Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

vevoncek
8. jan 2009

nečakala som že to bude tak dlho trvať kým príde prvá mrcha ja som sa spoliehala na to že do toho mesiaca to bude ale čo už už keď som do teraz vydržala vydržím aj dlhšie

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,som nova ,2 dni doma z nemocnice. Mam za sebou 2 missed a neviem sa s tym vyrovnat. Dnes som bola u lekara a opakoval mi ze musime pol roka cakat ako po 1 missede. To je pre nas ako cela vecnost,dal mi antikoncepciu,ze ta pomaha pri regeneracii maternice. Hnevam sa na to nase zdravotnictvo,preco neposielaju zeny uz po prvom missede na hematologicke vysetrenie,pretoze keby vtedy zistili pricinu ,teraz uz sa to nemuselo stat. Tak cakam na vysledky,budu koncom januara. Do vtedy sa zblaznim. Este ma caka genetika. Mate s tym niektora skusenosti? Drzim van vsetkym ,znovu tehotulkam palce!!!!!

ixi
8. jan 2009

vevoncek ahoj dnesje presne mesiac co som po kyrete snazili sme sa 3 a pol roka a nic bola som tehu po 1. ivf a potratila som v 9tt a bolo by to nase prve mimco 😔
angella77 ahoj ja ti verim ze sa s tym nevies vyrovnat ani ja nato si asi len clovek casom zvykne a nikdy nato nezabudnes cely zivot budem nato mysliet 😔 ja som tiez nebola na hematologii a ani nikde ma nikto neposlal mne doki povedal ze na druhu mrchu mam prist chcem ist na ket nakolko mam este zmrazene embrijka 😕 a v kolkom tyzdni si bola?

kodada
8. jan 2009

vevu porovnaj si ucinky tych cajov, mozno zistis ze su v podstate rovnake, kludne prestriedaj, mozno sa tam aj odporuca kedy ho pit ...

aspinka
8. jan 2009

angela to mi je luto do tretice vsetko dobre treba verit!!! Ty si po prvom missede mala pauzu pol roka a zase sa to opakovalo??? A potom naco mas cakat druhy krat??? Na zazrak? Preco miesto pauzy ti neurobil nejake vysetrenia. Na tvojom mieste by som sa po 2-3 cykloch pokusala opat vraj do 4 mesiace je maternicka dobre pohnojena a prekvena po kyrete a vtedy je najplodnejsia. Namiesto toho aby sa tvoj Dr. zichroval pol rokom pauzy ze nebude musiet s tebou nic riesit by sa mal po 2 MA na to kuknut!!! Nerozmyslala si nad zmenou Dr.?

skybaby
8. jan 2009

angela ja som zistila tiez na vlastnej kozi ze vysetrenia si treba u dr. vynutit. a vo vasom pripade, tak ako pise aspinka je velmi otazne ci ma ta pauza nejaky vyznam. drz sa

angela77
8. jan 2009

Baby ja som mala 1 missed v aprily 2008,vtedy to zistili v 11tyzdni a ale plod odumrel zevraj podla velkosti v 9t, Cakali sme neceleho pol roka a skusili to znova ,tentokrat sa malicke drzalo do 14t a zistili to v 16t. Museli mi vyvolat porod,pretoze na kyretaz ako predtym to bolo velke,ale placenta nevysla tak so musela este aj 2 kyretaze podstupit.Bolo to ako nocna mora,neprajem to nikomu. Hned v nemonici mi vzali krv na hematologiu,ze po 2 missede sa posiela automaticky,tak budem cakat mesiac na vysledky. Dnes som bola u mojho gynekologa,on je super a povedal ze mam prist s vysledkami z hematologie a pitvy a a ze ma potom posle este na genetiku.Velmi sa bojim ze sa to bude aj 3 krat opakovat,to uz by som neprezila. Vzdy som si myslela aka som zdrava,zdravo jem ,nefacjim,sportujem. Ja uz neviem jke robim chybu,ako sa s Tym mam vyrovnat? Manzel ma posiela k psyhologicke.

skybaby
8. jan 2009

angela ja som mala vcera prve sedenie u psychologicky 😉 a nech ta dr. posle aj na stitnu zlazu a cukrovku a urobi ti chlamydie a mykoplazmy

angela77
8. jan 2009

No ja toho mojho doktora urite budem trosku pohanat,aj po prvom missede sme cakali 5 a nie 6 mesiaov a hned som otehotnela.Uvidim co zistia. Co zistili tebe skybaby? Pomohla ti psychologicka? Ja to sama nezvladnem aj ked mam skveleho manzela on to tiez preziva tazko. Po 1 missede som bola plna optimizmu a aj tak to nevyslo!!!Pytam sa kde robim chybu.

skybaby
8. jan 2009

mne nezistili zatial vobec nic, ale vlastne nic nezistovali, len vysledky este z nemocky smeruju k nejakej infekcii. mam s nou naplanovanych 10 sedeni, raz tyzdenne. a uz vcera mi vysvetlila, ze ja som nikde neurobila chybu a urcite ani ty nie.

angela77
8. jan 2009

Sky baby a ty si po 1 missede? Lebo ani mne vtedy nic nezistili ,vtedy mi robili len histologiu. A ze za po druhom missede sa posiela na testy. Take ja nase zdravotnictvo,ze vraj su tie testy drahe,keby uz po 1 missede posielali tak by mnohym zenam usetrili trapenie. Neni to fer!!!!!

skybaby
8. jan 2009

u mna to bolo ine, bolo to prve tehu a babatka zomreli v 24tt ☹

angela77
8. jan 2009

Preboha skybaby,to je mi luto!! zistili preco? Mali to byt dvojicky? To si asi zazila porod ako ja. Citila som sa ani neviem opisat ako... Na porod sa maju zeny tesit a my? po predu sme sme vedeli ze uz su mrtve. Ja len dufam ze naozaj do tretice vsetko dobre ,ze mi zistia pricinu,lebo uz 3 krat to nezvladnem

skybaby
8. jan 2009

ja som bola pocas porodu totalne v soku, som to ani velmi nevnimala a proste robila co mi kazali. ja verim tomu ze dalsie tehu bude v pohode a dobre dopadne a urcite aj tebe 😉

angela77
8. jan 2009

Ajjaj som bola v soku,mam aj strach o maternicu,predsa tym oskrabovanim sa urcite znehodnocuje.Stale sa pytam ze preco prave ja,nikdy som nikomu neublizila a predsa ma boh tak tresta.Viem ze je nas vela,ale nechapem to,je to ako civilizacna choroba,ktora akoby pred par rokmi nebola.Pocas porodu som si zakrila oci,nevysla mi placenta tak ma hned uspali a urobili kyret. Dva dni na to ked uz sem myslela ze je po vsetkom mi nasli v maternici este kus placenty a urobili este jeden kyret. To uz bolo na mna vela,myslela som si ze rovno pojdem na psychiatriu.Dufam ze sa mi maternica rychlo da do kopy.Chudinka ta si zazila.Teraz musim len cakat a cakat na vysledky z pitvy malickeho a na hematologicke. Mam uz v nebicku dvoch anjelikov a nikdy na nich nezabudnem!!

ixi
8. jan 2009

dievcata to je velmi smutne 😢 ja robim v nemocke a v pondelok robili jednej pani cisarsky v piatom mesiaci zo zdravotnych dovodou a to dietatko sa hybalo a potom zomrelo aj ho pokrstili sestricky na gynde bolo take male ze sa zmestilo do emitnej misky ☹ ale vy nestracajte nadej uz teraz sa isto obrati karta a bude dobre 😉 a budeme mat vsetky zdrave baculkate babetka 😀

skybaby
8. jan 2009

ja som momentalne optimista 🙂

aspinka
8. jan 2009

aj ja sa pripajam k optimistom ;)

sue250
8. jan 2009

ahoj skybaby ja spom tiez potratila v 24tt, dvojicky ,bolo to rychle, zili, pocut plac a potom to vecne ticho, ten pocit, to prazdno..... a zaver - u jedneho zla genetika a primar povedal ze dieta nikdy nedonosim musim mat cerklaz, ako ten postoj ma dojal, a pritom ta lekarka co som pri nej rodila povedala ze deti boli ok.
dnes je tomu pol roka skusali sme tento mesiac ale test vysiel pozitivne som sa potesila posledna menzes 6.12, oplodnena okolo 22.12 ale vcera som mala krvave spinenie dnes som sla k lekarke a ta na utz nic nevidela, ale baz. teplotu mam nad 37, ja som z toho mimo objednala ma na pondelok na krv ale vysledky az o tyzden sa zblaznim jeden potrat stacil druhy ako uz psychicky nezvladnem. je mozne to spinenie ze sa babo uhniezdovalo? ☹

ixi
8. jan 2009

sue drz sa nech to je naozaj uhniezdovanie budem ti silno drzat palce

aspinka
8. jan 2009

sue ja som mala pri malej spinenie zhruba na treti den po teste s // ale spinenie mi zacalo asi jeden dva dni a potom skoncilo. takze islo 100% o uhniezdovanie. Vraj aj ked sa tvori tehotenska zatka tak tehotna zena spini. Aj teraz som spinila jeden den ked som otehotnela druhy krat.

ninuska8
8. jan 2009

jaaj baby jak tak pozeram, pribuda nas...je mi to luto, ale clovek aspon v tazkych chvilach zistuje ze nie je sam...sue blahozelam k babatku, nech sa zdravo uhniezdi, maternica je pohnojena tak ho urcite dobre privita, mne sa to nepodarilo, potratila som nase prve babatko, zajtra idem na kontrolu, neviem co tak skoro-len tyzden po kyrete, dufam ze mi tam nic nazvys neobjavi, drzte sa dievcata....a drzte mi palce, inak dnes som urobila skusku na 1, tak aspon daco pozitivne...angela, skybabyy a sue nebojte...Boh sa stara a vobec netresta 😉

mirip
8. jan 2009

ninuska aj ja som potratila prvé v septembri a doky mi to povedal v deň mojich narodenín, a to sa podarilo po troch rokoch

ninuska8
8. jan 2009

je mi to luto mirip, ale to sa uz mozete zacat opat snazit a uvidis, ze tentoraz to vyjde skor-urcite! Prajem ti to! Nam sa to s muzickom podarilo 3mesiace po svadbe, v septembri som sa vydavala...ani som si nemyslela, ze tak skoro otehotniem, som astmaticka, beriem lieky a navyse studujem, no a v dnesnej dobe ma vela ludi vobec problem otehotniet tak som rada, ze som zistila, ze mozem...len dufam ze sa pri dalsom tehotenstve vsetko podari, najhorsie je ze clovek sa bude stale sledovat...Inak viem si predstavit ake to muselo byt pre vas tazke prijat to po troch rokoch snazenia. Dlho ste sa na neho tesili? Verim ze ta to uz scasti prebolelo a tesis sa na druhe babo. Aj ked viem, ze tan strach v nas vsetkych stael bude, ale o to vacsia bude potom nasa radost, ne???Dobru nocku.......

vevoncek
9. jan 2009

ixi tak to ma mrzí že toľko ste čakali kým otehotnieš a potom sa stane takéto niečo a keď si bola na IVF aj ti zistili prečo sa vám nedarí otehotnieť?

kodada ja som si včera čítala čo obsahuje ten ženský čaj a je tam aj alchemilka tak si ten alchemilkový kupovať asi nebudem

som bola prekvapená koľko ste toho zapísali ale mrzí ma že také strašné zážitky všetkým vám prajem veľa pozitívneho myslenia pevné zdravie a veľa trpezlivosti a nech sa vám splní to želanie máť bábätko všetkým a ja verím že sa to splní veď oto čo ste si vytrpeli to si zaslúži už len dobrý koniec malým voňavým batôžtekom v náručí.

kodada
9. jan 2009

babulky hlavu hore, tento rok ma byt uspesny po vsetkych strankach, verim ze mnohe z nas budu mat do konca roka vytuzeneho drobca v brusku 😉

sue250
9. jan 2009

a prisiel menzes 😠 a opat cakat mesiac ☹ to cakanie je najhorsie ale nemoze vsetko klapat v zivote tak ako by sme chceli. ja som ucitelka a baby ucim na zs a nase spoluobcianky ked vidim ako rodia bez problem raz dva tehotne a mam vela bab okolo seba co nemozu mat tak mi to trha srdce, ui nas siedmacky 4 tehotne a vsetko bezproblemovo, hygiena ziadna ... ale zase tie deticky nie su v poriadku. len ten zivot je niekedy nespravodlivy. baby chodte na stranku www.anjeliky.sk tam pisali baby co potratili a na trosku zahnania smutku urobili pre svoje fazulky oblaciky, je tam kniha pribehov prihlasovacie meno anjeliky a heslo anjeliky2002

skybaby
9. jan 2009

dobre ranko 😉 ja sa tiez tesim na uspesny rok 2009 😉

kodada
9. jan 2009

sue je to ziad bohu tak, na niektoru babu sa chlap len pozrie a uz je tehotna 😒

zuzla80
9. jan 2009

Baby chcem sa vás opýtať, ako sa vám rozbiehala druhá mrcha po kyrete - pred pár dňami som tu ukľudňovala Vevončeka - a už tretí deň špiním a mrcha sa nie a nie rozbehnúť - už som z nej nervná 😠

Držte sa, je smutné čítať takéto príbehy, ale život je niekedy krutý.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre