Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

katkarv
30. jún 2011

@ankajocka no snad do tretice to vyjde,aj ked istotu nemam lebo mi nic nenasli ni na hematol.ani na endokrin.ani na genetike,takze sa mi to moze zopakovat ☹

elise
2. júl 2011

ahojte nikdy by som si nemyslela že sa to môže stať aj mne ale mne to diagnostikovali po IFV. prvá krvička tehotná druhá tiež zo stúpajucou hldinou HCG, prvý ultrazvuk šok bábo nerastie iba prázdna dutinka za 3 dni druhý ultrazvuk a hcg kleslo bábo prestalo rásť☹ mala som vysadiť ustrogestan po vysadení som večer začala krvácať dnes ráno krče a vyšiel zo mňa veľký kus plodového vaku☹ mám ísť zo správou k doktorke a rozhodne či pôjdem na vyčistenie. idem vás prečítať el mám aj kopec otázok, kolko budem krvácať? kedy dostanem menzes po potrate?

monika2712
2. júl 2011

@elise, tiez som bola vo februarovej teme, som po MA v 8tt, plod sa vobec nevyvinul, v piatok som bola na kyretaz.. trocha som vcera krvacala, ale je to individualne.. po zakroku sa este cisti maternica, vraj par dni nejake krvacanie a spinenie je v norme, prvy normalny menzes mam vraj cakat o 4-6 tyzdnov.. ale niekde som citala, ze moze prijst aj o dva, zalezi ako rychlo sa spamataju hormony, u mna to bolo uplne prve tehotenstvo v zivote, normalnou cestou a dopadlo to takto.. som sklamana,ale vzhladom k tomu co som nedavno prezila, tak ma to az tak velmi neprekvapilo.. teda ak to naozaj bolo sposobene psychikou. Vsetky otazky ti zodpovie urcite doktorka, zalezi vsetko na tom ci to treba cistit atd, zo mna to nevyslo vobec same, takze mi to museli spravit. Drzim palce, nech to prebehne co najlepsie.

elise
2. júl 2011

@monika2712 dakujem a je mi to ľuto že ste aj vy prišli o bábenko☹

elise
3. júl 2011

tak zajtra ma čaká kyretáž☹

monika2712
3. júl 2011

@elise tak sa drz.. ono to v podstate fyzicky nie je tazky zakrok.. skor psychicky... a mna od piatku po zakroku kazdy vecer dost boli podbrusko.. ako pri menzese, ale trocha silnejsie.. davam si panadol na bolest, ale pomoze len na dve hodiny... dufam, ze to coskoro prejde, ze to je len teraz tych par dni,kym sa to lieci.. inak nekrvacam a nemam ani teplotu, takze asi nebudem chodit kvoli tomu k doktorke skor ako som objednana.. vo stvrto, dufam ze sa to bude vsetko pekne hojit... akurat som nasla info o Alchemilke zltozelenej, tak sa na to spytaj doktorky, ze ci si to mam kupit a zacat popijat.. vraj to pomaha liecit maternicu, bolestivu menstruaciu atd.. tak ti drzim palce, nech to dobre zvladnes... ja mam dost depresie tieto dni.. ale vraj to je tiez normalne min. do dalsiej menstruacie..

elise
4. júl 2011

@monika2712 tak už mám po tom , psychicky je to ťažké, narkoza v pohode aj potom tie bolesti v norme, za 15 dní mám prísť pre výsledy. dakujem za podporu. neboj podarí sa mám bábenko a stretneme sa opat v rovnakej téme🙂 po kyretáži môžeme najskôr za 4 mesiace tak dufam že na vianoce budu//🙂

emily3
4. júl 2011

ahojte, uz som myslela ze tato tema uz ani nieje 😔 .... ale chcem vas povzbudit, ze tie kocky co sme otvarali tuto temu, uz mame babatka...niektore uz tretie po ako ja. je to smutne obdobie co prezivate, ale bude to dobre. a jedneho dna sa budete tesit so svojich deti...veeelmi vam drzim palce aby ste v tejto teme neboli dlho a boli v radostnejsich. 😉 a samozrejme ze na nase babatka nikdy nezabudneme, to sa neda...

monika2712
4. júl 2011

@elise tak som rada ze to mas za sebou, ja chcem pockat tri menstruacne cykly a ist znova na to, tak tiez dufam ze do vianoc sa nam to este podari a budeme sa z toho tesit..akurat po vianociach mam narodky, okruhlicu 30tku, tak dufam ,ze si podarujem krasny darcek v podobe uspesneho tehotenstva 🙂 ja mam tiez o 14 dni vysledky, akurat ze u mna ani nebol plod, tak tam asi vela nezistia.. len z plodu sa daju robit nejake testy, z gestacneho vacku moc nie.. uz sa neviem dockat kedy na tom znova zacneme pracovat.. velmi mi chyba ten pocit tehotenstva.. tazko sa mi teraz vobec pozera na nejake tehotne zienky, babatka a tak... a pritom stale vysim na konikovi a pozeram si albumy babatiek.. je to jak zavislost.. zavist a zial dokopy... dufam, ze raz sa toho teda aj my dockame..
@emily3 dakujeme za povzdbudenie... snad to dobre dopadne.. 🙂

elise
4. júl 2011

@monika2712 bola som tam s jednou kočkou ktorá šla na prerušenie tehotenstva☹ dali nás spolu na izbu a na pôrodnícke lebo na gynekologii nebolo voľné miesto som len slzy zdržovala☹

monika2712
4. júl 2011

@elise... tak to chapem, to by aj mne bolo do placu, ja som tam tiez mala jednu, taku starsiu a ona zas plakala ked ju priviezli z operacky... asi to uz bolo v neskorsom stadiu, alebo po dlhych pokusoch alebo po umelom, kedze som bola v Iscare na zakroku. je to strasne smutne vsetko, ze ludia ktori by chceli tak nemozu, ti co nechcu tym je dopriate a este si to nedajboze daju vziat... zivot proste nie je fer.. ☹

renkaniki
5. júl 2011

Ahojte dievcata..som tu nova..velmi velmi smutna ☹ ..vcera som sla na kontrolu,lebo som zacala slabunko spinit,bola som v 10+6tt,prestastna,ze cakame dietatko,nevedela som sa uz docka ultrazvuku,termin som mala na 19.07.No vcera sa mi to nepacilo,ten vytok.Zavolala som zenskej a sla som na kontrolu.Videla som,ze nejako si obzera obrazovku obkukuje a obkukuje,zbadala som,ze srdiecko nebije...ale ona dalej este sledovala,ci nieco vidiet..no v tej chvilke som jej uz sama povedala,ze nepaci sa mi to a hned mi aj potvrdila,ze ani jej.Ze nevidi bit srdiecko ☹ ☹ ☹ ☹ ,ani neviem,ako som dosla domov,prisla som domov zavrela za sebou dvere a rozplakala sa,ako male dieta.Manzel ma vzal do narucia a pytal sa,co sa deje,co sa stalo...tak som mu povedala tu smutnu spravu.Mam termin na zajtra k mojej zenske,lebo to bolo zastupenie mojej zenskej,ale urcite nie je co riesit,urcite ma poslu na Kyretaz...dost sa toho bojim,ako to zvladnem..hlavne psychicky ☹ Je mi luto,co sa Vam tu zienky na tejto stranke stalo...davam si len otazku..preco?Preco sa to stalo..nebudem sa pytat preco MNE..preto,ze to nijakej zienke neprajem..len si davam otazku PRECO????? ☹

renkaniki
5. júl 2011

Zabudla som este napisat,ze ked som bola v 8+6tt,tak srdiecko bilo a meral plod 6mm a teraz o 2tyzdne neskor uz srdiecko nebilo a plod mal 6,3mm..prestal rast...chcela by som vediet,ako je to s Kyretaz..dost sa toho bojim,je to bolestive alebo nie?Budem musiet pobudnut v nemocnici alebo ma pustia hned po zakroku..ako to vlastne funguje.Urcite mi to vsetko povie zajtra moja zenska,ale chcem mat uz teraz troska info o tom,ako to bolo u Vas,ako to funguje...dakujem za odpoved

renkaniki
5. júl 2011

Precitala som si od zaciatku kazdu jednu..tak uz viem,ako to je s kyretaz..ale vlastne pocitim to zajtra na vlastnom tele,ako to je... ☹

renkaniki
5. júl 2011

@katkarv Ahoj Katka,drzim Vam palce v snazilkovani...ja som tu teraz nova,bola som uz v 10+6tt a vcera som sa dozvedela smutnu spravu.Je mi luto,co sa aj tebe stalo a drzim ti palce..dlho som o tebe nepocula a teraz som zbadala,ze si tu v tejto teme...

nany100
5. júl 2011

@renkaniki je mi ľúto, čo sa ti stalo...je tu na fóre aj téma Kyretáž, tak ešte skús prečítať tam, čo ťa zaujíma...ale neboj, samotný zákrok je rýchlovka a nič nebudeš cítiť...prešla som tým 12.3., bola som v 9+6tt...mne to robili v sobotu poobede a v nedeľu ráno ma pustili domov...pár dní som mala mierne bolesti v podbrušku a po 7 týždňoch som dostala prvú ms..teraz už mám po tretej a už sa dva mesiace aj snažíme...držím palce, zvládneš to, aj keď je to veľmi smutné a ťažké...neprejde ani deň aby som si niekoľkokrát nespomenula, že som už mohla byť v 27tt 😢

elise
5. júl 2011

@renkaniki ráno som prišla zobrali mi krv ak si vybavíš predoperačne budeš mať lepšie. potom ma dali na izbu prišli pichnuť náladovku a sama som vyšla na stôl a tam mi napichli žilu a dali dýchať plyn, zaspala som a zobudila som sa na izbe, bolelo ma iba podbrušku chvilu pospala som si a o 13 ma prepustili domou.fyzicky je to v pohode dá sa to zvládnuť ale psychicky to veľmi veľmi bolí☹

renkaniki
5. júl 2011

@nany100 Dakujem pekne za povzbudenie,aj ked je mi dost tazko a viac krat denne to na mna pride a placem.Ale najhorise to bude zajtra,ked pojdem na kyretaz,mam ist na kontrolu vlastne zajtra este,ale nie je podla mna co riesit,ked srdiecko uz nebilo,tak to bude len kyretaz..Je mi luto,ze sa to aj tebe stalo..viem,ze urcite budem aj ja mysliet stale,v ktorom tyzdni by som uz bola a ked pride aj 24.01.2012,tak urcite aj vtedy mi bude tazko,to bol moj termin porodu.Bude to tazke...

nany100
5. júl 2011

@renkaniki ja som mala termín 10.10....ale dúfam, že v roku 2012 bude miestečko aj pre naše druhé bábo...tebe držím palce, poplačeš si určite ešte viackrát, ale časom to trochu prebolí, aj keď smútok ostane...a treba hlavne myslieť pozitívne a veriť, že ďalšie tehu dopadne dobre...nám dovolil dr. snažiť sa po prvej ms, tak aj to ma povzbudilo, že sme nemuseli čakať 4-6 mesiacov...ako odporúčajú niektorí lekári

renkaniki
5. júl 2011

@nany100 Je mi to luto moja...a drzim ti palce ,aby rok 2012 bol pre teba najkrajsim,aby si bola tehotna a dockala sa dietatka.Urcite si ja poplacem este vela krat,ale budeme sa snazit hned,ako sa to bude dat..ale na moje terajsie tehotenstvo urcite nezabudnem...uz nech mam zajtrajsi den cim skor za sebou a porozpravam sa s mojou zenskou,kedy sa budeme moct zasa snazit....ach velmi to boli,este mat zajtrajsok za sebou a placem placem placem ☹ ☹ ☹ ....zivot musi ist dalej,aj ked bolest zostane..ale verim tomu,ze sa aj na nas stastie usmeje a budeme sa coskoro aj my radovat z peknej spravy..".GRATULUJEM STE TEHOTNA,,A prajem to aj Vam zienky

nany100
5. júl 2011

@renkaniki hlavne, už obidve jedno dieťatko máme a ver, že nebudeš mať veľa času smútiť...mne sa to pri malej nedalo vôbec...až keď večer išla spať, tak to na mňa väčšinou doľahlo...ale vieš, že môžeš mať zdravé bábätko a to je tiež pozitívne...je tu veľa kočiek, čo sa im to stalo pri prvom 😢

renkaniki
5. júl 2011

@nany100 Je to tak,mas pravdu,mala ma troska drzi,ked vidi,ze som smutna,citi to a hned pride ku mne a povie mi"mamka,preco si smutna,ja nie som smutna,vidis?A usmeje sa na mna,,Hned ma vola hrat sa s nou a ukazuje mi,ako sa mam usmiat..je zlata.Vcera vecer to na mna prislo,ked mala spala,ako na teba.....a dnes pocas celeho dna..varila som a zacala som plakat alebo som sedela na toalete a zbadala zasa troska krv...ale budem sa drzat,este zajtrajsok ma caka a potom sa musim nejako z toho dostat....

monika2712
5. júl 2011

no baby vy uz mate aspon jedneho krpca ktory vas drzi nad vodou.. u mna to bolo uplne prve tehu v zivote.. a skoncilo v 8tt bez toho aby sa aspon plod vyvinul.. takze ani netusim co nas caka v buducnosti.. ci sa nam to nezopakuje.. vieme sice ze sme plodni,kedze vajicko sa podarilo oplodnit..ale ci dokazem donosit dieta.. to netusim.. a zistim to iba tak, ze to znova skusime.. a moze sa kludne stat, ze to bude znova neuspesne.. mam tesne pred 30tkou a mozno skocim ako bezdetna... ☹ ani si nerobim nadeje ze by sme stihli mat dve deti ked uz som v takom veku..

renkaniki
5. júl 2011

@monika2712 Vek s tym nema nic spolocne moja...ja mam 35 a moju dcerku som mala v 32,tehotna mozes byt kludne aj neskor...len skusajte dalej a drzim Vam palce a prajem len to najlepsie.A je mi luto co sa ti stalo samozrejme.Jasne,ze som rada,ze mam uz jednu dcerku,ale aj tak je to bolestive,ze som bola zasa tehu..tesila som sa velmi a zrazu toto....je jedno ci uz mas alebo nemas dieta..aj tak je to strata,ktora je velmi bolestiva.Ale samozrejme viem ako to myslis,ze ty este nemas ziadne a bojis sa,ze zasa mozes stratit,ale to neznamena tiez,ze prve tehu bolo neuspesne,ze teraz aj druhe tak dopadne...bozechran,ale druhe uz moze kludne prist na svet a z celeho srdiecka ti to prajem.A neboj..kludne by ste stihli aj 2deturence..netreba sa vzdavat.Mna tu zienky povzbudili a verim,ze coskoro budem zasa stastna tehulka..musime v to verit a nevzdavat sa.....drzim palce

monika2712
5. júl 2011

@renkaniki chapem ze pre vsetky zeny je to rovnako tazke.. teda takmer rovnako.. ak neprezivas prave to co je a nesmutis rovno dvojmo ako ja.. kedze mne pred dvoma tyzdnami zomrela maminka, 52 rocna, a pred tyzdnom som potratila.. ver ze toto je taky smutok ... ze ani sama neviem ked mi je smutno ci smutim kvoli nej alebo kvoli babatku.. tie depresie su neunosne a tazko sa hlada teraz v tychto chvilach nieco pozitivne... tazko sa mi veri a dufa ze bude lepsie, ked som dostala dve tazke rany po sebe :(

katkarv
5. júl 2011

@renkaniki ahojky moja tak uz aj ty?To je mi luto.Pojdes aj na nejake vysetrenia?Mne nic nenasli ☹ Nam ked sa to nepodari tak idem na laparotomiu.

renkaniki
5. júl 2011

@katkarv Ahoj moja..idem zajtra este k mojej,lebo co som bola v pondelok,tak ta zastupovala moju..povedala mi,ze mam prist v stredu k mojej,tak uvidim,ale urcite mi urobia Kyretaz,lebo nebilo srdiecko a plod zostal 6mm aj nieco,ako v 8+6tt.......uvidim,co bude zajtra

renkaniki
6. júl 2011

@monika2712 Je mi luto co sa stalo zienka...ja verim,ze je to pre teba bolestive..urcite je to velka rana,ze si stratila mamku ☹ a teraz este aj dietatko,ale nechcem tu porovnavat,kto ma aku velku bolest..je to teraz pre nas vsetke dost tazke obdobie,ktore urcite este potrva,ale sme tu na tejto teme jedna pre druhu a som rada,ze sa takto touto cestou povzbudime,aj ked sa nepozname,ale pomahame si aspon troska tym,ze si napiseme,ako to my prezivame,ze sa povzbudime,podrzime jedna druhu.Prajem ti,aby si bola dost silna a aby sa ti coskoro postastilo a dozvedela sa spravu,ze cakas dietatko.Kazdej z nas to prajem.Ja som dnes hore uz od 7:00,len sa mi snivalo o blbostiach,hlava mi ide puknut,dnes mam termin o 11:15 a uz od pondelka na nic ine nemyslim,len ,ako to dnes bude..co mi povie.Ale viem,co ma caka ☹ Po vela aj vcerajsich informacii som sa rozhodla,ked mi budu robit Kyretaz,chcem narkozu,vraj je to dost bolestive.Uvidim,co ma caka ☹ Tak sa majte zatial zienky a drzte mi silno palce..budem to potrebovat

renkaniki
6. júl 2011

@katkarv Katka?Vies mi poradit,na ake vysetrenie by som mala urcite ist,ak by ma moja neposlala?Aby som vedela vobec dovod,preco sa mi to stalo,ako je to mozne.Hned v pondelok mi vzala aj krv,neviem presne preco...urcite sa dozviem toho dnes viac,ale chcem byt troska informovana....Mate tu urcite aj ine zienko info pre mna..kam by som mala urcite ist,na ake vysetrenie..vopred dakujem

monika2712
6. júl 2011

@renkaniki.. dakujem za povzdbudenie... inak ta kyretaz sa vzdy robi v narkoze.. ale velmi lahkej a kratkej, moj zakrok trval 10 minut a hned ako ma priviezli na izbu uz som bola aj hore.. troska zmatena ale prebrala som sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre