Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mirip
2. nov 2009

dík 😵

adrikanatasa
2. nov 2009

mirip malinká je úúúúúúúúúžasná. Jaaaj aké sú chutné tie detičky takéto malinké 🙂

mirulapirula
2. nov 2009

ahojte babušky som tu nová a chcem sa spýtať..
potratila som 5 tt( bez čistenia) zistili zvýšený prolaktín ale to bolo potom OK. Potom zase zistili zvýšené hodnoty štítnej žľazy. Keď som mal isť endokrynologičke tak som skončila v nemocnici s ďalším potratom zase v 5 tt a opäť bez čistenia. Teraz som bola u gyn. a ten mi nabral krv na hormonálny profil a hodnotu hcg.
Zistila som že máme asi problém s krvou. Ja mám 0 neg a manžel 0 poz. Chcem sa spýtať či viete o tom niečo a či by sme mi mohli poradiť.

cervena_ciapocka
2. nov 2009

mirula, takato kombinacia rh faktorov sa obcas vyskytne, ale da sa to riesit a kludne aj deticky budete moct mat, ale asi nie tak lahko ako ostatny.

toto som nasla: " pre matku s RH- smrťeľný Rh + nie je,lebo si jej krv tvorí protilátku tzv.veľké D,ale problém je keď sa cez krvné riečište dostane do tela bábätka krv matky aj s protilátkami s "D",pretože tieto protilátky D zabíjajú krv dieťaťa a to môže byť poškodené,alebo aj zomrieť,preto pri Rh- matky zisťujú krvnú skupinu a aj Rh otca dieťaťa,aby vedeli,či už pri narodení nemajú nechať dlhšiu pupočníkovú šnúru dieťaťa a tadiaľ sa dieťaťu vymení hneď po narodení celá krv. Látka na vychytanie protilátok "D" sa matke pichá do 72 hodín po pôrode,nie sú na ňu žiadne reakcie a svojho času sa to vyrábalo z derivátov kravskej krvi a pichá sa to preto,lebo pri prvom tehotenstve aj keď prenikne krv dieťaťa do matky a vytvoria sa tým protilátky a spätne krv matky do dieťaťa tak riziko poškodenia je iba veľmi malé ,ale každým ďalším tehotenstvom sa riziko zvyšuje,lebo protilátky v krvi matky zostanú na stálo,pokiaľ sa nepichne látka ktorá ich vychytáva.Toľkoo hovoria moje praktické skúsenosti,lebo som to pred 22 rokmi zažila,ja mám A-,manžel A+,syn A+,protilátku pichli druhý deň po pôrode,všetko OK.Nestraš,nie je to nič stršné a veľmi pedantne to sledujú u lekára,je to premakané a zaužívané už pomaly 30 rokov,nič nové pod slnkom a v prípade protilátok ak hrozí nejaké riziko pre bábo,tak vyvolajú pôrod a dieťatku krv vymenia,robí sa to už roky rokúce.Pri Rh kompabilite je iba vyššie riziko novorodeneckej žĺtačky,ale aj to sme prežili bez akýhkoľvek komplikácií.
A mimochodom Rh faktory sa pri darcovstve nesmú meniť,človek s akoukoľvek krvnou skupinou Rh- môže dostať v čase núdze 0,ale Rh - a človek s akoukoľvek krvnou skupinou Rh+ môže dostať v čase núdze 0,ale Rh+.Krv nie je eintopff a v čase,keď NEPOZNALI,určovanie krvnej skupiny sa na transfúziu bežne umieralo."

cervena_ciapocka
2. nov 2009

poznam aj jednu zenu co ma takto uz 5 deti a kazdemu museli "menit krv", ale ona tiez na zaciatku dva krat potratila.

mirip
3. nov 2009

aj ja mám A neratív a muž má pozitív a malá má pozitív tak isto mi 4x za tehotenstvo brali krv na pritilátky a ked sa malá narodila tak druhý deň som dostala injekciu , nie je to také strašné mať Rh negatív 😵

mirulapirula
3. nov 2009

červená čiapočka..
som rada že si mi napísala aspoň niekto ma povzbudil. Ja by som chcela vedieť či dva moje potraty v 5 tt mohli zapríčiniť krvné skupiny. Ešte by som chcela vedieť lebo ako vidím máš túto tému v malíčku. Otázka znie. Počula som že protilátky sa pichajú počas tehotenstva no ale vo vyššom v akom som bola ja . A čo keď kvôli tomu nemôžem donosiť a vždy v 5 tt potratím. Môžu mi to pichnúť aj v tom 5 tt??? Som z toho zúfalá lebo som sa strašne tešili na bábetko. :(..
inak ďakujem

mirip
3. nov 2009

mirula protilátky sa pichajú až vtedy ked ti z krvi vyjde že si pozitívna, teda sa robí test na a akonáhje tam je niekde napísané že pozit. v niektorom riadku tak musíš pichať, mne brali krv každý mesiac a vždy sme boli chvalabohu negativny na protilátky tak som pidhať nemusela nič,až po porode som dostala jednu štiplavú do zadku 😀 😀 😀
a čo tvoj gynekolog na tie potraty? neskúsil pátrať po príčine prečo potácaš? po dvoch potratoch by sa už mali robiť testy z krvi, protilátky, alergia na embrio, spermie, genetika atd.
mne takto Dr. prišiel na príčinu prečo som prvýkrát potratila

velvet26
3. nov 2009

ahojte baby,
nikdy by ma nenapadlo, ze sa to raz bude tykat aj mna.. ☹ zajtra idem na kyret, diagnoza missed abort v 9 tt, no zistili mi ho az v 10 tt, no uz zacinam 11 tt. myslite prosim zajtra na mna.. ☹

mirip
3. nov 2009

velvet je mi to lúto, viem ako sa cítiš, všetky čo tu sme sme tým prešli, drž sa

tilly
3. nov 2009

velvet, držím palce, neboj, kyret nebolí, len na duši... mne zistili MA v 10tt... drž sa 😉

velvet26
3. nov 2009

dakujem baby, uz som si aj veci nachystala na zajtra, dnes som bola na internom kvoli predoperacnym vysetreniam, vsetky hodnoty krvi mam v poriadku aj ostatne veci, dr. kt. tam bola sa ma pytala, ci som nebola chora, ja som mala uplne na zaciatku tehu horucky aj cca. v tom tyzdni ako sa to stalo, ked tak nad tym spatne premyslam ma bolelo hrdlo, aj manzel bol chorlavy, tak hovorila, ze to kludne mohol virus sposobit.. ☹
no nic, zivot ide dalej, dakujem vam za povzbudenie, ozvem sa vam potom, ked sa mi bude dat..

cukruska1920
4. nov 2009

Ahojte babulky.. velvet.. mrzi ma to ze sem patris...kiezby sme uz vsetky boli maminky ☹

cervena_ciapocka
4. nov 2009

Ahojte,
baby ja neviem co sa deje a vobec to nechapem. Menstruzcia mi meskala tyzden. Dnes mam cely den velmi cudne bolesti a len trochu spinim. To iste som mala aj pred mesiacom (dlhe meskamie a namiesto krvacania len take cudne spinenie) a aj teraz. Som zvedava ci budem mat normalnu menstruaciu alebo sa to bude opakovat. Cim to moze byt sposobene? Nikdy som nieco take nezazila. Moze to byt sposobene slabou chorobou a tym ze som brala antibiotika, alebo cim?

cukruska1920
4. nov 2009

ciapocka....ahoj... a nepytala si sa nato doktora?

cervena_ciapocka
4. nov 2009

nie, minuly mesiac som si povedala, ze pockam co bude teraz ci otehotniem, alebo pride normalna menstruacia, ale bola som chora (teda len zapal hrdla) a brala som podla mna silne antibiotika, tak teraz neviem, ze ci to nemoze byt aj tym.
A zas sa aj bojim ist k lekarovi, ze co ak je to nieco vazne ... ja viem ze je to hlupe, ale toho sa boji kazdy, a urcite nechcem odkladat riesenia svojich problemov.
A este, pred tyzdnom mi robila moja obvodna lekarka kompletny rozbor krvy a vsetky vysledky mam priam ukazkove. Myslite, ze aj napriek dobrym vysledkom mi moze nieco byt?

cukruska1920
4. nov 2009

to je tazko povedat..ale v kazdom pripade by si to nemala nechat len tak a cakat.... ja idem v pondelok na prvu seriu vysetreni..bojim bojim

cervena_ciapocka
4. nov 2009

ja neviem co mam robit. Posledny mesiac bol taky, ze po 5 dnoch skoncila ta cudna menstruacia, a mala som uplne normany mesiac, ziadny vytok, ziadne bolesti co spinenie, tak neviem.
Skor to pripisujem tomu, ze som mala doteraz prilis vela stresu, nejake tie lieky som brala a na to moje telo nie je velmi zvyknute.
A tebe idu robit ake vysetrenia?

cukruska1920
4. nov 2009

po dvoch potratoch

cervena_ciapocka
4. nov 2009

hej, ale ze coho sa konkretne tykaju?

cukruska1920
4. nov 2009

no tak to keby som vedela.... ale viem ze trombofilie, genetika, protilatky, alergie a este neviem co

cervena_ciapocka
4. nov 2009

a su to len krvne testy ci aj nejake ine vysetrenia?

cukruska1920
4. nov 2009

no v pondelok idem na sono a na stery a potom na krvne odbery sa dohodnem so sestrickou.... a v decembri by som mala vediet verdikt potratov

velvet26
4. nov 2009

ahojte baby,
dakujem za privitanie,
uz to mam za sebou, dalo sa to zvladnut, po hodinke a pol ma aj pustili domov..brusko ani neboli a krvacanie je slabe, tak hadam to aj tak zostane..za dva tt. ma ist na kontrolu, no pojdem uz aj bud. stredu, lebo chcem ukoncit pn a ist do prace, samozrejme, ak sa budem dobre citit..no na dusi sa to tak rychlo asi nespravi..viem, ze s tym nic nespravim, tak musim mysliet pozitivne, ze bud. tehu bude uspesne..
cukruska, drzim palce na testoch, je hrozne, ze si to zazila az dva krat.. ☹
pri druhom tehu ti aj nasadil dr. nejake lieky na udrzanie tehu, ci nie? ja by som chcela, aby mi pri druhom tehu ich dr. dal, no nebol nejako k tomu nachylny, no ja si ich potom vydupem, ved uskodit nemozu, ale pomoct ano..co myslite?

mirip
4. nov 2009

velvet neuškodia ti samozrejme aj ked ja som bola práve na lieky na podržanie tehotenstva naštvaná ked som o prvé prišla lebo som do 5tt mala lieky na podržanie tehotenstva a vlastne aj ked som u bábo nemala živé ani výtok ani žiadny príznak že sa prestalo vyvýjať som nemala.......lebo tabletky to vo mne umelo držali, preto niektorí Dr. dávajú lieky na podržanie až po určitom tt lebo ked to tam má ten 5-6tt ostať tak to tam ostane a nie ako mna takto umelo držalo tehotenstvo do 11tt

cervena_ciapocka
4. nov 2009

velvet, neviem sice aku mas pracu, ale ak nejaku stresovu a tak, tak radsej ostan doma tie dva tyzdne. Odychnes si na tele a trosicku mozno aj na dusi. Ja som uz 13 mesiacov po potrate a neprejde den aby som na to nemyslela. Niekedy je to lepsie, niekedy mam fakt tazke chvilky. A stale je mi tazko ked vidim nejaku tehulku alebo maminu.

lili136
5. nov 2009

ahojte všetky baby...

srdečne gratulujem všetkým maminám... no máte krásne detičky 🙂 🙂 ... joj, ako by som s vami menila 🙂

dlho som tu nebola, mám toho teraz v práci toľko, že tu vysedávam 13 hodín a neviem, kde mi hlava stojí.....

cevena ciapocka
vidím, že sme na tom úplne rovnako..... dokonca sa mi zdá, že ja mávam vačšie depky teraz, po niekoľkých mesiacoch po MA ako som mala na začiatku... pod chvíľou sa mi tisnú slzy do očí, keď vidím nejaké bábo alebo tehu.... ach jaj..... no nič, nejak to musíme zvládnuť... ja som teraz 3 mesiac po MA a strašne sa bojím začať znova skúšať.... človek má už predsalen taký blbý pocit, že čo keď sa to stane znova.... proste sa na to nedá nemyslieť, ako mi niekto prikazuje... ešte sa ale musím vyšikovať k doktorke, nech ma prezrie, nech zoberie krv a tak..... tak som zvedavá..
a čo sa mrchy týka, tak od MA mám presne takú ako ty.... síce mi nemešká nikdy... príde načas, ale vobec to nie je mrcha ako bývala.... je to len také vačši špinenie....

marion
5. nov 2009

Ahoj lily. Dlho som ťa tu nevidela. 🙂 Mne práve dnes prišla 3. mrcha. A po nej idem na odbery. Keď bude všetko Ok, tak v decembri to skúsime. Ale ako píšeš ty, aj ja mám strach.A všetci okolo mi vravia že na to nemám myslieť. Sú strašne múdri, ale keďže to nezažili, tak nevedia o čo ide ☹ ☹ A hlavne mám teraz strach, lebo je chrípkové obdobie, tak rozmýšľam či to neposuniem možno na február. Vieš veľmi by som chcela byť tehu,ale bojím sa tej chrípky. 🙂 Ale zase, každé ráno si poviem. Môj osud je už určený,a čo sa má stať stane sa. 🙂

Najhoršie je aj to, že od polky januára som bez materskej, malý pôjde asi do škôlky a ja by som mala ísť do tej práce. Ale ak by som bola tehu tak neviem či riskovať ísť do kolektívu. ☹ Vôbec neviem.

Lily, držím päste aby testy boli OK.A potom sa do toho spolu pustíme. 🙂 🙂

mm1
5. nov 2009

kočenky, prežila som to čo vy, a jediné čo vám možem povedať je.... MUSITE MYSLIET POZITIVNE, A NEVZDAVAŤ SA....
Držím všetkým palčeky.... 🙂

marion
5. nov 2009

Ahoj mm1, aj ty si to zazila. To som ja poslal si mi skladacku.Dufam, ze dnes pride. 🙂 To som nevedela, ze aj ty mas MA za sebou. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre