Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mamamonika
18. jan 2013

Kocky aj ja sa pridavam tento utorok som bola na kyrete z dovodu MA v 8tt. Prve tehotenstvo som mala ok tak som bola sokovana a velmi smutna,ale ako citam je nas tu vela. CHcem sa opytat moc ste krvacali?Ja po prichode z nemocnice vobec nekrvacam,tak neviem,ci je to dobre alebo nie,ani podbrusko ma neboli.Pijem alchemilku a rakytnikovy olej.Kedze mam 37 chceme popracovat na babatku po 2 menstruaciach ,nie je to moc skoro?

suinka211
18. jan 2013

Ahojte zienky, ja som prisla o moje dve srdiecka 20.12.2012 bol to MA :( doteraz ale nemam vysledky z histologie a Dr. mi aj rovno povedali, ze nech necakam ze sa nieco dozviem......ja to ale nezvladam, je mi strasne, neskutocne mi chybaju :((

mamamonika
18. jan 2013

@suinka211 Hlavu hore je nas tu vela,co mali MA niektore aj dvakrat po sebe. SI mladucka treba sa vyplakat a ist dalej pozerat sa do buducnosti ,urcite budes aj ty stastna mamicka.Pi alchemilku,papaj kys.listovu a urcite budes o chvilu tehulka,len treba mysliet pozitivne. 🙂

suinka211
18. jan 2013

@mamamonika Dakujem, ja viem, ze niesom jedina.......som len par dni po...... zatial na to neviem ani pomysliet ze by som znova....... snad casom

mamamonika
18. jan 2013

@suinka211 Ja tiez bola som tento utorok,ale uz som sa vyplakala a slubila som si,ze budem mvysliet pozitivne a naplanovala veci,kym budeme moct zapracovat na babatku. NAPR.ze v marci umyjem okna atd. A takto mi cas rychlejsie ubehne a dufam,ze dalsie tehotenstvo dopadne v poriadku. 🙂

saallen
18. jan 2013

@mamamonika ahoj to je mi luto, ja som vela nekrvacala, skor len spinila asi tyzden, takze je to normalne, nemaj obavy. Kedy zkusat tazko povedat, my zacali hned po prvej ms a malicke sa uchytilo az pp tretej ms a teraz len dufam nech je vsetko v poriadku . Zalezi hlavne od teba ako sa budes citit. Keby si chcela mame aj sukromnu temu.

suinka211
18. jan 2013

@mamamonika tak to drzim palce nech to vyjde! a posielam moc moc sil!!! ja placem stale, prerabama, malujem, lepim tapety....vsetko mozne len aby som zamestnala hlavu......v sobotu buducu mam statnice, no nedokazem mysliet na nic ine :( snazim sa ako viem!

saallen
18. jan 2013

@suinka211 je mi to velmi luto ale ako ti uz bolo napisane, treba sa hlavne vyplakat, popripade aj vyrozpravat. Strach a bolest uz v nas zostane navzdy. Ako uz som pisala, mame aj sukromnu temu wkde sa vypisujeme zo svojich pocitov atd.

suinka211
18. jan 2013

@saallen Dakujem! naozaj s avelmi snazim baby! mozes ma tam prosim pridat? dakujem

mamamonika
18. jan 2013

@saallen Drzim silno palce. -) Moj plan je zacat skusat po druhom cykle,ale ste musim pockat na vysledky z histologie.

saallen
18. jan 2013

@suinka211 ahoj ja nie nie som spravca ale napis @ondatra2 ona ta prida, su tam aj kocky ktore to maju verstve ako ty ale i take ktore MA prekonali viackrat, tam ti bude dobre 🙂

suinka211
18. jan 2013

@saallen dakujem moc moc, si poklad!

mamamonika
18. jan 2013

@saallen
@suinka211
Prosim aj mna pridaj. 🙂 Suinka drzim palce to zvladnes a casom aj bolest prejde,aj ked nezabudneme.

saallen
18. jan 2013

@mamamonika dakujem aj ja tebe, a z te histologie sa vecsinou nic nezisti, v mojej sprave bolo len "zvysky plodu " ☹

suinka211
18. jan 2013

@mamamonika dakujem a podobne! snad to zvladneme!

saallen
18. jan 2013

@mamamonika pisni @ondatra2, ona ta rada prida 🙂

suzan280
19. jan 2013

Zvladneme to dievcata ! 🙂

1bambula
26. jan 2013

dnes by som mala zacinat 11TT ale od pondelka nemame akciu srdca v piatok tiez nebola takze cakame do pondelka lekarka povedala ze ,,zazraky sa deju,,ale nemyslim si to ...

grelu
30. jan 2013

@mamamonika ak sa budeš cítiť ok, tak v pohode...ja som mala MA v septembri a tretia návšteva neprišla...teraz som v 11tt. Budúci tyzden idem na sono, tak dúfam, že bude všetko ok a prvý trimester bude za nami 🙂

ivec16
30. jan 2013

babenky je mi luto, ze ste mali tiez MA, ja som ho mala minuly rok v januari a od vtedy sme sa cely rok nemohli snazit, lebo sa pridruzili dalsie zdravotne problemy a skoncilo to 4 narkozami za minuly rok vratane tej s kyretazou. Neznasala som ked mi niekdo povedal, ze ste mladucka, ze isto este budete mat deti. Teraz som mlada a nejde to, isto to neskor pojde :(, tieto komenty by si mohli ludia nechat... Nie som ta stastna ktorej sa to podari na prvy a ani na druhy sup, preto som z toho este viac smutna a depresivna a zaroven sa obavam, ze ked sa to znovu zopakuje po dlllllhom snazeni, tak sa ani nedockam... Je nespravodlive, ze vysetrenia sa spravia az ked sa to zopakuje niekolko krat, malo by sa ktomu pristupovat individualne, ak zena horko tazko otehotnie a potrati, malo by sa hned zistovat preco. Viem, je to o peniazoch, poistovniach. Lenze takato zena nema tolko casu, ked medzi kazdou snahou ubehnu 2 a mozno aj viac rokov... a musi pockat 4-6 rokov aby 2 ci 3 krat potratila a potom jej spravili vysetrenia, ze preco... Je to na hlavu.... Prepacte tento moj vylev, som na to nahnevana...

mamamonika
30. jan 2013

@grelu Dakujem citim sa ok, uz len pockat na 2 menstuacne cykly a tiez chceme ist na to. Co sa ma stat sa stane a nemozem kvoli veku dlhsie cakat. Tak drzim palce, ja ak by som nemala MA tiez by som bola cca v 11 tt.Termin som mala 21.augusta. 😢

mamamonika
30. jan 2013

@ivec16 Ivec hlavu hore, musis mysliet pozitivne. Nerobia sa skor vysetrenia, lebo kazda stvrta zena ma MA a naozaj sa mi to potvrdilo, zrazu sa vela zenam v mojom okoli "rozplietol " jazyk a mnohe z nich mali MA bud ked cakali prve alebo druhe dieta a su vekovo rozne stare.Neda sa zistit preco zena mala MA, preto ak sa to stane dvakrat nezistuju to, je tam velmi vela faktorov, preco sa to stalo , pokial nemas nejaku chybu placenty, co ti vyjde na histologii je to nezistitelne bohuzial. 😖 Dobra sprava je to, ze pokial mas ok vysledky z histologie a dobre sa citis najnovsie studie dokazali, ze zeny po MA mozu otehotniet hned po prvom cykle a nemaju vyssiu sancu dalsieho potratu ako zeny, ktore otehotneli po 6 mesiacoch , ako sa kedysi hovorilo, ze az po pol roku by sa malo tehotniet. Ja v zivote tvrdim, co sa ma stat sa stane, vies ani moja dobra kamoska nechcela mat rakovinu, ked mala pol rocneho syna a dostala ju, ani dvaja moji dobri kamarati sportovci ju nechceli mat dostali ju a za 5 mesiacov zomreli. ☹ Ani moja kamaratka nechcela porodit vazne choreho synceka, ktory jej o rok zomrel a neskutocne sa trapil on aj ona , a to preto, ze do nej pchali lieky, antibiotika atd.keby to nechali na prirodu urcite by potratila.Takze kazdy si asi musi niecim prejst, aby si vazil zivot, ze nie je vsetko take jednoduche. 😉 Takze treba mysliet pozitivne a tesit sa, ze raz urcite budes mat aj ty zdrave babatko. 😎

grelu
30. jan 2013

@mamamonika ono sa to teraz nezdá, ale tie 2 mesiace rychlo ubehnu...najdlhšie je to čakanie na prvú menstruaciu . Držím palce, nech to nabudúce vyjde...možno by bolo dobre, keby tí spravili aspoň testy na trombofiliu alebo preventívne nasadili fraxiparin v ďalšom tehu. Skús sa na to spýtať lekára

mamamonika
30. jan 2013

@grelu Ja som mala prve tehotenstvo uplne bezproblemove, ked sa podari otehotniet, tak hned volam mojej gynekologicke a uvidim, ci mi nieco nasadi. Nie som moc zastancom liekov pokial to nie je moc vazne. 😉 Cakas prve, ci druhe? Ja som mala trosku "vyhodu" psychicku, ze som cakala druhe babatko, ak by to bolo prve, asi by som sa z toho dlhsie dostavala.Kamoska mi prave volala, ze jej znamej sa stalo to iste cca tyzden predo mnou a tiez druhe cakala. Takze MA si nevybera, je nas naozaj dost. ☹ Tebe dal nieco gynekolog?

ivec16
30. jan 2013

@mamamonika ano ja viem preco sa tie vysetrenia nerobia, ale viem, ze su aj pripady ak by sa tie vystrenia spravili, moze to byt uplna hlupost ako zvysena zrazanlivost krvy, na ktoru sa jednoducho pichaju injekcie, je to blbost a pritom tak jednucha zalezitost ako predist tomu aby sa to zopakovala, sak ja nehovorim, aby sa hned robili geneticke testy, ja hovorim aspon o zakladnych vystreniach. Viem, ze to cloveka zmeni, a nepytam sa, ze preco sa to stalo prave mne, beriem to ako fakt a ako skusenost. Mozu otehotniet po prvom cykle, ak su tie stastne a nemaju s tym problem otehotniet... ja k nim nepatrim. Preto hovorim, ze by sa malo k tomu pristupovat individualne, a pokial zena ma problem otehotniet a nejakym zazrakom sa jej to po dlhej dobe podari a pride o to, tak by sa malo spravit viac preto, aby sa vylucili zakladne trivialne komplikacie preco k tomu doslo (nemusi sa hned jednat o geneticke testy- tie su asi najnakladnejsie) popripade ak to nechce uhradzat poistovna, mohli by dostat aspon odporucenie a moznost si niektore vysetrenia spravit na vlastne naklady (hematologicke vysetrenie)

mamamonika
30. jan 2013

@ivec16 A na vlastne naklady by sa mali dat urobit tie vysetrenia nie? Ak o to poziadas svojho lekara. Mne tiez trvalo dva roky , kym som otehotnela. ☹ Jeden mesiac som zacal pit alchemilku a bolo to. 😉 Teraz sa s nou tiez nalievam kazdy den. 😒 Ja sa len spolieham na to, ze sa nam zadari do pol roka, ako tu kocky pisali, ze sa rychlo podarilo otehotniet, vies ja mam 37 a naozaj ratam kazdy mesiac. ☹ Ake si mala este problemy, ak teda chces o nich napisat.

grelu
30. jan 2013

@mamamonika ak máš doma už zdravé babo, tak to naozaj neries. My sme bohužiaľ zatiaľ bez bábätká, ale nestracame nádej.

mamamonika
30. jan 2013

@grelu Neboj o chvilu aj Vy budete urcite mat. 🙂 😉

grelu
30. jan 2013

@mamamonika no dúfam...dik 🙂

najivka
30. jan 2013

@suinka211 @saallen @mamamonika @grelu Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat - ak ste otehotneli po jednom alebo po viacerych MA (bez zistenej priciny), nechali vas automaticky doma na PN ako s rizikovym tehu? Alebo inymi slovami, davali na vas lekari trosku vacsi pozor, predpisali vam automaticky nejake lieky (duphaston)? Ci to ani ciacmenej nema vyznam? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre