Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

katarinagm
29. sep 2012

@ondatra2 viem, ze som mladsia ako ty (nechcem ta tym nijako urazit, len aby si si nepomyslela, ze co tu ja idem vypisovat o case)... ale akoze hentie rady, ze naco sa ponahlat MILUJEM..... aj mne minule jedno dievca, (nevie, ze som mala MA, ale aj tak), ze ved tuzit po babatku môzem...ze ved aj ona tuzila, ze sa vyda od 6-tich rokov... krava (pardon), ale ako toto môze porovnavat??? ved asi je to trosku rozdiel, nie?? ine je tuzit a mat desat rokov a vediet, ze tuzim po tom raz - niekedy.. a ine je tuzit po tom teraz hned... a este aby som dodala otehotnela este v prvom rocnika na vysokej.. teraz sme piatacky.. takze o com mi to vlastne hovorila??? Joj ha take som mala nervy, ze by som jej aj spatne vynadala...
aj mne bol muz velkou oporou, dokonca aj teraz este stale ma so mnou trpezlivost, co ho obdivujem, a hlavne som si nemyslela, ze bude mat az taku 😉 ja som tiez bola sama, lebo bol prec, ale hned v ten den sa mohol vratit a potom no ozaj sa o mna staral, volal mi, ci som jedla, co som jedla.. a tak...
@mamamajka je to od teba velmi pekne, ze si sem prispela aj teraz a dala nam tym nadej.. prajem ti vsetko len to najlepsie a najkrajsie.. nech ti deti robia radost...
@erikad82

katarinagm
29. sep 2012

@donna11 ani vy ste to nikomu nepovedali? lebo ja som chvilkami mala pocit, ze to iba my sme boli taki, tiez sme to nikomu nepovedali, iba jednej kamoske, lebo ja som menila gynekologa a ona chodila k môjmu terajsiemu a potrebovala som, aby isla so mnou.. tak vlastne ona jedina vedela o babatku aj o MA... ale som sa rozhodla, ze ked sa nam podari druhe, a ked sa uz narodi, tak to poviem aspon svojej mamine, lebo chudiatko, teraz som nervozna, podrazdena a furt kricim, ked sme u nich, a nechape.. tak hadam to potom pochopi, len teraz ju tym nechcem zatazovat...

ondatra2
29. sep 2012

@erikad82 super strašne ti držím palce, aby si v buducom manzelovi nasla, to co si hladala. Ja som takto hladala asi 10 rokov, stale som mala stastie na vseliakych chrapunov alebo takych, co nechceli rodinu. No potom som konecne nasla, pozname sa uz viac ako 3 roky, pred necelym rokom sme mali svadbu a co sa vztahu tyka som stastna, velmi velmi. Lubime sa uz 3 a pol roka ako kone a co den mame pocit, ze nasa laska je vacsia a vacsia a problemy ju len utuzili. 🙂 ale tak preto ich nemusi byt tolko a uz by mohli skoncit. Este raz krasnu svadbu, urobte si ju po svojom a uzite, aj keby sa polke rodiny nieco nepacilo, je to vas den 🙂.

erikad82
29. sep 2012

@ondatra2 Ďakujem! Som šťastná aj za teba!!! Teším sa z tej vašej lásky! My sa tiež velmi zbožňujeme 😉 a po tom ako sme prišli o bábetko sme si povedali,že to máme takú skúšku,či ozaj je ten náš vzťah pevný....

ondatra2
29. sep 2012

@donna11 vidis u nas to zase vsetci vedeli, cela rodina a v robote asi polovica firmy, jednoducho sa to rozchyrilo, boli sme po svadbe a vsetci sa na to vypytovali. a ti co nemali odvahu sa spytat sa to tiez dozvedeli a aj mesiac po potrate som dostavala gratulacie k tehotenstvu 🙂. nam sa zadarilo na prvy pokus, ale teraz napriklad uz mam 5.tu mrchu. takze neviem, asi je to psychikou. HAK som nikdy neuzivala, nemala som ziadne gynekologicke problemy, vsetko v poriadku a vidis, Ja to snazenie tiez vobec nejak neznasilnujem, ani ma to az tak nejak neberie, ze uz piata mrcha, ja sa jednoducho stale neviem zmierit s tym prvym a verim, ze dalsie urcite bude, ked sa podarilo prvy raz, podari sa znovu, ale bojim sa, ci donosim.

ondatra2
29. sep 2012

@katarinagm ja ked som mala 18 velmi som tuzila po dietati, ale nebolo s kym zodpovednym, mam pocit, ze keby som si nasla partnera v rovnakom veku aj teraz, tak este deti nechcu, vacsinu co poznam volnych tridsiatnikov tak si uzivaju, teraz mam manzela o 8 rokov starsieho a som tomu aj rada, ale po fyzickej stranke je to tiez riziko, ked ma uz pomaly 40.
a teba podporujem v tuzbe mat dietatko, mas cas tak akurat, drzim palce, nech sa podari zdrave a krasne 🙂 v dnesnej dobe klobuk dolu, ze mas tolko rokov a uz si vydata, ale isto je to lepsie ako cakat cakat, ked si mala s kym ani sa necudujem, podla mna je manzelstvo velmi krasna institucia a zili sme spolu asi pol roka pred svadbou v jednej domacnosti, ale mozem povedat, ze ten "papier" to urobil este krajsim. a mozno to, ze na dietatko budeme cakat dlhsie nas este viac upevni, lebo poznam pary, co mali deti hned a po roku bolo manzelstvo v troskach, lebo si vlastne este nezvykli ani na seba. ale to je analyza na dlhsie a je to hodne individualne. a drzim ti palce pri uspesnom skonceni skoly.

ondatra2
29. sep 2012

@katarinagm no tak ja ked som to oznamovala mojej mame, bolo to horsie ako ked to povedali mne, ona zacala hned plakat, strasne ju to zobralo... musela som ju ja utesovat. ja som jej to bola schopna povedat bez placu s traslavym hlasom asi po troch dnoch ale teda urcite nespala par noci chudatko. ja by som to tiez nikomu nehovorila ale moj manzel, on to v 6.tom tyzdni oznamil celej svojej a aj moje rodine, on bol tak strasne rad, ze to musel povedat, aj kamarati jeho to vedeli, oni uz vsetci maju deti, tak sa tesili. Ak znovu otehotniem, tak to budem tajit a manzel bude musiet tiez, ale to si uz aj on uvedomill,z e urobil chybu. no aj tak ho poznam par ludom to urcite povie. ale urcite mu poviem, ze az po prvom sone.

katarinagm
29. sep 2012

@ondatra2 ach.. normalne mi vyhrkli slzy.. 🙂 dakujem velmi pekne, dakujem..
ano, nasla som toho praveho, aspon dufam 😉 on je praveze v tomto taky.. vyspely, ze keby je na nom uz by sme davno boli tehotni, ale sme si uvedomovali, ze kvôli skole je lepsie predsa len trosku pockat a potom aj po svadbe si uzit ten manzelsky zivot, zvyknut si na spolocnu domacnost (predtym sme spolu byvali iba na private, aj on studoval.. a to nie je to iste, ako vlastna domacnost)... a veru ten "papier" je uzasna vec, aj mne sa paci byt vydata a aj môj muz je spokojny.. uz nam ozaj chyba iba dietatko.. ja ked som otehotnela, tak som mala taky pocit, ze som sa znovu tak zamilovala do svojho manzela ako na zaciatku... a teraz je ta laska, taka.. ina, neskutocne hlboka a taka, ze si vazime jeden druheho...

ondatra2
29. sep 2012

@erikad82 dufam, ze nam aj vam ta laska vydrzi. ved vieme kazda, ze je to aj o tom, ze kazdy musi upustit zo svojho a prisposobit sa a chce to vela tolerancie a potom to ide. zase nebolo lahke naucit niektore veci skoro 40 rocneho chlapa, pardon, 36 mal ked sme sa spoznali. kazdy sme sa museli prisposobit. ale obaja sme vedeli, ze to chceme urobit a preco to chceme urobit.

ondatra2
29. sep 2012

@katarinagm krasne vyznanie. tiez mam pocit, ze je to cim dalej tym lepsie. minule tu bola jedna baba, co sa s nou frajer rozisiel asi 2 tyzdne po potrate, ale oni uz predtym sa hadali, no tak to nechapem, preco si ludia myslia, ze babatko upevni vztah, ten uz musi byt pevny, lebo mat dieta je tak neskutocne zmena pre oboch, ze to dobre otrasie vztahom a vyskusa ho a nie upevni. aspon ja si to myxslim, a vidim aj take priklady v okoli, ze nikdy nepomohlo v krize manzelstva alebo partnerstva mat babatko, opakujem nikdy, nepoznam taky pripad. ak poznate, klobuk dolu.

spisiacka
30. sep 2012

@ondatra2 mat dieta fakt zmeni zivot na ruby vsetko sa prisposobuje jemu na partnera nemas cas ani chut najma zo zaciatku, mne dieta zabralo vsetok cas a ked som mala kus volno som bola rada ze nitko nic po mne nechce a mozem kus spat alebo len vystriet nohy. Potom som sa to naucila nejako vsetko zvladat ved co ine ostava a organizovat cas ked mala uz tak rok tak to uz bolo lepsie uz som mala kus cas aj na seba ale zas oci vsade takze nepovedala by som ze je to lepsie ale je to ine... aspon uz spime v noci aj ked stale medzi nas chodi a tak.... veru na partnersky vztah je to riadna zmena a ked to neklape tak rozhodne tomu dieta nepomoze aspon ja si myslim.

erikad82
1. okt 2012

Ahojte dievčatá! AKo sa máte po víkende? Ja celkom ok,len ma troška chytá nervozita -v stredu idem na kontrolu po kyretáži... snaď bude všetko ok. Inak mám pocit,plodných dní -hlienový výtok... tak snaď už mrcha príde ... Pekný dník!!!!

ondatra2
1. okt 2012

@erikad82 ahoj, ja sa mam celkom fajn, akurat ze ma boli brucho, vcera som dostala mrchu, tak sa uz tesim o tyzden sa zacne maraton snazenia, tento mesiac by to uz mohlo vyjst. Tak u teba to vyzera tak, ze za 2 tyzdne uz tiez mrchu budes mat a u lekara ti hadam tiez viac povedia, robi ti lekar zakazdym sono? Mne po kyrete nerobili a chystam sa odtial prec, ale do konca roka este vydrzim, uvidim ako sa to vyvinie.

katarinagm
1. okt 2012

ach baby, uz aj ja chcem mat po menstruacii, ale stale mam pocit, ze je to este daleko...
ja sa musim priznat, ze po hroznych tyzdnoch mi je konecne trosicku lepsie.. v stredu to bude mesiac, co sme prisli o nase babo.. tak uvidme, ako to zvladnem...
uz by som tak strasne chcela byt zas tehotna, a stale myslim na to, ze sa to uz musi zdarit do dobreho konca... tak si takto snivam o babatku...

erikad82
1. okt 2012

@ondatra2 ahoj! Aj ja ju už chceeem 😉 aspoň tú prvú 😀 no tiež tak rátam,že o také 2 týždne by už mohla prísť. Moja doktorka mi ešte po kyretáži sono nerobila,takže uvidíme.... Tak nech ti rýchlo skončí a šúpsa na drahého 😀 Baby ja sa už aj teším,na to láskovanie 😀 😀 😀

erikad82
1. okt 2012

@katarinagm ona príde už čoskoro,veď deň za dňom beží rýchlo... Netreba asi pozerať do kalendára a hlavne myslieť na to koľko dní máme po tom... Dnes sa ma pýtala kámoška,že koľko som po kyretáži,ja som jej ani nevedela povedať -normálne sme sa o tom porozprávali a nepadla mi ani jedna slza... Vytešujem sa ďalším snažením,snaď sa nám rýchlo zadarí 😉 Držím palce aj tebe!!!!!!

ellly
1. okt 2012

Ahojte zienky, aj ja sa tu k vam pridavam. Minuly tyzden vo stvrtok mi oznamil doktor, ze srdiecko nam uz nebije. Mala som ist dnes na zakrok ale v sobotu vecer som zacala krvacat tak hned som isla do nemocnice. Mam to za sebou, teraz uz len pockat na mrchu, trochu oddych a ide sa dalej.

erikad82
1. okt 2012

@ellly je mi to moooc ľúto!!!! Ano život ide ďalej,je to ťažké,no žial to treba brať tak... Držkaj sa!!!!

ellly
1. okt 2012

@erikad82 Dakujem, chce to cas. No verim, ze vsetko to cim skor preboli a pride ten cas, ze sa opat budeme vytesovat z tej krasnej spravy, ze cakame babatko a ze to dotiahneme do vitazneho konca.

ellly
1. okt 2012

@erikad82 kedy ste prisli o zazracik?

erikad82
1. okt 2012

@ellly ano presne tak,treba len veriť a dúfať 😉 držím palce!

erikad82
1. okt 2012

@ellly 12septembra som bola na kyretáži- prestalo mu biť srdiečko... Ja som slobodná mamička,niesla som to velmi ťažko,no priateľ ešte horšie -bolo to jeho prvé... No teraz v novembri máme svadbu a tak nejako sa vytešujeme,že už si budeme užívať milostných hier 😀 kedykoľvek,tak snaď sa nám zadarí 😀 Dúfam,že ano....

ellly
1. okt 2012

@erikad82 tak to ti verim, aj my sme to dost tazko prezivali, plakali ale uz sme si povedali, ze to nezmenime a ze to tak asi malo byt. aspon sa mas teraz na co tesit - svadba, musite teraz prezivat aj krasne obdobie kedze chystate svadbu. Budem drzat palce, aby sa Vam potom cim skor zadarilo. Kedy chcete zacat pracovat na drobcekovi? Co ti povedal lekar?

erikad82
1. okt 2012

@ellly chceme začať hneď po prvej mrche,doktorka povedala,že pokial sa budeme cítiť v pohode psychycky netreba čakať. Tak dúfam,že sa podarí....

radkajojova
1. okt 2012

@erikad82 12. septembra je pre nas dve smutny datum - ja som bola tiez 12.9. na kyretazi ☹ 11.9. som isla prvykrat do poradne a dozvedela som sa, ze nam nebije srdiecko... Na ten datum nikdy v zivote nezabudnem a na ten pocit tiez nie... Ale tiez sa uz zo vsetkeho zviecham a snazim sa zit zivot ako predtym - je to tazke. Planovanie svadby v tomto tazkom obdobi urcite pomaha - treba sa tesit na ten krasny den a uzit si ho naplno 😉 Tiez cakam na moje dni, nikdy som si nemyslela, ze budem takto na ne cakat a dufat, ze pridu co najskor 🙂 Mne povedal lekar, ze 3 mesiace po kyrete si mame dat pokoj s pokusanim sa o babo, tak som prekvapena, ze tebe povedala doktorka, ze mozete hned... V ktorom tyzdni si bola? Lebo uz fakt neviem, co mam robit, tiez by som chcela byt co najskor znovu tehotna, ale na druhej strasne sa aj bojim hned sa do toho pustit, ked mi odporuca 3 mesiace pockat...

ellly
1. okt 2012

@erikad82 Drzim palceky

donna11
2. okt 2012

ahojte baby, pred par dnami som pisala, ci sa mozme snazit po spontannom potrate bez cistenia, nakolko ma jeden lekar z net poradne zdzubal, ze preco mame styk, ze mozem dostat zapal, infekciu, ze je potrebne vyckat do prvej menstruacie.
Takze mam cerstvu informaciu priamo od mojej lekarky, ktora spolupracuje s centrom GYN-FIV. "nevidim v tom absolutne ziadny problem, aby ste museli s niecim cakat"!!!
Tymto by som chcela povzbudit baby, ktore prekonali nieco podobne a tiez sa chcu snazit dalej. Netreba s nicim cakat, takze baby hor sa na snazenie a vsetkym prajem co najskor najst //. Ako som uz vo vacsine pripadov citala, teraz by tam malo byt ako pohnojene, tak hlavy hore a sup nato. 🙂)

erikad82
2. okt 2012

@radkajojova Ahoj! no veru smutný to dátum! Ja som tiež bola na prvej poradni a tak isto mi doktorka povedala,že mu nebije srdiečko.... Predtým som bola aj v nemocnici 18augusta na krvácanie,no malé sa zachránilo-tešila som sa na poradňu,že ho uvidím a žial už som sa len dozvedela zlú správu.... Doktorka mi povedala,že plod vyzeral tak na 7-8 týždeň,podľa výpočtou som mala byť 9-10 týždeň....
Mám susedku,ktorej roooky dozadu doktor kázal čakať 6 mesiacou,čakala no žial už sa potomka nedočkala -teraz ma niečo cez 50rokou.... Tiež mi hovorila až radšej moc dlho nečakám. Ja osobne si myslím,že treba počkať ozaj najviac tie 3 mesiace. Mne doktorka povedala,že po prvej mrche sa môžme začať snažiť,že vraj čím skôr tým lepšie,tak neviem každopádne som rozhodnutá ísť do toho a ak máme súdené mať dieťatko,tak ho budeme mať,ak nie žial....
Držím palce až rýchlo príde návšteva -mrcha! Jooooj tiež na ňu prvý-krát čakám ako na dáky darček,no počkaj ako nás to prejde keď ju budeme mať. Aspoň ja som ju mávala silnú a aj 7 dni...

erikad82
2. okt 2012

@donna11 no veru po spontálnom potrate sa vraj nemusí čakať s pohlavným stykom,no po kyretáži aspoň po prvú mrchu. Ja na ňu čakám,tak nech už dorazí 😉

erikad82
2. okt 2012

@ellly ja tiež moooocisko!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre