Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mirip
31. okt 2012

@ivik4 ja som po kyretemala len 4 dni pokoj a hned nabehol mnezes môže to byť teda aj už normálny menzes

ivik4
31. okt 2012

@mirip hej uz mi prisiel ... ale 4dni po kyrete nemohol byt menzes ale docistenie ci to ti doktor povedal ? lebo mne doktorka povedala ze do 4tyzdnov to menzes nieje ale vsetko spinenie a cistenie sa

ajusik
31. okt 2012

@mirip my uz sice jedno dietatko mame, ale vobec ma nenapadlo, ze sa to moze stat, kedze prve tehotenstvo bolo absolutne bezproblemove. Boli to a neviem ako to bude dalej, kedze aj s manzelom mame nejake problemy, tak mam z neho pocit, ze uz nebude chciet.

mirip
31. okt 2012

@ivik4 hej tak to sa dočisťuješ, ono tomôže byť aj tak že jeden den skoro nič na další viac a nie vždy ide čistá krv, ono teraz po kyrete je to presne ako po poode v šestonedelí dočisťovanie

ivik4
31. okt 2012

@mirip no mne prisli kramy po 4tyzdnoch a 4dnoch 🙂

happyfrog80
1. nov 2012

@zdenkaxyz mne kontrolovali az na 5 tyzden po spontanno potrate a uz bolo ok

saallen
1. nov 2012

@mirip ahoj mame sukromku,napis ondatra2 a ona ta prida.🙂
Pises ze si si tym presla tiez,za ako dlho sa ti podarilo otehotnet?

ella82
3. nov 2012

@ondatra2 som 10 dní po kyrete, chcela by som byť v skupine 🙂

ondatra2
3. nov 2012

@ajusik
@ella82
pridavam vas do sukromky.

ellly
3. nov 2012

@zdenkaxyz ahoj, ja som bola na krv na 12 den po kyrete a este som mala HCG dost vysoke

ajusik
4. nov 2012

@ondatra2 dakujem...

bamburova
9. nov 2012

stalo sa to v auguste,pre mojho anjelika z lásky : ..keby nebolo keby..keby si mi nebolo v nebi.. v krásnom modrom detskom nebíčku plnom tých maličkých, čo ani slnko žiariť tu zo zeme nevideli,necítili naše dotyky,no možno...možno počujúc nás ,možno sa aj tešili na tento svet..nikto im nepovedal, že pôjdu rovno k anjelom... možno si rastú tam. ..pieskoviská z oblakov a prechádzky s veľkými anjelmi. ..možno spolu lejú z neba dúhu a odkazujú nám, že im je dobre,možno na vianočné sviatky zhodia trocha snehu,ktorý ked ucítim na svojej tvári,budem na Teba myslieť ešte viac ako iné dni...len,keby to tak veľmi nebolelo,kým sa s tým aspon trocha zmierim....

dejna20
9. nov 2012

baby vcera som bola u svojej gyndy. videla na uzv vak aj v nom plod a bolo to v maternici, ale povedala,ze je to strasne male. potom nieco zmerala,ze 7,1mm ale teraz neviem, ci to bol ten vak alebo to v nom.
vecer ma mierne pichalo na lavom boku. rano som mala na papieri po cikani ruzove. v robote som dostala uz hnedy vytok ale nie vela, ale ani malo ☹
tak som isla druhemu dr (moja tam dnes nebola). povedal, ze je to male, ze nevidno akciu srdca a na tie uzv napisal ze vel. 6tt+1 na druhy 6tt+2. zobrali mi hcg (to mi moja nuerobila) a pichli nej.inj.do zadku, ze mam dojst v pond. na kontrolne sono+krv hcg. ale do spravy mi napisal, ze Z. missed ab.
tak teraz neviem, ze co sa bude diat, co ked mi v pondelok povie, ze nevidi furt to srdce a bude mi chciet spravit potrat a mozno je len zle vyratany tyzden tehotn? ci ten sa da urcit podla velkosti toho vaku? lebo ja mam menstr. nepravidelnu ale viem presne,ze kedy sme sexovali a to bolo v t. od 15-19.10.2012 a tak by to vychadzalo len na 5tyzden.

bamburova
9. nov 2012

@dejna20 strašne tí držím palce,nechcem ťa strašiť,zažila som to v 16tt...nikomu neprajem tu bolesť v srdci...želám tí z celého srdca,nech to dobre
dopadne...

marcelarybarova
9. nov 2012

je to hrozne,mne sa to stalo prvy krat v decembri,isla som do 2 mesiaca nebilo mu srdiecko a druhy krat v juli tam to bolo to iste ,ja ti prajem z celeho srdca,nech ti to dopadne dobre ,utesovat ta ,neviem ci ti to pomoze mne to nepomohlo ,kazdy mi hovoril ze uz jedno dieta mame......pytali sa ma ci som brala lieky na ukludnenie ,predsa bolo to behom 7 mesiacou,ale ziadne lieky ,to sa clovek musi s tym vyrovnat ,manzel stal pri mne,aj ked som v noci plakala ,,,ale teraz po tom vsetko mame znovu druheho chlapceka uz ma 3 roky ,a nemusim ti hovorit co pre nas znamena,,,pri dvoch detoch si este na to spomeniem....tebe prajem vsetko dobre nech ti to dobre dopadne

saallen
9. nov 2012

@dejna20 ahoj a nic viac ti nepovedal,napr.co je to za injekciu?ta velkost co si pisala je velkost vaku,lebo babatko je v tomto tyzdni este len malinke.ono teraz uz by malo byt srdiecko vidiet,ale nemusi,mne napriklad bolo vidno neskor, to hcg ti zobral,nech vidi aka je jeho hodnota,na porovnanie ci hodnota suhlasi s tt v ktorom prave si,no a v po ti ho zoberie znova nech vie ci narastlo a o kolko a podla toho sa bude postupovat dalej. Dufam,ze som ti aspon trocha vyjasnila nektore tve otazky a drzim pesti,nech je vsetko v poriadku a ty sa mozes v juli tesit s drobc zdraveho 🙂

spisiacka
9. nov 2012

@dejna20 ja som mala velkost vaku v 7 tyzdni 25 mm a bolo vsetko ok no nakoniec to bol v 13 tyzdni missed

dejna20
10. nov 2012

Dakujem baby. Injekcia bola kanavit a dycinone. Mna najviac trapi ten termin. Ak by som otehotnela tak ako si myslim tak je to 10dni menej ako mi urcil a tym padom aj v pondelok bude prilis male na to aby mu bilo srdce. Myslite ze ma bude chciet hned poslat na kyret aj ked som nemohla otehotniet skor ako 15.10.? Skor nebol sex od menstruacie.

dejna20
10. nov 2012

A este nieco. Ak by to teraz nevyslo. Je to moje prve dieta, ja som rh faktor neg. a priatel pozitiv. Pichlu by mi tu injekciu, aby som pri dalsom tehu netvorila protilatky voci plodu? Ci potrat sa ako tehotenstvo nerata? Lebo viem ze to pichaju babam po porode ale pri potrate ani neviem ☹

janicka83
10. nov 2012

@dejna20 ja mam tiez RH negat a partner pozit. ... druhe tehu bol potrat a injekciu som dostala 🙂

mia_31
10. nov 2012

@dejna20
Nechcem ta strasit ale v 10tt mi na pohotovosti pichli tu injekciu,plod bol mensi,srdiecko nebilo a do zaveru napisali missed abortion. Ja uz som vedela co to znamena. Kazali mi hlasit sa v pondelok u lekara ale ja uz som v nedelu zacala potracat spontanne ☹ no neviem ked ti uz napisali jasnu diagnozu ci je este sanca, to by si nemohli dovolit.

dejna20
10. nov 2012

@mia_31
Neviem mia. Ta injekcia je len nieco kvoli zrazanlivosti krvi alebo co, ona neovplyvni, ci plod prezije al nie. Ty si bola v 10 t. To mu uz pred tym ale bilo srdce,nie?
Lebo mne akciu ani raz nezaznamenali, on je presvedceny ze som 6+1,cizr 7tyzden. Ja si myslim ze som o 10dni menej tehotna. Tak ono to uz moze mat len 2 konce, bud sa sekol vo vypocte a bude to ok. Alebo dieta nebolo zdrave a rozhodlo sa odist, aby sme sa netrapili ☹

tinara23
10. nov 2012

@dejna20 chcem ťa len tým ukludniť, ja som bola na pohotovosti s bolesťami cca v 6tt, srdiečko ešte nebilo, vačok sa gyn. tiež zdal menší a do správy napísal diagnóza missed ab., pýtala som sa, že prečo to tak napísal, či to mám brať, ako tutovku, že niet zlepšenia a, že je to koniec. Lekár mi povedal, že mi musel napísať túto diagnózu, lebo je tam podozrenie na MA, ale, že všetko môže byť nakoniec inak a on proste tomu dáva šancu, že kým je to také malé, ťažko odhadnúť niečo. Len som ti týmto chcela napísať, že všetko sa ešte môže otočiť k dobrému a treba veriť. U nás to síce nedopadlo dobre, srdiečko síce začalo byť, ale plodík bol malý na ten týždeň, ale ja som do poslednej chvíle verila. Takže nestrácaj nádej, lekári niekedy veľmi vystrašia a zázraky sa dejú 😉

happyfrog80
12. nov 2012

@dejna20 nestrachuj sa to ti este ublizi a daj vediet ako si dopadla ,drzim palce

ellly
12. nov 2012

@dejna20 Ahoj, asi ten 10 dnovy rozdiel je v tom, ze ty pocitas od kedy si pravdepodobne otehotnela a doktor od poslednej ms. Vsade sa uvadza, ze sa pocita od poslednej ms. Drzim palce, snad ti to dopadne omnoho lepsie ako nam co sme v tejto teme.

dejna20
12. nov 2012

No ja to ratam tak ze prvy mozny den kedy som mohla otehotniet + 14 dni, lebo dr predpoklada tabulkovu ovulaciu na 14 den od menstruacie. Lenze ja mam ovulaciu 22-25den podla ovu testov. Sedim teraz v cakarni, dam vediet.

ellly
12. nov 2012

@dejna20 Viem si predstavit ako sa teraz citis. Mysli pozitivne, ja si myslim, ze nadej umiera posledna. Co som ja citala tak u niektorych bolo vidiet akciu srdiecka až okolo 7-8 tyzdna. Mozno je fakt este priskoro a netreba z toho robit ziadne predcasne zavery. Vsetko bude tak ako to ma byt.

dejna20
12. nov 2012

baby aj sa bojim tesit ale tesim sa 🙂
bola tam ina dr. a pozerala na tu spravu, ze co tam ten dr. za sprostosti popisal, ze ako chce detekovat pohybu plodu, v takom rannom stadiu.
kukla ma a ze srdce mu bije, ze velkost plodu aj toho vaku zodpoveda 5+5t, co zodpoveda aj mojim vypoctom. vravela, ze maloktora zena ma ovulaciu na 14den a hlavne nie take,co maju taky roztahany cyklus ako ja (37-39dni),. Takze podla nej je to ok. ze mam ist uz svojej dr. o 3dni, nech ma pozrie a keby som stale spinila,ze mi da duphaston.
Tak dufam, ze to dobre dopadne 🙂

happyfrog80
12. nov 2012

@dejna20 no parada ,len sa už nebojkaj a nestresuj mysli na baby ,bude dobre ,prevo by si prave ty museli patrit medzi nas ked nemusis ,drzim ti palce a never doktorom ,niektorí si ako keby vybijajú zlost na pacientoch abo su škodoradostní ,od takych dakeko ,ved ty budes matka tak ty vies lepsie nez daky sprosty doktor

ellly
13. nov 2012

@dejna20 ahoj, tesim sa s tebou, super spravicka ..... uz si si hned na zaciatku snad dost vytrpela a teraz uz bude cele tehu pokracovat v klude az kym nebudes mat malicke v naruci. Drz sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre