Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

m2552
9. jún 2015

Ahojte baby, dlho som uvazovala, ci napisat a co. Citala som vase prispevky a po pravde, tie ktore uz mate babiky, hoci ste potratili, ste mi dali velku nadej, zaco som vam vdacna.
Som dva tyzdne po MA a naslednej kyretazi, deticky boli zdrave,len boli nedockave. Nemala som ziadne priznaky, tehotenstvo viac menej v poriadku. Len v 12tt som krvacala koli hematomu,ktory sa krasne vyplavil. v 19tt som sla na pohotovost, lebo som mala akoby jednu zilku krvy na papieri,takze to len tak pre istotu, ziadne velke bolesti, ziadne krvacanie nic, a tam mi oznamili, ze idem rodit.Videla som na sone ako si deticky plavaju, kyvaju a prevracaju sa.Len to co bolo nizsie malo uz plodovy vak v krcku, a ja som bola otvorena na dva centimetre. Ostala som v soku. Hned ma dali na odelenie, napichali liekmi,ale nic nepomohlo a o par hodin som uz porodila nase prve vytuzene dvojcatka. Nemala som odvahu sa na ne pozriet, a hoci mi to je velmi luto, stale si myslim, ze je to premna po psychickej stranke jednoduchsie, ako keby som sa im bola pozrela do tvariciek a videla ako zomieraju koli nevyvynutym pluckam ☹
Prvy tyzden bol sialeny, nemohla som pozerat televiziu, tehotne susedky mi privadzali slzy do oci a do mesta som nemohla ani vkrocit. Chvalabohu som mala doma manzela, ktory si zobral koli mne dovolenku, zaco som mu nesmierne vdacna. Teraz uz je to lepsie, dneska som dokonca uz ani neplakala, hoci isiel serial o novorodeniatkach, tak sa z toho dufam dostavam. Coskoro bude urcite dobre, a nam sa postasti opat otehotniet a priviezt na svet zdraveho potomka, co prajem i vsetkym vam 😉
Uz len cakam na vysledky pitvy, aby sme vedeli co sa stalo a ako tomu nabuduce predist, aby sa to uz nezopakovali...

melleanor
9. jún 2015

@m2552 ja som potratila v 10tt vo februari. Momentalne sj my cakame dvojicky, ale velmi sa bojim tesit sa. To co sa ti stalo sa uz neodstane, je mi to luto drzim ti palce. Chce to v kazdom pripade cas. Nezabudnes na ne, ale postupne sa bolest zmensi. Drzim palce, aby to nabuduce dopadlo najlepsie mozne...

redlola
9. jún 2015

@m2552 je mi velmi luto tvojej straty. Je to sice fraza, no casom to bude boliet menej. Mam kamaratku, ktora prisla o synceka v 19 alebo 20 tt. Porodila ho spontanne, uz bol mrtvy, nevedia preco sa to stalo. A teraz ta lepsia cast. O dva mesiace po porode uz bola znova tehotna a ma krasnu dceru, taku malu sibalku. Este stale casto na neho mysli aj na to, co sa stalo. No uz je to menej bolestive, to dievcatko bude mat tri roky. Je fajn, ze sa snazis nad tym povzniest, naozaj to chce cas a najma neuzierat sa blbymi pocitmi. Ver tomu, ze je to tak ako to malo byt, teraz mozno este nevidis zmysel, mozno sa ukaze casom, mozno aj nie. Ak si veriaca, ver Bohu, ze spravil to, co je pre teba alebo niekoho ineho najlepsie a ze ma urcite pre teba nieco ine, lepsie nachystane. Ak nie si veriaca, proste zmen Boha iba za osud 🙂 drzim palce v dalsom snazeni

magnumka6238
10. jún 2015

@marxi štítna žľaza určite ovplyvňuje tehotenstvo a ak ju nemáš v poriadku môže spôsobovať potraty. ☹

magnumka6238
10. jún 2015

@andromeda_ja veľmi pekný príspevok si dala.🙂 blahoželám, ja som po 1. MA a po prvej porevíznej MS sa nám náhodne zadarilo🙂 chcela by som veriť, že sa dejú zázraky a že také zlé veci sa už neopakujú, ale mám veľkú obavu, že nám sa to znovu pritrafí....na prvé usg idem o týždeň a stále čakám a som v neistote ako to dopadne....Smutné je, že lekári riešia takéto veci a vyšetrenia až po 2 MA a žena si musí tým prejsť až dvakrát, aby sa niečo udialo. Verím, že sa mi to už nezopakuje, lebo vôbec nemám teda náladu ani chuť si zopakovať MA☹

tyli
10. jún 2015

Takze po 2 MS sa nepodarilo otehotniet 😞 vcera som dostala MS . trosku som sklamana aj ked viem, ze to nebude u nas take lahke. No neprestavam verit a dufat.

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli ahoj, nebud sklamana, mozno este nebol ten spravny cas. kolko vam povedali, ze treba pockat?? ja som mala tiez uz 2. MS a chceli by sme sa pokusit, ale este aj cakame na nejake vysledky...

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 ahoj mne poradil doktor počkať tri mesiace, vraj viac je zbytočné. vieš ja som mala problém otehotnieť, nakoniec sa podarilo, keď už sme to už takmer vzdali... tak predpokladám, že ani tentokrát to nepôjde len tak ľahko. ale už máme jedno dieťatko, tak sa to snažím brať tak, že ak to nepôjde budeme mať len jedno.

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 ja už čakám 1 a 1/2 mesiaca na výsledky z hematológie 😒

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli a este ich stale nemas?? a kde to robili?? ja som mala niektore vysledky uz v den odberu! a niektore 2 dni potom! ale dozvedela som sa to az o tyzden, ale aj tak! a vysledky na syndrom lepivych dostieciek tiez boli do tyzdna... tak nechapem...

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli my sme tiez takto, ze isty cas potrva, kym sa podari. neide to hned, ale na rozdiel od vas, nemame este ani jedno dieta zive... tak si na tom lepsie 😉

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 v PN. hneď ma upozornili, že to bude mesiac trvať. bola som lenivá íst do BA, tak tak mi treba. čo už narobím. ale aj tak u mňa si myslím je problém inde. ja mám problém s protilátkami na trofoblast.

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli aha... no to je celkom vazna diagnoza... a beries lieky?

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 viem a som za to tam hore veľmi vďačná. syn má veľa zdr. problémov, ale sú to veci, ktoré sa dajú zvládnuť 🙂

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 nie, teraz neberiem nič. brala som rok Prednizon na utlmenie imunity + iné hormóny a nepomohlo. už som to zle znášala zdravotne. bola som so zápalom močových ciest u lekára a ten mi len tak povedal, keď som mu o sebe porozprávala, že či som ochotnáriskovať svoje zdravie za každú cenu. potom sme to nechali tak, zľakla som sa, mal pravdu, už toho bolo veľa a potrebovala som po fyzickej a aj psychickej stránke oddych. dali sme dovolenku v lete, potom veľa práce v práci, tak možno aj psychika veľa zohrala a zrazu som zistila, že som tehotná. žiaľ v 10 tt MA. a to práve môže byť spôsobené práve tými protilátkami. veď uvidím aké výsledky prídu. teraz ideme na predĺžený víkend do Budapešti, trochu zrelaxovať a potom pôjdem k doktorke sa opýtať, či už majú výsledky. dúfam, že už budú.

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli neviem, no urcite su to svinske lieky... mozno by to ale bolo treba zacat brat hned, ked zistis, ze si tehotna.

tyli
10. jún 2015

@snehulienka82 na to aby dostatočne zabrali by som ich mala brať aspoň 2-3 týždne pred otehotnením. a ešte mám pevný obal vajíčka. keď sme boli na umelom oplodnení, tak prirodzene sa ani jedno neoplodnilo, len tie čo napichovali. takže tak je to so mnou. ale ako píšem. ešte to necháme tak, skúsime prirodzene, keďže sa to podarilo teraz naposledy prirodzene. paradoxne predtým umelým oplodnením niekoľko pokusov nevyšlo vôbec.

snehulienka82
10. jún 2015

@tyli je to velmi zlozity proces a sme prisli male bytosti na to, aby sme to vsetko vedeli ovplyvnit. vsetko co sa ma stat, sa stane a co sa nema stat, nestane sa, aj keby sme sa na hlavu postavili... hlavne nech si zdrava a aspon mate jedno dietatko, tak to je velky uspech!!

magnumka6238
10. jún 2015

Vyborne to napisala snehulienka....! Ty mas aspon jedno dietatko my este ani to jedno.smrk to by sme sa tu rad za radom mohli obesit na prvy strom alebo hodit sa pod vlak....ale verime a dufame, ze aj my sa dockame a uz coskoro🙂

snehulienka82
10. jún 2015

@magnumka6238 presne tak ako pises, nevzdavame sa a isto sa dockame!! 😉

tyli
10. jún 2015

@magnumka6238 treba veriť samozrejme a verím, že už čoskoro sa dočkáte vašich prvých dietok a dúfam, že ja nášho druhého. 😉
@snehulienka82

andromeda_ja
10. jún 2015

@magnumka6238 Verim, ze o tyzden prides s dobrymi spravami a potesis vsetky, ktore sa v tejto skupine ocitli 🙂 Drzim silno palce a urcite bude vsetko v poriadku 🙂 Daj nam vediet po poradni. Zatial mysli pozitivne, naozaj sa bezne taketo veci neopakuju...

magnumka6238
10. jún 2015

Ano baby aby ste si nemysleli, ja doprajem kazdej aj 10 deti, nech kazda ma kolko chce🙂 len nech uz to je a tieto vsetky zle veci a problemy nech sa vyriesia a su prec! Ja som vcelku kludna tyzden nie je vela. Ovplyvnit to nemozem a co ma byt bude....verim, ze to vyjde a keby predsa nahodou nie verim, ze to bude dobre aspon k tomu aby sa prislo na to preco sa to deje a uz viackrat sa to neopakovalo. Lebo nevediet je asi najhorsie☹

nikiinka
11. jún 2015

@melleanor mne sa to stalo tiez vo februari... ☹ vcera som si robila test a je pozitivny.. kedze mi mrcha meska len dva dni, gynekolog ma objednal az na 30.6.2015 ale strasne sa bojím.. :(

nikiinka
11. jún 2015

@magnumka6238 som na to podobne... ja som bola zaciatkom februara na zakroku po MA a vcera som si urobila test a je pozitivny, ale mam taky strach ze sa to zopakuje, že v noci mam zle sny.. ☹

melleanor
11. jún 2015

@nikiinka ja som od 6tt na PN, zajtra idem na kontrolu a tiez mam strach. V 5tt som zacala spinit, ale ja som farmaceutka, od pozitivneho testu som si nasadila Duphaston. Isla som na pohotovost a tam mi Dr. povedala ze cakam dvojicky a spinim preto. Jedno babo uz bolo vidno, aj srdiecko, druhe len prazdny vak. Zvysila mi davku Duphastonu na 3x1 a tyzden bolo dobre, chodila som aj do prace. Skoro tyzden po tom som v praci si nasla na nohavickach silnohnedy vytok. Pracujem v nemocnici,takze do 30 min som bola na USG, obe babatka podrastli a nasli mi drobny hematom. Odvty som PN. A cakam na zajtra. Snazim sa nepozorovat sa, ale aj tak sa bojim, ze ked ma pobolieva brusko alebo picha, ci sa nedeje nieco zle. Modlim sa za krpcov kazdy den... ine asi neostava... drzim palce...

nikiinka
11. jún 2015

No tak ja kedze som mala poslednu mrchu 9.5, tak budem len v uplnom zaciatku, sestricka ma objednala az 30.6.. vraj to staci... ale mam strach.. zatial nespinim, ani nic podobne, vcera ma popichavalo, dnes nie, mam strach ze ci prave to ze ma nepicha nieeje zle znamenie.. ☹ Duphaston je na udrzanie plodu? mne lekar nic ani take neda si myslim, kazal mi jest len kyselinu listovu... nop boíjím sa ze nieco zanedba a bude to tu zasa.. ☹

nikiinka
11. jún 2015

@melleanor No tak ja kedze som mala poslednu mrchu 9.5, tak budem len v uplnom zaciatku, sestricka ma objednala az 30.6.. vraj to staci... ale mam strach.. zatial nespinim, ani nic podobne, vcera ma popichavalo, dnes nie, mam strach ze ci prave to ze ma nepicha nieeje zle znamenie.. emoticon Duphaston je na udrzanie plodu? mne lekar nic ani take neda si myslim, kazal mi jest len kyselinu listovu... nop boíjím sa ze nieco zanedba a bude to tu zasa.. emoticon

melleanor
11. jún 2015

@nikiinka ak sa ma nieco stat tak sa stane bez ohladu na hocijake lieky. Hlavne sa setri. Inak pichanie vo bajecniku je vraj zo zlteho telieska, ktore produkuje progesteron na udrzanie tehotenstva a aj rast maternice...

nikiinka
11. jún 2015

@melleanor no vsak práve, ked necitim pichanie uz mam zly pocit.. ☹
fakt si asi velmi namyslam... stale som unavena, zívam .. prvý krat to take nebolo...
nemozem sa dockat toho ked pojdem k lekarovi a povie ze je vsetko ok..
a hlavne ked prekoname 12 tyzden. vtedy by sa to uz stat vraj nemalo... a o PN rozmyslam aj aj, no nechcem nikomu hovorit ze som tehotna, ak by sa to nahodou zopakovala, aby som sa zasa nemusela pred vsetkymi tak hrozne citit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre