Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lucinocka
5. sep 2012

@katarinagm ahoj, u nas to bolo podobne, kyret v 12+0, ale nam sa plodik aj so srdieckom ususil, nedostaval to co potreboval az sa vstrebal a ostala len prazdna maternica a ges. vak..nam sa podarilo otehu na 7. mesiac od kyretu s problemami, velmi nas to psychicky zlozilo..a co ti poviem, kazdy jeden den tehu som ako na trnoch, v strese ci je vsetko dobre..stale sa na nas lepia vselijake bludy ale nejak sa pretlakavme a hadam si za 2-3 tyzdne uz uzijeme malinku..ten strach a spomienky ti nikdy nezmiznu, bohuzial je to tak..ci budes 10, 20, 30 tt tehu, kto si raz prezil kyret a stratu vytuzeneho babatka, uz sa toho nezbavi.. manzel mi tiez v tom obdobi bol najvacsou oporou a vlastne je dodnes, chudak uz prisiel asi o vsetky vlasy :D ale ked som ho najviac potrebovala stal pri mne, kazdy den kazdu minutu a to mu nikdy nezabudnem🙂 snazit sa zacnite, len sa na to prilis neupinajte ako my, lebo potom to duplom nepojde..telo sa aj tak same rozhodne kedy bude cchiet zase otehu, neber to ako sklamanie ked sa nepodari hned, ale ako to, ze telo caka kym bude v stave aby mohlo vynosit zdrave baabtko🙂 Velmi ti drzim prsty 🙂

ondatra2
5. sep 2012

@katarinagm aj ja sa pripajam, nie si sama, ja som to prezila pred 3 mesiacmi, najprv som to prve dni znasala statocne, no potom mi to doslo a do dnesneho dna je to velmi zle a to uz presli 3 mesiace. Dodnes si pamatam lekara na sone a slova, ktore povedal. Zovrelo mi hrdlo a vstala som, objala som manzela a vysli sme s ambulancie, cesta domov autom... pritom sme mali ist niekde uplne uplne inde...chapem Ta a je mi luto, ze tym musis prechadzat aj ty...

katarinagm
6. sep 2012

@saallen , @lucinocka , @ondatra2
Ďakujem, že ste sa ozvali... aj mne pomáha, ked o tom hovorím... resp. písem, aspon ked je to tazke a ked to najviac boli.. ja som bola statocna asi iba prve chvile.. potom to uz islo dole vodou, mozno je to teraz uz o trosku lepsie... ale vzdy sa bojim dalsej chvile, ci sa zas nezosypem.. a takto hore dole to ide cele dni...
inak.. aj ja som bola cela stastna, ze konecne odbery, ze mi snad konecne urci termin pôrodu a mozno ak to vsetko dobre dopadne da aj tehotensku knizku.. ☹ ☹ ☹
ani ja nikdy nezabudnem na to, co povedal... ale... sono mi robil strasne dlho, nic nehovoril.. takze to zle tusenie tam bolo hned...
lucinocka gratulujem k tehotenstvu, a hlavne, nech ti to vsetko dobre dopadne a nech sa môzes tesit z vasho pokladu... trosku sa toho aj bojim, lebo ako pises ty, upla som sa hlavne na to, ze chcem dalsie... a naozaj ho chcem hned.. cim skôr.. dnes sa mi snival krasny sen, ako som opat tehotna, 🙂 hadam sa nam to rychlo splni...
este, ak sa môzem spytat.. pretoze, neviem ake mat vy skusenosti s informaciami zo strany lekarov.. ale ja nie som zamestnana a nic mi nepovedali, az tu som niekde nasla, ze zeny ostavaju na PN aj dva tyzdne po kyrete... a tak vlastne moja otazka je, ci aj ja mam robit tak, ako by som na tej PN bola.. myslim tym, setrit sa.. moc necestovat a pod. .. na desiaty den po ma totiz caka asi vyse hodinova cesta .. a potom aj nasledne späť.. a neviem, ci by mi to nahodou neuskodilo.. nechcem sa ale zas tvarit, ze som neviem ako chora, ale ak by osm si tym mala pohorsit.. neviem. a kontrola u doktora ma caka az 14 dni po kyretazi...

ondatra2
6. sep 2012

@katarinagm no ja som bola na pn 2 tyzdne ale som si ich vyziadala, inac ma po tyzdni chceli poslat do prace. Ale skor preto som zostala doma, ze som nechcela ist medzi ludi. Ta cesta Ti hadam neublizi. 10 dni by uz malo byt v pohode. 2 hodiny cesty predpokladam autom su v pohode. Ja som mala asi na 7 den po kyrete este take vacsie krvacanie s poriadnymi bolestami, inac som spinila po zakroku 3 tyzdne. Ja som mala kontrolu 3 dni po zakroku a 10 dni po zakroku. a odvtedy ma uz nechceli vidiet, iba ak budem tehotna.

saallen
6. sep 2012

@katarinagm no ja mam ist tiez 3dni po zakroku na kontrolu,a krvacela som len v utorok po zakroku,inac od vtdy ani nespinim.tak zas neviem ze ci to je v poriadku.ale tak hadam ano,vsak zajtra sa dozviem.. A inac mi hodne po ppychicke stranke pomaha to ze si citam prispevky od bab,co to zazily. A tiez moj syn a muz.. Obcas ma jeste chyti zachvat placu,,ale to asi potrebujeme a inac uz rozmyslam,ze kedy to zkusime znova. Ja som hlavne na materskej,tak PN SA ANI NERIESILA.

katarinagm
6. sep 2012

ach.. ja este stále krvacam a nemam ani pocit, ze nejako menej.. už by som rada prestala.. ale vraj je 10 dní normálne, tak sa tym este nestresujem, ale bolo by mi lepsie bez ...
u nas to bolo prve dietatko... hrozne sme sa tesili.. celkovo je to dost zle a strasne .. a este sa nam to stalo aj na vyrocie umrtia manzelovej sestry... tak ten to znasal tiez dost tazko... ale plac a cas asi ozaj liecia... uvidíme, aké to bude, ked budem mat vyjst von.. ja som si dokonca v nemocnici zabudla karticku poistenca.. tak sme sa tam dneska museli pre nu vratit.. a uz len pri vchode sa mi zatriasli kolena... neznasam to tam.. a môj gynekolog je aj primar oddelenia.. tak mi je az zle ked ho vidim, hoci viem, ze za to nemôze... je to iba pocit.. lebo inak je to ozaj dobry doktor..
ja mam teraz take hluche obdobie, neviem, co mam robit cele dni... o tri tyzdne sa vraciam do skoly, aj sa toho bojim, lebo som sa velmi tesila na to, ako sa bude kazdy tesit s nami, navyse vedia, ze sme babatko chceli, tak sa isto budu pytat.. co a ako... ale nejako to hadam uz len zvladnem..
@saallen
@ondatra2

ondatra2
6. sep 2012

@saallen
@katarinagm
nase bolo tiez prve, ja mam uz za chvilu 31, tak neviem, chcela som mat vzdy deti ale vzdy som mala nespravnych partnerov, teraz konecne laska mojho zivota ale vzdy sa musi asi nieco po...baby drzte sa, vy to mate cerstve, poplacte si. Ja uz teraz neplacem, ale mam pocit, ze je to horsie niekde vo mne vo vnutri a uz smutok ani neviem dat najavo, mala som pocit, ze vsetci okolo moj problem zlahcuju.Tak to uz s nikym neriesim, iba tu.

saallen
6. sep 2012

@ondatra2
@katarinagm
Clovek,ktory to nezazil nikdy nepochopi,co prezivame. Ja placem s prestavkami stale,ĺe uz to neni ta beznadej ako v utorok. Ten pocit,ze uz nemozem urobit nic aby som ho zachranila. Ale teraz potom vsem co som si precitala tu na MK,mi svita nova nadej, ze bude dalsi a to ma naplna.

silvia35
6. sep 2012

dievčatá a merali ste si niektorá bazalnu teplotu stále, chcela by som vedieť, aká je pri MA. ja som v 9tt a už tri dni nemám príznaky tehotenstva, bývalo mi zle, teraz už nič. tak mam podozrenie na MA ☹

saallen
6. sep 2012

@silvia35 nie,nemerali. Neboj sa to,ze nemas tehu priznaky este nic zle znamenat nemusi. Ja napr.tehu priznaky mala a aj tak dg. MA. A nemas bolesti alebo tak nieco?

silvia35
6. sep 2012

@saallen nie, praveže nič, aj ked sem tam ma niekedy zabolelo v podbrušku ako na menštruaciu, dnes ešte nie, akurat prsia ma ešte pobolievaju, ale nie intenzivne..pýtala som sa na tu teplotu, lebo dnes rano bola 37,1, ale beriem duphaston, lebo som pred týždnom mala trocha hnedeho výtoku, asi dva dni.

saallen
6. sep 2012

@silvia35 a kedy mas poradnu?

silvia35
6. sep 2012

@saallen v pondelok, ale idem asi zajtra kvôli tomu..bojím sa veľmi...

saallen
6. sep 2012

@silvia35 ak sa necitis dobre,tak chod dnes aj na pohotovost. Napr.ja ked som v utorol cakala v nemocnici,kym ma zoberu,tak tam priska jedna pani,a sestricke hovorila,ze je v 8tt,ze nekrvaca nic,len,ze sa citi divne,a tiez ju zobrali na vysetrenie. Ale neboj sa urcite je vsetko v poriadku.

silvia35
6. sep 2012

@saallen budem šťastna, ak je všetko v poriadku..citim sa taka bezmocna..nemožem v noci ani spať z toho všetkého ☹

saallen
6. sep 2012

@silvia35 ja viem ta bezmocnost je najhorsia,ja si tym presla v utorok.bola som v 13tt,tak ta uplne chapem,.opravdu ak sa necitis dobre tak chod aj na pohotovost.mozno ti to robia tie leky co beries,ja to neviem posudit,lebo ja ziadne nebrala.

silvia35
6. sep 2012

@saallen to mi je veľmi ľuto, možno ma to čaká tiež ☹ uvidim, asi už vydržím do zajtra..

saallen
6. sep 2012

@silvia35 hlavne treba mysliet pozitivne,ja viem ze sa mi to lahko hovori, ale stres ublizuje vam obom. Ja si to oplakala ,este i teraz si poplacem,ale snazim sa mysliet na to abysom sa co najskor uzdravila,nech co najskor mozem zacat znova.

silvia35
6. sep 2012

@saallen ešte sa Ťa chcem spýtať, boleli Ťa prsia?

saallen
6. sep 2012

@silvia35 boleli,aj teraz ma este bolia,ale uz len velmi malo.

silvia35
6. sep 2012

@saallen čiže je to individualne, mna tiež stale pobolievaju..ďakujem Ti za info, aj podporu, si milá..drž sa, dufam, že čoskoro budeš v poriadku a opäť tehulka

saallen
6. sep 2012

@silvia35 aj ja dufam, aj ty sa drz,daj potom vediet ze ako si dopadla.😉

rachel36a
6. sep 2012

@silvia35 ahoj, ja som mala mimo iného MA už dvakrát, teraz som si merala bazálnu teplotu aj počas tehotenstva a stále som ju mala vysokú, ešte aj tri dni potom čo som potratila, tentokrát som aspoň nemusela ísť na čistenie, ale presne už nekoľko dní pred tým ako mi diagnostikovali MA som začala strácať tehotenské príznaky, tak radšej choď čím skôr k doktorke... dúfam, že si v poriadku...

rachel36a
6. sep 2012

@katarinagm ahoj, každý deň je nás tu viac a viac, mne tiež pomáha keď sa môžem niekomu zveriť, my sme naposledy prišli o miminko teraz 25.8. , už ani nechcem počítať o koľké,ale stále dúfame, že raz to musí dopadnúť dobre... bolesť na duši je hrozná, mňa drží len to , že ešte stále dúfam...

simea25
6. sep 2012

@rachel36a
a robili vam uz aj genetiku,ked pises ze si viackrat potratila

rachel36a
6. sep 2012

genetiku, hematológiu, endokrinológiu, infekčné.... aj karyotypizáciiu plodu... všetko ok, aj miminko zdravé, len z nejakého neznámeho dôvodu vždy buď potratím, alebo fazuľka odumrie... za 15 mesiacov už tri krát... hrozné...
@simea25

simea25
6. sep 2012

@rachel36a
nie si sama, ja za pol roka 2x

rachel36a
6. sep 2012

@simea25 a zistili ti niečo, mne ako som ti písala nič, ale v Heliose mi odporučili, keď znova otehotniem, pichať si nízkomolekulový heparín hneď ako sa dozviem, že som tehu... ale moja doktroka ,a aj docent v MT nemocnici mi povedali, že je to blbosť keď som zdravá...

katarinagm
6. sep 2012

ach dievcata, ci zeny... je mi to strasne luto.. nam sa to stalo "iba" raz... ale ja som sa rozhodla, ze viackrat sa to nestane.. je mi to nesmierne luto, ze si tym niekto prejde viackrat...
ja mam teraz zas taku tazsiu chvilku... ☹ pozriem sa na ruky.. cele dopichane, lebo mam otrasne zily a vzdy maju problem mi zobrat krv.. tak aj teraz.. ja cela ubolena a este aj hento.. krv mi zobrala az zo 4 zily, na kazdej ruke modrina.. a este aj tam kde mi pichali tu infuziu, ci co to vlastne bolo....
hentake vysetrenia vam robili po prvom raze, alebo ked sa potrat opakoval? nech viem, co ma caka...
ja by som vas chcela poprosit, ked sa vam to podari a bude vsetko dobre, prosím napiste mi.. nech mam nadej, ze niekomu s podobnym osudom sa to podarilo a uz sa môze tesit.. prajem vam to. 🙂 prajem to aj nam... 😉
u nas to okrem jedinej osoby nevie nikto... obcas su chvile, kedy si prajem, aby to vedela aspon mamina, lenze ... naschval sme im to nechceli povedat, keby sa nieco taketo stalo, aby sa zbytocne netrapili.. tak uvidime... ci to zvladneme samy, alebo nie...

@rachel36a
@saallen
@ondatra2

foryou25
6. sep 2012

@silvia35 mne tak vymizli minuly tyzden priznaky na tri dni od pondelka do stredy, tiez som sa bala MA, potom zacali zase, a tuto stredu krvacanie, bola som na pohotovosti, ale vraj vsetko ok,ten strach tam asi bude vzdy ach joo :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre