Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ororo
1. jan 2010

Ahojte, som tu nova a pisem, lebo sa potrebujem porozpravat s ludmi, kt. si zazili to co ja. Uz 3 krat som potratila v prvom trimestri (vzdy 8 tt). Prvy krat to bolo v roku 2006, potom v roku 2007 a teraz je to cerstve, vcera som sa vratila z nemocnice. Po druhom potrate sme sa dlho snazili a nemohla som otehotniet - sekundarna sterilita ☹ Ked sa nam to podarilo, tak som sa velmi tesila, presla som si vsetkymi vysetreniami a prislo sa len na to, ze mam zvysenu zrazanlivost krvi (trombofilny stav), ale zacala som si pichat fraxiparine a tak som si myslela, ze vsetko bude OK. Zial mylila som sa a prislo velke sklamanie. Prve dva potraty vyzerali podobne, spinila som a potom sa prestal plod vyvijat, treti krat nebolo ziadne spinenie, brala som aj Utrogestan o to vacsie bolo moje sklamanie. Bojim sa snazit dalej, co ak vsetky pokusy dopadnu rovnako? Dost to ide psychiku. Viem, ze je to teraz cerstve a chvilu to bude boliet, ale ako mam nazbierat odvahu k dalsiemu pokusu? Co sa da este vysetrit? Bola som na genetike, na hematologii, absolvovala som hysteroskopiu a aj laparoskopiu. Mozno prave Vy, ktore ste si to tiez prezili mi budete vediet dodat trosku pozitivneho myslenia. Mozno su medzi Vami aj take, kt. sa to stalo viac krat ako mne a teraz maju zdrave babo. Tak verim, ze coskoro ta najvacsia bolest prejde a opat budem mysliet pozitivne a zacnem verit, ze sa mi to raz podari.

Ps: Prajem Vam vsetko dobre v Novom roku a nech sa Vam splni ten najvacsi sen.

iwanna
2. jan 2010

ororo ☹ , je mi to velmi luto.... Ja som si to prezila 2x . Prvy krat to bolo v 11 tt, potom hned po troch mesiacoch v 6 tt. Tiez ziadne spinenie, ziadne priznaky, proste nic. Az na utz proste babo nezilo. Nezistili mi absolutne nic... Znova som po troch mesiacoch otehotnela a mam synceka. Teraz som znovu tehotna, mam neuveritelny strach, ale verim v dobry koniec. Zo srdca ti prajem, aby sa ti splnil tvoj sen. Drz sa a neprestan verit 😉

lu.lu.
2. jan 2010

ahoj ororo, je mi velmi luto, co si zazila 😢 , ja som mala missed "len" raz a aj tak to bol najhorsi zazitok mojho zivota...ja som nasla vela kociek s podobnou skusenostou v teme Kyretaz, velmi mi pomohli dostat sa z najhorsieho...prave pred par dnami sme zalozili novu temu Anjeliky v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku.

prid medzi nas, su tam fakt super baby, dufam budeme moct aspon trosku zmiernit tvoj zial 😉

lu.lu.
2. jan 2010

a este, tato tema nie je v skupine Tehotenstvo, ale v skupine Snazilky 🙂

zixi_1
2. jan 2010

ahojt ororo...tiez mam bohuzial podobny cerstvy zazitok........v utorok som z nicoho nic zacala spinit a kym sme prisli do nemocnice uz som silno krvacala....lekar konstatoval uz len potrat v 8tt a hned ma zobrali na kyretaz...umiestnili ma na novorodenecke oddelenie, nic "lepsie" na moje bolave srdce ani urobit nemohli.....strasne lezat pri prazdnej detskej postielke a pocuvat plac deticiek z druhych izieb........v roku 2009 som mala dva MA....takze sme poriadne s priatelom za minulym rokm zavreli dvere na niekolko zamkov a dufame ze nas osud uz takto skusat nebude......ale je to tazke nemysliet na to ☹
lu.lu......pojdem pozriet do Vasej temy...ved kto nas moze pochopit viac, ak nie tie, co zazili to iste

ororo
2. jan 2010

Ahojte, ste velmi mile. Idem sa pozriet do tej novej temy "Anjeliky v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku". Teraz si dam 3 mesiace pokoj a potom zacnem skusat, aj ked niektori lekari odporucaju pokoj 6 mesiacov, ale neviem ci to vydrzim.

lu.lu.
2. jan 2010

no jasne, podte k nam, je tam veselsie 😉 sup,sup

zixi_1
2. jan 2010

no mne v nemocnici odporucali pockat rok.......... moj gynekolog odporuca aspon 5mesiacov zase....vsetko sa mi zda straaaasne dlho.... ale radsej asi pockam do jesene........ v pondelok idem na kontrolu a chcem sa popytat na kupele Lúčky....vela zien si ich chvalilo

tatuska1
3. jan 2010

vsetkym babulkam zelam stastny Novy rok a nech je hlavne uspesny na plodenie deticiek a zienky treba mysliet pozitivne a hlavne sa nevzdavat kazda sme tym presli a uz polovica ma pri vsebe nadherne uzlicky. 😵 😵 😵 😵

marion
4. jan 2010

Ahojte mamicky snazilky a snazilky. Najprv Vam chcem vsetkym popriat vsetko dobre v Novom roku 2010, a zelam aby bol lepsi ako 2009.

A teraz...otazka do plena...tiez som po MA, ako vacsina z vas. Je tomu 4 mesiace. Doktor mi urobil sono, povedal ze je vsetko OK a mozme skusit. Babenky, od porodu som postrehla,predtym som to nemavala, ze vzdy pre menstruaciou cca 4 dni mam spinenie potom prestane a nasledne pride krvacanie presne 28den. Vravela som to aj doktorovi, ale on na to nic nepovedal. Tak som to brala ako v poriadku. Potom v juni sa zrazu spinenie nedostavilo, a ja som zacal tusit ze som v tom. Aj som bola, avsak v 12.t.t prisiel potrat. Teraz v decembri sme skusili, a spinenie tiez nikde, zacala som nieco tusit, avsak den pred ocakavanym krvacanim prislo spinenie, tak som myslela ze to je mozno uhniezdovanie vajicka. Avsak to trvalo 2,3, 4 den ...uz som bola v strese lebo som si zacala citat o spieneni pred krvacanim, co vraj moze znamenat nedostatok estrogenu, a teda neuspesne uhniezdenie vajicka, co moze mat za nasledok MA. Takze moj novy rok bol velky stres a sklamanie. Modlila som sa aby radsej prislo krvacanie nez dalsie sklamanie z potratu. Na moju velku radost prislo krvacnie na 31den, co sa mi stalo prvykrat, vzdy mam 28 dnovy cyklus, alebo den skor, ale nikdy nemeskalo.

Tak sa pytam, babenky mavate tiez taketo spinenie a zn. to teda problem s tymi hormonmi? Lebo mne lekar vobec nebral krv, povedal ze potrat bola nahoda ten ..sono ze je OK. Preto cakam kedy bude robit a vyziadam si rozbor hormonov. Myslim si, ak hladina hormonov moze byt pricina, preco to hned lekari neriesia, ci Vam robili rozbor hormonov?

Dakujem krasne vsetkym...

cervena_ciapocka
4. jan 2010

marion, neviem ti poradit, ja nic taketo nemam, a myslim, ze to moze mat velmi vela pricin a zaroven to nemusi nic znamenat a mozno ze aj keby ti spravili vysetrenia tak by nic nezistili, ktovie.
Ja som cely rok po potrate male celkom pravidelnu MS, okolo 28 az 31 dni. Ale posledne mesiace ja neviem co sa deje. Najprv MS dosla na 26 den a mesiac na to na 36 den 😒 a ja mam z toho nervy v cudu. Cely mesiac sa snazim byt v pohode, ale ked zrazu tyzden meska a ja uz som z toho na nervy a potom mam depku 😔
A este nech mi dakto povie ze na to nemam mysliat tak mu dam asi do nosa 🤐 .... ano dalo by sa nemyslit, keby som bola izolovana od sveta a nemusela denne v praci stretavat tehotnu koleginu, na ulici matky s kocikmi a podobne.

marion
4. jan 2010

ciapocka, je to tak...ako mam na to nemysliet...to sa neda.... 🙂 aj mne vravia nemysli na to, ale po vojne je kazdy general, tak musime len verit... 🙂

cervena_ciapocka
4. jan 2010

Ved to 🙂 a halvne kazdy vravi, ved si este mlada ... ale ani neviem ako a 30 bude na krku ... a najlepsie je, ze potom nazainteresovany vravia, naco ste cakali ... a ze vek rodiciek sa posuva na neskor ... a bla, bla, bla .... ale ako keby sme to tak chceli

cervena_ciapocka
4. jan 2010

a ked tak premyslam, nad tym spinenim ako si pisala ... no, pred menstruaciou je maternica narastena a prekrvena a tak je podla mna dost mozne, ze obcsa praskne nejaka ta mala cievka alebo sa vyluci troku krvi, kym sa menstruzcia rozbehne naplno. (Ale mozno sa uplne mylim 😅 )
A ked ti chodi tak previdelne tak podla mna to nebude nic vazne.

A ja by som sa este chcela spytat, ci ste sa nestretli s tym, ze podla faz cyklu sa mi meni stav ekzemu.
Posledny tyzden cyklu, tesna pred menstruzciou mi pokozka kde mam ekzem opuchne, svrbi a je to proste katastrofa. Ked pride menstruacia, tak sa to zacne zlepsovat, to trva tiez tak tyzden, a dalsie dva tyzdne mam pokozku uplne v pohode, po ekzeme takmer ani stopy. A takto sa to stale dookola opakuje. S cim to moze suvisiet?

marion
8. jan 2010

Ahoj ciapocka...

dnes som bola u doktora a predpisal mi duphaston na druhu fazu cyklu.To spinenie moze byt sposobene tym nizkym progesteronom. Tak uvidim ci to spinenie zmizne. A hlavne je ze na sone bolo vsetko Ok, lebo vo februari mi vyberali polyp, tak sa bal ci sa opat neobjavi.

Poprial mi vela stastia v snazeni...tak cakame na dalsiu ovulaciu... 🙂

cervena_ciapocka
8. jan 2010

ahoj 🙂 tak je to fajn, ze aspon nejake lieky, ze skusate a mozno bude mat pravdu 🙂

inak vas obdivujem, ze ty aj vecsina bab tu hladate priciny preco sa nedari alebo sposob ako otehotniet, ale poviem vam, ze ja na to uz ani mysliet nemozem. Lebo akonahle sa zacnem pozorovat ci ovulacia bola alebo nie tak potom uz len netrpezlivo (ne)cakam mrchu, vycitam manzelovi ze sme sa malo snazili a som z toho len v depke.
Uz som si povedala ze dost. Naordinovala som si kopec aktivit a tvarim sa ze dieta je nieco co sa mna netyka, a akekolvek ine mysienky rychlo zahanam, tak len dufam, ze mi to vydrzi, lebo mna uz tie depky fakt nebavili.

cucuska
8. jan 2010

marion. Ja som bola na tom podobne. Ja som ale vždy začala špini´t v strede cyklu a vlastne len vtady som otehotnela keď som mala to špinenie. Dvakr=ats om mala MA a potom sa nám podarilo vynosi´t našu Emku. MOc moc Vám drźim palce.
a to spinenie môže znemenať buď malo hormonov alebo veľa hormonov aspon tak mi to vysvetlil môj Dr

marion
11. jan 2010

Ahoj ciapocka, ja som trosku patrala a zistovala co mohlo byt pricinou MA. Nedosla som velmi k nicomu, len to spinenie co som mala ma trapilo. Lebo predtym som so to nemavala. Tak skusim ten duph. a uvidim. 🙂

Dnes som bola na uradoch zistovat skolku pre maleho,bude mat 3 roky a nikde nemaju miesto. Tak super, lebo od februara som bez prispevku a neviem kto nas bude zivit do septembra. Je to strasne. V septembri mi ho nevzali lebo ma 2,5 roka a teraz ked ma narok tak nemaju miesto. ☹ A ak ka vezmu do prace a zarobim 400 eur, z toho sam 300 eur na sukromnu tak super.... 🙂 jaj starosti a starosti...

Ciapocka neboj, ja kazdy den si hovorim ze to pride...dookola mi uz porodili 2 kamosky a este bude rodit 7 kamaratok....mam radost ale smutok trosku vo mne.... ☹ ale zase ja si tie male trosku pochovam a mam dobry pocit, ze coskoro sa aj nam zadari..

Tak vela stastia 🙂

cucuska, dakujem, verim ze to spinenie zmizne a podari sa nam... 🙂 🙂

lili136
17. feb 2010

ahojte baby...

ako sa mávate? je už niektoré z Vás tehu??
🙂

marion
5. mar 2010

Ahojte....tak co ako sa mavate? Pisete do inych tem? Lebo Vas neviem najst...Dnes mi je velmi smutno, lebo dnes sa nam malo narodit babetko, keby nebol ten MA. 🙂 Ale verime ze v buducnosti to vyjde... 🙂 🙂 Napiste co mate nove...

lili136
8. mar 2010

ahoj marion....
okolo mňa teraz samé porody, tak tiež o to častejšie myslím na naše mimi ☹
my sa už pokúšame druhý krát, prešlo pol roka, bola som u doktorky, vraj nevidí dovod, prečo to neskúsiť, tak sme sa na to dali..... takže teraz zase prichádza obdobie sledovania príznakov, kupovania tehu testov.... len dúfam, že nebude to obdobie trvať dlho ☹ ☹ ☹

marion
8. mar 2010

Ahoj lili, ja som sa zacala liecit na stitnu zlazu. Lebo ta polovica kt. uz len mam uz nestiha, tak som mala zle hodnoty. A vlastne aj stitna ovplyvnuje ovulaciu a vsetko. Drzim palce. Tesim sa na tvoju IP ze si v tom...drzim paste 🙂 🙂 Verim, ze sa coskoro budeme spolu tesit. 🙂

mm1
8. mar 2010

ahoj Marion.... ako?????? my sme mali smutné výročie včera 😒

marion
8. mar 2010

ahoj mm1....no pisala som vyssie, ze my sme mali v piatok 5.3, bol to den kedy sa nam malo narodit. ☹ Ale uz som z toho ako tak von...a snazime sa... 🙂 inac skladacka mala velmy uspech, a stale ma....vzdy si na teba spomeniem... 🙂 🙂 🙂

mm1
8. mar 2010

hej? tak to ma teší.... aspoň viem, že si na mňa spomenieš..... Maruš, treba ísť ďalej a nevzdávať sa. 😒

marion
8. mar 2010

Ved sa snazim mysliet pozitivne.... 🙂 A vy mate co nove? Ako ste dopadli s tymi rucickami, je to v poriadku? 😉

mm1
9. mar 2010

áno už ani nevieme, že to máme za sebou 🙂

lili136
9. mar 2010

marion
tak to ma mrzí, že máš problémy so štítnou žľazou ☹. Snáď to bude OK a tiež sa budeš čoskoro vytešovať z tehu....
ja som tiež už z toho viac-menej vonku.... ten polrok utiekol ako voda a nejak som tehu neriešila. nejak som psychicky bola "naštartovaná" na to, že musím počkať.... a teraz, keď sme sa do toho pustili znova, tak už psychika pracuje, už sa sledujem, že či náhodou už nie som a už sa presne vidím, že keď príde mrcha, ako budem slziť na záchode ☹ ☹ . Fakt je to všetko otázka psychiky, teraz to vidím.... ale keby to bolo také jednoduché len tak to vypnúť..... človek sa proste sústredí na to, že niečo veľmi chce......

mm1
10. mar 2010

lili tak vypni ďalej a pokračuj v tom, čo si začala..... naozaj.... ja som otehu po MA relatívne rýchlo ale psychika je fakt zlá kamoška...... nepozoruj sa, neskúmaj a uvidíš, zadarí sa.... držím palčeky

lili136
10. mar 2010

ďakujem mm... budeme sa snažiť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre