Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zuzana0612
12. apr 2013

@llenulka tu v albume na koníkovi je link na video 🙂

isabellaa
15. apr 2013

Caute baby, mate podobnu skusenost alebo viete mi poradit?
Mam mat missed abort, ale este som nezacala krvacat a hcg v utorok 300, piatok 444 a dnes 636. Takze je to dost blbe, kedze hcg stupa a tehotenstvo sa nevyvija ako ma, mam tam len gestcany vak, lekari - dvaja rozni videli maly gest. vacok v maternici, cize mimomaternicove by to nemalo byt. Tak preco hcg stupa. Utrogestan som mala naposledy v utorok rano, minuly tyzden.
Dakujem.
Uz som zufala, nechcem mimomaternicove a laparoskopiu, uz missed abort je tazky a este kebyze som hospitalizovana..... ☹

isabellaa
15. apr 2013

baby, ziadna tu nie ste?

zuzana0612
15. apr 2013

@isabellaa ahoj, ja som tu, ale s týmto skúsenosť nemám. a čo ti lekár navrhol? čakáte ešte? lebo keď HCG túpa....

isabellaa
15. apr 2013

@zuzana0612 mam prist znova vo stvrtok na hcg a lekar z CARu mi odpisal, ze po stvrtku ak bude nadalej stupat hcg, ze odporuca reviziu maternice-keryt a potom by hcg malo klesat...
Ja neviem ci mam cakat na menzes alebo volat mojmu gynekologovi, ze chcem ist na kyret, ja to uz chcem mat za sebou.
Hmmm, asi pockam do toho stvrtka, ale tie dni sa tak vlecuuuuuu, ale zase na druhej strane nechcem aby som vykrvacala v praci, neviem co cakat od missed abort, ake to bude silne, ci v pohode sa da existovat, ci by fakt nebola lepsia a rychlejsia ta kyretaz.

zuzana0612
15. apr 2013

@isabellaa keď ti povedal, že máš počkať do štvrtka, tak počkaj. ja viem, že je to ako nekonečný čas. tak sa skús niečim zamestnať, aby si nemusela stále nato myslieť? si doma, nepracuješ? ono, keby si začala aj krvácať a mala by si pocit, že je to silné alebo že máš nejaké bolesti, tak je vždy tá možnosť, že môžeš ísť hneď do nemocnice. neber to hneď tak, že vykrvácaš. mne robili kyret. ale u mňa nebolo načo čakať a lekár povedal, že môže trvať aj dva týždne, kým začnem sama krvácať. chcela som to mať už za sebou. tak som to podstúpila. veľa báb je zato, aby sa spustilo krvácanie samé. ale ja som nechcela existovať dva týždne so stresom a vedomím, že miminko už nežije.
a čo ti povedal nato, že stále hcg stúpa? nie je tam žiadna nádej, že sa bude vyvíjať?

isabellaa
15. apr 2013

@zuzana0612 u mna praveze tiez nie je na co cakat, hcg je nizke velmi nizke, uz by som mala byt v 9tt a je tam len gest. vacok, takze ohladne toho sa nic nemeni.
A to hcg ci stupa alebo klesa, myslim, ze chcu na 100 per. vylucit mimomaternicove....
Aj ja som citala, ze mnoho bab odporuca pockat na spontanny potrat, ale takisto ako ty, chcem to uz mat za sebou

zuzana0612
15. apr 2013

@isabellaa ja by som počkala do toho štvrtku, ako ti radí lekár. viem, že to je o nervy. stále myslieť na to isté. ale už máš pondelok.

p_etrisha
15. apr 2013

@isabellaa Pri missed aborte zacat krvacat vobec menusis. Mala som ho pred jeden a pol rokom. Natahovali ma 5 tyzdnov a nic sa nedialo. Krvacanie nezacalo. Mne doktorka povedala, ze MA mozes mat aj pri dvojickach, ked jedno prezije a druhe nie a v takom pripade mas odumrety plod v sebe cele tehotenstvo. Cize cakat na samocistenie je blbost. Pockaj to doto stvrtka, aj ked je to o nervy, ale nemas moc moznosti ☹

llenulka
15. apr 2013

@isabellaa lebo hcg produkuje gestacny vak..gestacny vak nie je babo. embryonalna cast vznika az z jednej casti zltkoveho vaku,ktory postupne rastie v gestacnom vaku a je asi o polovicu mensi ako gestacny..anembryola sa to vola..proste ten obal je bohuzial prazdny a telo to este nezaregistrovalo..coskoro dojde aj k poklesu hgc,ale na to by som pockala..aj so zakrokom,az ked poklesne,pre istotu

llenulka
15. apr 2013

@isabellaa a je mi to luto,teraz spätne citam este tvoje prispevky,aj moje malicke odislo v 9 tt a to sme dva tyzdne predtym mali uz aj bijuce srdiecko a malo 3,7 mm,co bolo zalostne malo..gestacny mal 26 mm v tom case..drzim palceky,nech je cim skor dobre

isabellaa
15. apr 2013

@llenulka embryjko to uz bolo, lebo som bola na umelom a vkladali mi expandovanu blastocystu...a prestalo sa vyvijat ☹

Dakujem za podporu kocky a prajem naplnenie vasich tuzob.

dakoda
15. apr 2013

@isabellaa hcg produkuje trofoblast, nie embryo, takze ak stupa, ale pomaly, tak pravdepodobne ide o neprosperujuce tehotenstvo ☹ ak videli 2 lekari gestacny vacok v maternici, pravdepodobne nepojde o mimomaternicove tehotenstvo. Ja som bohuzial bola na revizii pred tyzdnom, bol to missed abort v 9.tt, tiez mi este hcg stupalo, ale menej ako by malo, embryo sa prestalo vyvijat. V 8.tt este bola pritomna akcia, potom uz nie ☹ Ja som den pred reviziou zacala krvacat, ale potom to ustalo, urcite doporucujem reviziu, ak je to jednoznacne, necakat na spontanne krvacanie, moze to priniest len kopec komplikacii. Drzim palce a vela sil.

isabellaa
15. apr 2013

@dakoda dakujem a drzim ti palce

dakoda
17. apr 2013

...taaak a od dnes som sa rozhodla mysliet pozitivne, prestat truchlit a od jula zaciname opat na ostro 🙂 uz sa tesiiiim

llenulka
17. apr 2013

@dakoda good choice,babe 😉 zivot ide dalej, my sme nepochybili a teraz nas urcite caka nieco velmi pekne 🙂 uz si len pockat 🙂

berny74
19. apr 2013

ja som bola dnes u lekára, som v 8 tt, ale v gestačnom vaku nevidel plod 🙂 Mám ísť v stredu k druhému lekárovi na sono, ale bohužiaľ asi budem musieť postúpiť kyretáž 🙂 Som z toho dosť na dne, lebo to bola moja posledná šanca na dieťatko.

llenulka
20. apr 2013

@berny74 preco posledna? je mi to luto,ja som mala plodik v 8tt,ale bol malicky a ked mi ho pozerali pred zakrokom na poslednom kontrolnom sone,uz gest.vak kolaboval,menil tvar

berny74
21. apr 2013

@llenulka ahoj. no hlavne kvôli veku, mám už 39 ☹ Ale mám už jedného syna, ktorý síce má už 20 rokov, tak snáď budem vnúčatá varovať 🙂

llenulka
21. apr 2013

@berny74 ale noo,moja maminka sa narodila mojej babke ako 42 cnej 🙂 nadej umiera posledna 🙂 a ak nie,tak naozaj vnucatka,radost a menej starosti ako s vlastnym potomkom 🙂 🙂

parker36
22. apr 2013

@berny74 Hlavu hore, nasadit inofolic 😉 a ide sa dalej. Ja mam 37 , presla som si tym tiez. Teraz to musi preboliet, ale verim, ze ta to nakoniec nastartuje a zadari sa opat. Nevzdavaj to.

parker36
22. apr 2013

@llenulka, @zuzana0612, @ivanya Ahojte zienky. 😉 Odkedy sa vonku vycasilo, normalne to tu flakate 😀 Ale zas je to aj fajn, znamena to, ze mate asi nieco lepsie na praci ako MK 😝 😀 Ako sa mate? Co mate noveho?
U nas nejako vsetko po starom - ani okna na moju hanbu este nie su umyte 😔 😝 😀 ale aspon balkon je pripraveny na jar 😉 ked uz sa nam ta priproda takto prebudza, hadam sa aj nam vsetkym zadari... 😀 My sme snazilkovali o sto sest 😝, tak som zvedava 😀
@llenulka Ako dopadli vysledky. Myslela som na teba, tak dufam, ze fajn 😉
@zuzana0612 Pozerala som si svadbu, tak ste ozaj obaja zlati... tak akosi mi k sebe idete 😉 Skratka jeden pre druheho 😉

llenulka
22. apr 2013

@parker36 ahoooj,neuveris,ale myslela som na teba,ale lenivost vyhrala a nenapisala som ti tu,a tiez som si akosi myslela,ze mas lepsie a prijemnejsie veci na praci ako MK 🙂 ja pojdem na kontrolu v utorok bud.tyzden,no tento vikend uz mozme bez ochrany,juchu :D lenze cakam MS okolo 2.5.,cize prve efektivne snazenie bude az okolo 13.5. ,ale rada pockam,uz je to len co by kamenom dohodil..
a pozor,ja som umyla okna,pysna som 🙂 (to bude tym,ze nemam balkon ako ty) :D
kedy cakas najblizsie MS,teda NECAKAS ?:D

parker36
22. apr 2013

@llenulka ... ja uz mrchu v ziadnom pripade NECAKAM 😀 Zdoraznujem, vsimas si? 😀 😀 😀
A ty si ina zenska... sa ozaj musim nad sebou zamysliet... si vstupujem do svedomia a ked dozehlim tych 20 kosiel a vsetko ostatne 🙄 , este dnes vezmem supom tie okna 😝 😀
Som rada, ze sa mate fajn, budem na Vas cez vikend mysliet. My ideme asi na krstiny v sobotu, tak aspon nejake vzruso 😉 A dnes ideme s drahym na vaznu recepciu, tak som zvedava 😝 😀 Akurat je to viac-menej obchodne, tak tam nebudem poznat ozaj nikoho ☹ 😀

llenulka
22. apr 2013

@parker36 ja mam pocit,ze v maji to "dame" 🙂 inak,zase ako na potvoru vychadza majova ovu na utorok,stredu,stvrtok pripadne..cize budem brat dovolenku 🙂
oooo,sla by som na recepciu,ja pojdem s kamoskou a jej drobcom Maxom na prechadzku po slniecku

zuzana0612
22. apr 2013

@llenulka
@parker36 čaute. ja som od štvrtka mala dovolenku. chystali sme sa na bratovu svadbu, tak som nemala čas sem skočiť a napísať. svadba bola super, počasie vyšlo. len som ešte nejaká trochu rozbitá, unavená, moc som sa včera nevyspala.
u nás včera konečne marhuľa rozkvitla, takže krásne počasie konečne dorazilo, už len aby to tak zostalo.
a čo sa týka ms, tak neviem, šak musím kuknúť, na aký deň mi to vychdáza. inak baby, ja mám také zmeny v cykle od ma, že by ste neverili. teda v živote som nemávala také bolesti počas ovu. ale čítala som na nete, že to je normálne.

@parker36 ďakujem za pochvalu 😵

llenulka
22. apr 2013

@zuzana0612 hej,aj mne sa zda,ze ovu je akasi ovela lahsie rozpoznatelna,ako predtym,co je super
posli mi foto na mail 🙂
nekukaj,aj tak nepride :D

zuzana0612
22. apr 2013

@llenulka jasné, pošlem ti fotky. ale ešte nemám žiadne. lebo my sme nezobrali foťák. tak musím vydráňat od brata. jeho švagor mal, takže nejaké nám snáď dá.
mne sa normálne počas ovu nafúkne brucho a bolia vaječníky.

parker36
22. apr 2013

@llenulka ... zas ta recepcia to nie je nejako moc vyhra pre mna, nebudem tam ozaj nikoho poznat. Ale zas aspon troska zmeny.
A jasne, ze to vsetky dame 😉 Som zvedava v maji na tie foto tehotenskych testov 😉 😀
@zuzana0612 Ako tak citam, svadba bola super... ved tak to ma byt 😉
Moja kopa na zehlanie sa uz zmensuje, este ze si mozem dat pauzicku tu s Vami 😝 😀 Ja neviem cim to je, ale ta robota nie a nie utiect 😀 😀 😀 Ta na mna vzdy pocka...

zuzana0612
22. apr 2013

@parker36 tak ťa očakávam u nás, keďže tvoja kopa na žehlenie sa zmenšuje. alebo naša sa nezmenšuje, skôr naopak 😀.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre