Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mm1
5. nov 2009

veď pre to, že som ťa zbadala ako posl. v príspevku tak som reagovala... áno mám to bohuziaľ tiež za sebou.....potom prišla Natali.....
🙂

ale naozaj, tu je dôležitá psychika a netreba sa vzdávať......

a mimochodom po tretej mrche sme sa začali snž a štvrtá už nedorazila...
🙂

niektorí lekári vravia že pol rok, rok treba počkať, ale ja mam fajn gynku a tá povedala túto vetu:
"Ak sa to má stať znova, stane sa to, ale maternica je teraz najlepšie prekrvená, tak choďte do toho"
inak málokedy niečo zistia z laboratornych vyšetrení....
a ešte niečo, ono sa to väčšinou deje, keď ta fazulka v brušku nie je v poriadku.....

velvet26
5. nov 2009

ahojte baby, tak prve rano po aborte je za mnou..
citim sa celkom ok, brusko neboli, ani nekrvacam nejako..
mirip, mne sa babo vyvijalo normalne do 9 tt, na zaciatku 10 tt. som isla do poradne no a na sone dr. zistil, ze to nezije a ze sa to stalo asi cca. 2, 3 dni pred poradnou..skoro ma porazilo, stale som rozmyslala, co som v tie dni robila a vycitam si teraz take veci, ako ze som kupelku umyvala s domestosom, co dost smrdel a dychala som tie vypary, no co ti poviem.. ☹

velvet26
5. nov 2009

mm1 dala ti tom, ked si bola druhykrat tehu tvoja lekarka tie tabletky na udrzanie tehu?
ja sa to teraz pytam skoro kazdej, potrebujem vediet, ci mi to moze pomoct druhykrat..

lili136
5. nov 2009

marion
ahoj... je to presne tak, ako hovoríš.... všetci sú múdri, hlavne tí, čo to nezažili... viem, že to myslia dobre, ale človek už automaticky myslí aj na to zlé... nielen na to dobré....
inak presne nad tým rozmýšľam aj ja, že či nepočkať dlhšie ako do decembra práve kvoli chorobám.... ja sa stále pohybujem v kolektíve veľa ľudí, vždy si v robote odovzdávame všetci bacily aj niekoľkokrát.... sedíme v kanceláriách, kde sa nedá vetrať, funguje tu len klíma, resp. kúrenie... a to sposobuje, že si točíme bacily.... tak tiež zvažujem, či to trošku neodložiť...

ale aj mm1 má pravdu - čo sa má stať, to sa stane.... nech si to my už naplánujeme ako chceme, veľa vecí neovplyvníme.... ak nebude telo pripravené, tak neotehotniem.... a ak mám potratiť druhýkrát, tak sa asi možem postaviť aj na hlavu a ak sa to má stať, tak sa to stane....

len je na tom najsmutnejšie to, keď vidíme tie "neštastné" mamičky, ktoré otehotneli a nechceli a oproti tomu sa postavím ja, ktorá má milujúceho manžela, máme kde bývať, viem, že to mimi budeme ľúbiť a napriek tomu to proste nejde...... ale tak to je život............... ako hovoril jeden moj známy - jednoduchý život by vedel žiť každý..... a je to tak.....

velvet
nič si nevyčítaj.... ja som taká istá, vyčítam si, že sme išli na dovolenku, že toto alebo tamto..... je to síce taký trošku obranný mechanizmus, lebo človek asi potrebuje vedieť príčinu, tak ju hľadá.... ja ju tiež hľadám v sebe, ale asi to netreba robiť.... stalo sa to a nemyslím si, že by to bolo našou nezodpovednosťou........... proste to mimi nebolo súdené aby prežilo...... držím ti palce, aby si to zvládla.... ja som potratila v 8tt......
všetky čo sme tu vieme o čom to je.... a kažýd s tým nejak bojujeme.....

velvet26
5. nov 2009

lili, ja viem, co sa malo stat, stalo sa, no naozaj, keby sme vedeli ze preco.. ☹ dr. hovoril, ze vo vacsine pripadov je tam problem napr. v tom, ze sa stala napr. chyba pri deleni buniek, alebo bolo poskodene vajicko, ci spermia, ale aj virus to mohol sposobit, ten je silnejsi ako embryo a zabije ho..ja som mala od zaciatku horucky, isla som az po tyzdni na pnku.. ☹ mam dost stresove zamestnanie..

mm1
5. nov 2009

Nie kočky, nedostala som žiadne tabletky na udržanie tehu.... nebol dôvod, druhé tehu sa vyvíjalo úplne normálne a prirodzene... a výsledok je v mojom albume....

A nikdy sa nedozvieme, prečo sa to stalo... ale pomohla mi ešte taká moja vymyslená myšlienka, ktorej sa držím dodnes...

"Každý z nás má svojho anjela, preto tie druhé babatka budú mať toho anjelika, o ktorého sme prišli"

a naozaj si netreba nič vyčítať, nemala som robiť to, či ono.... nemala som umyvať dlažku, mala som si dávať pozor.
Tehulkovanie nie je choroba, ale očakávanie...... takže velvet - možno keby si neumyvala kúpeľku, ale robila niečo iné, vyčítala by si si to tak isto....

teraz je to čerstvé, ale treba myslieť pozitívne......Keď som prišla z nemocky domov, bol piatok, povedala som všetkým naokolo, že jediné, čo nepotrebujem je ľútosť z ich strany.... a v pondelok som išla do práce....

velvet26
5. nov 2009

mm1, mas pravdu, naozaj si asi nic nemozem vycitat, ved bola som doma na pn, tolko ovocia a zeleniny co som zjedla, spala som stale.. len ked je clovek sam so svojimi myslienkami je to na zblaznenie, som rada, ze je tu takato tema, kde sa mozme o tom, co nas stretlo porozpravat, lebo naozaj uplne pochopit nas vie,len ta, co tym tiez presla..
este jednu malu otazocku mam, uzivala si ked si bola druhykrat tehu calibrum baby plan?

mm1
5. nov 2009

velvet: užívala som kyselinu listovú a Calibrum baby plan, jedno balenie. Calibrum mami už potom vôbec, a kys. listovú ale ďalej a potom som prestala, lebo bolo leto a veľa ovocka a zeleniny....
a vtedy mi táto téma veľmi tiež pomohla....

a kočky, tie čo budete mať chmúrne myšlienky, zájdite do "Mamičky z Missediek" všetky tam sme tým prešli a dnes sme už maminami.....
verili sme a nevzdavali sa... a tiež začínali v Missedkách.

marion
5. nov 2009

Babenky, uvidime co bude. 🙂 🙂 Ale verim,ze coskoro to pride... 🙂 🙂

marion
5. nov 2009

mm1,ja som pri Lukáškovi robila až do pôrodu,a ani som nevedela že som tehotná. 🙂 A teraz keď sme chceli druhé tak sa to stalo. Prišli na to ale až v 12tt, a to už bolo dosť.A po MA som cítila 2 dni ako sa sťahuje maternica, preto asi budem ja musieť počkať dlhšia aby sa maternica zahojila. 🙂

velvet26
5. nov 2009

mm1 na ten calibrum som sa pytala kvoli tomu, ze som vcera pozerala forum, kde jedna baba pisala, ze jej jedna bylinkarka povedala, ze calibrum baby plan zuzuje cievky a plod je zle vyzivovany a ta baba ho uzivala, mala dva MA a po druhom jej zistili, ze bol plod malo vyzivovany..
ja som calibrum brala poctivo kazde rano uz ho jest nebudem, len tu kyselinu listovu...ako sa volali prosim ta tie tabletky s kyselinou listovou, co si brala?

mirulapirula
5. nov 2009

ahojte kočky..
Ja by som sa chcela ešte spýtať či na dva potraty ktoré som prekonala v 5 tt môže mať vplyv štítna žľaza. Zistili mi zvýšené hodnoty a 10 mám ísť k endokrinologičke. Len som sa chcela spýtať či je možné že štítna žľaza to nejako ovplyvňuje a či mohla zapríčiniť potraty.

Ďakujem..

velvet26
5. nov 2009

mirulapirula, je to dost mozne, ze to mohlo zapricinit..kde ti zistili, ze mas zvysene hodnoty? podla rozoboru krvi? ja sa chystam tiez k endokrinologicke bud. pondelok, lebo interna dr. ked mi robila predoperacne vysetrenie pred kyretom povedala, ze ju mam mozno zvacsenu..no ja mam taky trosku dlhsi a chudsi krk, tak opticky to mozno aj tak vyzera.. 😕

mm1
5. nov 2009

velvet. Od Jamiesonu, a volalo sa to len kyselina listova... a Calibrum som brala asi 1 mesiac, viac tiez nie.....

marion: vidis, ja som tak pri natali nevedela ani ze som tehotna a to som mala MA za sebou... je to individualne, naozaj......
a je na tebe, kedy sa rozhodnete... ja som ti len vravela ze nase rozhodnutie po 3 mrchach pustit sa do toho, vyslo....

velvet26
5. nov 2009

dakujem mm1, skusim si to kupit v lekarni a uzivat to uz teraz, uskodit to predsa nemoze..
inak po kyrete, pili ste nejake zenske caje alebo ste uzivali nejake vyzivove doplnky?

marion
5. nov 2009

Dakujem mm1,a tete robili kyret v kolkom tt?

velvet26
5. nov 2009

robili mi ho len vcera, v 11 tt, no MA mi zistili v 10 tt, cely tyzden to este dr. sledoval sonom, ci je to ozaj tak.. 😒

velvet26
5. nov 2009

marion, sorry, ty si sa pytala mm1.. 😉

marion
5. nov 2009

v pohode velvet,viem ako sa citis ja na druhy den som bola ako bez duse ☹ ale uz je to skoro 3mesiace a lepsi sa to. 🙂 treba tomu nechat cas.. 🙂 🙂 🙂

velvet26
5. nov 2009

snazim sa byt v pohode a mysliet pozitivne do buducnosti, urcite sa babatko na druhykrat podari... 😵

mm1
5. nov 2009

marion: v 12 tt a mimi sa prestalo vyvijat v 9 tt a v 12 tt to prepuklo....

Velvet: tymi vitamínmi si neuskodís. Ide zima a prirodných vitamínov bude menej....

jaj a čaje som žiadne nepila.... niekto pil alchemilku, ale ta rozsiruje cievy, co tiez asi nie je velmi dobre....

a viete čo vy dve? ked budete znova tehu, musite mi poslat IP.... ak by som neregistrovala.... 🙂

velvet26
5. nov 2009

diky mm1, urcite sa ti potom ozvem, no skusime to najskor az v januari.

mm1
5. nov 2009

počkaj na 3 mršky.... a potom šup na to....

velvet26
5. nov 2009

mm1 ty si cakala tiez 3 mes?

marion
5. nov 2009

Tak aj tebe to zistili az v 12tt. Ale vies co je zahada, ze u mna bolo znamenie ze nieco nie je v poriadku, nie krvacanie, ale len male 3bodky na nohavickach. Doktorka povedala ze na maternici mam po Lukaskovi ranku,a zvacsovanim maternice sa moze uvolnovat nejaka ciastocka a ta urobila tie bodocky. 🙂 Takze mne by sa na to prislo az neviem kedy pretoze som nekrvacal ako ostatne mamicky.Prisli by na to pri nejakom dalsom sone v 20tt. ☹ Len teraz myslim na to,ze ak nebodaj budem tehotna a budu sa uvolnovat nejake tie ciastocky z maternice, tak male sice bude OK,ale ja budem musiet utekat do nemocnice, lebo co ak nieco. ☹ Tak vlastne cele tehu budem akoby pod kontrolou.A pri kazdej navstve WC budem v napati ci nebude nieco na papieri. Tak bude to tazke 🙂

mm1
5. nov 2009

velvet_ áno čakali sme 3 mršky a štvrtá už neprišla....

marion: no u mna to bolo divne od zaciatku. najskor akoze jedno mimi, potom zrazu dve, potom sa to druhe akoby vstrebalo do toho prveho a zacala som spinit, az sa mi o tyzden na to pustilo silne krvacanie. a bol koniec.....
a druhe tehu?????? no vravela som a citila som, ze to dopadne dobre..... a tak som sa nejako psychicky naštelovala... tiez tych prvych 12 tt take vnutorne obavy, ale strasne som sa zamestnavala, aby som na to nemyslela.

marion
5. nov 2009

mm1 uvidime.Ale urcite ti dam vediet. 🙂 🙂 🙂

velvet26
5. nov 2009

mm1 davas mi nadej, ze aj nam sa to na druhykrat podari... 🙂

mm1
5. nov 2009

podarí uvidíš, treba si veriť.

ajkuska
5. nov 2009

my to tiež plánujeme skúsiť až v januári resp. februári ako povedal lekár, tiež som bola na kyretáži teraz v utorok bola som v 11. týždni. 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre