Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

sunday1
8. dec 2010

@marikac Jasné, treba si dať urobiť všetky vyšetrenia, nech máš istotu, len netreba robiť zbytočnú paniku, to Tvojej psychike neprospeje 😉

marikac
8. dec 2010

@sunday1 ty si ako dlho po? a snazite o 106?

sunday1
8. dec 2010

@marikac Ja mám toho trošku viac za sebou, MA som mala v januári.

sunday1
8. dec 2010

@marikac Teraz tomu nechávame voľný priebeh, uvidíme 😉

mirip
8. dec 2010

Ahojte ako pozerám stále sem pribúdajú nové a nové baby 😒

marikac
9. dec 2010

@mirip hej, ale nie dobrovolne... ☹

sssiska
9. dec 2010

@marikac tak nejak :(

sssiska
9. dec 2010

@marikac mne lekarka odporucila pockat 4-5 mesiacov s planmi na babatko....a som objednana na odber krvi k internistke a na usg stitnej zlazy...

marikac
9. dec 2010

@sssiska mne odporucili 3 mesiace....ale vraj, ani to nie je nutne...staci aby presla jedna mrcha....tiez som obj. na vysetrenie...ak by som otehu skor, ako sa dostnem na vysetrenie...dostanem progesteron na udrzanie tehu....kazdopadne vela si aj tak neslubujem.

mirip
9. dec 2010

@marikac neboj sa po pauze sa podarí a bude už všetko ok, všetky sme nakon iec otehotneli a máme deti

marikac
9. dec 2010

@mirip tak by som ti chcela verit...ale po tejto skusenosti uz neverim v dobre konce... ☹

mirip
9. dec 2010

@marikac ale treba tomu veriť, ja ked som po 3 a pol roku otehotnela, a predtým absolvovala kadečo tak som si tiež myslela že všetko je vyhraté a potom ked som bola na narodky v nemocke na čistení sa mi zrútil všetok svet okolo a darmo mi aj dr hovoril že podarilo sa raz podarí sa znovu vtedy to nebola žiadna útecha lebo ked som si predstavila že kolko budem musieť zase asi čakať bolo to hrozné, navyše ked som sem do missediek prišla bola som tu sama všetky čo bolo missedky už boili tehotné alebo mali deti až neskor sa pridali dalšie baby a po troch mesiacoch ani neviem ako pri jednom raze čo som si myslela že ja otehotn ieť bez sledovania cyklu a pod dozorom lekára čo mi odsleduje cyklus nemám šance otehotnieť predsa len prišli // a za nimi malá a teraz druhá........takže ver tomu že skutočne ako po búrke vždy vyjde nakoniec predsa slnko aj po zlom období čo máš teraz bude lepšie

marikac
9. dec 2010

@mirip chodila si na folikulometriu? tiez by som chcela.

mirip
9. dec 2010

@marikac keby len to, ale muž 3x spermiogram lebo aj ten sa po pol roku mení, ten bol ok, ja laparoskopia diagnostická, potom liečba endometriozy, potom upravenie cyklu liekmi potom clostil. tabletky a sledovanie cyklu a nič, potom mesiac pauza a injekcie fostimon a sledovanie cyklu od 2dna cyklu sono každý deň a na druhý cyklus som pri injekciách otehotnela a potom aj v tretom mesiaci potratila, po troch mesiacoch pauzy preventívka a po dalšom menzese zase mali byť injekcie.....ale další menzes neprišiel to som už čakala malú a pri sone sa dozvedela aj to že pri tých liekoch čo som brala predtým mám tam aj okrem baba myom teda keby som nebola otehotnela tak aj tak by nezačali zase fostimon pichať a sledovať cyklus le bo pri hormonálnych by mi akurát len myom rástol ale osud chcel inak a ja som čakala malú po porode som mala hned ešte ani neskončilo šestonedelie menzes ako hrom, malá sa narodila 13. oktobra a ja som prvý deň bez vložky mala štedrý deň takže aj šestonedelie som mala ovela ovela dlhšie a menzes teda cyklus po malej sa pohyboval v rozpatí 22 až 36dní teda strašene nepravidelný a aj tak sa podarilo napriek takémuto cyklu a myomu otehotn ieť znova tak nezúfaj, zázraky sa dejú ale človek pochopí všetko až kým nepadne úplne na dno a pomaly sa tahá hore............

erin365
10. dec 2010

@marikac pravdaže si ťa pamätám...a je mi strašne ľúto, že si "medzi nami" Mám len jednu radu...pozbieraj v sebe zvyšky síl a bojuj proti depke. Ja som sa začala spamätávať po týždni, bo som si povedala, že musím byť silná a pripravená na svoje budúce tehotenstvo. Držím palčeky aby si bola na tom zdravotne tak dobre, aby ste sa mohli snažiť nanovo už o pár týždňov 🙂

erin365
10. dec 2010

@marikac po potrate si toho žiadna z nás veľa nesľubuje....ale uvidíš, že príde zlom a ty svoje myšlienky znovu nasmeruješ tým správnym smerom a budeš vkladať nádeje do úspešného snažilkovania sa a napokon aj tehotenstvo prebehne v úplnom poriadku. Jasné že sa každá z nás obáva toho najhoršieho...ale príroda vie čo robí. My toho veľa neovplyvníme 😖

watergeenie
12. dec 2010

Ahojte, chcela by som sa k vam pridat. V pondelok v 10tt mi zistili, ze babatko sa od 8tt nevyvija a prestalo mu bit srdiecko. Vo stvrtok som bola na kyret.
Bola som sokovana, kolko nas tu takych je, ale na druhej strane mi dava nadej, ked vidim, ze mnohe z vas, co sem pisali davnejsie uz maju deticky.
Chcem sa opytat, ako dlho ste krvacali po kyrete? Ja som myslela, ze patrim k tym stastnym, lebo som krvacala len prvy den, potom som uz len spinila, ale dnes rano zase potopa. Ako to bolo u vas? Dakujem a prajem vsetkym vsetko dobre.

lucka1987
12. dec 2010

@watergeenie ahoj .. je mi to luto... to ze ma iekto uz jedno dieta nie je ziadna utecha... aj keby ich ma zena 10 a 11 potrati tak to boli...
ja po kyret par hodin som krvacala malicko no potom sa to spustilo asi prve 3-4 dni, potom som uz len do 10 dna spinila alebo trosicku krvy mi slo ale stacli mi intimky...
sla som na kontrolu na 11 den
teraz na 34 den som mala mrchu, dva dni len taky hnedy vytok a teraz mam pocit ze ma saje nejaky upir zospodu...a kazdu navstevu wc si menim vlozku co je raz za pol hodnu asi....a to uz od vcera 🙄 (predtym som nosila stale tampony, no vraj su lepsie vlozky hlavne po kyrete)

watergeenie
12. dec 2010

@lucka1987 To mas pravdu, ze aj ked mame uz jedno dietatko, tak to velmi boli. Druhe babatko sme planovali, kazdy mesiac som trpla, ci pride mrcha a ked sa nam to podarilo, boli sme strasne stastni. Najhorsie je, ze aj maly sa velmi tesil, hladkal mi brusko, rozpraval, ze lubi sestricku a teraz sa stale pyta, kde je a hovori, ze je v nebicku a minule dokonca povedal, ze si donesie rebrik, aby na nu dociahol. No vies si predstavit, ako sa clovek citi v takych chvilach.
Takze vy sa uz idete po mrche snazit? Velmi ti drzim palce, nech mrska rychlo skonci a nech sa vam hned zadari 😉 . Citala som, ze mnohym sa podarilo takto velmi skoro po potrate, aj ked zalezi na tom, ci je uz sliznica v poriadku. Aj ja by som chcela skor, ako po tych 3-4 mesiacoch, ako hovorila doktorka. Ja mam este ako bonus jazvu po sekcii, ale hadam to uz nema vplyv. Vo stvrtok idem na kontrolu, tak uvidime. A ktovie, kedy pride mrcha.
Mas pravdu, tampony sa nesmu, lebo mozes dostat infekciu. Ja som predtym tiez stale pouzivala tampony.

lucka1987
12. dec 2010

@watergeenie no hej o to je to horsie ked to vnima aj dalsie dieta. oni tomu moc nechapu ale urcitym sposobom su sklamany.. nieco ako ked ma prist jezisko a nepride.... 😖 hej aj ja som pocula a aj poznam vela pripadov kedy sa podari do 3 mes od kyret.. vraj si elo pyta nahradu a podobne... ked bude chciet otehotnie ked nebude neptehotnie... ja na to vplyv nemam velky.. jedine mu poskytnem material 😀 a ono telo si o uz zariadi.. ja sa tomu budem snazit len dopomahat 😀

p3tra11
13. dec 2010

@sssiska
@erin365
dievcata, dakujem Vam za podporu...vo stvrtok som bola na kyretazi, preplakala som este cely vikend...aj mne je manzel velkou oporou...a dakujem Bohu za neho, za kazde povzbudenie...dufame, ze po chvilke, ako si moje telo oddychne, tak ako pisete, ze bude prichystane pre babo...a babo bude chciet prist, lebo to prazdno uz nikdy nechcem zazit a nikomu na svete neprajem ten pocit...

lucka1987
13. dec 2010

@p3tra11 neboj... teraz len odychuj az si nenamahas maternicu.. nedvihaj tazke... chce to cas a pozitivne myslenie... iba tak pomozes telu aby sa zotavilo a pripravilo aj psychicky na dalsie tehu... treba sa aj vyventilovat dostat to zo seba von.. takze plc je zdravy.. no smierou... drzim palceky pri dalsom snazeni sa.

watergeenie
13. dec 2010

@p3tra11 Ahoj, uplne s tebou citim, ja prezivam presne to iste, aj ja som bola vo stvrtok. Tak ako hovoria baby, musime mysliet do buducnosti a tesit sa na to, ze o chvilu uz budeme mat zase v brusku babatka a tentoraz to vyjde. Aj ked sa asi budem strasne bat, ze sa to stane znovu. Ale hlavu hore, poplaceme si a bude dobre.....

@lucka1987 Jasne, ze priroda to zariadi. Verim, ze tvoje telicko uz coskoro uspesne vyuzije material, ktory mu poskytnes 😉

sssiska
13. dec 2010

Dievcata, ja som sa rozhodla, ze ked uz tomu mojmu nemozem pomoct...tak ze skusim pomoct inemu dietatku aspon tak ze sa za neho pomodlim.

Pane Ježišu, pod ochranou Tvojej Matky Márie, ktorá Ťa porodila s láskou a svätého Jozefa, muža dôvery, ktorý sa staral o Teba po narodení, prosím Ťa za mnou duchovne adoptované nenarodené dieťa, ktoré sa nachádza v nebezpečenstve smrti. Prosím, daj jeho rodičom lásku a odvahu, aby svoje dieťa nechali žiť život, ktorý si mu určil Ty sám. Amen.

http://www.lumen.sk/podstranky/adopcia.php

p3tra11
14. dec 2010

dievcata, mali ste niektora bolesti po kyretazi?? ja uz vidim, ako dnes zasa nespim, nemozem si poriadne ani sadnut, na nic ine nemyslim, len ako ma vsetko boli...zajtra idem k lekarovi, hoci mam este krvacanie, ale ta bolest sa uz neda vydrzat...

@sssiska skvely napad, aj ja sa budem modlit... 🙂

watergeenie
14. dec 2010

@p3tra11 To som sa aj ja chcela spytat, mna nic nebolelo, len par hodin po zakroku ako normalna mrcha, ale teraz na 5 den ma zacalo vselijak pichat a rezat. Najhorsie je to ked kychnem. Aj ja este krvacam. Zjavne to nie je take zle ako u teba, ale aj tak sa bojim. Vo stvrtok idem na kontrolu.
Drzim ti palceky, nech je to vsetko v poriadku, kazde telo reaguje inak, tak hadam to prejde. Hlavne sa nestresuj.

juriva
14. dec 2010

@marikac ale prestan..tak si nehovor ze neveris dobre konce...keby si vedela co ja som prekonala, a stale verime,ze ked pride spravny moment,pride aj dieta🙂
Som par dni po kyrete,jeden bol uz 21 tyzdni pred 7 rokmi a nevzdavam to.
Verim,ze sa pride na pricinu tohto 2 missed abortion a budeme raz kazda hrda mama. Pretoze kazda zena si zasluzi byt matkou!

marikac
14. dec 2010

@juriva ja mam dobre a zle chvilky,...a je zjavne,ze spravu som pisala v tej zlej....
ono este to potrva , kym zmenim uvazovanie....ale kadzemu to trva rozne dlho, kym sa s tym zmieri a vyrovna....

berule
14. dec 2010

Ahojky, taky jsem nucena se k vám přidat, 2 krát jsem potratila v 21.tt a 22.tt. Teď jsem zase těhu, ale nic není vyhráno 😒 osudné tt se blíží ☹ .

juriva
15. dec 2010

@berule.,..tak to si potratila ako ja, v 21 tyzdni...neboj sa...a zistili co je pricina?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre