Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

bambi2
26. dec 2011

@lillianx skus teda este druheho lekara.. cakat mozes mesiac, viac by som necakala... ale telo si urcite poradi same... v tom clanku co som dala, tiez mamicka cakala... a prislo to. telo to urcite vyluci, vie co treba robit... treba ist hlavne potom na kontrolu aby bolo vsetko ciste. hrozi iba to, ze ked sa telo dobre nevycisti tak treba ist na kyret... ale, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, sice zo mna to vyslo same a hned, som nebola naposledy cista ked som bola u dr. ale, dohodla som sa tak, ze po prvej mrche pridem a ked bude treba co dufam, ze treba nebude, kyret... teraz krvacam strasne silno, a vela krvnych zrazenin vychadza von, takze maternica sa stale cisti... ja by som sa nebala... ale lekari ti urcite odporucia ist na kyret, ide tu troska aj o prachy... 😉

bambi2
26. dec 2011

@lillianx skus si kupit caj z kapsicky lekarskej, alchemilkovy caj.. nieco co by ti to mohlo rozbhenut same...

amouramour
26. dec 2011

@lillianx mne ten druhy lekar povedal, ze to bola absolutne nezodpovednost behat mozno s 2 tyzdnovym mrtvym plodom, MA nema priznaky ani priebeh ako klasicky potrat, teda ta kyretaz ma opodstatnenie a ak dlho bude clovek cakat moze si sposobit problemy...

lillianx
26. dec 2011

@amouramour no neviem, moj lekar zas povedal, ze kludne mozem prist medzi sviatkami a to je tyzden po kontrole. Okrem toho on to babo vobec nevidel ani pred tym, takze tazko povedat kolko uz mozem behat s mrtvym plodom. Len ma upozornil, ze asi zacnem krvacat. A zatial teda nic, hoc to by som brala ako najlepsie riesenie. Inak argument, ze pri dvojickach ak jedno babo umrie sa tiez nevybera, sa mi zda ako dobry na to,aby som este pockala. Ak to tak naozaj je. Skusim teda este dalsieho lekara nejakeho najst co najskor.

tamilenka
15. feb 2012

ahojte kočky ,chcela by som sa spytať či niektorá z vás malaMA po pôrode už jedného zdravého babatka a či v takomto prípade to treba už riešiť ?

evapavla
15. feb 2012

@tamilenka , po dvoch zdravých deťoch som mala dva MA, riešiť som to začala až po druhom, taký taký je "oficiálny postup", jedna genetička mi povedala " jedna reprodukčná strata počas fertilného obdobia ženy je normálna", po druhom som vedela, že som to napriek všetkým štatistikám a ukľudňovaniam mala riešiť hneď

tamilenka
15. feb 2012

a podarilo sa vam mať potom babatko ? u mna je to veľmi cerstve , hlavou mi víria rôzne myslienky , bojím sa dalšej gravidity resp dalšieho sklamania , jedna moja kolegyna ma vyplašila ked mi hovorila , že pri prvej gravidite sa to "stáva" ale že po narodení zdravého dietatka a následne missedu to nie je také zvyčajne, na koho sa mam, obratit? v pondelok mam ist ku gynekologicke ale už viem čo mi povie stáva sa to kedze je to prvý raz uvidíme ..

tunzal
15. feb 2012

@tamilenka ahoj, nám sa to podarilo. prvý krát síce po roku som otehotnela a aj porodila syna, ten má teraz 8 rokov, v roku 2010 sa mi podarilo zas otehotnieť po cca.1,5 roku a to sa skončilo MA v decembri, už som to aj vzdala a povedala že už ani nechcem. a ako to býva hned po prvej mrche som ostala tehotná a teraz má malá skoro 4 mesiace. takže sa to dá bez všeliakých vyšetrení.

tamilenka
15. feb 2012

dakujem za povzbudivé slová , veľmi mi to pomaha, nedokážem to este spracovat, s manželom kazdý z nás prežíva bolesť sam , pomaha mi
ked sa o to podelím s niekym kto to prežil ,

vika2
17. feb 2012

ahojte baby chcem sa opytat mate niektora skusenost s tym ze lekar vam do spravy napise MA ? akcia srdca +- ? nepravidelny rast plodu... som v 8 tt plod je podla ultrazuku velky asi 4 mm mam ist v stredy na kyteraz ale som na rozpakoch z tej akcie srdca...presla si niektora z vas niecim podobnym?

zuska007
17. feb 2012

@vika2 ja som si tym presla minuly tyzden a v pondelok som bola na kyretaz, mne tiez nevideli srdiecko a plod sa im vsak zdal este maly, tak mi robili asi tri kontrolne HCG z krvi, aby si boli 100% isti, ze sa neurobi chyba a aby nebola robena kyretaz, ak by mal plod este sancu, ale mne uz aj HCG zacalo prudko klesat, co vlastne potvrdilo to, co mi lekar hned povedat....no ja som dufala do poslednej chvile....teraz sa snazim to zvladnut a mysliet optimisticky.....tebe drzim palce, aby ti to dopadlo dobre a ak je i najmensia sanca, aby to bola ta lepsie moznost...myslim na teba a prajem ti hlavne vela sily

vika2
17. feb 2012

mne nerobili kontrolne hcg... srdiecko videli len sa lekarovi zdala cinnost malo vyrazna ...presne mi ukazal kde je ale nepaci sa mu velkost plodu v podstate chapem ze nieco nieje v poriadku bola som u neho koli tomu na dvoch ultrazvukoch ..som pripravena na kyretaz aj dusevne ale stale ma mata to ze srdce ma cinnost...mam obavu z toho ze by som sa nespravne rozhodla pre kyretaz.... kedze aj za MA mi dal lekar otaznik ...neviem ci je to dost na to aby som sla na zakrok....

vika2
17. feb 2012

@zuska007 predchadzajuci prispevok mal byt adresovnay tebe prepac ucim sa tu orientovat

lucinocka
17. feb 2012

@vika2 ja som mala 3.7 mm a akciu srdca cca v tvojom tyzdni.. dr. to nechala tak, ze kontrola v 12tt..a v 12 tt tam uz ziaden plod nebol, vstrebal sa.. a nakoniec z toho bol kyret.. preto mi nerastlo brusko, zmizli tehu priznaky..v 12tt uz som vedela, ze to nie je dobre..

lucinocka
17. feb 2012

@bambi2 no neviem, ja by som si nebola ista, ze sa telo dokonalo docisti same..asi by som sa bala.. mne robili kyret v 12tt, bohvie odkedy som mala v sebe len prazdny vak..a nic sa nedialo, ani som nespinila nic.. najskor by som dostala sepsu, ako by sa telo vycistilo same..

vika2
17. feb 2012

@lucinocka dakujem za odpoved plod je podobne maly rozmyslam nad tym ze pre svoj pokoj navstivim este jedneho lekara nech mi spravi ultrazuk aby som v buducnosti nemala vycitky a pochybnosti....

lucinocka
17. feb 2012

@vika2 jj ...mne robili kontrolny UTZ v nemocke, a tak uz len potvrdil, ze nic nieje a hned som ostala.. len som bola v nemocke 3 dni, kvoli mojej trombofilii sa bali ma cistit, aby som nahodou nevykrvacala, tak ma testovali jak zajacika..

tinara23
17. feb 2012

@vika2 bola som na pohotovosti a diagnoza MA, plod sa nevyvyja, akkcia srdiecka+-, to som bola podla ms zaciatok 7tt a dnes po necelych dvoch tyzdnoch mame 7mm a akcia srdiecka pravidelna, zatial je doky spokojmy. Mala by som byt cca 7tt+6. Viem, ze sme mensi, ale verim, ze drobec zabojuje. Takze ja by som to este nevzdavala, mohla si mat neskor ovulku, nie je sa kde ponahlat.

zuska007
17. feb 2012

@vika2 moja, pevne verim, ze to bude v poriadku....bobáčik zabojuje a vsetkym ukaze, ze tu ma byt....ale drzim ti palce hlavne, aby si to ty psychicky zvladla a neubijala sa strachom....hlavu hore...myslim na teba. Potom daj vedeit, ako si dopadla

vika2
17. feb 2012

@tinara23 super tak drzim palce 🙂 ja sa tiez teraz snazim si vybavit dobreho ultrazvukara nech ma nezanedbaju a radsej este pozru dufam ze niekoho zozeniem v stredu mam ist uz do nemocky najneskor teda dlhsie odkladat nemozem osobne ak by som mala p[otratit lepsie by bolo prirodzene ako ist na kyretaz tak by som aspon vedela ze priroda to tak chcela a malo to tak byt teraz mam v hlave len zbytocne vela otazok snad na tom ultrazvuku mi povedia viac ...

alenkam.
1. mar 2012

Ahojte, neviem, ci sem este chodievate, ale asi payrim k vam... V utorok som bola u dr. Mala by som byt 6+4, ale dr nasla len prazdny vak, ktory zodpovedal 4+5, bez akcie. Ziadna posunuta ovu nemoze byt, lebo presne viem, kedy sme s mm boli spolu, kedze potom dostal chripku. A dr bola tym padom skepticka, ze zial stava sa. Mam prist este v utorok pre istotu, ale vraj sa nemam velmi tesit... ☹

poisonblu
1. mar 2012

skus pockat, kym nezacnes napr. spinit..ak si potratila, tak sa to bude snazit dostat von aj same..ja som zacala spinit v 8. tt ale embryo bolo velke na 6tt, bez srdiecka...ked som zacala krvacat jasnou krvou,tak som sla do nemocky na kyret....teraz asi cakame dalsie, po pol roku...

oriesokm
1. mar 2012

ahojte babenky, ja som tu nova. tiez mam za sebou MA a bez akcie srdiecka.... kyret mi robili pred dvomi mesiacmi 2.1.... Ako citam, je nas tu dost, ale zaroven verim, ze sa nam to vsetkym raz podari dotiehnut do uspesneho konca. 🙂

@alenkam : Mne sa pred nedavnom stalo presne to iste. Natesena som sla k doktorovi, to som mala byt v 5 tyzdni, ten ma len odbil. Sice mate vacsiu sliznicu ale nic ine nevidim... to som mala za sebou 4 uspesne tehu testiky. Este mi nezabudol pripomenut, ze AK CHCEM.. mam sa pris ukazat o tyzden a ak nie, ze sa mam odhlasit, kedze nie som zamestana na Slovensku.. fuuu, ma sklamal, poistne si platim a mam na to narok ako kazda ina... V tom zacali moje obavy... za par dni som zacala krvacat. Nevedela som kde som mala ist, lebo k nemu som nechcela. Tak mi znama poradila jednu milu pani doktorku. Ta bola zlata, videli sme spolu bublinku, no presne som mala byt 6+2, ale bublinka bola velka tak na 4+5... ale upokojila ma, ze to sa stava, aj ked to nevyzera fajn, ze sa posnazime ho vypilat... dala mi duphaston, ale nakonie aj tak nepomohlo a sice sa krvacanie zastavilo, no o par dni mi ustupili vsetky tehu priznaky, tak som jej volala a uz tam nebola bublinka,ale iba take nico, ako prasknuta sfuknuta bublinka.....
Nechcem ta ale stresovat, verim, ze to bude u teba ine.....
Ja som sa moc stresovala, koli tomu mojmu doktorovi, koli tomu krvacaniu a potom to tak dopadlo.
Velmi drim palceky a cakam na dobru spravu.....

Ja mam zajtra kontrolu po 2 mesiacoch a dufam, ze sa budeme moct coskoro zacas snazilkovat znova. Uz chcem mat zas nieco mini v brusku, no teraz viem, ze nebudem stresovat, ale pekne si pockam na srdiecko.

oriesokm
1. mar 2012

@ poisomblu Jeej, tesim sa s tebou, ze vam to vyslo. Som tu nova a mam take iste skusenosti, som sice len 2 mesiace po cisteni, ale dost casto este stale myslim na to preco sa to vlastne stalo. A hlavne sa uz tesim na dalsie tehu. Hlavne ked citam ako sa to dari po niekolkych mesiacoch, tak sa tesim.
Prajem aby to tento krat vyslo a bolo z toho krasne mimco 🙂

alenkam.
1. mar 2012

@oriesokm dakujem za povzbudive slova... Mame uz 17mesacneho syna a hrozne by sme chceli dalsie... Ja som vdaka vyrazu mojej dr uz uplny skeptik, tak ale uvidime... Samozrejme tebe aj ostatnym drzim velmi palce... 😉

oriesokm
1. mar 2012

@alenkam aj ja dakujem, ze nam drzis palce. A prajem tvojmu syncekovi braceka,alebo sestricku. Ja zatial nemam este dietatko. Ale uz by som chcela. Mne sa podarilo otehotbiet na prvy sup a aj ked to nedopadlo dobre, dufam, ze druhe uz dotiahneme do uspesneho konca.... Hlavne daj vediet ako si dopadla. drzim teda palce 🙂

poisonblu
1. mar 2012

@oriesokm dakujem..prajem ti dalsie tehu co najskor...🙂

oriesokm
1. mar 2012

@poisonblu aj ja tebe dakujem velmi krasne, ak mi doktorka povie zajtra, ze som oki, tak dufam, ze v dohladnom case potesim aj ja spravou s dvoma pasikmi 🙂

katarinagm
5. sep 2012

je tu niekto taký, kto preziva toto teraz? my sme o nasho drobceka prisli v pondelok ☹ ☹ ☹ stále to strašne bolí. nikto z rodiny, ani nevedel, ani nevie, ze som bola tehotna. chceli sme počkať, kym prekoname prvy trimester keby sa nahodou niečo stalo.. nechceli sme si to urieknut.. a aj tak sa stalo... mala som byt na konci 11. tyzdna a babatku prestalo byt srdiecko, ked malo 9 plus 1... je mi hrozne, ked si spomeniem, ako sme sa skoro dva tyzdne, čo už nežilo, tesili na nase babo, ako sme ho hladkali a planovali si, ake bude vsetko krasne, a ako to konecne povieme rodicom, bolo by to ich prve vnuca... a teraz im nie je co povedat..
vždy som si myslela, že ked zena po niecom takomto povie ze sa citi strasne prazdna, myslela som, ze citi prazdno v brusku.. ze je tam to babatko chyba.. az teraz ... som pochopila, ze to prazdno je niekde uplne inde.. prazdno v srdci, neskutocne prazdno v zivote...
dalej som si myslela, ze .... ze ked sa zena rozdhone mat kratko po potrate, ci inej strate dietata dalsie dieta, ze to nie je spravne, ze je to iba naplast, a ze predsa si tym smutkom treba prejst... a oplakat to dietatko... ale teraz? chcem dalsie dieta, a keby je to mozno, chcem byt tehotna zajtra... 😉 ano, bojim sa.. velmi sa bojim, prejst si tym vsetkym znovu, neviem, ci a ako by sme to zvladli.. bojim sa, ze sa to nepodari, bojim sa, ze ak sa to podari, budem mrtva od strachu kazdy den svojho tehotenstva a ze si ho tak "neuzijem" ako som si to vzdy planovala a vysnivala... ale viem, ze chcem dietatko, a chcem ho mat cim skôr... nie, aby mi nahradilo toto... ale aby som mala chut zit dalej, aby som zaplnila to prazdno, co ostalo, aby sme si s manzelom opat mohli robit plany a sny... aby mi hladkal brusko, aby mi zobral tazky nakup.. je pre mna hrozne tazke... ze uz nepatrim medzi tehotne, ze uz si nemam dôvod pozerat na internete, ako velke je moje dietatko, ako rastie, akos a vyvija... lebo uz nie je...
dnes sa uz citim lepsie, milujem svojho muza a... je to po prvykrat, co to verejne pisem, nikdy som nic podobne nepisala, ani na fb, ani sem, ani nikde... ani neviem, ci to vôbec niekoho zaujima.. mozno si to ani nikto neprecita.. ale ja chcem, aby ste to vedeli, ze milujem svojho uzasneho manzela.
budem rada, ak sa niekto ozve... pomohlo mi, ze som sa "vam" zverila.
dakujem....

saallen
5. sep 2012

@katarinagm ahoj niesi sama,kto to preziva,vcera som isla stastna na poradnu a odbery.bola som 12+3,ale na sonu uz nebilo srdiecko,plod prestal rast niekedy9+6tt,tak do nemocnice a kyret. Presne viem aku prazdnotu pocitujes a popisujes.lebo aj ked toto pisem tak sa mi slzy jen kutaleji. Ale pomaha mi ked o tom rozpravam. Nepripadam si potom tak sama a pohltena otazkami "proc?"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre