Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tunzal
17. dec 2010

ďakujem vám veľmi pekne, že mi držíte prsti. Mám už jedného syna má 7 rokov, veľmi sme chceli druhého, po 14. mesiacoch sa to podarilo bola som v 6-tom týždni keď som išla k lekárovi kde mi povedal že plod ešte nevidí, ale zrejme polo počatie neskoršie ako to vychádza podľa menzesu, zavolal ma naspäť o dva týždne to bolo teraz v stredu, kde mi povedal že ešte stále nevidí plod, len že mám maternicu zväčšenú a prázdne vačko, ešte idem pondelok na kontrolu, či sa náhodou nepomýlil a potom do nemocnice na kyretáž.. ..bola som z toho trošku mimo ale teraz mi je už trošku lepšie, hádam sa nám podarí opäť a bude všetko v poriadku.

sunday1
18. dec 2010

@tunzal Podľa toho, čo píšeš, vyzerá to tak, že ide o anembryomolu. Mne sa to tiež stalo. Je mi to ľúto. ☹
@sssiska Ja som bola v Prahe, tak neviem. Robia to v tkanivovej banke, ale nevyšetria Ti napríklad protilátky proti trofoblastu, čo je dosť dôležité. Okrem toho im to trvá dlhšie ako v Prahe, lebo často nemajú potrebné roztoky a čakajú, kým sa im nahromadia pacienti. Ak nie je problém zaplatiť niečo vyše 5000 CZK, tak Ti radšej odporúčam Prahu

lucka1987
18. dec 2010

@tunzal ahoj hej asi to bude mola... ale mozno sa len mimi oneskoriloo.. ja som mala v 6 tt krasnu fazulku este bez srdiecka... no a v 9 tt+3 dni mi povedali ze to bola ciastocna mola.... ale nezufaj ved este to nie je konecen nie? no mne to zistili az ked som sa v nemocnici masivne nerozkrvacala a neupadla do soku..takze to bolo trochu dramaticke.. lebo aj ked ma prijimali si neboli isty ci je tam plod maly , poskodeny alebo tam vobec nie je....
hlavne maj teraz klud a nenamahaj sa ..

sssiska
18. dec 2010

@sunday1 mozem sa spytat bola si tam po prvom MA? ako to prebiehalo? Co vysledky...ak sa napriklad zistia tie protilatky proti trofoblastu...da sa s tym nieco robit? Som totalny amater...

marissenka
20. dec 2010

ahoj baby. aj ja som po MA. ☹ po citseni v narkoze, ma uz 4 den priserne boli hlava. neviem ci je to z toho.mali ste niektora podobny problem?? dakujem

tunzal
20. dec 2010

je to už definitívne, zajtra na siedmu idem do nemocnice na kyret, dúfam že ma pustia domov ešte zajtra. doktor mi povedal že to závisí od primára, tak asi pôjdem za ním že nech ma tam nedrží keď to nebude potrebné.

lucka1987
20. dec 2010

@marissenka ahoj mna hlava bolela len malincko ale to z toho ze som tak plakala... urcite som to nemala z narkozy

lucka1987
20. dec 2010

@tunzal ahoj tak to mi je luto.. aj ked ziadne slova lutosti ti teraz nepomozu.. ☹ ja som mala abort v strede noci zo soboty na nedelu a hned ma museli aj urgentne cistit (koli masivnemu krvacaniu) a pustili ma na mojju ziadost v nedelu vecer... chceli si ma nechat do utorka tam...ale su aj take co ich pustaju par hodin po zakroku. zalezi na doktorovi a pripadnych komplikaciach

sunday1
21. dec 2010

@sssiska Ja som tam bola po 3. potrate, ten bol MA, predchádzajúce nie. Treba sa tam objednať, čakacia doba je cca 2 mesiace. Potom tam prídete na 7.30, Tebe zoberú 2 skúmavky krvi, partner odovzdá matroš a pôjdete na pohovor, kde sa Vás doki povypytuje na všetko možné. Výsledky pošlú poštou za 3 - 4 týždne a tam je už rozpísaná aj liečba. Ak niečo nájdu, tak sa to zvykne riešiť Prednisonom. Takže je to pre pacienta veľmi jednoduché, ale nezvykne sa tam chodiť po prvom MA, väčšinou tam chodia tí, ktorým sa nedarí alebo po opakovaných potratoch. Aké máš už urobené vyšetrenia?

sssiska
21. dec 2010

@sunday1 dakujem za info. Ja v podstate mam za sebou len histologiu a vysetrenie stitnej zlazy ..usg a hormony z krvi..tam este cakam za vysledkom. A v januari mam prist na cytologiu. To je zatial vsetko...Nejak sa zatial vsetci tvaria, ze nevedia preco sa to stalo a ze je to nahoda...

sunday1
21. dec 2010

@sssiska Ešte si daj vyšetriť trombofilné mutácie. Pri troške vôle Ti krv môže zobrať aj Tvoj gynekológ a ak nebude chcieť, tak choď rovno na hematológiu. Mne krv paradoxne brala neurologička, jej prvej došlo, že by tam mohol byť problém. Hlavne sa nedaj odbiť. Ak chceš mať istotu, tak môžete ísť aj na genetiku, len tú v rámci šetriacich opatrení v zdravotníctve neradi robia, ale treba si dupnúť. Mňa po prvom potrate tiež nechceli riešiť a všetko pripisovali náhode. Keby sa vtedy urobili všetky vyšetrenia, tak som na tom nemusela byť takto ☹ Preto každej radím, aby si dala hneď vyšetriť všetko. Držím palce, aby si čo najskôr mala doma zdravé bábätko 🙂

sssiska
21. dec 2010

Dakujem za rady🙂 Skusim este aspon tu hematologiu vydupat ;)

sssiska
21. dec 2010

@sunday1 Prajem krasne sviatky a dufam, ze sa coskoro zadari aj vam 😵

sunday1
21. dec 2010

@sssiska Krásne sviatky 😉

sssiska
31. dec 2010

Vsetko dobre do noveho roka vam prajem...hlavne vela zdravicka...

tunzal
3. jan 2011

Ahojte, tak som po kyrete, robili mi to 21.12, už mi je aj lepšie, vďaka bohu už ani nešpiním, zdalo sa mi že to ani nechce prestať....piatok idem pre výsledky z histológie, no neviem či zistili niečo....
ako keby by to nestačilo, tak teraz mám od injekcii hrču v ruke, neviete náhodou že čo by sa s tým mohlo robiť? pri zákroku som dostala takú dobrú sestričku ktorá mi hľadala žilu skoro desať minút, pichla ma až na štyroch miestach, a ešte ja som musela hovoriť že by to mali skúsiť na druhej ruke lebo ma to strašne bolí, pripomínam že veľmi dobre znášam bolesť..týždeň ma to bolelo až som ruku nezvládala zdvihnúť, teraz ma to už nebolí len tam mám takú 1-2 cm hrču neviem čo by som mala dať nato......potom druhá sestrička zobrala od nej ihlu a hneď na prvý pokus mi našla v druhej ruke.

yuyenka
11. jan 2011

Ahojte, práve som sa vrátila z gynekologického vyšetrenia a doktorka mi povedala, že nevidí pohyb v 6+3 tt a asi ide o MA a zajtra sa mám hlásiť v nemocnici v Ružinove. Neviete mi poradiť kde? Na centrálnom príjme, alebo niekde inde? V tom strese a šoku som sa jej to neopýtala ☹

dai
11. jan 2011

yuyenka,
mas sa hlasit na dalsi ultrazvuk? nie je to este skoro na kontrolu?
ja neviem, ale podla mna v 6-tom tyzdni este nemusi byt vidiet srdiecko, mne aj pri malej aj teraz srdiecko robili az v 8-mom tyzdni, v 5 a nieco som nemala este ziadnu akciu...

yuyenka
11. jan 2011

Hej, mám ísť na kontrolný ultrazvuk, a ak sa tam nenájdu pohyby ani akcia srdca, tak mám ostať na vyčistenie ☹
Dr. nevidela žiadne pohyby, tak ja neviem...

dai
12. jan 2011

yuyenka,
nechcem ta nejak miast alebo tak... ale ja by som si urcite nechala poradit aj druhym lekarom - v 6-tom tyzdni este nemusi byt akcia srdiecka ( hlavne ked to kedy si presne otehotnela sa tak na zaciatku este ani presne urcit neda...) - urcite pockaj nejake 2 tyzdne 😔

yuyenka
12. jan 2011

@dai no bola som dnes na ultrazvuku dnes v nemocnici, a tam mi zase doktorka povedala, že všetko je OK (čomu sa hrozne teším 😀 ) ale takú rozčúlenú doktorku som ešte nevidela. myslím, že keby dostala tú moju do rúk tak by ju aj prefackala... že ako môže tvrdiť, že je mŕtvy plod... a táto dr. v nemocnici povedala, že je to len 4tt, že ma hneď nemala posielať na čistenie, ale objednať na kontrolu o 2 týždne. Takže tak.... majú v tom akýsi zmätok títo naši lekári.
O 2 týždne idem na kontrolu, dúfam, že všetko bude v poriadku, keďže som už jeden potrat mala pred 3 mesiacmi, už to viac nechcem zažiť.

dai
12. jan 2011

to som rada yuyenka 😉
hej, presne toto som ti pisala... ako som hovorila - ja som ani v 6-tom tyzdni este akciu srdiecka nemala a lekar ma vzdy objednal na kontrolu o 2 tyzdne - tam potom akcia bola aj pri mojej dcerke aj pri mojom terajsom tehotenstve... 🙂
drz sa

yuyenka
12. jan 2011

@dai ďakujem veľmi pekne, budem sa snažiť držať a vydržať až do úspešného konca 🙂

nat28
1. feb 2011

Ahojte, prosim vas, ake ste mali priznaky pri MA? Ak teda nejake priznaky boli...vytok, spinenie, krv, bolesti, alebo zeby vam niektorej ustupili zrazu priznaky tehotnosti a to znamenalo missed? dakujem, potrebujem zistit co najviac.

sunday1
1. feb 2011

@nat28 Ja som nemala absolútne žiadne príznaky.

nat28
1. feb 2011

@sunday1 a co sa tyka tehotenskych priznakov, mala si ich az do konca, alebo ti nahle skoncili?

sunday1
1. feb 2011

@nat28 Ja som sa cítila úplne normálne, tak ako dovtedy. V prvých týždňoch som síce dosť špinila, ale keď mimi odišlo, tak už sa dávno zdalo byť všetko v poriadku. Deje sa niečo?

nat28
1. feb 2011

@sunday1 no deje asi to, ze od cca 8tt mi presli vsetky tehu priznaky, teda silne nevolnosti, bolesti podbruska a bolest prs. Dnes, po 2 tyzdnoch som bola u lekarky pre recept na dalsi utrogestan (inak tie priznaky tehu mi zmizli prave ked som zacala brat utrogestan), tak som sa hned spytala lekarky, ktora ma poslala domov cela nervozna ze mam prist o 2 tyzdne. tak som z toho riadne na nervy, preto sa pytam. V piatok idem ako samoplatca do jedneho sukromneho centra na sono, tak uvidim

p3tra11
1. feb 2011

@nat28 ahoj, ja som bola tri dni nervozna, vedela som, ze nieco nieje v poriadku, mala som krvavy vytok uz od zaciatku tehotenstva a vtedy mi aj prestalo krvacanie... a bolo mi aj zle, vracala som...napriek tomu, ze to je "standardne" v tehotenstve, ale ja som sa bala a moje obavy potvrdil aj lekar, za dva tyzdne od poslednej kontrol sa babo nevyvijalo...

sunday1
1. feb 2011

@nat28 Vôbec nebuď v strese, nič to nemusí znamenať, možno Ťa práve utroš napravil 😉 Nemôžeš ísť na UZV do centra skôr?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre