Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 kazdy sa odvolava na to ze som este mlada.. ale potrat boli rovnako...kazdy mal na vyber kedy chce dieta.. ja som po nom zatuzila v 20 tich. mozno skoro..ale podvedome som vedela ze to nebude take lahke. kolko som sa napocuvala ze mam casu.. ze som sprosta. no ked sa dva roky nedarilo babo... som si povedala .. esteze som sa nezacala snazit niekde po 25 ako som si to kedysi planovala. mm bude mat 30 tiez nie je najlmadsi.. ani jeden z nas nechceme vysoku skolu nasich deti financovat z dochodkovej almuzny .. 😅

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 nie po kytere mi gyn povedal ze tak 2-3 menzesy cakat... ze niektory odporucaju pol roka.. ale je to na kazdej zene... ked som ostala tehu a pytala som sa ho co na to.. tak povedal.. :no nadseny som zrovna neni, ale riziko tu nie je ziadne , ktore by malo suvisiet s predchadzajucim potratom.. pretoze som mala aj sliznicu vysoku. a fyzyologicky som bola ok.

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 nemyslela som to vobec tak, ze si mlada na dieta, zle si ma pochopila. myslela som tym to, ze mladsi organizmus sa lahsie spamata a lahsie otehotnie. aspon to tvrdia gynekologovia. takze sorry ak si sa urazila, ale zle si ma pochopila...

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 ja ked pojdem na kontrolu s vysledkami z patologie, tak si pockam co mi povie ako to tam vyzera a ak povie ze vsetko ok zahojene, tak sa asi tiez zacnem snazit trosku skor. uvidime aj ako bude chodit menzes a ovulka, lebo ja som otehotnela pri 60-85 dnovych cykloch.

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 😅 nie viem ako si to myslela... hej lahsie sa spamata.. je pravda o tom veku.. len sa mi buria hormony a ma to niekedy rozstartuje ked niekto stale spomenie ze som mlada.. lebo to pocuvam naozaj denne.
aj mne povedal gyn, ked sa nam nedarilo ze kazdou mrchou klesa pocet vajicok v tele zeny... od prvej menstruacie.. ze zena ich ma najviac asi ked ma 17 -19 rokov, a potom zacnu klesat....
asi preto v minulosti sa zeny vydavali este nemali ani 15 a rodili v 17 😀

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 fuha to si mavala take dlhe cykly???

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 no ved to, ja som vysadila v juli HAK, otehotnela som zaciatkom decembra a to som vlastne mala len 2. ovulaciu. takze to bol vlastne taky maly zazrak a hned aj dvojicky. no a vidis ako to dopadlo. len teraz nikto nevie ake budem mat cykly, ci sa mi to konecne spamata, alebo mi dr nasadi duphaston a k tomu clostyl. to si ale budem musiet pockat aspon do 2. menzesu aby sme vedeli ako na tom som.

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 no ved uvidis.. duphaston je fajn aj ja som ho brala a teraz ho beriem na podporu tehu.. kamoska ho brala 3 mes a otehotnela.. a predtym tiez dva roky nic. drzim ti palce.. ja sa idem najest a tak... ahoj

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 tak ahoj a drzim palce

mirkap84
6. feb 2011

@lucka1987 Luci v tvojom stave nerozculovat! 😀 , ale uplne Ta chapem...ja som toto tiez prezivala, totiz to ja som otehotnela v 19tich, porodila v 20tich, babula sa podarila za styri mesiace a doteraz!!! mi nikto okrem mojho muza 😵 neveri, ze sme chceli babo v takom mladom veku...ale mne to bolo fuk, nech si hovoria co chcu...pocuvat to kazdu chvilu cloveka tiez nebavi... 😒

mirkap84
6. feb 2011

@nat28 velmi ma mrzi co sa stalo, tu su slova zbytocne, clovek sa s tym musi sam ako tak zmierit 😒 ...ja som prezila MA 21.januara v 10tt., na to tukajuce zdrave srdiecko v 7tt nikdy nezabudnem, ale treba sa vschopit a najma mat pozitivne myslienky, ze to dalsie tehu vyjde a bude no problemo 😵 😵 😵 ...tes sa na prvu mrchu, telo ti oznami ze je maternica a sliznica v poriadku a coskoro mozes opat otehotniet...a presne ako kocky pisu, my po MA sme "pohnojene", pojde to lahsie, treba tomu verit a bude to tak! 😵 Drzim palceky!

nat28
6. feb 2011

no nev iem co ste tu vsetci taki podrazdeni. clovek nieco povie a kazdy si to vylozi po svojom. nuz kto sa chce hadat si asi dovod najde, ze?

nat28
6. feb 2011

@mirkap84 ja len ze absolutne suhlasim s tym mat deti aj neviem ako skoro, nikdy som sa nad tym ani len nepozastavila a je to lepsie aj z fyzickeho hladiska. preto ma tak rozculuje ked ma niekto zle pochopi. proste sa hnevam sama na seba ze som sa pre dieta rozhodla tak neskoro.

nat28
6. feb 2011

@mirkap84 inak to s tym pohnojenim je len nejaka povera, alebo to tvrdia aj lekari, velmi by som tomu chcela verit. chcem si najst nejake statistiky ze ako lahko zeny zvykknu po potrate otehotniet, zatila som sa na nic take nenatrafila. ty sa kedy planujes zacat snazit? po tych 3 mesiacoch?

mirkap84
6. feb 2011

@nat28 nieeee, ja som len ze tiez som zacala taka mlada, nenarazam na Teba...teraz je taka doba, zienky zacinaju otehu neskor, ja som bola rada, ze som bola mlada a nevedela som do coho idem 😀...nat vobec netusim, vobec 😒 , na jednej strane sa obavam aby sa MA nezopakoval, no na strane druhej cloveka laka pocit mat v brusku opat ten malicky uzlicek stastia co najskor...chystam sa po prvej mrche k doktorovi a ked mi da pozehnanie, tak sa zacnem snazit hned po prvej, resp. po dvoch mesiacoch...doktor mi povedal tri mesiace, resp. dve mrchy...inak ak si si vsimla, doktori sa v nazoroch velmi lisia, ti starsi hovoria o pol roku, ti mladsi o troch mesiacoch...nooo a uz som pocula, ze odporucaju uz po prvej, vraj je telo pripravene, tu asi ide skor o psychiku zeny ako to dokaze zvladnut...a co sa tyka pohnojenia, no ja myslim ze na tom musi nieco byt ked baby, ktore sa roky snazia po MA otehu sup sup a tych pripadov je viac ako dost, takze ja som naivna, ja verim 😵

lucka1987
6. feb 2011

@mirkap84 no vd hej .. sa nerozculujem.. ja mam teraz strasny probleeeeem. som upchala wecko , lebo som vyhodila cestoviny co sa mi zdali byt uz zle do neho.. a akosi mi pomalicky odteka voda, ale cestoviny stale plavaju v mise... ani zvon nemam doma 😠 tak som supla rukavice liter sava vyliala, a sa to upchalo.. musim ist dalej sa to snazit spojazdnit, lebo sa nebudm mat kde vicikat 😀 😀 a mm je preeec a dojde az v streduu 😠 😠

mirkap84
6. feb 2011

@lucka1987 😀 😀 😀 tak v tomto ti neporadim, opytala by som sa manza, ale aj on je fuc 😠 😅 ...nechaj to odtiect, hadam to nejako pomaly potecie, alebo zober obrovsku rukavicu az po rameno a povyberaj cestoviny 😀 a bez od toho sava, ja ked som bola teraz druhy krat tehu, zo sava som mala biele kruhy pred ocami co mi tak smrdel 😠

lucka1987
6. feb 2011

@mirkap84 no uz je to vyriesene.. moj je vo francuzsku uz som mu aj volala ze mam kupit zvon.. no len kde v nedelu poobede na dedine?? 😅 tak som si dala rukavice a na ne natiahla nedieravu igelitku az po laket... a oni a boli vseeeetky hnusne vrtule poschovavane v tom prvom zahybe, aj drot som musela vziat a som to tam prestuchala a huraaaaaaaaaaaa, som sa mohla vycikat 😀 😀 😀 ked som to volala mm sa inak smial aj s kolegom.. 😅 ale mi odlahlo ze som nemusela volat vodara alebo tak.. 😀

mirkap84
6. feb 2011

@lucka1987 😀 v ramci dobrych susedskych vztahov si mohla vyuzit tento problem a pekne poprosit o zvon, ze co by oni na to 😀...ja mam v Nemecku az do 27meho ☹ , ale tak dovtedy snad dostanem mrchu a potom 😵 😵 😵 ...pardon, vraciam sa k teme, ano ano, vyriesila si to presne tak, ako by som to vyriesila aj ja, nutkanie na cikanie je silnejsie akoby sme si mysleli 😅 ...nemaju susedia psov? Vies zeby si im ich hodila...v ramci dobrych susedskych vztahov 😀 😎

lucka1987
6. feb 2011

@mirkap84 heh byvam na novopostavenej bytovke na dedine kde nikto nic nema 😀 kazdy sa len zariaduje a preto som tusila ze ziadat zvon od niekoho kto tu byva len par mesiacov je asi blbost.. 😀 😀

takze ked dojde mm idete do toho naplno? fuha to je dlho prec.. moj beha na kamionoch... takze je prec asi 4-7 dni podla toho kde je.. a potom je doma tak 3 dni.. teraz bol doma tyzden takze pohoda.

mirkap84
6. feb 2011

@lucka1987 😵 😵 😵

kajuska09
6. feb 2011

@nat28 ahoooj, je to vsetko velmi smune, priznam sa 2.krat som to neviem akym zazrakom prezivala lahsie, mozno preto, ze o tom tehotenstve vedelo len par ludi, ani rodicia nic netusili, a tak som to zvladala o "nieco lahsie". Ale je uplna pravda, ze cas to vylieci... Aj ked na to nikdy nezabudneme. Asi to tak vsetko malo byt... My sa este nesnazime, lebo som cakala na tie vysledky, a momentalne ma este caka navsteva u hematologa, ktory mi asi nasadi nejaku liecbu, takze by nemalo pre mna vyznam pokusat sa o babo, aj ked veelmi chcem, pretoze mozem vela riskovat. Mne doktor aj po 1.potrate povedal, ze mam cakat pol roka, neviem preco tak dlho ☹ Drzim Ti pace aby som to vsetko zvladala, a hocikedy sa sem prid zdoverit, pomaha to 🙂

nat28
6. feb 2011

@kajuska09 my sme to, myslim to ze som bola tehotna, povedali len mojim rodicom. Clovek pocuva o tolkych pripadoch potratu, ze sme to nechceli zakriknut. Mam pocit ako keby som to bola privolala. Teda ale to od augusta nemas este vsetky vysledky? Tak dlho sa caka?

mirkap84
6. feb 2011

Baby dobre ste urobili ze ste nikomu o tehu nepovedali...mna velmi mrzelo prave to, ze o mojom druhom tehu vedeli vsetci, pretoze moj drahy bol po prvom sone a srdiecku taky happy, ze obvolal snad cely jeho telefonny zoznam 😠 ...este som mu hovorila, ze to privola a bolo... ☹
@kajuska09
@nat28

nat28
6. feb 2011

@mirkap84 zas si ale myslim, ale ze ked to vie viac ludi, myslim tym rodina a najblizsi priatelia, moze to mat aj vyhody, aspon ti vsetci daju cas sa spamatat a nikto sa nebude cudovat preco sme take smutne a bez nalady. ja som na tom teraz tak, ze nemam na nikoho naladu, jedini ludia kt. znesiem je manzel a moji rodicia. s nikym inym nechcem ani hovorit, ani vidiet, ani telefonovat. a uz teraz sa bojim toho, ako sa ma budu vsetci vypytovat ci uz nie som tehu. to neviem ako zvladnem. snad sa hned nerozplacem alebo neuteciem...

kajuska09
6. feb 2011

@nat28 no veru, na Slovensku sa dllllho caka. Najskor som cakala na vysledky z cytogenetiky, po 2 mesiacoch mi oznamili ze sa nic nedozvedeli, lebo vlastne ani nic nezistovali, kedze po kyrete asi poslali malu vzorku plodu, no otras... Potom ma gynekolog poslal na genetiku, kde nam s manzelom zobrali krv a mne este brali extra, lebo som spomenula ze moja mamina mala minuly rok nabeh na trombozu. Po genetickej stranke sme ok, ale u mna zistili 2 mutacie v krvi, takze teraz sa musim objednat na hematologiu, kde mi asi zas zoberu krv... Je to strasne tolko cakat, ael som rada ze sa aspon na nieco prislo...

mirkap84
6. feb 2011

@nat28 ono je to tazko povedat, mne napr. vadilo, ze to bolo vsetkym luto az do takej miery, ze sa mi nedokazali pozriet do oci a ani mi nic nepovedali...na jednej strane ich chapem, cloveku sa tazko hladaju slova, ale mna to este viac mrzelo a viac som nad tym rozmyslala ked sa takto spravali...na druhej strane presne ako pises, mohla som dat najavo svoju bolest a nikto sa necudoval preco som taka... 😒

nat28
6. feb 2011

@kajuska09 to je ako zo zleho filmu tolko behat len po testoch a cakat na vysledky. no klobuk dole ze to zvladas, ja som strasne netrpezliva. ale vsetko co sa nam v zivote stane, nas ma niecomu naucit. Tebe to asi osporucila tvoja gyn tieto vysetrenia, ze? Pocula som, ze sa zvyknu robit po 2. potrate. Aj ked je otazne, kolkym potratom by sa dalo zabranit keby sa to robilo uz aj po 1.aborte. Ja nic take neplanujem, teda ak mi neodporuci moja dr. Budem verit ze to bola nahoda, alebo zly osud ktory sa uz nezopakuje

nat28
6. feb 2011

@mirkap84 po akej dobe si mala chut vyjst z domu medzi ludi a mala si pocit ze zit treba dalej? Kedze ja to mam takto cerstvo, mam pocit ze vyjst z bytu a pokracovat v zivote je nad moje sily

mirkap84
6. feb 2011

@nat28 na mna to vsetko dolahlo asi dva dni po kyrete, zacala som pocitovat prazdnotu... 😢 ...ale ono to pomaly prechadza a ked si clovek uvedomi, co vsetko sa mohlo stat, ze sa to mohlo stat v neskorsom tyzdni alebo by bolo babo tazko postihnute alebo sama som mohla dostat otravu krvi z mrtveho plodu...najhorsi bol prvy tyzden po kyrete, potom som isla do prace, prisla som na ine myslienky...no a co mi pomohlo boli diskusky na koniku...precitala som si niekolko "pribehov" zien, ktore mali MA a zistila som, ze v tom nie som sama...pomohlo mi to, velmi...rovnako mi pomaha pocit, ze za par tyzdnov sa mozme snazit opat a moze a musi to dopadnut s tym najkrajsim koncom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre