Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

marion
24. sep 2009

Ahoj lili,ja som bola teraz po prvej mrche od MA u doktora. Vysetril ma a povedale ze je vsetko OK a ze v decembri, to bude cca 4 mesiace po MA mozeme skusit. 🙂 Ze sa nemam bat, aj ked vie ze obavy budu, ale vraj bude vsetko v poriadku. Tak musime lili verit. 🙂 🙂

Mne teraz idu 4 kamaratky rodit postupne v oktobri, novembri a 2 v januari. Takze som z toho taka, aj dobre aj zle... ☹ Ale na druhej strane, sa tesim ze mna to este len caka, brusko, prve kopnutie a tak....

🙂 🙂 🙂

lili136
24. sep 2009

marion
ja teraz čakám o týždeň druhú mrchu po MA.... doktorke pojdem asi až nejak po 3 mrche..... hlavne chcem zmeniť doktorku, lebo keď som tam prišla s papiermi po MA, tak len povedala, že sa mám ukázať o pol roka, keď budeme chcieť skúšať..... žiadne že prídite preventívne aj medzi tým, pozrieme sa, či by to nešlo skor... nič.... a hlavne ma s prepáčením serie jej nezáujem.....

len nemám žiadne referencie na dobrých doktorov tu v BA, tak neviem ani kam ísť.....
ale chcela by som každopádne zmeniť...

ja si teraz užívam svoje krsniatko... má už 7 mesiacov, už je s ním vačšia zábava, už sa smeje, robí grimasy, už sa ho nebojím chytiť poriadne do rúk, už to proste nie je také malé miminko.......

marion
24. sep 2009

Lili, ja som ako som pisala prisla po prvej mrche aj s papierom z histologie. Mne na ten papier napisali len jednu vetu ze to teda bol mrtvy plod, nic viac.

Mna vysetril on a potom urobil aj SONO, povedal ze je vsetko v poriadku, maternica a tak. A potom uz povedal len to ze po tych 4 cykloch mozme skusit. Ja som chcela ze prist na nejake odbery a tak, ale povedal ze netreba, len ze mam prist ked mi bude 2 dni meskat.

🙂 🙂

My sme tiez boli u znamych maju 5 mesacne. Zo zaciatku som nechcela k nemu ist, ale potom som sa s nim uz hrala a pospominala ake to bolo s Lukaskom. 🙂 🙂 A manzel mi odvtedy stale mrmle, ze chce take male babo.
🙂 🙂

lili136
24. sep 2009

mne ani len sono tá koza neurobila ☹ ..... len mi vtedy zobrala krv, keď mi na histologii napísali, že majú podozrenie, že to bolo mimomaternicové..... výsledky som zisťovala telefonicky a ona koza ani nevedela, za akým účelom mi brali tú krv a namiesto toho, aby mi povedala, že je to OK, žiadne "zvyšky" tam nikde nie sú, hcg je v pohode, tak mi povedala, že nie som tehotná!!!!! vtedy som sa presvedčila, že asi treba zmeniť doktorku.....
len stále neviem, kam pojdem......

no ja budem mať 4 mesiace niekedy v decembri.... tak sa potom možeme "snažilkovať spolu" 🙂

marion
24. sep 2009

Lili, rada by som ti poradila doktora, ale niesi z BB.Skus si tu popisat s nejakymi mamickami nech poradia.Ja som si zmenila doktora na zaklade toho, ze som ho zazila ako sa spraval k pacientke po porode. Bolo to nieco uzasne. Takze mam skveleho, najlepsieho aky je v BB. 🙂 Ten pristup, spravanie, no uzasny clovek. A este aj sympatak 😉

Tesim sa, zaroven trochu bojim na ten december. Mne vychadza den D na vikend pred vianocami, tak uvidime. 🙂

lili136
24. sep 2009

ja práve som robila "dotazník" medzi kamoškami a kolegyňami, ale žiadna z ich doktorov, resp. doktoriek mi nevyhovoval - buď miestom, kde sa nachádza, alebo to oni majú po známosti a tak.....
musím niekedy pokecať tu s babami z BA, možno aj s tými, ktoré boli po MA /tuším sú tu témy aj druhý missed, mamičky z missediek....atď./.... tak asi skúsim tam, či tam budú nejaké z BA, ktoré majú dobré skúsenosti s doktormi.......

ver tomu, že aj ja mám strach.... občas ma chytajú také stavy, že neviem, či by som to vobec zvládla, znova potratiť...... "obdivujem" baby, ktoré potratia 3x, potom idú na umelé oplodnenie..... to je tlak na psychiku ako hrom..... ale na druhej strane viem, aká je obrovská túžba po mimi......... aspoň je vidieť, čo všetko sme schopné vydržať ak chceme mimi..... 🙂

cervena_ciapocka
24. sep 2009

Ahojte 🙂 tak ja som na tom rovnako ako vcera. Mrcha nikde, prsia ma nebolia, ja uz nicomu nerozumiem 😀 Len sa bojim, ze za to meskanie moze to ze na zaciatku cyklu som mala stres, zobrala som par liekov od bolesti a ze aj teraz mam stres v praci 😔 Ani testovat nemozem lebo to je este skoro, teoreticky by som bola len 9 den po oplodneni a to je malo na to aby test nieco ukazal. Minimalne do pondelka musim pockat.

marion
24. sep 2009

Cervena ciapocka, mne doktor povedal, ze akonahle mi bude meskat 2 dni mam prist. Ze mi zoberie krv a na druhy den vie na 100%. Ze si nemam robit testy a cakat. 🙂 🙂 Aby potom hned nasadil nejaku liecbu, a na nic sa necakalo. 🙂

Tak kludne, ak ti teda meska zavolaj doktori a chod na krv. A budes hned vediet nacom si. 😉

cervena_ciapocka
24. sep 2009

Este pockam urcite do pondelka. Ja som mohla otehotniet len 15- teho takze je aj tak este skoro.

cervena_ciapocka
24. sep 2009

Mna chcela moja doktorka nechat uz aj minule doma tak dufam ze ak by som bola tehu ma necha aj tentoraz 🙂 a ze mi da aj nejake lieky.

kodada
24. sep 2009

ahojte, som spat od dokyho, vsetko je OK ... ale ci to vyzera na porod, neviem ...
doktorove dnesne slova ... krcok takmer spotrebovany, hlavicka vo vchode ... ale CS mi nepovedal, len prstami ukazal aky tenky ho uz mam (mirip a ta 7 zo vcera neplati 😀 ) ... prietoky mi nespravil, lebo mu v tej chvili odisiel sonograf 😉 tak spravil len sono srdiecka ... o tyzden dalsia kontrola

picolino
24. sep 2009

ahojte babule,
tak ja som bola uz aj PN /tyzden/,bolo mi dost zle, uz chodim do prace, je mi uz trosku lepsie, ale straaaasne mi zacali vadit vsetky vone a pachy ☹ ☹ ☹
dufam,ze sa to zlepsi.....uz mam aj knizku a tesim sa na najblizsie sono 🙂 🙂 🙂
inak uz mam aj male brusko....tak sa vytesujeme 🙂 🙂 🙂

babule nezufajte, ja som jasny priklad toho, ze ked sa zena citi v poho a vysledky su ok, niet preco cakat 🙂 hopsky nato,DRZIIIM PALCEKYYYY VAM VSETKYMM, 🙂 🙂 🙂 🙂

mirip
24. sep 2009

takže kody laicky povedané malý chce ísť von 😀

kodada
24. sep 2009

no nech tam este pekne vydrzi, dnes som mu dohovarala, ze ak chce peknu maminu, musi este tyzden pockat, aspon do stvrtka ... idem ku kadernicke 😀
picolino super, gratulko ku knizke ...

lili136
25. sep 2009

picolino
no gratulujem!!!! super správy, teším sa a 🙂 ty 🙂....
a ty si koľko čakala??

picolino
25. sep 2009

lili,ja som cakala dva mesiace...potom mi zobral krv,prisli vysledky/to bolo asi o tri tyzdne/,odobril mi to, ale ja som uz bola tehu...po dvoch cykloch, sme sa zacali snazit a vyslo to hned 🙂 🙂 🙂 🙂

baby a dnes mi je straaaasne zleeeee, asi idem domov....hlava ma boli priserne a je mi na vracanie ☹ neda sa to vydrzat ☹ ☹ ☹ ☹

kodada
25. sep 2009

picolino, a neuvazoval tvoj doky nad rizikovym?

marion
25. sep 2009

Babenky, ja este tehu niesom, ale ako to je ked ostanete PN, mate narok na nejaku podporu, davku? Dakujem 🙂

evulik6
25. sep 2009

ahooojte zlaticka...no pozeram ze o chvilu sa ide rodiiiit...supeeer, drzim palce a vsetkym zelam aspon taky super porod ako som mala ja pri dadkovi...ked nie lepsiiii....

inak moja kamoska v stredu porodila dievcatko tak som sa vytesovala...

no a co sa tyka mna a mojej prace....no hruuuza... kody dakujem za prianie aby sa to tam zlepsilo ale tam sa to nezlepsi...vzdy to tam bolo na prd a teraz je to este horsie... a aby toho nebolo malo tak som chora, a dnes aj dadko, tak som ostala doma...v praci ma musia pekne osierat, ale kaslem na nich, pre mna je najdolezitejsi moj maly chlapcek a nic viac...

picolino gratulujeeeeeeeeeem...

baby, keby dam vypoved tak mi rataju podporu zo vsetkych odpracovanych rokov alebo ako? neviete? dost silno nad tym uvazujem ale bojim sa urobit taky radikalny krok...

marion
25. sep 2009

Evulik, ja som to prave zistovala, ze za posledne 4 roky musis mat prispievane do fondu nezamestnanosti. To zn. ze ak si bola na MD a neplatila si si sama tak nemas narok na podporu. ☹ Lebo ked si na MD stat ti plati len Zakldne veci, a zamestnavatel to za teba neplatil ☹ Takze tak. Je to nanic. Ja tiez neviem, ak do januara nenajdem pracu pojdem na predlzenu MD a budem hladat pracu dalej. 🙂

evulik6
26. sep 2009

marion to vazne??? parada teda... ja som myslela ze toto mi platil stat, to je co za zaluz? taka som vytocena ze az...hlavne ze som pred MD robila 6 rokov a nikto na urade mi nepovedal ze si to mam platit...to su svine vychcane!!! vsetko aby si clovek zistoval sam... no pekne... mna asi porazi!

marion
26. sep 2009

Evulik, mna to tiez sklalamo.Lebo ja som pred MD robila len 1 1\2 roka. Ale kedze si ty predtym robila, tak si to chod do socialnej poistoven overit, ci sa to nebude inac ratat. Ja som pochopila za posledne 4 roky. Ale mozno ze to moze byt aj skor a zrataju sa ti roky, teda pred MD a teraz co robis. 🙂 To si niesom ista. Ale je to vlastne tak, ze do fondu nezamestansoti za teba plati zamestnavatel, ale ked si nas MD tak nepracujes, a zamestnavatel nie je povinny za teba platit, aj ked u neho si este zamestnana. ☹ Ale mozno to za teba platil zisti si v praci. Ale skor nie ako hej. Vies ake je to u nas na SK 😠 Tu je jeden link, precitaj si, mozno to inac pochopis a daj vediet. 🙂 http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=26453

🙂 🙂

picolino
26. sep 2009

ahojte,
tak lezim doma...mam hroznu nadchu, boli ma hrdlo a mam strach ci nemam chripku ☹ ,jem citrony s medom a dala som si oscilococsinum-homeop.,nemamte niektora& skusenosti s chorobou na zaciatku tehu????mam strach, dufam ze bude vsetko ok....v pondelok nabehnem k dokimu na gyndu, asi by som mala k nemu, nie????
daaakujem za ady,paaaaaa ☹ ☹

mirip
26. sep 2009

ja ked som bola prvýkrát tehotná tak mne pomohlo cmúlanie septisan tabletiek, tie sa možu počas tehotenstva sú ako mentolky a hned ako som docmúlala som si dala noa to horúci čaj tak mi to mentolové akoby zisšlo pekne hrdlo dolu a zabralo to

marion
26. sep 2009

picolino, boze drzkaj sa a drzmime palce aby si bola skoro fit. 🙂

cervena_ciapocka
26. sep 2009

Ahojte 🙂 picolino a v ktorom si tyzdni?
U mna este stale mrcha nedorazila, ale vcera som mala take divne krce a pichanie v bruchu ze som uz bola presvedcena ze prisla 😕 Tak by som si zelala aby to vyslo, ale bojim sa ze mi meska len zo stresu co som mala a co ma este v praci caka.

cervena_ciapocka
26. sep 2009

A dnes mam opet take zvlastne jemne bolesti v brusku akoby sa mrcha hlasila. 😕

picolino
26. sep 2009

som v 10tt, uz mam aj teplotu 37,5...som z toho nervozna, mozem si dat paralen????citala som na nete ze je to menej skodlive ako vysoka teplota 😒
velmi sa bojim..... ☹ ☹ ☹

cervena_ciapocka
26. sep 2009

a co pisu na letaku k paralenu? ale myslim, ze by bol urcite mensie zlo ako chripka, by si sa aspon vypotila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre