Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zuzanahor.
10. nov 2009

lu.lu
presne viem,co citis ☹ ja u mam po tom uz 7 tyznov a este som sa nespametala,skoro kazdu noc placem....
Najhorie je,ze ma okolie nechape,beru to ako bezu vec ☹
Vsak mam jedno dieta,mam byt rada 🤐 akoby mi noz pichly do chrbta.... kto to neprezil nikdy to nepochopi!!!!
Casom to prestane trosku boliet ale nikdy nezabudnes...
Prajem ti vela pozitivnej energie a vela sili sa s tym vyrovnat 😉 nabuduce sa vam to urcite podari a ty vynosis krasne babo....

mm1
10. nov 2009

ahojte kočky.... posielam Vám VELA POZITIVNEJ ENERGIE, ABY STE SA CO NAJSKOR PRESTALI TRAPIT A MYSLELI NA BUDUCNOST.....
DRZKAJTE SA.

Zuzka a neplač prosím.... nepomože ti to a Lianka potrebuje veselú maminku

ajkuska
10. nov 2009

Chcem Vás povzbudiť, lebo viem čo prežívate (mám týždeň po kyretáži) keď si myslím že už je všetko OK tak isto príde na mňa plač, alebo smútok, ale pomáha mi keď myslím na budúcnosť keď mám nové plány a sny a aj to keď mám naplánované vyšetrenia, ktoré možno odhalia príčiny (alebo možno aj nie, ale aspoň to skúsim).
velvet 26,
to aby ťa poslali na endokrinologiu nebol problém? normálne prídem za praktickou lekárkou a popýtam si to od nej?
mne gynekológ v nemocnici povedal, že mi napíše papier na hematológiu, keď prídu výsledky z histológie. Na tú krv som sa pýtala preto, lebo ak by som mala rh faktor negatív tak do 72 hodín po potrate sa má pichnúť injekcia aby neboli pri druhom tehotenstve problémy, lenže túto injekciu mi nepichli, lebo krvnú skupinu mi doteraz nezisťovali (verím že ju nebolo treba pichnúť).
Mykózu som predpokladám nemala - teda aspoň som nemala žiadne subjektívne problémy v tomto smere a ani nič nezistili.

lu.lu.
10. nov 2009

cau babenky,dakujem za povzbudive slova 🙂
nepoculi ste niektora o www. genomac.cz kedze je taky problem,ze po prvom missed vas neposlu na ziadne vysetrenia, tato firma robi geneticke testy aj trombofilne mutacie, vraj to stoji 100b eur,este som sa na to poriadne nedivala,ale neskor kuknem........inak tie trombofilne mutacie mi doporucil dat vysetrit aj Dr. Spanka, on ma online poradnu na
www.indol3c.sk mozete sa ho hocico spytat...tak len tolko

velvet26
10. nov 2009

ahojte kocky, lu.lu, napisala som ti do temy kyretaz...
som rada, ze uz mas potom, este je to moc cerstve vsetko, preto budes este casto plakat, ja budem mat zajtra tyzden po zakroku a stale to moc boli, no snazim sa sustredit na buducnost a verim, ze druhykrat nam to vyjde..
inak, dnes som mojej obvodnej nesla, lebo vcera ma tak vycerpalo to cakanie na endokrinologii a na sone, horor, pojdem zajtra..
ajkuska, skus tej obvodnej skocit, ja idem zajtra, som zvedava ci ma posle na tu hematologiu, dnes este chcem volat jednemu gyndosovi, co sa pozname chcem sa ho popytat, ci on svoje pacienky po prvom MA posiela na vysetrenia a ci by mi nedal odporucenie on, ked moj nechce..no ved za pokus nic nedam, nie?

velvet26
10. nov 2009

lu.lu, pozrala som tu stranku genomac.cz, no oni su v prahe, to je trochu od ruky, no nejaka taka firma na slovensku musi tiez existovat, nie skusme nieco baby pohladat, ak by som nasla nejaky kontakt napisem ho sem..

velvet26
10. nov 2009

baby, mam dobru spravu celkom, nasla som si tel. c. na nemocnicu a hematologiu v meste, kde byvam a skusila som tam zavolat, vysvetlila som im, ze som mala prvy MA a ze ma gyndos nechce poslat na hematologicke vysetrenie krvi na trombofiliu a mutacie a sestricka pocula som, ze sa radila s lekarkou mi povedala, ze oni mi to vysetrenie urobia a hned ma aj objednala na 25.11 medzi 7 az 9 hod mam prist...chapete? ze mam narok dat si tento rozbor urobit aj po prvom MA.
tak skuste si aj vy zavolat do vasich nemocnic na hematologiu a ziadajte to vysetrenie...

lu.lu.
10. nov 2009

tak to je uuuplne super 🙂 vies ze aj ja som rozmyslala nad niecim podobnym? ale este nejdem predbehovat, lebo som sa nerozpravala s mojim gynekologom na slovensku, pojdem k nemu, ked pridem na vianoce domov..... co nie je dlho-
6 tyzdnov-uz aby som zacala kupovat darceky, aspon sa odreagujem 😉 .......ale ak ma on neposle,tak si nieco vydupem sama...tu v anglicku to riesit nechcem,aj tak by to asi nikam neviedlo....mne vcera povedali,ze ani na kontrolu nemusim prist, pokial nebudu komplikacie!!!! tak ale dufam nebudu
viete v tomto "skvelom" anglicku zena ani nema svojho gynekologa!!!!!!!!! ak mas problem ides k GP(to je obvodak) a on ta mozno posle ku gynekologovi, co bude trvat cca 6 tyzdnov.....preto mam radsej gynekologa na slovensku,aj tak chodim kazde 2 mesiace, len bohuzial vcerajsia operacia bola akutna(no uz som rozmyslala nad kupou letenky)
a este jedna vec, tu vam v prvych 12tt nedaju nic na podporu-ziadny duphaston, utrogestan,nic.....nechavaju to na prirodu.....ja som si aj prvy uzv. v 6tt musela vydupat,mi ho nechceli dat,az ked bolo podozrenie na mimomaternicove tak ma tam poslali.....no ale uz som sa rozpisala a postazovala... 🙂 pa

velvet26
10. nov 2009

lu.lu, jednym slovom otras, to co pises...to je aka starostlivost??? ziadna..smutne..
no nic, na slovensku si vsetko povybavujes, urcite bude vsetko ok...
a co robis v anglicku konkretne? neplanujes sa vratit na slovensko natrvalo?

lu.lu.
10. nov 2009

moj priatel je anglican takze tu zijeme on/off 5 rokov, okrem casu ked som sa vratila na slovensko dokoncit VS.
ja momentalne nerobim,ale priatel ma tu pracu a na slovensku by to bolo pre nas asi tazsie, ale uz sme nad tym rozmyslali,jemu by nevadilo byvat aj inde, nielen slovensko alebo anglicko....uvidime, co buducnost prinesie a v septembri syn zacal chodit do skoly,tu zacinaju uz ako 4 rocni,tak asi zatial ostavame tu. nastastie chodim casto domov, tak sa to zatial da....a ja som prvykrat rodila v anglicku a bolo to super(teda ak sa o porode da povedat,ze je super 😉 )
izbu som mala pre seba,ziadne nastrihovanie, babenko ti hned daju a ostava s tebou a na druhy den mozes ist domov...nie je to vsetko az take zle tu

velvet26
10. nov 2009

lu.lu, tak to je zlatunke, malickeho 4 rocneho skolacika mas.. 😵
jasne, aj tu vela veci nefunguje ako by malo, ale to je asi vsade tak, nieco je lepsie, nieco menej...
aj ja som volakedy daaavno chcela odist do anglicka,no som zostala a som spokojna, a co viem, uz bude len a len lepsie, ze baby...? 😉

lu.lu.
11. nov 2009

dnes je akysi smutny den........neda mi na to nemysliet. vcera sa ma syn pytal,ze preco uz nemam babatko v brusku a ze kde odislo???? 😔 tak som mu povedala,ze je teraz anjelik v nebicku ☹

petika
11. nov 2009

☹ Smutné to je, držím palce, aby to čím skôr prešlo, možno Ti ten malý anjelik pošle ďalšieho, ale zdravučkého. Tiež to máme za sebou, ale zvládame to, rozumiem Ti. My sa chceme pokúsiť o ďalšie, aby sme nemuseli smútiť. Všetko dobré a hlavne optimizmus. 😉

lu.lu.
11. nov 2009

dakujem petika...my tiez chceme zacat cim skor,ale este som len 2 dni po,tak asi najskor vo februari....

marion
11. nov 2009

lulu, ja mam len 3 rocneho krpca, a povedala som mu ze mama ma babo v brusku. 🙂 Potom sme to nespominali a pred nedavnom mi hladkal brusko a vravela, baba buva. A ja som mu vysvetlila ze baba uz nebuva,
tak na mna hodil take smutne ocka ☹ ze som neudrzala plac. Tazko sa to takemu malemu vysvetli. Tak teraz si sam hladka svoje brusko a vravi si baba buva.... 🙂

Ale uvidime cas ukaze a opat si budeme hladkat bruska, vsetky maminky a cakatelky 🙂 🙂 🙂

velvet26
11. nov 2009

ahojte baby,
dnes som bola na kontrole, po tyzdni od kyretu, mala som ist az po dvoch tt. no rozhodla som sa skor, aby som mohla ukoncit pn..
no dr. ked robil sono, tak mi povedal, ze v maternici su zbytky, nie priamo plodu ale niecoho..plod odsal..
ja som krvacala len v ten den, ked mi zakrok robili, na druhy uz vobec nie ani potom, tak hovoril, ze to tym, ze sa mi rychlo uzavrel krcok a preto mi tam nieco ostalo..
baby, mali ste aj vy nieco take, prosim poradte co dalej...
mne dal injekciu na vyvolanie stahov maternice, no nic..vobec nekrvacam..v piatok mam ist na kontrolu...bude mi brat krv..tak neviem, asi mu zajtra zavolam, ze ta injekcia nezauncikovala, nech mi pichne znova..konzultovala som to s inym dr. cez tel..ten mi hovoril, ze by zvolil taky postup..
neviem, mozno by sa to potom prvou menstruaciou vyplavilo, nemali ste taky problem???
prosim poradte mi.. ☹

mirip
11. nov 2009

ahojte om pridala pár fotiek z dneška 🙂

cukruska1920
12. nov 2009

velvet...a nedali ti hned po kyrete injekciu aby to z teba vsetko vyslo? mne dali este aj to a potom zo mna isli este take kusy...a potom na kontrole na sone bolo uz vseto v poriadku

gaby21
12. nov 2009

Ahoj velvet, ja ked som bola na kyrete, tak som tiez bola po tyzdni na kontrole doky, ze su tam zvysky plodoveho vajca a ze kym to tam ja tak menstruacia ani nepride, tak ja hned panika, ale povedal, ze za tyzden mam prist znova. Tak ale asi styri dni po kontrole som chytila strasne krce do brucha a vsetko to vyslo von, bola to taka tmava az cierna krv, alebo kusy zrazeniny, a na dalsej ko. uz bolo vsetko OK.
Inac sorry ze som vam sem takto vtrhla! 😀

velvet26
12. nov 2009

gaby 21, dakujem ze si napisala a v pohode, vobec si sem nevtrhla, som rada..
prosim ta, a tebe nedaval injekciu na vyvolanie krvacania??? mne ju vcera davali a nic...zajtra idem znova na kontrolu, tak neviem, ci si ju mam dat..
maju mi brat aj krv, asi aby skontrolovali hcg, ono tebe asi ked uplne pokleslo, potom to z teba vsetko vyslo, boze..ja si ani nic ine nezelam, nech som uz uplne vycistena...

gaby21
12. nov 2009

No moja, ziadnu injekciu som urcite nedostala, akurat hned po prebrati z narkozy infuziu na stiahnutie maternice, ale to neviem ci ma nieco spolocne s vyvolavanim krvacania, fakt neviem, nikto mi nepovedal, vlastne mi neoznamili vobec nic, iba ze do tyzdna sa hlaste u svojho obvodneho gynekologa, ani odber na zistenie poklesu hcg. Hmm, ked tak na to myslim ja som takmer vobec po kyrete nekrvacala, iba slabo spinila, no potom asi tych trinast dni po prisli tie krce a vsetko to vysllo von, som si normalne myslela ze menstruacia. Mozno to chce len cas a vsetko si to zariadi sama priroda 😉

velvet26
12. nov 2009

boze gabi, dufam,ze to tak bude aj u mna a naozaj to priroda zariadi, nechcem dalsi kyret...
ja som krvacala len v den kyretu potom uz tiez vobec nic, tak preto mi tam asi nieco ostalo, tak mi to aj dr. povedal, ze sa mi skoro uzavrel krcok..
inak gabi, gratulujem, ja az teraz pozeram, ze cakate babatko..kraaaasne.. 😉
kedy sa vam to podarilo, za aky cas po kyrete, bola si aj po kyrete na nejakych vysetreniach, beries teraz aj nejake tabletky na udrzanie tehu???

gaby21
12. nov 2009

Dakujem 😅
No ja som ne vysetreniach nebola, som presne vedela preco to bol missed, v dvanastom tyzdni na NT screeningu mi bola zistena geneticka vada, nasledne potvrdena vysledkom z biopsie placenty, no a babo sa prestalo vivyjat v patnastom tyzdni. pockala som tri menstruacie a stvrta uz neprisla. Doky mi hned nasadil duphaston ale aj tak som ho nebrala, prvy krat som brala vsetky druhy vitaminov a predpisanych tabletiek stopercentne poctivo a udrziavala som tak pri zivote plodik ktory nemal vobec sancu sa normalne vyvijat, takze sa mi to cele trapenie iba predlzilo o par tyzdnov. Teraz beriem tehotenstvo uplne inak s maximalnou pohodou, a vedomim, ze ak sa ma stat nieco zle tak sa stane a ja to nijako neovplyvnim. Dolezite je, neobzerat sa spat a nemysliet na to co sa stalo! Zdrave babatko si vyberie iba spokojnu maminku 🙂

velvet26
12. nov 2009

aha, tak tebe zistili, co babatku bolo. tak som zvedava, co sa najde na histologii, aj ked si myslim, ze mi povedia, ze to boli len zbytky plodu..nic viac..
gaby, taku mas pravdu, mala by som sa ukludnit a byt v pohode...no pokusim sa, najradsej by som sto uz mala za sebou...

ajkuska
12. nov 2009

gabi21 to bolo krásne povzbudenie, veľa šťastia ti prajem, termín ti vychádza presne na moje narodky. 😉
velvet 26 - neboj bude to OK.

lu.lu.
12. nov 2009

cukruska,
tebe robili kyret v anglicku,ze?
to ti dali injekciu hned po? a este aj na sono ta poslali?
lebo ja nic.nula bodov

tilly
12. nov 2009

baby, tak už aj nám sa kinderko rozpadlo 😀

aďko sa narodil v sobotu 😉

evulik6
12. nov 2009

jeeeeeeeej tilly, gratulujeeeeeeem 🙂

cukruska1920
12. nov 2009

lulu...ja som ani v anglicku nebola 😀 robili mi kyret na slovensku - Nitra, a injekciu mi dali ako ma previezli na izbu a sono potom o dva tyzdne ked som bola na kontrole

adrikanatasa
13. nov 2009

tilly gratulujem to je super, Adamko má krásne miery 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre