Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kajuska09
6. feb 2011

@nat28 mne dost pomohla praca, uz na 4.den po operacii som bola v robote. Vobec to nebolo lahke, kedze som si vsetko pekne planovala, a zrazu to spadlo, mna by vtedy ani vo sne nenapadlo, ze potratim, nemala som ziadne krvacanie ani nic, len v 12.tyzdni na ultrazvuku nebilo srdiecko a plod bol velmi maly, taky isty postup bol aj pri 2.potrate, len vtedy som malinko zacala spinit, tak som bezala na pohotovost a zas to bolo zle ☹ Idem teraz menit gynekologa, pretoze si myslim ze na hematologiu ma mal poslat uz po 1.potrate a neurobil to ani po 2.hom ☹ to sa ma len na genetike pytali, ze ako to, ze ma tam gyndos neposlal... Ved taketo veci predsa nie sme my povinne ovladat, na co je potom lekar, no nie?? tak som zvedava kedy sa uz konecne budeme moct snazit o babo... A vy mate v rodine dvojicky?? Ak ti mozem odporucit, snaz sa co najskor vratit do prace, lebo ked budes len doma, budes na to zial stale mysliet ☹ Tak to zial je. V praci prides skor na ine myslienky, drziim Ti velmi palce

mirkap84
6. feb 2011

@kajuska09 ☹ aj moj pripad, ani krvacanie, ani bolesti, mala som tehotenske priznaky, este v ten den mi bolo tazko na zaludku a prsia boleliiiii...bol to velky sok ked mi to doki povedal...bola som v 10tt a tiez plod maly a bez srdiecka...
@nat28
...suhlasim s kajuskou, pokial sa ti da, chod do prace, aj mne to velmi pomohlo, clovek zmeni prostredie a ludi okolo seba...

nat28
6. feb 2011

@kajuska09 ja som tiez nemala krvacanie, krce ani nic, len mi zrazu presli vsetky tehu priznaky a zrazu som citila ze sa nieco stalo, bol to akoby instinkt, takze na sono som uz isla s tym, ze som sa bala. Nuz, nejak som to vycitila. K tym dvojickam, moj otec je dvojca, takze preto. Velmi ma to mrzi, este dvojnasobne, ze zomreli obe. Tak velmi som vzdy tuxila mat dvojicky, ale splnilo sa mi to len takto zial. Do prace pojdem az o tyzden, primar ma po kyrete na 2. den este pozeral so sonom a hovoril, ze mam tyzden ostat doma. Lebo som silno krvacala aj kyret bol trosku komplikovanejsi kvoli tomu. Tak ostanem doma. Aj mi to dobre padne, aspon si utriedim myslienky. A vela spim. Navyse ja mam taky maly obchodik, takze nemam ani pracovny kolektiv, mam brigadnika, ale s nim sa striedam, teda navrat do prace, akoze medzi ludi u mna nepomoze. Idem si pozriet nejaky film, muz ma prehovoril, tak idem off. majte sa vsetky pekne, ved si este popiseme. Velmi mi pomaha toto forum, dakujem vam vsetkym kocky. pekny vecer.

kajuska09
6. feb 2011

@mirkap84 hmm verim, ze sa nam coskoro podaria krasne babatka 🙂

kajuska09
6. feb 2011

@nat28 podla mna este mozes mat dvojicky, si myslis ze to sa uz v buducnosti nebude dat? neboj, vsetko dobre dopadne, a to je jasne ze vela oddychuj, ked si tolko krvacala ☹ je dobre ked Ta aj manzel povzbudzuje na pozitivne myslienky, to velmi pomaha, pekny vecer 🙂

andrea190588
5. mar 2011

Necakane som otehotnela pred tromi tyzdnami som bola pri lekarovi povedal mi ze som v 6tt,ze je to vidno a aj tlkot srdiecka..o tri tyzdne som mala ist na"prvu" poradnu aj som sla,vzala moc,sestricka mi merala tlak,vazila ma vypisala mi teh,preukaz vravela ze som zdrava ako rybycka,lebo mam vysledky krvi velmi dobre...tak som sla k lekarovi a ten ma vysetril vaginalne,potom USG z vonku,ale nic nevidel lebo sa mi maternica otocila a potom mi urobil vaginalny USG a pozeral no stale mlcal a mlcal a ja som tusila ze nieco nije v poriadku....a tak to aj bolo povedal mi ze tam mam dokonca DVA PLODIKY,ze su to dvojicky,len ani jedno z nich neznacilo ziadnu funkciu....:( moje dve krasne plodiky vo mne odumreli...bolo to hrozne...strasne,nevedela som co mam v tej chvili robit...dozviete sa ze su to dvojicky a v zapeti,ze obe uz vo vas neziju asi tyzden....nekravacala som ani nic podobne,tak preto som nesla skor ale az na poradnu....:( keby clovek vedel...je mi to strasne luto a strasne to boli....:( hned na dalsi den teda(DNES) som bola na nutenom zakroku kde ma vycistili..je to strasne a neprajem to ziadnej zene...:( ja len nechapem preco,preco prave ja...a takto?!.....:(....dali to aj na histologiu,tak neviem ci nieco zistia...:( dufam ze nebudem mat ziadne komplikacie a bude to dobre a ze budem mat este deti,ale na tie moje dve male holubicky v nebicku NIKDY nezabudnem...aj ked kratko,ale boli mojou sucastou a aj VZDY budu...ahojte a drzte sa vsetke...

carera
5. mar 2011

ahojte, ked si to tu tak citam akoby ste mi vsetky z duse hovorili. som na tom podobne prve tehu po roku snazenia a v 9tt sme zistili ze babo zostalo na urovni asi tak 7tt.takze MA. uz som aj po prvej menstruacii takze zacina nova nadej. pozeram ze niektore z vas su uz opat tehotne gratulujem a zaroven zavidim ...chcela by som sa aj ja opat tesit aj ked mam strach.
....uz asi viem pricinu preco...zistili mi MTHFR mutacie heterozygot co je lahsia forma tak dufam ze dalsie tehotenstvo uz dopadne dobre.

mirip
6. mar 2011

@carera určite to bude dobré ked ti na to prišli hned po prvom missede teraz ked otehotnieš budeš chodiť pravidelne na hematologiu a nedaj sa odbiť, lebo by si mala pichať fraxiparine aj ked máš to čo máš a lašiu formu ako aj ja

carera
6. mar 2011

@mirip U nas na hemato nebola lekarka velmi mila. mam zlu skusenost ...vyskocila na mna ze co tam robim po prvom potrate a zeci viem ze jej to nemusi poistovna preplatit a stoji to 70 tis. ☹ nestihala som sa divit a nakoniec to ukoncila tym ze som urcite nepotratila z tej mutacie ...ale z viacerych zdrojov som sa docitala ze to tak nemusi byt . inak vravela ze ak chcem mozem si este zabehnut do KE dala mi tri cisla... uz ked som sa nezdrzala slz ukoncila to tym ze aj jej dcera potratila v lete dvojicky a tuje, zije. neviem ci ma to malo utesit ale nezmohla som sa na ziadnu odpoved.

mirip
6. mar 2011

@carera tak treba nabehnúť k inému hematologovi aj mne tiež ten moj tvridl že som nepotratila z mutácie ale predsa dal injekcie a bolo všetko ok, malá sa narodila, netreba sa nechať odbiťa radšej dochádzaj inam k inému hemošovi alebo nech skúsi gynekolog pomocť pri hladaní hematologa, mne gynekolog popvedal že táto mutácia hlavne v 1 a 3 trimestri robí šarapatu a treba pichať počas celého tehotenstva ako nájdeš // až do konca šestonedelia aj ked hemoš tvrdí iné treba injekcie

klajosa
6. mar 2011

Baby ahojte. Prišla som sa k vám poradiť. Pred 6tt som si našla // na 4 testoch. Týždeň a pol mi meškal menzes a typické tehotenské príznaky. Lenže v piatok poobede som začala krvácať. Najprv iba ružový výtok a neskôr po vyšetrení u gyndoša aj riadny hlienovo- krvavý výtok. Krvácam už od piatku a stále je to hlienovité a silné. Na sone už nebolo nič vidieť. Iba zvýšenú sliznicu. Aké ste mali krvácanie po potrate vy? Myslíte že testy klamali a mohlo ísť iba o meškajúci menzes? Ďakujem

kepassa
7. mar 2011

zial od minuleho tyzdna k vam patrim aj ja maminy ☹ cakala ma prva tehotenska poradna a druhy usg v 10 tt, sestricka ma uistila, ze moc, ktory som jej rano doniesla je v poriadku, krvne vysledky super ukazkove, babo v poriadku, vypisala mi tehu knizku, zmeriala tlak, isla som k dr na prehliadku, pytal sa ma ako sa mam, este som posrandovala, ze super az na tie ranne, respektive celodenne nevolnosti, a ze ako sa ma on...
fakt som sa citila super, nic mi nebolo, pozrel ma nasledne este spravil usg a bol pridlho ticho, uz som vedela, ze dobre nebude
tak aj bolo, srdiecko mojmu babatku uz nebilo, ostalo na urovni 9 w, 3 d teda muselo to byt cerstve, kedze som mala byt v 10 w 2 d
druhy lekar usg to zial potvrdil a to co sa dialo potom viete vsetky, na druhy den rano na lacno na centralny prijem, spravili mi predoperacne vysetrenia a cistenie maternice, bola som posledny planovany zakrok dna a kym mi nedali narkozu slzy sa mi kotulali potokom... bolo to tento stvrtok a stale potlacam slzy, dookola sa pytam preco ved som si davala pozor na vsetko, na zivotospravu, na stres, nebola som chora, ziadne lieky, alkohol, fajcenie nic...
viem, ze sa to pytame vsetky preco sa to stalo nam a dookola si opakujem, ze to takto je lepsie akokeby nam babatko nedaj Boze zomrelo po narodeni alebo by bolo chore a trapilo sa ale boli to a najvacsmi sa bojim dalsieho tehotenstva, ktore si velmi zelame ked prejde toto citlive obdobie a aj maternica sa zregeneruje

mam otazocku pre tie,ktore ste opat tehulkami po missed AB /a k comu vam zo srdca blahozelam a prajem aby sa vam narodili vase male zdrave poklady/ nejako vas viac kontroluju pocas tohto dalsieho tehotenstva? robia vam castejsie ultrazvuky alebo ste nejako inak kontrolovane? pripadne ake je dalsie tehotenstvo po missed-e? myslim z lekarskeho hladiska...

dakujem za moznost vyrozpravania sa a vypocutia

andrea190588
7. mar 2011

noo kepassa to je mi hrozne luto urcite viem co presne prezivas..tiez som tak dopadla ved ak si citala moj pripad hore,tak asi vies len ten rozdiel ze to bolo v 8tt a dvojicky...:( tiez sa budem snazit opat otehotniet,len sa bojim tak ako ty..ale verim ze sme silne a podari sa nam to a budeme sa raz vytesovat z nasich malych ratolesti...prvorade je teraz nase zdravie..prajem ti v zivote vela stastia a hlavne vytuzene miminko...

mimi1111
7. mar 2011

ahojte je mi luto co vsetky prezivame je to nespravodlive ja som mala kyret 5 tyzdny my sa chceme snazit o mimi uz po prvej MS drzim palceky aby sa nam to vsetkym podarilo 😉

katkarv
7. mar 2011

@kepassa ahoj ja som to zazila dvakrat za minuly rok.Myslela som si,dokonca som si bola ista ze ked sa to stalo raz druhe tehotenstvo uz bude v poriadku,ale zial nebolo.A starostlivost nebola vynimocna,bola som na prvom usg v 6tom tyzdni,este nebilo srdiecko a dalsia kontrola bola az v 9tyzdni co som sa aj cudovala a plod odumrel asi v 7 tyzdni.Teraz beham po vysetreniach ci nieco nenajdu.

kepassa
8. mar 2011

@andrea190588 dakujem velmi pekne ano musime mysliet pozitivne a ked sa zotavime verim, ze sa to uz podari
velmi si to prajem za nas vsetky 🙂

@katkarv 😢 to je mi je velmi luto, ze sa to stalo a dokonca 2x to je hrozne nespravodlive ☹

katkarv
8. mar 2011

@kepassa no to je hlavne ked niekto moze mat zdrave a da si to vziat.Vcera som bola na hematologii,vysledky budu tak za 3 az 4tyzdne,mozno dovtedy aj otehotniem.

klajosa
8. mar 2011

Baby ahojte. Prišla som sa k vám poradiť. Pred 6tt som si našla // na 4 testoch. Týždeň a pol mi meškal menzes a typické tehotenské príznaky. Lenže v piatok poobede som začala krvácať. Najprv iba ružový výtok a neskôr po vyšetrení u gyndoša aj riadny hlienovo- krvavý výtok. Krvácam už od piatku a stále je to hlienovité a silné. Na sone už nebolo nič vidieť. Iba zvýšenú sliznicu. Aké ste mali krvácanie po potrate vy? Myslíte že testy klamali a mohlo ísť iba o meškajúci menzes? Ďakujem

sunday1
8. mar 2011

@klajosa Pravdepodobne išlo o biochemické tehotenstvo. Embryo sa prestalo vyvíjať, hoci už bolo uhniezdené v maternici a menštruáciou sa vyplavilo. Mne sa to stalo už 2x, naposledy pred týždňom.

klajosa
8. mar 2011

@sunday1 ďakujem za odpoveď. A čo to znamená to biochemické?

sunday1
8. mar 2011

@klajosa V tom veľmi skorom štádiu sa tehotenstvo považuje "len" za chemickú reakciu. Každopádne muselo embryo mať nejakú vážnu genetickú alebo vývinovú chybu, takže (aj keď to znie veľmi kruto) je lepšie, že sa to stalo teraz. Držím palce, aby sa to už neopakovalo 😉

nat28
8. mar 2011

@sunday1 moja ty si teraz potratila? citam co si tu pisala...je to pravda?

sunday1
8. mar 2011

@nat28 Áno, zase sa raz podarilo 😔 Ale nič sa nedá robiť, ideme ďalej 😉 Fičím na sóji a vrátila som sa k bylinkám, však raz sa to už musí podariť 😀 A Ty čo máš nové?

katkarv
8. mar 2011

@sunday1 a mozem sa spytat tvoj lekar to registruje ako potrat?Nerobili ti ziadne vysetrenia aby zistili pricinu?

sunday1
8. mar 2011

@katkarv Niekde sa stratila moja odpoveď, tak ešte raz. V takom skorom štádiu sa to údajne za potrat nepovažuje, len mi spravili sono a skontrolovali hcg, ktoré už bolo veľmi nízke. Ja už som okrem spomínaných dvoch biochemických 3x potratila, takže mám už všetky možné aj nemožné vyšetrenia 😉 Obaja sme v poriadku, "len" sa nedarí 😕

nat28
8. mar 2011

@sunday1 velmi ma to mrzi, ja som sa naozaj tesila ze sa to podarilo a verila ze to konecne vyjde. Ja fakt neviem co sa deje s tymto svetom. Ja sa mam zle, mojmu otcovi zistili pokrocilu rakovinu pluc a citim sa strasne. najprv februar potrat, teraz toto. Mam pocit ze sa uz ani neviem usmiat. Toto co sa otcovi stalo je pre mna prisilne kava. Nedokazem to prijat ☹

sunday1
8. mar 2011

@nat28 Ani nevieš, ako veľmi Ti rozumiem, my sme si s mojím ocinom tiež prežili rakovinové peklo. Treba vyskúšať všetko, klasickú aj alternatívnu liečbu a veriť, že sa to podarí. Veľmi držím palce.

gumkacka1
8. mar 2011

ahojte babulky, chcela by som sa spytat, aky ste mali vysledok histologie po MA? Zistili vam nieco? Dakujem

katkarv
8. mar 2011

@gumkacka1 nezistia nic len ze to bolo tehotenstvo,aj mne len to pisali.

silvia371
8. mar 2011

Ahoj dievcata, prosim, aku ste mali prvu menstruaciu po kyrete, moja trva vratane spinenia 15 den, je to skor taky krvavy hlien, niekedy do hneda a niekedy do cervena, podla utz je vsetko o.k. doki hovoril, ze sa asi este maternica cisti, no ja sa bojim......aj po kyrete som mala spinenie asi dva tyzdne ☹ dakujem za odpovede

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre