Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

evulik6
28. apr 2009

tak to si bola asi tam kde som si ja vybrala...hm, ja ked som bola tak tam mali pekne a ciste, mam nejake criss cross take bordovo hnede...

adrikanatasa
28. apr 2009

vevon ja na biele požívam ariel na čierne tekutý woolite a na farebné mám teraz taký nejaký pofiderný lacný prach z kauflandu 🙂 voňal z neho celý byt keď som ho otvorila ale len tri dni, teraz už necítiť nič 🙂

vevoncek
28. apr 2009

ja mám kaktusssssss také zelené k mojím zeleným očiam 😀

mňa dnes tak hlava bolí ani tabletka mi nezabrala

sue250
28. apr 2009

baby ake je to dobrovolne nemocenske poistenie?

adrikanatasa
28. apr 2009

sue to keď si platíš tak môžeš dosiahnuť maximálnu materskú ale musíš si to začať platiť pred otehotnením. Pozri tému paragrafy tam je o tom veeeeeľa popísané. Ja si to platím od januára lebo z môjho platu by tá materská nebola bohviečo 😒

adrikanatasa
28. apr 2009

sue toto som ti skopírovala z témy paragrafy, ja som to v podstate urobila takto isto:
ahojte, my tiež plánujeme bábätko budúci rok a ja som to urobila tak, že som sa prihlásila od januára 2009 na DNP, VZ som si dala rozdiel hrubej mzdy zo zamestnania a maximálneho vymeriavacieho základu. A v roku 2010, keď mi vznikne nárok na materskú, budú mi ju rátať z max. VZ, pretože rozhodujúce obdobie je predchádzajúci rok a podmienku poistenia min.270 dní budem mať tiež splnenú. V prípade, že by som ostala ešte pred materskou na PN, tak aj PN mi budú rátať z max. VZ. Takže už len otehotnieť v správny čas

ellysa
28. apr 2009

sue dobrovoľné nemocenské poistenie je jeden z druhov nemocenského poistenia (ešte existuje poistenie ako zamestnanec a ako SZČO-živnostník).
Môže sa naň prihlásiť každý kto má nad 16 rokov a má trvalý alebo prechodný pobyt v SR
aby si z tohto poistenia mala nárok na dávku myslím, že tebe by šlo o materské, musela by si byť v posledných dvoch rokoch pred pôrodom poistená minimálne 270 dní
z akej výšky by si platila poistné si určíš sama minimálne však zo sumy 295,50 EUR maximálne zo sumy 1003,09 EUR-poistné je 4,4% z tejto sumy.
Zi sumy z ktorej si platíš poistné sa potom vypočíta aj dávka je materské je 55%

ellysa
28. apr 2009

ak chceš napíš mi do IP ak chceš vedieť viac alebo konkrétne čo by ťa zaujímalo 😉

kodada
28. apr 2009

ely a ked zostanes na rizikovom, potom je to s platenim ako? platis a nadalej, alebo aky je postup???
ja mam splnenu tu podmienku 270 dni

ellysa
28. apr 2009

kody vtedy sa poistenie prerušuje a nemusíš platiť poistné, výšku materského to ale neovplyvní 🙂 tá sa vypočíta ako keby si platila

ellysa
28. apr 2009

teda zle som sa vyjadrila poistné sa neprerušuje ale vylučuje sa povinnosť platiť poistné, tak som to myslela

kodada
28. apr 2009

vdaka ely, aj som si myslela ze uz nemusim platit, som rada ze si mi to potvrdila 🙂

ellysa
28. apr 2009

kody nemáš zač 🙂
babule ak budete potrebovať radu ohľadne materskej, tak kľudne napíšte do IP, keď budem vedieť poradím 😉

vevoncek
28. apr 2009

ahojte aj ja som tu manžo pozerá seriál 🙂

vevoncek
28. apr 2009

ja si tiež platím nemocenské ale občas na to pozabudnem a potom zaplatím dodatočne musím to aj teraz pozrieť či to netreba zaplatiť ešte že ste to napomenuli

adrikanatasa
28. apr 2009

čaute babule už som doma z prechádzky. Poriadne nás prefúklo 🙂

adrikanatasa
28. apr 2009

elly ale predtým než by som išla na PN tak musím už mať splnených tých 270 dní, že?

evulik6
28. apr 2009

ahojte .... tak dnes bude riadne napinavy hokej co??? no neviem ci napinavy, zle slovo som pouzila, ale nas asi pekne vytrieskaju 😝

ellysa
28. apr 2009

my hráme hokej? 🤐

vevoncek
28. apr 2009

ja hokej nebudem pozerať pokúpila som si kopec časopisov chcem ich prečítať, lebo budú neaktuálne 😅

ellysa
28. apr 2009

vevoncek myslím, že ani nebudeš ľutovať, podľa toho čo robili tir prvé dva zápasy, to nebude žiadny zázrak 😠

vevoncek
28. apr 2009

no veď manžo mi hovoril ako sa rozčuloval ja sa rozčulujem zase na baskete ale hokej nepozerám, lebo nemám rada cez telku pozeranie športou radšej mám naživo keď môžem ja kývať hlavou ako chcem a nie keď kameraman zaberá niečo a ja to ani nechcem vidieť a pri hokeji mám problém že nevidím nikdy kde je puk 😅

tittika
28. apr 2009

ahojte babulky 🙂
sue da sa ta materska aj inak vyriesit ak mas dobreho znameho sukromneho podnikatela 😉 neviem ako je to uplne presne ale keby ta prijal do pracovneho pomeru posledny mesiac pred odchodom na matersku a akoze by si mala plat 1000 euro tak aj tak sa da dosiahnut vyssia materska....a odvody by si mu zaplatila len co za teba zaplati a je to 😉 neviem presne ako to je ale da sa...

baby ja som bola pred chvilkou na pohotovosti lebo moja doktorka ma sluzbu, mala som bledulinko hnedy vytok tak pozrela sonom aj vysetrila a bledulinko hnede sa vyparilo 😖 ale inak nic nove, vsetko OK ale fazulka malinka a srdiecko nebilo 😔 zajtra rano posledne HCG potom mi zavola ci kyret este zajtra alebo .....cakat na zazrak???

vevoncek
28. apr 2009

tittika veľmi ti držím palčeky nech je babenko v poriadku a hlavne nech bije srdiečko veľmi by som chcela keby to dobre dopadlo mojka držkaj sa ja budem zajtra celý deň na teba myslieť a dúfam že nám potom napíšeš pozitívne správy

civavava
28. apr 2009

titti, mc moc drzim palce, nech je vsetko OK!

evulik6
28. apr 2009

ahojte babulky...
ja pozeram hokej ale vysledok je uz davno jasny...ten som tusila este ani nezacali hrat...ja hokej zase velmi rada pozeram a radsej v tv bo ked som bola na zivo pozerat tak som to poriadne nevidela ...ani som nevedela kto je kto a tak...

titika moja, strasne moc drzim palce nech ste ok s fazuleckou...

evulik6
29. apr 2009

dobre ranecko zelam... dnes som tu prva? 😕 😀

evulik6
29. apr 2009

titika, myslim na teba 😉

adrikanatasa
29. apr 2009

dobré ránko a ja druhá?? 😀 evul ako sa máš? Dávidko poslúcha? 😉

kodada
29. apr 2009

ranko babulky ... ze dobre nemozem povedat, boli ma zub a zubarka ma zoberie az zajtra, tak to bude perno, najprv rano o 8,00 doky a triple, potom z vysledkami do BB a zubarka o 30 km 11,30 ... a to som potrebovala pobehat po meste!!!
titika, drz sa, pevne verim ze tam to srdiecko bude 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre