Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

m2552
17. jún 2015

@vierka0 ahoj, prosim ta co znamena, hned som otehotnela, to po akej dobe po potrate?

vierka0
17. jún 2015

@m2552 no ten potrat som vnimala ako silnu menstruaciu meskajucu, bolo to v skorom tyzdni, cca 5-6tt, a hned o tri tyzdne som ovulovala a otehotnela 🙂 ine je to po kyrete, tam treba cakat dlhsie..ale citam, ze ty si v podstate rodila, podla mna sa mozte snazit skor ako po kyrete..ozaj, musi to byt velka bolest matky, prist o dvojicky v piatom mesiaci, velmi ma mrzi, co sa vam stalo..

m2552
17. jún 2015

@vierka0 dakujem :(
je to velmi bolestive, a nic horsie som v zivote nezazila a dufam, ze uz ani nezazijem. S manzelom by sme sa radi cim skor pokusit o dalsie babatko/a, jednak kym si to telo a maternica pamata, a jednak kym mi to vek dovoli. Rada by som mat prve babo do 35ky, potom je to uz predsalen ohodne rizikovejsie a ked niekde citam, ze zeny otehotneli hned po potrate, ci uz spontanom,alebo po kyretazi, tak mi to dava velku nadej, ze mame sancu aj my na potomka 😉

majkulik
17. jún 2015

@m2552 ahojky, ak ste obaja zdravi, tak nie je dovod, preco by sa vam to nemalo podarit. dolezita je aj psychika. my chceme ist tiez co najskor na vklad, kym si to to telo pamata

vierka0
17. jún 2015

@m2552 urcite ano, ja verim, ze bude dobre 🙂 pricinu tak predcasneho porodu niekto skumal ?? lebo fakt je to velmi skoro..aby sa ti to nezopakovalo v dalsom tehotenstve..co sa tej skorej tehotnosti tyka, ano, podarilo sa nam hned, nina bola silne babatko, no vcelku problemove, mala som zle prietoky, zistili v 29tt, ze je o dva tyzdne mensia, lezala som v nemocnici 5tyzdnov, kym sa lekari rozhodli, ze uz to musime ukoncit, lebo vobec nerastla, vtedy uz s rastom meskala cez 3tyzdne..mali sme kadejake problemy, okrem toho nam aj zistili na morfologii v 20tt nejaky problem s oblickou, multicysticka oblicka - vytvarali sa jej tam cysty, nefrologicka sa raz vyjadrila, ze to uz mohol byt prejav tych prietokov, ze nejaka mikrotromba zabranila spravnemu vyvinutiu oblicky..ktovie, ci to mohlo alebo nemohlo suvisiet s tym skorym otehotnenim po potrate, este som k tomu tehotna (este som nevedela) aj darovala krv, ci to malo vplyv alebo nie na neskorsie problemy, to neviem povedat..kazdopadne, dnes je z nej bezne zdrave dieta 😀 aj ked s diagnozami, ale v podstate zdrave dieta, chvalabohu 🙂

m2552
17. jún 2015

@vierka0 no babatka isli na testy, najskor mi vraveli, ze sa posiela placenta a nech o dva tyzdne volam koli vysledkom, tak som im tam vyvovalavala a po tyzdni mi nejaka ina sestricka povedala, ze pri tak velkych detoch sa uz neposiela placenta na histologiu ale deti na pitvu. Co ma teda riadne chytilo za srdce. No a ked som volala uz na Urad nad Zdravotnou starostlivostou, tak ze musim napisat oficialnu ziadost a ked som tam o par dni volala, tak mi len bolo oznamene ze doktor, ktori robil pitvu je na dovolenke a pride po 26tom, a oni mi nic povedat nevedia, takze cakame na vysledky. Tak ani neviem, ci sa pokusat alebo cakat na vysledky

vierka0
17. jún 2015

@m2552 tak to je dost od veci, neviem, ale podla mna aj telicka by ti mali byt vydane, neviem teda, ci ich chcete pochovat..mozno by bolo vhodne volat priamo s lekarom, s ktorym ste to riesili, resp. pri ktorom si rodila, nech ta navedie co dalej, neverim, ze nemaju ineho patologa prepanajana

m2552
17. jún 2015

@vierka0 podla mna su uz telicka prec. Lebo tie sa vydavaju az od 24tt. Urcite sa nane opytam, ale to bude az o cca 2 tyzdne, ked sa pitvajuci lekar vratil. Ono je to tak, ze hovorit o tom moze len ten, kto robil pitvu, nato som sa uz pytala. Neviem ci by som telicka chcela vidiet. Ked sa deti narodili, nemala som silu sa na ne pozriet, ani neviem akeho boli pohlavia, neviem nic, vsetko mi povedia az papiere ked ich dostanem.

vierka0
17. jún 2015

@m2552 samozrejme, je to na tebe, aj ta chapem, sama neviem, ako by som to riesila ja..v ktorom si bola tyzdni ? zomreli az po porode ?

m2552
17. jún 2015

@vierka0 bola som v 19tt, a akcia tam vraj bola v poriadku, po obede na pohotovosti som ich este videla, ako si tam santia ☹ no to co bolo nizsie malo uz plodovy vak v krcku a miesto toho aby sa vdaka liekom uzavrel, tak sa mi viac otvoril a zacala som rodit hodne predcastne. To co mi dodnes rezonuje v usiach, ked uz praskli vodu druhemu - lebo vraj to bude lepsie, ze sa posunulo pri kontrakciach prilis nizko bolo: nechce ist von, zakliesnilo sa tam... Hoci som vravela po porode prveho, ze uz kontrakcie nepocitujem, nech mi druhe nechaju, ale vraj sa to uz neda ☹

nadej13
17. jún 2015

@m2552 moja,to sa tak smutno číta.Ja naozaj nerozumiem bohu alebo tomu kto to riadi.mne to zistili veľmi skoro,podľa tej bolesti sa to udialo dva dni predtým.A to bol iba začiatok 14 tt i keď podľa utz sme boli o 6 dni dopredu.A aj tak ma to zasiahlo.to čo sa stalo tebe je neporovnateľné.mne dnes znovu volali z práce,že kedy prídem do práce,toľko ;; ohľaduplnosti ;; ako vždy.to som akože fakt padavka ze týždeň od zákroku mám problém sa usmievať a nie riešiť prácu a ten stres co tam stále mám?

m2552
17. jún 2015

@nadej13 ja tomu tiez nechapem, som prva z rodiny ktorá sa vydala a sm pripravený a trosku zabezpečený nabprichod dietatka. Nemmme žiadne dlhy,žijeme čestne a pomahame ešte druhym a pritom sesternice,ktoré nemajú nic, žiadne poriadne zazemie,na ucte nulu, same uvery,okrem jeden všetky rodili ako slobodne a predsalen deti maju... počas tehotenstva som si nedala ani deci koly,vsak je to hnus pre plod, oni vsetly fajcili a pilu a deti su tu...tak kde je spravedlnost. Ale tak malo to byt takto ked sa to stalo a verím,ze to nejaky dôvod malo a tiez verím, ze nabuduce sa nam zo uz podari privieszt do uspesneho konca 😉

espoleta
17. jún 2015

Dievčata na svete asi fakt neexistuje spravodlivosť alebo ma ten hore s nami ešte lepšie plány. Je pravda že mnoho žien a teraz nechcem odsudzovať si dieťatko nezasluži a predsa ho maju a niektore aj nechcene a tie ženy čo po nom tužia sa ho niekedy ani nedočkaju. :( Je to smutne ale je to realita. A preto treba stale len veriť a veriť. Viera je silný "motor" ktorý poháňa človeka dopredu, bez nadeji že sa to raz podari by bol svet strašne smutný. Všetkym vam silno želam aby ste si držali svoje babätka v naruči a pochopili aka dokaže byť skutočna nezištna laska. Ja už jedno dieťatko mam a dala by osm za neho aj život je to skutočne dar počať a držať v rukach novy život, ktory vznikol vo vas 🙂 Kto nema dieťa nepochopi a preto to želam každej, ktora po tom tuži 🙂

vierka0
18. jún 2015

@m2552 ono je to velka nahoda, clovek sa nemoze spoliehat na to, ze robi vsetko dobre, tak vsetko dobre dopadne - vo vsetkych oblastiach zivota..ja verim, ze sa vam skoro podari otehotniet a ono to tu prazdnotu vyplni aj ked strach budes mat uplne iny, ako keby si tie problemy neprezila..

kubkovamama
18. jún 2015

Ahojte.. aj ja sa pridám s troškou smútku- ale verím, že čoskoro zas budeme všetky šťastné so svojimi vytúženými detičkami. Mňa včera pustili po zákroku, už druhý missed ab. v 8tt, prvý na jeseň min r. v 7tt. Už mám skoro 7r chlapčeka.. a druhé sa nedarí a nedarí. m2552, ono to asi tak má byť, niekomu je súdené, niekomu asi nie, ani neviem.
😒

m2552
18. jún 2015

@vierka0 to mi je jasne, strach tam uz bude vzdy, Verim v karmu, a preto zijem ako zijem, a to co mi najviac pomohlo (uz som to asi aj pisala) bolo, ze som sa proste rozhodla, ze deticky isli na vychovu k tete, ktora je uz v nebicku a potom sa k nam vratia 😉
Baby už musi byt len dobre, zle uz bolo, tak na nas uz len to dobre caka 😉

majkulik
18. jún 2015

@kubkovamama ☹ je to smutne, ale treba verit a skusit porobit dake vysetrenia - skus repr. imunologiu ked sa zacnete na to citit. my nemame ani jedno dietatko . . . .

espoleta
18. jún 2015

@kubkovamama ....určite je aj tebe sudene 🙂 ak po ňom veľmi tužiš tak si ho aj zaslužiš, určite budeš skvela mamina 🙂 prve dni po zakroku su asi najťažšie ale bude lepšie uvidiš 🙂 Skus si porobiť rôzne vyšetrenia, zistiť pričinu a hodiť sa na zdravy štyl a uvidiš čochviľa budu za tebou utekať nie jedno ale min. 3 drobcovia 🙂

kubkovamama
18. jún 2015

majkulik, espoleta, objednala som sa na hematologiu, že podľa výsledkov sa uvidí či aj niečo viac bude treba.. odporučila aj partnerovi, ako prvé spermiogram, genetiku, ale neviem či sa na to dá.. veľmi nám to zasiahlo do vzťahu. Muži to prežívajú inak.

espoleta
18. jún 2015

@kubkovamama to maš pravdu muži to preživaju inač. Ale inač to preživaju ak maju dieťa a ked ho ešte nemaju. Viem že pre ženu je to oveľa ťažšie lebo ona to babätko nosila pod srdcom ale skus mu dať najavo že sa vieš aj ty do jeho kože vcitiť a vieš ako to jeho tiež boli. Muži väčšinou nedaju najavo svoje city, snažia sa na to "nemyslieť" aby si to uľahčili a zbavili sa tej bolesti ale ak aj on to zo seba dostane uľavi sa mu a bude vedieť aj teba ľahšie pochopiť. Tiež som si tym prešla a myslela som zo začiatku iba na seba že hlavne ja som prišla o male a pritom som sa veľmi nestarala ako sa on citi ale ked som si to uvedomila tak aj teraz hocikedy mi povie že ako mu to maličke chýba a v tej chvili viem že tiež sa cez to tak ľahko nepreniesol, aj ked nazačiatku sa tvaril akoby sa ho to netykalo " ved to sa stava". Určite je to teraz čerstve tak preto sa možno tiež sprava inač ale na všetko treba čas. Ten zahoji rany, aj ked zabudnuť už nezabudnete, stane sa to pre vas ovela menej bolestivé. 🙂 A ked ste na to dvaja tak prekonate všetko, uvidiš on sa z toho tiež otrasie a čochviľa bude mať chuť zase "plodiť" 😉 (prepač za vyraz) 😀

m2552
18. jún 2015

@espoleta presne ako pises, muzi to vynimaju inak ako mi, ale tiez hodne citlivo. A ja mozem povedat za seba, ze nebyt toho mojho, tak ja sa z toho asi tak rychlo nedostanem. Sadli sme si, porozpravali, poplakali a vyobjimali a este viac nas to zblizilo. Mozem to kazdej len odporucit, rozhovor je to naj co mozte spravit 😉
@kubkovamama bude dobre, ale aj on to musi rozdychat. Urcite vas to zasiahlo hodne podobne, len na nich to tak nevidno 😉
A ako pise espoleta, cochvila sa bude opat plodit a plodit 😀

espoleta
18. jún 2015

@kubkovamama @m2552 ...vzťah je presne o tom ako sa dvaja vedia podržať v ťažkych časoch. Stalo sa to lebo sa to malo stať ale nemalo by to dvoch ludi rozdeľovať, skôr by sa mali zomknuť a hľadať riešenia, spolu si aj poplakať, vyrozpravať sa, vyobijimať. Nič nieje take čierne ako sa na prvy pohľad zda, len sa netreba oddavať príliš smutku a zufalstvu. Psychicke zdravie je rovnako dôležite na uspešne tehotenstvo ako fyzicke.
@kubkovamama si mlada, určite zdrava ale život prinaša aj bolestive skusenosti ale si určite silny človek a s tvojim partnerom to prekonate a budete sa čochvila tešiť 🙂 Veľmi vam to prajem 🙂 Hlavne jeden pred druhym nemlčte to by bolo asi to najhoršie čo by vas mohlo od seba vzďaľovať. Sama som si myslela že ked sa pred manželom budem tvariť ako hrdinka že sa nič nestalo tak že to prejde ale čím viac som mlčala, tym viac ma to ubijalo a o to som bola viac nervozna a neprijemna k nemu. Až raz na mňa prišla slaba chvilka a som sa rozplakala a všetko povedala čo mam na srdci a neskutočne sa mi uľavilo 🙂

espoleta
18. jún 2015

@m2552 chcela som sa opytať ešte si nedostala mrchu? mne už dva dni fiči naplno tak som rada presne na 28. deň som dostala. asi prvykrat v živote tak presne 😀

m2552
19. jún 2015

@espoleta este nie ☹ a to o par dni idem do práce. Ta prva je vraj bolestivejsia ako zvycajne je to tak???

espoleta
19. jún 2015

@m2552 asi to zavisi od toho v ktorom tyždni si potratila. Ja by som povedala že mam taku ako stale, ani bolesti o nič väčšie, klasicka menštruacia u mňa 🙂 Ani intenzita nieje nejaka silna, proste klasika. Uvidim či bude dlhšia ako obyčajne lebo to som sa zase ja dočitala že je prva dosť dlha ale dufam že nie lebo o tyždeň som objednana na kontrolu 🙂

zuzana231
19. jún 2015

Ahojte. Je mi ľúto, čo všetky zažívate, pridávam sa medzi vás... Som po KET a dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku, bola som 7tt +5. Už minulý týždeň to nevyzeralo dobre a dnes sa to potvrdilo, malinké má 3mm a srdiečko nebije. Užívala som estrofem a utrogestan, lieky mám už vysadiť. Chcem sa spýtať, či ste niektorá boli v pododnej situácii a či ste sa po vysadení liekov vyčistili samé. Doktor zatiaľ odporúča čakať, čomu som rada.Ďakujem

nadej13
19. jún 2015

@zuzana231 ahoj,ja som tiež prvý krát bola tehu po ET,ale tiež sa to pomaly vyvýjalo až som zacítila taký kŕč,šla som k lekárke a srdiečko nebilo.poslala ma domov ze mám prísť o tuším 3 dni ci sa nestane zázrak.nestal sa,bábo sa uz aj zmenšilo a hneď ma brali na kyret.až teraz pri druhom som asi pochopila ze oni tomu dajú ešte pár dní aby sa zmenšilo a kyret bol jednoduchší a bolo menšie riziko poškodenia krčka maternice.teraz sa to stalo v 14 tt a ze vraj pár hodín pred tým než som bola na opakovanom skriningu.tiež v nemocnici ma najprv pripravili,niečo mi tam zaviedli na roztvorenie krčka a až po troch dňoch povedal lekár ze je bábo menšie a je možný kyret.najprv chceli aby to šlo prirodzene,ale zmenili to,lebo proces je dlhší a ja som stale nekrvácalo a ani nebol náznak ze by to telo chcelo vypudiť.A tiež mi vraveli ze aj po spontánnych potratoch hrozí ze tam niečo ostane a aj tak žena musí ísť na kyret.

vierka0
19. jún 2015

@zuzana231 tie lieky blokuju krvacanie, ked ich vysadis a zacnes krvacat, je sanca, ze to odide same..drzim palce

nikiinka
19. jún 2015

Ja už mam jeden MA za sebou, znova som tehotná a neviem ci to tak nebude opäť.. ☹

zuzana231
19. jún 2015

@nikiinka asi je to ťažké, ale nemysli na to. Treba veriť a myslieť pozitívne, že tentoraz to dobre dopadne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre