady....
alebo ma ešte napadá ženský čaj - ten určite neuškodí...

cukruska1920
4. sep 2009

ten pijem uz od zaciatku..na striedacku s alchemilkou 😉 juj nech je uz aspon januar

vevoncek
4. sep 2009

babulky moc vám držím palce aby vám to rýchlo ubiehalo tie mesiace a aby to teraz dopadlo pre vás tak že budete mať bezproblémové tehotenstvá a dovršili to do šťastného konca

adri tak je dobre že máš dobré výsledky a hádam sa to už nezopakuje keď sa na to necítiš tak radšej ešte počkaj trochu ale ja dúfam že teraz to už dopadne dobre 😉

lili136
4. sep 2009

cukru
neboj, dočkáme sa...
dúfam, že to utečie jak voda....
ja už mám mesiac fuč a veru utiekol rýchlo.... tak ešte takých 4,5 mesiacov a je to v suchu 🙂 🙂 ...
teda, no potom sa eštelen začne od znova 🙂

sportpark
4. sep 2009

no ja som tiež bola 30.7.2009 na zákroku a je mesiac od toho všetjého.....už mám aj po prvej mrche a teraz by sme chceli s priatelom začať pracovať na baby zasa........podľa mňa fakt veľkú rolu hrá psychika a kľud samozrejme aj zdravotný stav cítim sa už zasa skvele....a všetkým vám držím palce aby ste doapdli dobre........ 🙂 😉 🙂 🙂

lili136
4. sep 2009

sportpark
ty už mesiac po zákroku ideš znova na to?

sportpark
4. sep 2009

lili 136 hej cítim sa skvele a chceme to obaja s partnerom...či čakáš alebo nie....je to fakt o človeku...a ak nenám otehotnieť tak neotehotniem teraz ale neskôr...ale čakať....hm neviem načo...lekár mi povedal že som oki.....a taktiež lekárka ktorá mi robila zákrok povedala že čakť 3 mesiace ale že keď to bude skôr nič sa nestane...

lili136
4. sep 2009

no oni odporúčajú čakať kvôli tomu, že maternica je ešte mesiac po zákroku slabá a nemusí bábätko udržať..... preto všetky radšej čakáme, aby sme sa vyhli prípadnému ďalšiemu potratu.....

v ktorom si bola týždni, keď si prišla o bábatko?

sportpark
4. sep 2009

tiež ako písala jedna kočka mala klapky na ušiach nič nechcela počuť...ale zasa som si počkala na 1 MS a všetko je ok cítim sa dobre...histologia ok...maternica a ultrazvuk sú ok povedal lekár...

sportpark
4. sep 2009

bola som v 7 tt aleplod bol ešte menší takže ten zákrok nebol nejako brutalný a maternica sa zahojila rýchlo..to je vv človeku ako sa ti aj iné rany hoja ty to musíš tak cítiť....nemôžeme čakať kým nás niekto niekam posunie hlavne si musíš veriť sama sebe.....a cítiť to vieš to je dôležité...možno neotehotniem teraz možno až ten tretí mesiac všetko ma nejaké dôvody....

lili136
4. sep 2009

sportpark
je to čisto na tebe.... tak budeme držať palce... 🙂

marion
4. sep 2009

No lili, tak zase iny nazor doktora.... ☹ jeden povie 6mesiacov, druhy 3.....to je sila, tak nech sa uz dohodnu 🙂 🙂 🙂

Sport park, drzim paste aby sa to podarilo a rastlo... 🙂 🙂

cukru, mna pre tyzdnom boleli vajecniky strasne, cele tri dni som bola z toho nervozna.Ked ratam bolo to presne 12 dni po MA. Tak to beriem ako ovulaciu mozno....Ale teraz uz mi je fajn. 🙂

lili136
4. sep 2009

marion
ja viem, že ak nie je po potrate čistenie, tzn. kyret a telo "vypudí" ten plod samo, takže netreba robiť zákrok a maternicu "zoškrabávať", tak doktor ti povie, že veselo hneď na druhý mesiac môžeš skúšať znova....
ak už sa robí zákrok a tak ako sme to riešili predtým, maternica je oslabená, tak sa radí počkať, aby sa zregenerovala....

marion
4. sep 2009

Máš pravdu, lili treba počkať. Veď ten čas plynie naozaj tak rýchlo. 🙂

Ja už musím bežať, lebo Lukáško mi rozoberá kuchyňu. 🙂 Dám ho spať a vrátim sa.

lili136
4. sep 2009

ja už by som mohla ísť aj na nejaký obed..... nejak ma kvári hlad 🙂

dnes mám krátky deň, tak sa teším, lebo o tretej môžem vypadnúť preč.... huráááá 🙂
a navyše máme dnes stretávku zo strednej školy, tak sa teším, že uvidím niektoré tváre po 10 rokoch 🙂

sportpark
4. sep 2009

marion dakujem za povzbudenie.....to je pravda nech sa konečene lekári už dohodnú🙂
je to strašné...ale same musíme vedieť ako sa cítime🙂

lili 136 aj tebe ďakujem si zlatá...a mám pocit že máš nedôveru veľkú...neboj sa ničoho a po čom túžiš a si o tom presvedčená tak to urob🙂

picolino
4. sep 2009

ahojte babule,
citam tu vase dohady o cakani...ja som teraz ostala tehu po 2 cykloch...doki v nemocke ,kt.mi robil zakrok povedal , ze 3 mesiace, moj doki ze 6 mesiacov, ale povedal, ze mi spravi vysetrenia, kt. boli ok /krv, ultrazvuk a tak.../, odobril mi snazenie a to bolo po dvoch cykloch, my smed si nedavali uz tyzden predtym ako mi to odobril pozor aaa....som tehu...ano mam strach aj ja, ale nejako vnutorne citim , ze to bude ok...
je to individulane, akosa kto citi a treba spravit aj vysetrenie, nech je podlozene aj lekarsky, podla mna a potom sa uz mozte snazit....drzim vam vsetkym palceky a drzte aj mne.....

v pondelok idem do poradne, mozno uz dotsnaem aj knizku 🙂 , myslite na mna

paaaaaaaaaaaaaaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre