Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

nadej13
19. jún 2015

@nikiinka snaž sa užiť si každý jeden deň,viem ze ten strach sa ťažko potláča,ale ja teraz po druhom ma sa snažím spomenúť si na každý jeden okamih za tých 14 tt a je mi ľúto že som sa nechala deptať priateľom,a aj keď plačem a som na to všetko sama,tak sa stále snažím myslieť na tie chvíle co som ho v sebe cítila a aká som bola šťastná.keby sa stal zázrak ešte raz,tak sa síce budem báť ale napriek tomu si budem užívať každú jednu sekundu,pichnutie,vracanie a všetko okolo toho.ver tomu drobcovi,a nepočúvaj negatívnych ľudí.

nikiinka
19. jún 2015

@zuzana231 No je to tažké, pri prvom tehotenstve mi nebolo ani zle ani nič, no teraz v tomto tehotenstve mi je dost zle , napina ma, unavena som atd..
No dnes ma este nenaplo a už si namýslam ze nieje nieco v poriadku

nikiinka
19. jún 2015

@nadej13 pekné slová... 🙂 Ďakujem.. Moj manzel ma tiez upokojuje, že vsetko bude v poriadku, no ja mam velky strach.. hlavne ked chvilu necitim pichanie, alebo mi nieje zle uz si namyslam ze nieco nieje v poriadku...
priatel ta deptal? .. ☹

m2552
19. jún 2015

@nikiinka treba mysliet pozitivne, nic ine nam neostava. Ako som pisala vysie, to zle je uz za nami, uz pride len to dobre 😉

kubkovamama
20. jún 2015

Dievčence, ďakujem za podporu.. my si s mužom povieme, aj sme si poplakali, aj nakričali na seba.. len nejak akoby sa mi vzďaloval, no čas ukáže. Hádam už to dopadne dobre.
@zuzana231 ja som tak čakala po prvom miss.ab. presne 3týždne aby sa s tým telo samé vysporiadalo a presne ako vierka0 napísala, po vysadení liekov sa to časom rozbehne. Bolo to v zime, varila som si červ. víno, teplý kúpeľ, veľmi som nechcela ísť na zákrok.. prišlo to v nedelu poobede úplne bez bolesti a cca o polnoci bolo po všetkom. Teraz sme to chceli s dr. tiež tak riešiť, ale čakala som veľmi dlho a nič a bolo to už nebezpečné, tak kyretáž.. v ut. ma pustili. Nechcem nikoho vyplašiť, ale toto zvládam fyzicky aj psychicky oveľa horšie ako prirodzený potrat. ☹ Tak skús bylinky, trošku alkohol, teplo, teplo, mne to zabralo.

majkulik
20. jún 2015

@kubkovamama aj ja mam pocit, ze sa s mm vzdalujeme. ked je doma, som nervozna, neviem sa s nim uvolnit. a teraz som dva dni bola s kamaratom a ked som sa vratila domov, taka tazoba na mna padla. . . tiez verim, ze sa to uvolni a prejde to, kym jeden z nas spravi daku blbost, lebo vidim, ze aj jeho to zere . . .

kubkovamama
20. jún 2015

@majkulik je to staré a otrepané, ale čas. Ono to chce len čas. Pre mňa je to trošku iné už, nestalo sa to raz, tak už nás napadá oboch všeličo.. ale priamo sme si povedali, že áno, bojím sa, že s tebou už to dieťa možno nevyjde, ale s iným áno, chlapa to takisto napadne a ktorý tvrdí, že nie...cha. Ako píšeš, že spraviť blbosť, človek je zúfalý, ubolený, nerozmýšľa jasne.. Nám sa to stalo po prvom raze, so mnou o tom nehovoril, ani ma moc nepodržal, hľadal rozptýlenie inde, vtedy som fakt myslela, koniec vzťahu.. utriaslo sa to, ale nikdy nezabudneš a vždy tam bude to čo ak..? Preto, žiadne 2 dni s kamarátom, musíš vydržať. strašne to je ťažké, ale musíš a hovorte o tom. Ja som bola ako bloknutá, len som sama v kuse plakala ani som mu nevedela presne povedať čo cítim. V nemocke som sa ukľudnila, že už to skrátka je takto a musím sa s tým vyrovnať a nabrať silu na ďalší život a ked prišiel po mna, vyrevala som sa, ale už s ním a vysypala naňho úplne všetko a on iba povedal,"ja viem, moja" a to ma tak utvrdilo, že nie je to stratené medzi nami.Len chlap to inak prežíva a čaká aj na to ako sa ty prejavíš. Pravda, že teraz fungujeme trošku s odstupom a mám obavy. Len fakt vydržať a myšlienky na blbosti rýchlo prejdú

zuzana231
20. jún 2015

@kubkovamama vďaka za radu. U nas je jedna dobrá bylinkarka, tak sa k nej chystam, už veľa krát mi pomohla. Verím, že sa vyhnem kyretazi.
Držím palce, aby vám to vyšlo 🙂

majkulik
20. jún 2015

@kubkovamama kamarat . . .hm . . .robi v tirolsku 11 mesiacov v roku a jeden ma volno, tak nam to tak teraz vyslo po 2 rokoch . . . ale neospravedlnujem to. neviem si predstavit prezit 2x to iste. my sa uz 3. rok trapime s umelym oplodnenim, toto bolo prvy krat pozitivne. ano aj u nas boli tie myslienky, ze s inym chlapom by to bolo OK. Co mu na to poviem . . . ano, som zdrava a kv tebe som si doondiala telo hormonmi? Ano, keby nebolo teba, tak mam uz dve deti?. . . . je to tazke, viem, aj pre neho, ked toto sice nebolo povedane, ale uvedomuje si to. a mne to teraz strasne prepina. aj sa na seba hnevam, aj s tym bojujem, ale zial zatial neuspesne. . . prisla som aj o pracu, takze mam casu . . .

nadej13
20. jún 2015

@majkulik nechcem tu pôsobiť depresívne,ale ak je s tebou,tak to vždy ma šancu,ja som s dotyčným tiež prešla fázu ivf 3 x a ket 2 x. Žiadna podpora od neho,po prvom kyrete ani nechci vedieť aký bol,možno aj preto som sa nevedela zotaviť a pol roka som krvácala skoro v kuse.keď som sa po dlhom bojí dostala do štádia ze asi v tomto živote nemám nárok na lásku a držať svoj uzlíček šťastia v náručí a riešila som rozchod tak sa pri rozlúčke stal zázrak a ja som si našla dve čiarky.tak dlho som to pred ním tajila aby mi nespôsobil problém,ale ja neviem klamať a on ako keby tušil a keď ma videl tak mu to bolo jasné,najprv akože radosť potom zasa jeho klasika,stále som sa snažila držať sa a ze na všetko budem sama,lepšie ako v tom trápení.až posledné 3 týždne tehu sa začal snažiť a mňa tie hormóny prevalcovali.ale posledný víkend tehu ho to zas chytilo a ja som už len večer mala taký divný pocit a v pondelok uz srdiečko nebilo.v nemocnici sľuboval a ja som potrebovala niečomu veriť,ale tri dni po prepustení koniec,že on uz so mnou nič nechce.celý týždeň plačem,nespím,len kamošky ma držia nad vodou.takže len sa držte muža ak stojí pri vás a spolu to zvládnete,spomeňte si na tie,ktoré bezcitní akože muži na to nechali samé.ja som rada keď tu čítam ze su aj výnimky a síce je to ťažké ale su pri vás.u nás tiež nič podstatné inak nenašli,len ze priateľ ma na nič spermie.a ja som ho ešte utešovala aj teraz ze jeho vinou sa to nestalo a on ma nechal trpieť samú.takže buďte radi a vážte si tých skutočných mužov pri sebe.

majkulik
20. jún 2015

@nadej13 Ahojky, je mi strasne luto co sa stalo a cim si si presla. babo je dvoch ludi, tak isto ako vztah. ani neviem, co ti na to napisat, lebo som nemala ani tusenia, ze su aj taki chrapuni (prepac za vyraz) medzi nimi. ja som mala vzdy stastie na dobrych a relativne normalnych chlapov.
Ano mam vedla seba uzasneho cloveka a preto ma tak hneva, ze si neviem sama sebe pomoct a ze sa tapam v blbostiach.
Je mi velmi vlemi luto co sa s....o v tvojom zivote. my mame za sebou 3 IVFka a 2 KETka . . .

kubkovamama
21. jún 2015

Dievčence, raz bude aj dobre. Čo viac k tomu..

lucusik33
24. jún 2015

@nadej13 ked čítam tvoj príbeh je mi smutno. Ja som dopadla podobne. Ja ok a partner zlý spermio. Pustili sme sa spolu do IVF. 4 vklady 4 tehotenstva-3biochemicke a 4.MA v 12tt vo február, stal pri mne podporoval ma ale to som netušila ze mi ustedri koncom mája ranu pod pas ked som už bola psychicky ready na další vklad.prislo to zo dňa na den kedy mi oznámil ze on vlastne nevie či chce so mnou byt. Zrútil sa mi svet. Mal sa rozhodnúť čo vlastne chce zajtra bude 5dlhych týždňov a on stále nevie. Je zo mna už len psychická troska, nevladzem. ☹

nadej13
24. jún 2015

@lucusik33 moja,viem ze je to ťažké a tie lieky co sme si museli pichať a hltať pri tých pokusoch na psyché tiež nepomáha. Neviem či spolu aj teraz bývate,ak áno,pohľad na neho musí bolieť ešte viac. Dúfam,že máš aspoň fajn prácu a iných ľudí okolo seba čo ta držia nad hladinou. Ja ani neviem ako ubehli skoro 3 týždne od toho smutného okamihu. Vobec sa necítim ísť do práce a toho stresu,ale uz mam info že ak nechcem zle dopadnúť tak by som uz mala prísť. Takže u mňa citlivosť z každej strany. Ale tvoj partner.Neviem prečo ale mám pocit ze je veľmi nešťastný,lebo vidí ako ta to trápi a myslím že ak doteraz ti bol vždy oporou teraz je to asi on kto potrebuje podporu.ženy sú silnejšie a hlavne sa vieme vyplakať a máme potrebu sa aj vykecať.mnohí muži to berú ako svoju prehru a možno si tie neúspechy pripisuje len a len sebe a ma strach.strach ze nevyjde aj ďalší pokus.ja viem ze je to ťažké,ale ak naozaj ti bol doteraz oporou,skús sa s ním porozprávať,ale inak,skôr s dôrazom ze mu veríš a ze nemyslíš na to že to je jeho chyba alebo vina.veľmi by som ti priala aby ten rozhovor dopadol dobre a aby to dobre co je medzi vami prevážili tie obavy a strach ze co ked to znovu nevyjde. Pozri,aspoň nejaké výsledky ste mali,aj to niečo znamená.aj keď to bohužiaľ nebolo úspešné ale nikdy nevieš čo sa pre akú príčinu deje.

juditam
24. jún 2015

ahojte baby.som mesiac po MA v 10tt a zatiaľ som nedostala menzes..cez víkend som mala veľké bolesti brucha aj tlaky...ako na menzes tak tri dni,no prešlo to..neviem dokedy mám čakať a ísť k doktorke,nikto nič nehovoril.na kontrole som ešte nebola..

espoleta
24. jún 2015

@juditam menštruaciu môžeš dostať v rozmedzí od 4.-8. týždňov. Potom je už potrebné ísť na vyvolavačku. Si objednana na kontrolu ale nie? Skús si zavolať k lekarovi, nech ťa rovno objedna ak niesi a tam to už poriešite.

kubkovamama
25. jún 2015

@juditam neobjednali ťa na kontrolu ani mesiac po?? Pri spontánnom ideš hned na ďalší deň, z nemocky do 3 dní po kyretáži. Ja som po prvom MA chodila každý týždeň.. teraz po druhom po kyrete ešte častejšie, len teraz je to trošku iné, lebo nie je to o.k. M.som dostala presne 28.deň od potratu, to je individuálne. Ale lekári by mali viac dbať o pacientky, domáhaj sa aj sama kontroly a vysvetlení. To ti mal tvoj lekár povedať presne a v nemoc. ak si bola ťa mali tiež upozorniť.

m2552
25. jún 2015

@kubkovamama
@espoleta ja vam neviem baby, ked som sla na konrolu co sa robi do troch dni od prepustenia z nemocnice, tak mi doktor povedal, pridte ked budete znova tehotna....
Inak som uz viac ako 4tyzdne po a kde nic tu nic, ale tak stresy mi netreba a do 8mich tyzdnov mam casu a casu.
Menstruaciu som mala vzdy na den, ale ako to bude po zakroku ani srnky netusia. pockam a uvidim, ak do 10tich tyzdnov nic nepride, idem na kontrolu (10 preto, ze 8-10 tyzdna budem v praci)
Inak po akej dobe vam padlo brusko, ktore stihlo pocas tehotenstva narast? Mne vcera oznamili, ze vraj som schudla, ale nohavice okolo pasu, su mi stale hodne tesne

espoleta
25. jún 2015

@m2552 .....no tak to maš dosť zvlaštneho lekara :D ako je vtipny na jednej strane ale trošku nezodpovedný. Ja som prišla na tretí deň po kyrete na kontrolu, o týždeň na to na krv a zajtra idem na kontrolu po mesiaci a chvalabohu aj po menštruacii, tak dufam že povie, že je všetko zahojene 🙂 No ale ide o princip, že sa stara o pacienky a nič nezanedbava a ešte ma stale napominal že najskôr až po 3 mesiacoch môžeme snažilkovať. Ja by som nevydržala čakať na mršku tak dlho ako ty ja už len počitam kedy pride druha a tretia a ideme na to :D .....No už mňa to je tiež ironia, lebo podbruško mi len tak trošku vyskočilo takže aj rychlo spľaslo ale za tie dva mesiace som pribrala 2 kila ale ani deko som zatiaľ neschudla :D .......Ešte že som podvyživena tak mi tie 2 kila až tak nevadia :D Ale na tvojom mieste by som asi zavolala lekarovi že kedy prisť ked nepride mrška a či vlastne netreba nejaku kontrolu po mesiaci 🙂

majkulik
25. jún 2015

baby, mna chytila tak strasne velka depka . . . a to som davno po. . . a uz som aj menzes mala. . . asi tym, ze sa blizi dalsi. . . ja by som plakala a plakala lala. och . . .neprejde to tak lahko a v sobotu svadba . . . kokos neviem ako to dam

kubkovamama
25. jún 2015

@m2552 ahoj.. no pri prvom mi bruško vydržalo skoro 3mes po potrate.. a to som už aj časom znova športovala, ale bola zima a v podstate mi to bolo úúúplne fuk. ☹ Teraz MA v 8tt a kyret v 10tt, som 9dní po zákroku a bruško nikde, len trochu také ochabnuté, hned v ten večer akoby splaslo, len ja som dosť schudla od zač. tehotenstva, bývalo mi zle. A vystresovaná psychika tiež robí s váhou veľa.
@majkulik všetko prejde, neboj.. Svadba tvoja??

majkulik
25. jún 2015

@lucusik33
@nadej13
nie som sice ptrizva, ale hajzli su to!!!! nezasluzia si vas,. a nezasluzia si ani den vasej lasky. vrazdila by som . . . . prepacte, ale musela som to napisat, lebo vrrrr.
ja mam dobreho chlapa, len to teraz trochu nezvladam. ale ak by sa ku mne niekto takto zachoval, ani slzu by som mu nevenovala. v tomto som tvrda, ale vzdy mi to vyslo. mozno preto mam takeho dobreho muza . . .
kocky nedajte sa. mate svoju hrdost a svoje zenstvo. ini chlapi by za vas aj zivot dali . . . drzte sa, lubkam vas vsetky, co prechadzame +/- stratou . . .

majkulik
25. jún 2015

@kubkovamama juj, nieee my uz sme svoji rooooky - teda par. od 21.5.2011 😀

kubkovamama
25. jún 2015

@majkulik myslím, že aj ked sa na to momentálne necítiš, je dobré ísť sa rozptýliť.. ja tiež musím v sob. ísť pozrieť rodinu, nechcem nikoho ani vidieť.. ale ono tá duša to potrebuje aj nasilu. Takže nahoď sa, uprav sa, usmej sa na seba do zrkadla, ja som tá naj, najsilnejšia, odvážna ženská, ktorú len tak hocičo neprevalcuje.. a zvlášť, keď máš dobrého chlapa doma, ktorý ťa tam určite podrží, keby máš slabú chvíľu.

majkulik
25. jún 2015

@kubkovamama no ved to to, vsetky saty su mi male - lebo brusko. . . ale som s tym vybabrala, dam ich pod prsia a prekryjem korzetom . . . a este krajcirka - snad ste nepribrali 12 cm . . . a ja skromne - ano . . . .
no budem muset nahodit usmev c. 30 a tvarit sa, ze je vsetko OK. dakujem

kubkovamama
25. jún 2015

@majkulik ano, pribrala a náramne mi to pristane.. asi tak. Neboj, zvládneš. Vyznie to teraz blbo, ale ľudia na svete majú aj 100x horšie starosti ako my... ach. Brú noc

m2552
26. jún 2015

@espoleta ja som ich este nedostala a uz som v praci, takze dva tyzdne tak ako tak nemozem ist k doktorovi. A rakuska doktroka si stale mysli, ze len simulujem :(
Po kyrete som u neho bola, to je jasne, spravil vsetky vysetrenia i sono, porozpravali sme sa, a vdaka jeho slovam som prestala plakat. Vysvetlil mi, co a ako sa deje v mojom vnutri, ze sa snazit o tri mesiace, a ze ked sa nam podarilo otehotniet tak skoro, tak ze on v tom nevidi problem, aby sa tak nestalo zasa. Samozrejme, ak nepride menstruacia do 8meho tyzdna, tak ist k nemu. Ale kedze som snou nemala problemy,a uz po troch dnoch od kyretu som bola pekne zahojena, ze sa mi dost rychlo regeneruje organizmus, co je vraj super.
@majkulik je dobre ze ides medzi ludi, roztpylenie ti len pomoze. Ak tuto chulostivu temu niekto vytiahne, tak len povedz, ze sa o tom nemienis bavit. Mala som obavy z toho ist do prace, ze ako sa budu namna vsetci pozerat, ale prekvapili ma, nikto sa nic nepytal, a radsej sa ma snazili zakecat aby som nato nemyslela. Mozno bude omnoho lepsie ako by si caka 😉

majkulik
26. jún 2015

@kubkovamama
@m2552
dakujem vam

espoleta
26. jún 2015

@m2552 to je taka ironia trochu, že kolegovia z prace viac podržia ako vlastna rodina.....tak aspoň ťa trochu rozptyľujú 🙂 Ja som dnes bola na kontrole, všetko krasne zahojene, povedal že teraz moja maternica vyzera ukažkovo :D ......No a dostali sme aj povolenie snažiť sa už po druhej mrške tak sa tešim, aj keby to hned nevyšlo ale aspoň si nemusime davať pozor 🙂 A psychicky som už nastavena tak že už by ma nič neprekvapilo aj keby sa to opäť stalo. Bolelo by to ale prekvapenie by to už nebolo, ale treba myslieť pozitivne a dufam že sa budeme čoskoro už len tešiť 🙂
@majkulik ....nevešaj hlavu, možno to je aj tym ako hovoriš že maš pred menštruaciou tak sa ti hormony trochu buria ale ber tu svadbu z tej pozitivnej stranky a trochu sa tam odreaguj aby si prišla na iné myšlienky 🙂 A ako písali kočky vyššie ak by sa niekto s tebou o tom chcel rozpravať, tak im daj najavo že je to tvoje sukromie, nech to nerozoberajú. Držim ti palce aby si sa z toho rychlo dostala a mala už iba usmev na tvari 🙂

kubkovamama
26. jún 2015

Baby .. ešte ma napadlo, brala ste niektorá Wobenzym? Na imunitu, skryté zápaly.. pýtala som sa to už na jednom fóre.. nikto to tu nespomína v suvislosti s potratmi a snažením. Alebo niečo podobné na báze enzymoterapie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre