Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kejtty
14. aug 2009

lili...
doktor ma vypisal asi pred mesiacom, lebo som stale vracala, no teraz ma to uz preslo, uz mi je lepsie, ale on povedal ze ak chcem mozem ostat az do konca tehotenstva na PN-ke, no nemal by mi zmenit tu diagnozu? Je vlastne rozdiel ak som na obycajnej PN-ke, alebo na PN-ke z dovodu rizikoveho tehotenstva?

lili136
14. aug 2009

myslím, že aspinka ti to tam popísala úplne presne... ja sa v tom až tak nevyznám, ale aspinka je v tom už tuším profík 🙂

kejtty
14. aug 2009

Pytam sa len preto, lebo som sa dozvedela od kolegyne, ze vraj moj zamestnavatel nemoze prijat do zamestnania namiesto mna inu osobu, ked som len na obycajnej PN-ke, ale ak by som bola na rizikovom tak to by uz mohol prijat niekoho... zda sa mi to "na hlavu postavene"...

lili136
14. aug 2009

fíha, to sú aké veci..... to som ani nevedela..... ale zase na druhú stranu je tam nejaká ochranna tehotných a na materskej a rodičovskej dovolenke, nie??? ja si myslím, že ak by si sa kedykoľvek po PN /podľa mňa aj po rizikovom/ chcela vrátiť do práce, tak by ti nemohol povedať zamestnávateľ, že prijal na tvoje miesto niekoho iného....... aj keď ja by som sa v tomto štáte už nečudovala ničomu..... 😠

kejtty
14. aug 2009

Ja som bola tiez prekvapena, podla mna moze namiesto mna prijat niekoho ak nastupim az na matersku dovolenku, a nie este pocas moje PN-ky... niesom v tom az taka zbehla...

lili136
14. aug 2009

ani ja nie.... chcelo by to nejakú "mzdárku" zbehlú v zákonníku práce......
a aj predsa keď sa vrátiš z materskej, tak tuším 2 roky ti musí držať miesto..... ale stáva sa to, že síce miesto ti drží, zamestná ťa, ale vzápätí z organizačných dôvodov vyhodí, ak proste nemá pre teba prácu....... on literu zákona dodržal - prijal ťa po MD..... ale to, že ťa vzápätí vyhodí z organizačných dôvodov, to je už iná vec....

mirip
14. aug 2009

ja som tiež išla na PN hned a na moje miesto prijali inú, kedže som učitelka atoho sa neboj keby si sa chcela kedykolvek vrátiť ťa prijmú spať lebo tá -ten čo ťa zastupuje to má zakotvené v zmluve o zastupovaní že ťa zastupuje počas PN prípadne počas MD

cherry7
14. aug 2009

akoze mne je to jedno, ved nech prijme namiesto mna niekoho ineho. Ale nech nevravi, ze teraz kvoli tomu ze som na obycajnej PN-ke nemoze prijat nikoho...

kejtty
14. aug 2009

ups... som sa omylom prihlasila pod druhym nickom 🙂

aspinka
14. aug 2009

tiez si myslim ze je to hlupost ano ked si na PNKe a natiahne sa to a je to zamestnanie kde potrebuju zastup dalsieho cloveka prijmu a v zmluve ma zastup aj pocas tvojej PNky ci uz na materskej to ta nemusi zaujimat ako si to zamestnavatel zariadi keby si si povedala po 3 mesiacoch ze ides do roboty lebo ti to uz doma lezie na mozog aj keby mal zastup ty ukoncis PNku a nastupujes na svoje miesto co ako pises v tvojom pripade nehrozi. O tom ze musis byt na rizikovom a zamestnavatel si az potom hlada zastup som este nepocula bez ohladu na to ci si na obycajne PNke alebo na rizikovom zamestnavatel nech sa zariadi ale ked budes chciet nastupit a PNKu ukoncit musi ta prijat. Vacsinou zamestnavatelov chcu zenu dotlacit nech uz zostane doma a potom nech ide na matersku nech si vykryje dalsieho zamestnanca bez zbytocnych komplikacii.

kejtty
14. aug 2009

Ved to aj chcem ostat doma na PNke a nech si kludne prijme namiesto mna nahradu. Ale asi musim prejst do inej temy... lebo v tejto odbocujem od danej tematiky 🙂

sue250
14. aug 2009

caute, u dokiho vsetko ok, tak sa tesim . co sa tyka PN tak som na tom presne ako mirip. tiez ucim a tiez zobrali na miesto mna ineho ale v zmluve ma ze len pocas MD. na rizikovej PN kontroly moc nechodia ja som 8m a neboli ani raz. mirip krasne vecicky

cervena_ciapocka
14. aug 2009

🙂 he he ucitelky 😉 sa pridavam 😀
mne lekarka hned na zaciatku navrhla ci nechcem ostat doma, a ked budem este v buducnosti tehu tak doma urcite ostanem, lebo nikdy neviem kedy ma kto v praci vytoci a sami viete ze aj toho stresu si tam uzijeme 😅

kejtty
14. aug 2009

ved aj ja som teoreticky ucitelka, ale neucim. Pracujem ako vychovna pracovnicka pri mentalne postihnutych ludoch a tam tiez je vela stresu a nikdy neviete co sa moze prihodit (komu svihne v hlave) preto som ostala na PN-ke a chcem byt az do materskej.
co vsetko sa poklada za rizikove tehotenstvo? neviete?

kodada
14. aug 2009

ta diagnoza O.21 aj ja som ju mala .. je to riziko hroziaceho potretu, myslim ze tak som to vcera citala v karte ... len som vcera dovzdala PN tak to neviem pozriet
sue, som rada ze je vsetko OK, aj steh drzi? ani ja som nemala kontrolu ani raz, ale zneprijemnovali to inak 😉

cervena_ciapocka
14. aug 2009

najhorsie na tom povolani je ze ja by som sa casto ani nerozculovala, sak vsetci vieme ake su decka, ze hucia, vrtia sa a tak ... lenze potom pridem do zborovne a sefka ma zjazdi ze co za bordel som mala v triede a ja som potom pri kazdom sume v strese ci mi dakto nestoji za dvermi 😠
navyse rano sa nestiham najest a v praci na to nemam pokoj ako ja potrebujem a tak casto okrem malych drobnosti je moje prve jedlo az obed 😒 a toto by som teda nechcela robit mojmu babu

a tu diagnozu som myslim mala aj ja, s nou som sla na PN a PN skoncila tyzden po kyrete a myslim, ze diagnoza ostala 😅

lili136
14. aug 2009

tak vidím, že vy ste všetky tuším pani učitelky.... 🙂

ja o strese v práci radšej pomlčím - vymáham pohľadávky od neplatičov.... čo dodať 😠

sue250
14. aug 2009

kodi steh drzi ja ma tiez diagnozu 0.21 asi vsetky co mali potraty tak maju ☹

picolino
14. aug 2009

babule,

tak testnem doma....doma mame ale pokazeny comp, takze v pondelok sa hned hlasiiim..mam aj strach, co ak bude negative ☹ bude to sklamanie, ale nevydrzim cakat...tak na mna myslite 🙂)))

kejtty
14. aug 2009

ja som potrat nemala a mam tu diagnozu, ale vycitala som na nete ze diagnaza O21 je caste davenie v tehotenstve...

mirip
14. aug 2009

netestuj doma, kup test a testni teraz nech nečakáme do pondelka 😵 a určite tam budú // ved rok 2009 je baby boom, aspon tak mi to hovorila jedna predavačka v detskom, že detské veci kojenecké sú mihnutím prútika preč lebo sa teraz rodí vela detí

kejtty
14. aug 2009

presne tam som to vycitala 😅

aspinka
14. aug 2009
lili136
14. aug 2009

picolino tak držíme palce, nech prídeš s pozitívnou správou 🙂 🙂
sme bojovníčky za dve čiaročky 🙂

sue250
14. aug 2009

sory ja som mala diagnozu 0.20

aspinka
14. aug 2009

U mna isli diagnozy takto O 21 ked som zistila ze som tehotna a bolo mi zle potom nasledovala O 01 a koncilo to O 04 tot vsjo 😅

alicc
14. aug 2009

ahojte baby.
dnes som bola na sono v nemocnici. nič som sa nedozvedela aj doktor mi povedal, že je to ešte veľmi maličké, že zatial sa mám správať ako tehotná ale nejako ma neprsvedčil. o týždeň mám ísť na kontrolu. neviem, mám z toho blbý pocit a strach.

kodada
14. aug 2009

alic kolko ti to meska?

ninuska8
15. aug 2009

ahoj kocky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre