Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

erikad82
13. sep 2012

@saallen no veru aspoň si vychutnam svadobný večer a hlavne noc (hádam do vtedy sa spametam a prebudim k životu). Ako dobre,ze som natrafila na túto tému.... Inak som z Hricova -smer Bytča. A ty? No veď 😉 idem kuknut profil

zlatat
13. sep 2012

@kikaneu aj ja som si teraz pichala Fraxiparín - a ani to mi nepomohlo 😢 😢 😢
Na budúce tiež akonáhle budem mať // letím na hematológiu - mám aj fraxiparín doma - ešet mi ostal, tak si hneď ako si nájdem dušíka začnem pichať a užívať aj Anopyrin

zlatat
13. sep 2012

@erikad82 verím tomu, že počas svadobnej noci vám to výjde ( dúfam, že ti nebude v ten deä vychádzať zrovna mrcha )

saallen
13. sep 2012

@erikad82 verim tomu,ze ano 🙂 a ja som Višňové pri Žiline

leonetka
13. sep 2012

@zlatat ja aj rozmyslam, ci to co sa nam stalo nemala napricine ta stitka. neviem ako tebe, ale mne rapidne klesli hodnoty TSH a ft4. predtym som mala TSH 5,2 a akonahle som otehu (len par dni som to vedele este len v obdobi ocakavanej MS), tak mi klesla hodnota na 0,005 😲 hned mi kazala vysadit LThyroxin. su normalne taketo skoky?

zlatat
13. sep 2012

@leonetka to ti riadne skočilo 😕 😕 😕 Ja som mala TSH s liekmi v norme ( nepamätám si tú hodnotu, viem, že bola okolo 1,9 alebo tak nejako ) - aj na začiatku tehu ( to som hneď ako som si našla // letela na endokrinológiu ) a aj keď mi robili testy v 12tt tak hodnoty boli teiž tak nejako - mne to neskákalo.
Potom si už nebola na kontrole ?

Ja som vlani mala teiž nízku hodnotu - ale nie tak veľmi ako ty - vtedy som mala TSH nejakých 0,7 Dr. mi nijako nezmenila dávku a o 2 týždne na to som potratila

spisiacka
13. sep 2012

myslite ze stitna moze mat nieco s tym spolocne? mne tiez v krvnom obraze vyskocilo neviem aku to malo znacku ale tak spodna hranica bola 0,35 myslim a som mala 0,1 tak tiez ma tam poslal. Tak tam asi zajdem znova uz som tam bola priblizne pred rokom a vysledky boli dobre nic mi nedali ziadne lieky

ivik4
13. sep 2012

@spisiacka @saallen tak baby v pondelok ma caka cistenie ☹ neviem ako to cele zvladnem,som tak strasne na dne

kikaneu
13. sep 2012

@zlatat hm, tak týmto si ma teda nepotešila ☹

spisiacka
13. sep 2012

@ivik4 tak dlho? To su blby ze ta nechaju sa tak trapit do pondelka? Ja viem ze po fyzickej stranke to neje az taky problem teda zalezi ako dlho to tak uz je ale po psychickej to je priserne. Ja som bola doma len jednu noc co mi to povedali a isla som sa zblaznit to sa nedalo ani spat nic...

zlatat
13. sep 2012

@spisiacka ja som sa to dozvedela v utorok a vo štvrtok som už ráno bola na sále - no tie dve noci doma boli príšerné 😢

spisiacka
13. sep 2012

@zlatat priserne to cakanie
ja som sla na druhy den rano este na ARO vysetrenie interne som stihla este v ten den ale vsetko vdaka svokre ze mi to vybavila inak neviem ako dlho by som si sama vybavovala tie vysetrenia. A kym ich nemas ta nespravia. A to cakanie tam pred salou od 8 rana do asi pol jednej ked ma brali to bolo priserne... stale ked sa otvorili dvere ta len som cakala ci som na rade ci este nie.... Mozno som blba ale mne bolo priserne cely cas som tam preplakala nevedela som sa s nim rozlucit ze uz nikdy nebude pri mne aj ked som vedela ze nezije

zlatat
13. sep 2012

@spisiacka ja som to takto musela čaka ťkôli tomu, že v stredu bol štátny sviatok 😖 a môj Dr. nemal asi službu.
takže prišla som tam o 6:45 rýchlo mi vzali krv na predoperačné vyšetrenie, potom rýchlo utekať na EKG, na centrálny príjem vypísať papiere, potom na oddelenie na príjem a o 8:00 mi už sestrička vraví, chytro, lebo pán primár už čaká - tak som sa ešte rýchlo vyzliekala, dávala dole šperky,... No bleskovka.

Inak na EKG bolo toľko ľudí, že keby som tam mala čakať, nemám šancu to stihnúť, tak som poprosila babky, čo tam stáli, či by ma nepustili do perdu - našťastie nefrfľali a pustili ma.

spisiacka
13. sep 2012

@zlatat no tak to si mala stastie, u nas to vsade taka cakacia doba ze to hruza a nechcu brat len tak v ten den vsetko na objednavku aj ked neviem v takych pripadoch ako to je bo sak nemozes cakat 3 mesiace.... taka je cakacia doba na interne napriklkad

zlatat
13. sep 2012

@spisiacka u nás akože pohoda - lebo ja som nemusela ísť na interné - krv mi vzali na gynek. odd. a EKG máme zvlášť v nemocnici - tam ho robí jedna žienka.
Inak pred rokom som aj ja tak dlho čakala kým ma vezmú - na rad som prišla o 13:15 ... akože otras - človek smädný jak ťava, už som bola tak vysušená, že som sa musela potajomky aspoň pár glgov napiť, jasné, že mi potom praskali žily, nevedeli ma napichnúť na infúziu, lebo aj žily sa akosi posťahovali v dôsledku strachu a ak ma aj napichli, pustili infúzku a o chvíľu žila praskla.
Ti poviem hrôza. Mala som na sebe 16 vpichov a aj tak ma nevedeli uspať, nakoniec mi dali dýchať rajský plyn, no neuspali ma úplne, len trošku utlmili, no počula som všetko, čo hovoria, a aj som cítila, ako mi to doki robil - strašné.
No furt to bolo lepšie ako prvýkrát - to som bola bez narkózy - presne z toho istého dôvodu, nevedeli ma napichnúť a Dr. sa nejako moc ponáhľal, tak sa naštval a začal mi to robiť "za ziva" ... nikomu to neprajem - preplakala som celý zákrok 😢

saallen
13. sep 2012

@ivik4 az v pondelok?no ja neviem,ale mna brali este ten dden co som prisla .o 9hod vysetrenie utz,potoo tie dalsie to si nepametam ako sa vola..krv mi brali,papiere vypisali,dali na pokoj o 13:30hod som bola na sale a o 16:30hod som uz bola v aute na ceste domov. Myslim,ze ked sa chce tak tie vysetrenia su rychlo,ale to asi zalezi od personalu a nemocnice.

A moja drzkaj sa,ak budes cokolvek potrebovat tak napis,kludne aj ip.

ivik4
13. sep 2012

@saallen a ze nasa martinska nemocnica jedna z najlepsich ....vidim aka je ,,super" .. ked som bola v 5tyzdni tak doktor v nemocke sa so mnou hadal ze moje babo tam vobec nieje a chcel ma okamzite vycistit .. sla som k svojemu a vsetko bolo ako malo byt . no a teraz ked srdiecko uz nebije mozem cakat ... ach

alex2201
13. sep 2012

ahojte kočky, ja som takto pred 2rokmi prišla o bábo cca v 5-6tt bol nasadený duphaston žial nepomohlo, 17.10. sa nám podaril, náš Tomáško, držím vám všetkým palce, nech máte svoje batôžky do roka a do dňa v náruči. Držte sa

saallen
13. sep 2012

@ivik4 ja teda co se tyce porodu,tak vtedy som na zilinsku nemocnicu hrozne nadavala,hlavne teda na pristup zdr.sestricek,ale teraz som bola spokojna,hlavne potom,co si tu clovek precita,tak si hovorim zlata zilina.

saallen
13. sep 2012

@alex2201 dakujeme za povzbudenie!🙂
Aj aj si bola na kyrete?alebo spontanne odislo?

alex2201
13. sep 2012

@saallen ono od stredy ma držali na tom duphastone, som bola slabá, malátna, zle mi bolo a v nedeľu doma vo vani, odišlo, ešte po mne kričal gynekológ, že o som nešla na pohotovosť, tak som povedala, ťe som nestihla, do hodiny bolo po všetko, kyret nebol potrebný, ale ide o to, že keď sa opýtaš doktora, že kedy odporúča ďalšie tehu (moj prípad) tak Ti povie že buď počkajte po ďalšej mrche, alebo o 3mesiace. názory sú všelijaké, náš neodporúčal tehu, a ďalší 2ja že áno (pôrodníci) tak sme to riskli a vyšlo to, žiadne koplikácie nič

saallen
13. sep 2012

@alex2201 tak aspon tak ,me hovorila ze tie tri by boli akurat,ale tak uvidime co povie na kontrole a hlavne po prvej ms,ta si myslim,ze napovie vela.a ako hovoris,co doktor to jiny nazor 😉

ondatra2
13. sep 2012

@kikaneu dakujem ti, tak uz si o krok vpred ked mas takeho super lekara, ze ta poposielal. pevne verim, ze ti uz na pricinu prisli a ze to bude v poriadku. ja som sa pytala, ze ci nejake vysetrenia a odpoved bola, ze to netreba, ze mam druhykrat zdarnejsie otehotniet. tak som podakovala... vies co, mne je uz jedno kedy budem rodit, ci budu teploty alebo nie, ale prosim Boha, aby som sa toho dna dozila, vsetko pretrpim. mozno na toto to bolo dobre, ze uz nebudem na nic somrat.
ja alchemilku pijem od kyretu, ale teraz uz iba do ovulacie, ak by nahodou. uzivam kyselinu listovu, predtym som nic nebrala, ale myslim, ze sa to nestalo preto, ze som nebrala kyselinu, to neverim.aj ked ludia povedia vselico a hladaju priciny. jednu vec nechapem, ze teraz mi vela ludi priznalo, ze take nieco prezili, ale ako mozu tak lahkovazne utesovat, ze to nic nie je a bude druhe, toto nepochopim.

ivik4
13. sep 2012

@alec2201 mozem sa spytat,Vy ste sa o babo snazili hned na dalsi cyklus ? my s priatelom po babatku strasne tuzime ☹

ivik4
13. sep 2012

@alex2201 sprava predtym patrila tebe,zle som napisala tvoj nick

kikaneu
13. sep 2012

@ondatra2 no, hej, som za to vďačná.....a možno máš pravdu a fakt sa to stalo preto....ktovie.....no prišli na ten lupus antikoagulans a pri tehu ma čakajú injekcie do brucha.....no ktorási kočka mi dnes písala, že si pichala a aj tak o bábo prišla ☹ takže istota asi nie je nikdy 😒

ondatra2
13. sep 2012

@kikaneu ved presne, ze to nemusi byt tato pricina, kolkym by to nasli takym co v pohode porodili, urcite by sa nasli. inac nazov je ozaj len pre doktora 🙂)) tak sa drz a zacnite sa cim skor snazit, nech nas je viac 🙂

saallen
13. sep 2012

@all joj baby tak by som uz chcela mat tu svoju fazulku v brusku. Vcera sň prestala krvacat,ale co cert nechcel,tak na mne leze choroba,dnes je to este horsie ako vcera,ach jaj,posledne mesiace se to vsetko nako sype. ☹

alex2201
13. sep 2012

@ivik4 áno hneď po prvom cykluse sa zadarilo

kikaneu
13. sep 2012

@ondatra2 bola som pokojná, že veď injekcie pomôžu....ale rozhodne už nie som.....v laickej reči to znamená vysokú lepivosť krvných doštičiek.....no neviem, neviem.....možno v novembri už skúsime.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre