Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ondatra2
6. sep 2012

@katarinagm moja zlata drz sa.mne sa to stalo tiez iba raz. ako si to myslela, ze sa to uz nestane? Uz sa o babo nepokusite, alebo tak veris, ze sa to uz nestane? mna po prvom raze samozrejme na vysetrenia neposlali. uvazujem o zmene lekara ale pokusim sa este o jedno tehotenstvo. akurat, ze zatial sa nepodarilo otehotniet. po kyrete som mala mrchu uz 4 krat. a po dvoch sme sa uz snazili otehotniet. tak sa trosku bojim vzhladom na to, ze to prve sa nam podarilo na prvy sup. tak ti prajem aby si mala krajsie dni a este k tomu, u nas to vedia vsetci, vsetci to uz vedeli, mozno to tiez nie je dobre, vsetci sa ma teraz na to vypytuju, hovoria, ze raz dva bude dalsie, chce to len trpezlivost, pritom nikdy to nezazili... nechapu,ze ja ziadne druhe nechcem, ja chcem prveee ☹

saallen
6. sep 2012

@katarinagm robia kazdemu,neboj sa urcite sa ti podari.a mozno porozmyslaj ,ze by si mame povedala co sa stalo. Mozno,ze keby si sa jej mohla zverit ,porozpravat sa s nou,vybrecet sa jej na rameni,tak by ti to pomohlo. Porozmyslaj nad tym

katarinagm
6. sep 2012

myslela som to tak, ze verim, ze sa to uz nestane.. 🙂 ja chcem dietatko.. a ked mam svetlejsie chvilky, aj si poviem, ze.. keby je vazne chore a prislo by sa na to neskôr a my by sme sa mali rozhodovat co dalej... asi by to bolo este tazsie... takto to priroda zariadila asi sama.. :/ neviem...
nam sa praveze ani prve nepodarilo na prvy sup... tak aj ja mám obavy, co to bude teraz... a ty ondatra2 nechces druhe? ja zas velmi.. jasne, ze by som chcela aj toto.. velmi, placem za nim, ze ho chcem spat, ze som mala on viac bojovat, aj ked viem, ze je to hlupost... lebo ako bojovat o mrtve dietatko, akurat by som si ublizila, keby tu kyretaz odkladam... ale myslienky take mam... dneska som si nasla v pocitaci obrazky periniek, ake som pre nasho drobceka chcela.. raz si snad take kupime...
@ondatra2

rachel36a
6. sep 2012

@katarinagm niečo mi robili hneď po prvom, genetiku po opakovanom...pekné rozhodnutie" som sa rozhodla, že viackrát sa to nestane" , prajem ti aby si mala pravdu, a už nikdy si nemusela zažívať toto utrpenie...

simea25
6. sep 2012

@rachel36a
Ja som zdrava, len mojmu partnerovi zistili reciproku translokaciu
Chromozomov, tak nam povedali ze len na 50percent to bude zdrave

rachel36a
6. sep 2012

@simea25 to je mi ľúto, neviem čo je lepšie vedieť prečo a prísť a dieťatko alebo nevedieť príčinu a tiež o neho prísť... všetko je to na h...o...

lussi2
6. sep 2012

ahojte, tak ja som v jednom roku (2011) mala 2x MA, ale som aj štastne orehotnela 🙂 . Teraz sa tešime z nášho 7 týž.drboca. 🙂 Prvý MA bol v polovičke marca, druhý začiatokom sptembra. Velké prekvapenie prišlo v novembri keď som zistila, že som tehotná 🙂celé tehotenstvo som mala bezproblémové. Na vyšetrenie ma poslali až po druhom MA a to na hematológiu a genetiku. Genetika ja a manžel v poriadku, hematológia zistili nejake mutácie. Celé tehotenstvo som si pichala fraxiparin a všetko dopadlo dobre 🙂 . Nevzdávajte sa raz to určite pride🙂

ondatra2
7. sep 2012

@katarinagm jasne ze chcem druhe babo, len som chcela tym povedat, ze ludia ma utesuju, ze bude dalsie, ja sa tesim a dufam, ze bude, aj ked nadej urcite poklesla, ale momentalne este skor riesim smutok za tym prvym...
@lussi2 dakujeme za povzbudenie

spisiacka
7. sep 2012

ahojte kedy je najlepsie pokusat sa o babo po tom nestastnom kyrete? Vcera sme prisli o babo. jedno uz dieta mame toto bolo druhe tehu v tretom mesiaci od nas odislo... ☹ kedy je vhodne zacat aby to nebolo prilis skoro alebo neskoro? Dakujem za kazdu radu.

katarinagm
7. sep 2012

jasne, ten smutok je strasny... ja som sa zas dnes zobudila do zleho dna, vidim to tak, ze cely den preplacem... niekedy sa mi to dari mysliet tak inak a vtedy neplacem, a inokedy si spomeniem.. na to vsetko.. hlavne na to, ako sme sa tesili a boli sme na dovolenke a celu dovolenku sme si davali na vsetko pozor, od jedla cez sex.. az naozaj po vsetko, a celu dovolenku sme hladkali brusko a hovorili si, ze to je posledna dovolenka bez babatka, a robili sme si plany mali sme take krasne sny.. a zrazu je po vsetkom...
kedy? to by ti mal povedat lekar... ale mne povedali, ze mesiac bez styku, a ako som stale nariekala, tak mi sestricka povedala, ze jej sa to stalo tiez a dalsiu menstruaciu uz nedostala.. ze jednoducho ostala tehotna a ked som jej na to povedala, ze ved mi kazete byt mesiac bez styku.. tak sa iba usmiala a povedala, vidite, ako som si davala pozor?... takze... ono je to asi ozaj dost individualne.. ja by som na to isla hned, ako sa budes citit pripravena.. ale hlavne pripravena aj na to, ze to nemusi vyjst (myslim otehotniet, dalsi potrat si nepripustame)... a neviem ako vy.. ale ja si momentalne neviem predstavit sex... este som cela ubolena...
@spisiacka
@ondatra2
@rachel36a

ondatra2
7. sep 2012

@spisiacka
@katarinagm
@rachel36a
my sme mali sex asi po troch tyzdnoch od kyretu. nedavali sme si pozor. Mne sa to riesit nechcelo a mm nevedel, ze je sanca otehotniet. Potom sme si tiez nedavali pozor vobec. Uz som mala 4 mrchy a nic. Takze vidite, snazime sa a nic. Asi je to individualne. A ako som pisala to potratene sa nam podarilo v prvom cykle. ☹

saallen
7. sep 2012

Aj pre ma je to bolestive,ale to najhorsie uz mam hadam za sebou. Uz necitim takovou uzkost. Kupila som si alchemilkovy caj,ze vraj to pomahag.nadalej beriem kys.list. A som pevne rozhodnuua,ze ak do prvej ms bude vse v poriadku a aj dr,tak povie tak zacneme znovu snazilkovat. A verim ze uspesne. A dojdeme az dokonca

spisiacka
7. sep 2012

je to strasna rana ja neviem sa s tym zmierit a spamatat sa z toho v jednej chvili citam na nete ake je velke a co uz robi a o par hodin mi povie ze... ved viete co ste to zazili. Doktorka povedala ze tak 3 mesiace by bolo dobre pockat. Ja sa bojim ze cim dlhsie budem cakat tym budem na to menej pripravena s este vacsim strachom ako to dopadne. Vcera som bola na zakrok a dnes uz takmer nekrvacam len take spinenie ale fakt minimalne to mi takmer ani vlozku netreba. Je to normalne? Toto mam uz povazovat ako za mrchu? A ovulka by mala normlane nabehnut o 2 tydzne? ci to cakat az kym prvy krat pride a az potom dojde ovulka? Ako to je?

brumka
7. sep 2012

ahojte babky, pridavam sa k vam ja som tento vikend potratila ale nastastie tak skoro ze kyret nertebalo telo sa toho zbavilo. mohla som byt asi max v 3-4tt. po akej dobe sa mozeme opat snazit o babo? moj lekar tvrdi pockat 2m, dalsi ze netreba, a ina ze max 1m a co citam tak to je 50:50. jedno dieta uz mam, v sobotu som zacala spinit v nedelu krvacat a dneska uz nic

saallen
7. sep 2012

@spisiacka myslim ze je to normalne,ak nepocitujes neobvykle bolesti a nemas horucku,tak si myslim ,ze je to ok.ako je to s ovulaciov neviem,ale co som citala,tak su baby,ktore nezavisle po kyrete otehotneli a nedosla im ani prva mrt,ale ja chcem pockat aspon do tej prvej ms,nech si som ista ,ze som zahojena. 🙂 a popri tom zkuz pit ten alchemilkovy caj,ze vraj to pomaha na zosilnenie sten maternice a tak.

Je to kruta rana ja viem,tiez som v utorol isla na sono a stastna ze bude fotto a namiesto toho nemocnica. ☹

@brumka

saallen
7. sep 2012

@brumka ahoj pokial viem,tak ty tym ze si bola,len v rannom stadiu tehotenstva a nepotrebovala si kyret,tak mozes zacat treba aj hned teraz🙂

brumka
7. sep 2012

@saallen dakujem, lebo jeden doktr poviem 2m nie, druhy mesiac nie dalsi ze mozeme hned.

spisiacka
7. sep 2012

@saallen presne tak isla som tiez s nadsenim s prvej foto a videla som ako tam je a vobec sa nehybe ani mi nemusel hovorit ze nebije srdiecko sama som to videla kedze som bola v 9 tydzni na ultrazvuk lebo som zacala spinit a ukazala mi ako bije srdiecko a ze je vsetko v poriadku, ze tam nemam ziadnu krvnu zrazeninu nic ze to sa obcas stava to spinenie ze to moze byt z uhniezdovania este. tak som sla natesena domov ze som ho videla ze srdiecko pekne bije a o 3 tydzne takato sprava, vela otazok preco a a ziadna odpoved. Aj tebe posielali plod na rozbor? Mam ist tam o tyzden pre vysledky ani neviem ci chcem vobec vediet preco sa to stalo. Ci som bola na vine ja ci nieco nebolo v poriadku.
Bolesti nemam ziadne nic mi neni citim sa len otrasne po psychickej stranke.

saallen
7. sep 2012

@brumka viem aj u nas to tak je,ale priroda si to urobi po svojom🙂

lussi2
7. sep 2012

@spisiacka nam sa to podarilo hned po prvom menzese a uspesne, sam dr.nam tak odporucil, ze maternica je ako keby pohnojene a netreba cakat tri mesiace. Vela tam robi aj psychika nemysli na to co bolo ale co bude ked bud budes opat tehu, tiez som to tak robila inak by som sa zblaznila. Drzim palce🙂

spisiacka
7. sep 2012

@lussi2 veru psychika vie vela veci zbabrat je to tazke a asi to nikdy nedokazem pochopit preco sa to stalo, ked prvu dceru som v pohode vynosila teda mala som problem s klbami bolo to sposobene tehotenstvom ale nemalo to vplyv na vyvoj malickej. Nastastie. Keby ze nemam teraz ju tak ja neviem asi by som sa zblaznila z toho

saallen
7. sep 2012

@spisiacka presne,tak u nas to bolo to iste.☹ co viem tak naku histologiu robili,ale ze to trva snad tych 14dni.ale co som citala,tak ze z toho sa tiez nic moc nezisti.☹ ale uprimne,chcela by som vediet. Jestlibola bdhyba z moji strany alebo by bolo babo chore. tiez stale citim smutok,ale vic menej uz som zmierena. Teraz uz len chcem nech je vsetko ok,nech sa mozem pokusit znovu.

spisiacka
7. sep 2012

@saallen tak musime sa s tym vyrovnat cas to vylieci aspon troska, me robili kyret vcera a ze buduci piatok budu vysledky. Uvidim co povedia bude to zas bolestive tam ist a zas to rozoberat staci ze pomyslim nato a plac neto znova tam ist a rozpravat o tom ako keby to bolo len TO... ako doktor povie islo TO na rozbor.

saallen
7. sep 2012

@spisiacka mne ho robili hned v utorok lebo som sla uz na poradnu na lacno,pze som isla aj na odbery..tak aspon,ze to takrychlo,lebo keby som mala este cakat do dalsieho dna,to by som sa zblaznila. a mas pravdu cas to vylieci.🙂ja pre vysledky nemusim,vsetko poslu mojej doktorke,tak sa dozviem od nej,snad.

spisiacka
7. sep 2012

@saallen tak ved to uz je jedno od koho sa to dozvieme ale ist znovu na to oddelenie joj nedobry pocit. ja musela este interno a aro vysetrenie mat tak som to nestihala uz v ten den. Ale ta noc doma bola priserna nedalo sa mi spac ked uz som vedela ze mam v sebe mrtve babo. Neprajem nikomu

saallen
7. sep 2012

@spisiacka no to si nedokazem predstavit,mne staci to ze od te doby se nekolikrat za noc budim s tim,ze se mi ve snu vraci to,akotsa dr. Pozera na obrazovku,nic nehovori len hlada ,pozera sa,uz vtedy mi bolo jasne,ze nieco nemni v poriadku a potom ta slova."je mi luto ,ale musim vas poslat do nemocnice,nepocujem ozvy srdiecka a ako sa pozeram od minuleho sona ani nepodraslo. Mozno som len nieco prehliadla,v nemocnici vas este vysetria. " a zobudim sa.zistim,ze to neni len sen ale skutocnost. A to sa opakuje stale dookola.bolo to ako by mi bodly nuz do srdca. ☹ ,ale zivot ide dalej,

spisiacka
7. sep 2012

@saallen no asi tak aspon ten nas ide dalej

saallen
7. sep 2012

@spisiacka to ano,ja nemozem plakat pred synom,za kazdym ked ma vydi plakat,tak mi hovori,maminka neplac,prrepac.tak mam pak vycitky,lebo si mysli,ze placem kvoli nemu,ze nieco urobil.

spisiacka
7. sep 2012

@saallen tiez sa snazim drzat ale velmi mi to nejde najme ked som sama a ma nikto nevidi tak sa neudrzim. Dnes som prisla k svokra mala na navsteve asi 3 mesacne dieta ani som nedokazala vojst do izby

zlatat
7. sep 2012

ahojte baby, aj ja sa k vám pridávam
Minulý týždeň som boal na kyrete 😢 - treťom za sebou ( prvé dva potraty som mala v r.2011 až po roku od 2.kyretu sa nám podarilo znova otehotnieť ) ... bola som už na konci 17tt .... ultrazvukom tesne pred zákrokom a meraním bábätka sa zistilo,ž e sa prestalo vyvíjať už v 13tt 😖 Zatiaľ príčinu nevieme - čakáme na výsledky z genetiky.
Dr. sa podarilo odobrať trochu plodovej vody a aj vzorky tkaniva plodu poslal na genetiku.

Je pravda, že máme už 2 synčekov, ale všetci 4 veľmi túžime po treťom dieťatku - žiaľ nejako nám to asi nie je súdené. 😢

Po 2.potrate som išla na hematológiu - zistili mi nejaké trombofilné mutácie, plus ešet čosi so zrážanlivosťou krvi - tuším sa to volá LUpus antikoagulant.
Pred otehotnením som brala Anopyrin, ten mi ostal aj počas tehu, k tomu mi Dr. pridala Fraxiparín. lenže v 13tt mi Anopyrin vysadila, nechala iba Fraxiparín ( jeho dávku nezvýšila, nechala pôvodnú ) a zrovna v tom týždni bábätku prestalo biť srdiečko ... či je to len čistá zhoda náhod, alebo zrovna toto bola príčina, nevieme - a asi sa to ani nedozvieme.

Snažím sa držať, no stačí, že vidím kamoškine rastúce tehu bruško, alebo v obchode malinké vecičky pre bábätká a už sa mi tisnú slzy do očí.
K tomu ešet aj moja sestra je tehuľka - mali sme navlas rovnaký termín pôrodu, tak to bude pre mňa dosť ťažké, keď ona bude rodiť 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre